Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ To sep 04, 2012 9:38 pm

situacija je taka, da me zna vreme nategnit in mi ne bo uspelo uzgat giro po prelazih v svici, zato iscem drugo resitev.
razmisljal sem da bi se odpravil na jug. casa bom imel 1 teden, 10 dni (kolikor bo pac potreba) ;)

plan imam pridet do Grcije, in ce bo cas se pol vrnit proti domu preko Bolgarije in Romunije.

ima kdo kak predlog, kaj it pogledat, kje najdet kako lepo cesto, pokrajino itd.

par idej: http://www.flickriver.com/places/Monten ... da/recent/
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Rila_ ... _edit1.jpg
http://blog.flickr.net/en/2012/05/10/bu ... -bulgaria/
turbo inside
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Re: Balkan road trip

Napisal/-a vepar To sep 04, 2012 9:56 pm

tko nekak je karta izgledala

Slika


nekje čez romunske hribe

Slika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ To sep 04, 2012 10:09 pm

Transfăgărășan bi bil za finis :mrgreen:
sicer pa sem gledal nekaj v tej smeri: http://goo.gl/maps/NrgOR
turbo inside
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Balkan road trip

Napisal/-a maniaxxx Sr sep 05, 2012 7:59 pm

Iz Črne gore lahko greš čez Bosno do Slovenije in še dodatno kaj vidiš.. ( Mostar Sarajevo ).

Če te kaj zanima okoli Črne Gore pa vprašaj, tam imaš veliko lepih cest, naprimer iz Budve proti Podgorice, Na Cetinje je lepa cesta ipd.

Imaš pa relativno malo časa za vse skupaj nažalost
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ Sr sep 05, 2012 8:17 pm

to da je malo casa vem ja.
glede bosne pa google maps je ne podpira, je pa v planu :mrgreen:

Cetinje... res imajo zanimivo cesto :twisted:
Slika
turbo inside
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Balkan road trip

Napisal/-a maniaxxx Sr sep 05, 2012 8:22 pm

_furby_ je napisal/-a:to da je malo casa vem ja.
glede bosne pa google maps je ne podpira, je pa v planu :mrgreen:

Cetinje... res imajo zanimivo cesto :twisted:
Slika



Za Bosno ti lahko kar jaz povem po kakšni cesti pejt, je pa do Mostarja precej lepa in hitra cesta pa tudi naprej je fajn cesta, samo do j***a ne upoštevaj navigacije, ker boš zarinil v hribe, kjer še asfalta ni, oziroma sploh ni ceste ( skoraj :mrgreen: ), drži se raje oznak na cesti. Pol pa greš do Sarajeva pa do Banje Luke, pol se pa vključiš na AC za SLO
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Balkan road trip

Napisal/-a MRV Sr sep 05, 2012 11:12 pm

se dobimo na pivu in ti povem točno kaj je ql in kaj ne. sm bil prejšnji mesec na balkanu in naredil 2800km v 10 dneh.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ Če sep 06, 2012 8:11 am

MRV je napisal/-a:se dobimo na pivu in ti povem točno kaj je ql in kaj ne. sm bil prejšnji mesec na balkanu in naredil 2800km v 10 dneh.


kje pa si bil (drzave, mesta)?
turbo inside
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Balkan road trip

Napisal/-a MRV Če sep 06, 2012 9:47 am

hrvaška, bosna, črnagora, srbija in skoraj bil na kosovu :) lahko ti povem kaj je lepega za videt in kako pridet do tam.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Balkan road trip

Napisal/-a tristan01 Če sep 06, 2012 10:21 am

Za ex Yugo je še vedno najboljša rešitev stara avtokarta (sicer ti bo manjkal kak kos AC ampak tega dol skoraj ni) ostalo pa po občutku. V Bosni je kup lepih cest in zelo atraktivnih, če čista klasika Zenica, Jajce, Sarajevo, Mostar je huda, če bi rad še kaj bolj gorskega zavij v predele proti Srbiji in Črni gori, morda še v Durmitor (50km ceste kjer skoraj ne srečaš žive duše).... Odlična cesta se vije na poti od Podgorice do Budve čez Skadarsko jezero, vzpon na Lovčen... Skratka dobrih cest kolikor hočeš, pa še lažje jih boš stlačil v dokaj kratek dopust.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Balkan road trip

