Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Balkan road trip

Napisal/-a maniaxxx So sep 29, 2012 7:01 pm

Kje si naredil ti dve fotki?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ So sep 29, 2012 7:10 pm

uni most je :arrow: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Monte ... bridge.JPG

ta druga pa je tik pred Zabljakom (Crna Gora) na visini okoli 1500 - 1600 metrov http://www.panoramio.com/photo/41621766
turbo inside
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Balkan road trip

Napisal/-a maniaxxx So sep 29, 2012 7:17 pm

_furby_ je napisal/-a:uni most je :arrow: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Monte ... bridge.JPG

ta druga pa je tik pred Zabljakom (Crna Gora) na visini okoli 1500 - 1600 metrov http://www.panoramio.com/photo/41621766



Hudi fotki ;) .


Mi je že žal da nisem šel na Žabljak...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ Ne sep 30, 2012 5:07 pm

no pa da probam nekaj sestavit ;)

naj ze v startu povem, da sem moral prestavit start in se tudi zelo hitro vrnit domou (osebne reci). zato je vse skupaj trajalo le 4 dni.
startal sem v soboto 22.9. in se celo dopoldne vozil po jadranski magistrali. guzve ni bilo...vse prazno :)

ustavil sem se v zadru Slika Slika in splitu Slika
nato sem nadaljeval proti mostarju Slika Slika Slika preko doline neretve Slika
stari del mostarja Slika Slika Slika Slika Slika Slika
za prenocit nam je nasel moz kjer imajo turisticne info. spali smo pri mikiju (privat apartmaji). apartma za 6 oseb, internet, avto v lastnikovi garazi = 35 eurou Slika
naslednji dan me je na poti proti dubrovniku garmin peljel proti maloobmejnemu prehodu z bosno, kjer pa me seveda niso spustili preko... vracanje nazaj. vsaj razgled je bil lep :) Slika
pot proti dubrovniku. neretva Slika Slika Ston in obzidje Slika Slika
Dubrovnik Slika Slika ravno sem ujel neko hitrostno preizkusnjo Slika Slika Slika
pred crno goro je bila tabla Delo na cesti naslednjih 30 km, sledilo pa je tole ... vse do meje Slika
Crna gora Slika Slika cesta za malo potegnit Slika Slika
proti zabljaku Slika Slika Slika Slika Slika Slika
na en kup mestih je gorelo, se en krat toliko je bilo pogorisc okoli Slika malo obnovljene ceste Slika
prespal sem v Zabljaku v hotelu (booooooo) na visini okoli 1400m. to je drugace smucarsko sredisce. soba, internet, zajtrk = 30 eurou :D
naslednji dan je sledil kanjon tare Slika Slika Slika
glavna in ena redkih cest proti podgorici Slika in podgorica Slika
cim sem prisel v albanijo me je spet cakalo delo na cesti... naslednjih 30 km :x Slika
neko albansko mesto Slika Slika + tirana Slika Slika Slika SlikaSlika policaja boli k.... :mrgreen: Slika
folk hodi vsepovsod, pravil pri voznji ni, policija ne reagira na nic... pa se mali milijon starih mercedesov C imas moznost videt =P
glavna cesta od tirane do ohrida Slika Slika Slika tu sem prisel na svoj racun :twisted: Slika Slika
vecerni razgled nad ohridom Slika in se lepa popotnica za domou Slika

bilo je vmes nekaj vzponov na 1400 do 1600 metrov, precej lepih odsekov z novim asfaltom in norimi ovinki. zal je punca preveckrat skocila vmes :(
ce najdem se kako sliko jo z veseljem dodam. naredil sem 2800km, poraba je bila 6.2 l/100km na koncu (za domou sem vozil okoli 140 km/h)
za bencin je slo 300 eurou, cestnine sem imel samo za domou... okoli skopja 5 eurou, srbija cca. 13 eurou in hrvaska okoli 16 eurou

ce ima se kdo kako vprasanje naj vprasa, z veseljem odgovorim ;)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
RpDany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To avg 01, 2006 2:49 pm
Kraj: maribor-ruše

Re: Balkan road trip

Napisal/-a RpDany Ne sep 30, 2012 5:16 pm

Lepe slike ded.... Ono cesto v crni gori pa delajo ze 100let, ker je ze bla cel razrita spomladi ko sem dol na otok bojana na meji z albanijo(neki posli...), pa se dosti prej je tako blo tak da nevem kdaj bodo to koncali. :roll:


Socustvujem z avtom, cimprej ga porihtaj.

lp dany
[img]http://www4.slikomat.com/08/0221/54u-78987.gif[/img][img]http://www4.slikomat.com/09/0423/25z-logo1.jpg[/img] [img]http://shrani.si/f/2B/9a/32Sf0luY/yfntfhucnr64vuit.gif[/img]
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Balkan road trip

Napisal/-a maniaxxx Ne sep 30, 2012 5:19 pm

Next time....Lukata s seboj uzamemo da punce vozi, mi mamo pa športni dan :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Balkan road trip

Napisal/-a peroRS Ne sep 30, 2012 5:23 pm

maniaxxx je napisal/-a:Next time....Lukata s seboj uzamemo da punce vozi, mi mamo pa športni dan :mrgreen:


Saj je bil dol, evo slike :mrgreen:

Slika

Lep izlet drgač, škoda da sta ga morala predčasno končati ;)
Pa kot sem že na FB-u napisal, prenočišča so res đabe :D
Zadnjič spremenil peroRS, dne Ne sep 30, 2012 5:24 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Balkan road trip