Napisal/-a MRV Če sep 06, 2012 10:38 am

od podgorice do budve imaš helikopterje kateri te opazujejo in vrsto policistov v čakanju na korenjake :) na cetinje pa itak! tam je višta mama mia!
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ Če sep 06, 2012 3:34 pm

MRV je napisal/-a:od podgorice do budve imaš helikopterje kateri te opazujejo in vrsto policistov v čakanju na korenjake :) na cetinje pa itak! tam je višta mama mia!


vista sem vidu da je zanimiva ja :) pa dejansko so tam take ceste, daga lahko stisnes? kolikor sem videl po slikah je kar zdelanjo vse skupaj

kaj pa nizje... proti Meteori je ze bil kdo (in potem proti bolgariji)?
sicer pa grejo starsi dol z motorjem te dni, tako da bom se od njih dobil porocilo o stanju :)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Balkan road trip

Napisal/-a MRV Če sep 06, 2012 4:08 pm

ko se konča hrvaška AC se konča vsako veselje za vožnjo. Pozabi stiskat kjerkoli. al je cesta preveč uničena al pa so policaji. ni to europa :D
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Balkan road trip

Napisal/-a maniaxxx Če sep 06, 2012 4:42 pm

MRV je napisal/-a:ko se konča hrvaška AC se konča vsako veselje za vožnjo. Pozabi stiskat kjerkoli. al je cesta preveč uničena al pa so policaji. ni to europa :D



Prosim te ne govor kar ne veš....se da lepo stisnit tud tam, res pa je da je v ČG policajev na kupe zato je treba pazit, pa tudi kak odsek je res slab, so pa tudi fajni odseki
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ Če sep 06, 2012 4:56 pm

maniaxxx je napisal/-a:
MRV je napisal/-a:ko se konča hrvaška AC se konča vsako veselje za vožnjo. Pozabi stiskat kjerkoli. al je cesta preveč uničena al pa so policaji. ni to europa :D



Prosim te ne govor kar ne veš....se da lepo stisnit tud tam, res pa je da je v ČG policajev na kupe zato je treba pazit, pa tudi kak odsek je res slab, so pa tudi fajni odseki


ne gre se mi ravno za stiskanje, ampak bolj za to da je cesta brez nekih ogromnih lukenj :)
turbo inside
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Balkan road trip

Napisal/-a maniaxxx Če sep 06, 2012 5:20 pm

_furby_ je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
MRV je napisal/-a:ko se konča hrvaška AC se konča vsako veselje za vožnjo. Pozabi stiskat kjerkoli. al je cesta preveč uničena al pa so policaji. ni to europa :D



Prosim te ne govor kar ne veš....se da lepo stisnit tud tam, res pa je da je v ČG policajev na kupe zato je treba pazit, pa tudi kak odsek je res slab, so pa tudi fajni odseki


ne gre se mi ravno za stiskanje, ampak bolj za to da je cesta brez nekih ogromnih lukenj :)


sej to je bilo mišljeno, niso tako slabe ceste kot eni mislijo, vsaj tam ko sem js biu.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Balkan road trip

Napisal/-a peroRS Če sep 06, 2012 6:18 pm

maniaxxx je napisal/-a:sej to je bilo mišljeno, niso tako slabe ceste kot eni mislijo, vsaj tam ko sem js biu.


V povprečju so celo boljše kot pri nas, sploh glede na to, da smo mi "evropska država" :mrgreen:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Balkan road trip

Napisal/-a maniaxxx Če sep 06, 2012 6:43 pm

peroRS je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:sej to je bilo mišljeno, niso tako slabe ceste kot eni mislijo, vsaj tam ko sem js biu.


V povprečju so celo boljše kot pri nas, sploh glede na to, da smo mi "evropska država" :mrgreen:



točno..."evropska" =P
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ Če sep 06, 2012 8:06 pm

http://www.zeljava.com/eng/index.html

je bil kdo? kolikor berem se da se vedno it pogledat :)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 4 gostov