Napisal/-a Doche Ne sep 30, 2012 5:23 pm

Zakaj te niso spustili čez mejo?
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ Ne sep 30, 2012 5:25 pm

peroRS je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:Next time....Lukata s seboj uzamemo da punce vozi, mi mamo pa športni dan :mrgreen:


Saj je bil dol, evo slike :mrgreen:

Slika


:rofl Slika


Doche je napisal/-a:Zakaj te niso spustili čez mejo?


ne vem, ampak kolikor sem razumel je bil tisto maloobmejni (tako mu mi recemo), za domacine pac
turbo inside
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Balkan road trip

Napisal/-a King1 Po okt 01, 2012 9:06 am

maniaxxx je napisal/-a:Next time....Lukata s seboj uzamemo da punce vozi, mi mamo pa športni dan :mrgreen:


A ne a ne. pa tale laguna ma zih 16-ke jast mam pa 17-ke. Kako tega ne vidiš. :roll: :roll: =P @furby sicer vse že vem a vseeno slike so lepe. Žal pa vedno vse ne gre po načrtu. Pa bo drugič bolje. ;)

lp
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Balkan road trip

Napisal/-a IcEm4n Po okt 01, 2012 7:39 pm

Kaj si po širini gum vidu, da gre za 16"? :mrgreen: :mrgreen:
Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Balkan road trip

Napisal/-a peroRS Po okt 01, 2012 8:25 pm

IcEm4n je napisal/-a:Kaj si po širini gum vidu, da gre za 16"? :mrgreen: :mrgreen:


Človk je mel več Lagun v lasti, kot pol Francije. On to že od oka opazi :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Balkan road trip

Napisal/-a King1 Po okt 01, 2012 8:55 pm

peroRS je napisal/-a:
IcEm4n je napisal/-a:Kaj si po širini gum vidu, da gre za 16"? :mrgreen: :mrgreen:


Človk je mel več Lagun v lasti, kot pol Francije. On to že od oka opazi :mrgreen:


Da da. Tkule mamo a ne. =P

lp
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Balkan road trip

Napisal/-a MRV To okt 02, 2012 8:35 pm

sigurno si bil navdušen na cesti med zadrom in mejo do črne gore :huh: drgač zlo podobna fura kot sem jo sam naredil ;)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ To okt 02, 2012 10:00 pm

MRV je napisal/-a:sigurno si bil navdušen na cesti med zadrom in mejo do črne gore :huh: drgač zlo podobna fura kot sem jo sam naredil ;)


malo jo se zalijejo da se ne prasi pa je rock otocec varjanta :o
turbo inside
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Balkan road trip

Napisal/-a MRV Sr okt 03, 2012 7:41 am

mene bi bolj spominjla na kamnolom. uno zame ni več niti makadam. prav žav mi je bilo avta
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ Sr okt 03, 2012 8:52 am

MRV je napisal/-a:mene bi bolj spominjla na kamnolom. uno zame ni več niti makadam. prav žav mi je bilo avta


res je. sicer ne vem koliko nizek avto imas, ampak jaz sem jim veci del ceste spravu v livel :huh:

aja, potem pa se najde avtobus ki prileti z 60 km/h mimo = toca kamnov :x
turbo inside
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ Če maj 21, 2015 7:36 pm

Ok ... pa pojdimo na novo, tokrat z motorjem. Plan 5 dni, cca. 2000km.
Dubrovnik, kotor, budva, mogoce podgorica, durmitor, mostar.
Kaj je tu vmes zanimivega za it pogledat? Se splaca se kje kak ekstra giro naredit?
turbo inside
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Balkan road trip

Napisal/-a tristan01 Če maj 21, 2015 8:32 pm

_furby_ je napisal/-a:Ok ... pa pojdimo na novo, tokrat z motorjem. Plan 5 dni, cca. 2000km.
Dubrovnik, kotor, budva, mogoce podgorica, durmitor, mostar.
Kaj je tu vmes zanimivega za it pogledat? Se splaca se kje kak ekstra giro naredit?


Če že greš na tole pot, potem Kotor obvozi celoten ne s trajektom. Narediš par 10km več se pa splača zaradi razgleda in samega mesteca Kotor. V okolici budve se zapelji do Skadarskega jezera, konkretno v vasico Virpazar, od tu pa namesto glavne ceste skozi park obrneš v Komarno, Poseljani, Riječani, Rijeka Crnojevića... Tu boš Skadar doživel malo drugače - pogled z višine je čudovit. Ko se vrneš na glavno cesto obrneš nazaj proti Budvi in skočiš še na Lovćen in prehodiš tistih 100 in nekaj stopnic in se pokloniš Njegošu. Iz Durmitorja predlagam, da pdaljšaš še v nacionalni park Mokra gora in Taro. Od tu pa kreneš proti Beogradu. Užice, Čačak. Tu obvezno postanek v restavraciji Srpska nacionalna kuča kneginja. Najdeš jo ob vhodu v mestu, tik ob vodi. Od tu pa proti Beogradu in po AC domov ali preko Bosne, če bo premalo ovinkov. Na navigacijo pozabi. Kupi dober zemljevid Ex Juge in to je to. Doma imam celo takega, ki je starejši od mene pa še vedno odlično služi namenu, poleg tega pa so obcestne oznake odlične.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Balkan road trip

Napisal/-a _furby_ Če maj 21, 2015 8:43 pm

Kotor obvezno okoli po cesti ja. Uni hrib nad kotorjem je v planu. Za nazaj sem mislu it z zabljaka gor po durmitorju za foco. Baje da je zanimiva cesta. In potem za mostar in tam proti domu (jajce, bihac).
Je morda kaka zapuscena vojaska baza za pogledat? Bi me kar zanimalo to. Zazeljavo vem.
turbo inside
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov