Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
RaVeN
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne mar 08, 2009 1:16 pm

Novoletni Pariz

Napisal/-a RaVeN Ne okt 07, 2012 6:18 pm

Živjo,

s punco se za novo leto odpravljava v Pariz. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s tem? Zanimava pa se za ponudbo pri agenciji Sonček:

[url=http://www.sonchek.com/ponudbe/potovanja-izleti/pariz-novo-leto/3331064474156/termini/3331064474156/?sort=ppc&filter[sub]=&filter[tdc]=&filter[rgn]=&filter[toc]=&typ=trips&epc=2&ka1=&ka2=&ka3=&vnd=3&bsd=120&tdc=2-20&rgcg=&rgcs=&gid=&toc=SON%2CSONH&offset=3&gid=3331064474156#1349629946]klik[/url]

linka mi ni nikakor uspelo urediti. Upam, da boste lahko vseeno pogledali. :D

Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Re: Novoletni Pariz

Napisal/-a vepar Ne okt 07, 2012 7:18 pm

vzemi letalo. če bi jaz vedel kakšna muka je to bi sigurno reskiral €€

bil sem sicer leta 2009/10
uglavnem pri nas je bilo tako - najprej mučnih 18ur vožnje- spat itak nemoreš na teh navadnih busih.
dopoldne končno prilezemo v pariz ter najprej ogled večine mesta iz busa. nekajkrat smo se celo ustavili ter peš kaj pogledali.
šli na eifflov stolp, ter potem dobili 3 ure fraj če hoče kdo u louvre. - ja itak - vrsta pa čez pol mesta- na karto se je takrat čakalo 4 ure. -tko da obvezno prednaročilo če hočeš it.
popoldne prišli do hotela, si mislim oujeah končno mal miru ter časa zase,da sam malo pogledaš po mestu in mogoče začutiš utrip...ma ja -1uro imate fraj potem pride bus in gremo naprej zijat kipe iz busa :?
da fak si rečem in se zakleneva v sobo.. zvečer na metro in sva sama dva lutala po mestu. - top šit , ne pa gledanje iz busa.
za silvestra sva si tud vzela fraj od ogledov čez šajbo, ter šla raziskovat po svoje. zvečer metro do elizejskih poljan, itak gužva miljon folka tam. vrečk od mcdonaldsa miljarda leži vsepovsod..ok čakamo polnoč..
pride polnoč... vsi zijamo okrog ko teleta -ni faking ognjemeta - a v reklami vse žari od pirotehnike.. 5 čez polnoč na metro in via hotel.. spraznt minibar, zjutri na zajtrk in via na 18 urno mučenje do slo...
uglavnem če hočeš videti pariz ter njegove pritikline pejd spomlad, z avijonom, pa če se le da v lastni režiji.. za novo leto ti ne priporočam, pa še mraz je bil... raj kaka koča ipd pa bo bolj romantično kot zmrzjen smrdljiv pariz, ki ga vidiš itak čez šajbo od busa..voden izlet nikol več.
 
Uporabniški avatar
RaVeN
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne mar 08, 2009 1:16 pm

Re: Novoletni Pariz

Napisal/-a RaVeN Po okt 08, 2012 11:24 am

Hvala ti za te informacije!
Časa imava tako ali tako še dosti, da se odločiva, ampak če najdem kakšno ugodno ponudbo za letalo in pa da greva privat, da bi šla sama raziskovat bi bilo še najboljše.

Če ima še kdo kakšno izkušnjo naj jo kar zaupa :D

lp
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Novoletni Pariz

Napisal/-a gecco Po okt 08, 2012 11:42 am

Prijavi se na Air France reklamne maile. Okoli decembra so vedno kakšne hude ponudbe za polet iz Brnika. Z mojo punco sva šla dve leti nazaj decembra v Pariz. Komplet izlet za 5 dni z letalom in hotelom 3* je prišel 450€ za 2 osebi. Je pa Pariz čudovit okoli novega leta! Sploh če si mlajši od 25 (ali 26, ne vem več točno) imaš vstop v večino muzejev zastonj (tudi Louvre in Versailles).
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
urska_rad
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Če jun 30, 2011 6:11 pm

Re: Novoletni Pariz

Napisal/-a urska_rad Po okt 08, 2012 1:38 pm

Tudi varianta z letom v London in Eurostar vlakom v Pariz je dobra in cenovno ugodna, če dovolj zgodaj rezerviraš. Sicer sem pa tudi ena od tistih, ki sem doživela in preživela izlet z busom do Pariza in je res muka v vseh pogledih.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Novoletni Pariz

Napisal/-a ban Po okt 08, 2012 2:00 pm

Vse tovrstne obiske prestolnic se bolj izplača v lastni režiji, po možnosti z nizkocenovnimi letali. Prideš veliko cenejše skozi. Pred potovanjem si nabaviš par vodičev, jih malo naštuduraš, narediš plan ogledov. Hotel pa brek bookinga rezerviraš.
 
Uporabniški avatar
RaVeN
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne mar 08, 2009 1:16 pm

Re: Novoletni Pariz

Napisal/-a RaVeN Po okt 08, 2012 4:05 pm

urska_rad je napisal/-a:Tudi varianta z letom v London in Eurostar vlakom v Pariz je dobra in cenovno ugodna, če dovolj zgodaj rezerviraš. Sicer sem pa tudi ena od tistih, ki sem doživela in preživela izlet z busom do Pariza in je res muka v vseh pogledih.


Se je splačalo it za novo leto v Pariz čeprav z busom, ali bi raje zamenjala za kakšno drugo prestolnico? :D

gecco je napisal/-a:Prijavi se na Air France reklamne maile. Okoli decembra so vedno kakšne hude ponudbe za polet iz Brnika. Z mojo punco sva šla dve leti nazaj decembra v Pariz. Komplet izlet za 5 dni z letalom in hotelom 3* je prišel 450€ za 2 osebi. Je pa Pariz čudovit okoli novega leta! Sploh če si mlajši od 25 (ali 26, ne vem več točno) imaš vstop v večino muzejev zastonj (tudi Louvre in Versailles).


Će bi dobil kaj takšnega bi bilo super. Kaj pa hotel si si rezerviral prek interneta? (nisem še nobenega hotela tako rezerviral, tako da je vsakršna informacija dobrodošla)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Novoletni Pariz

Napisal/-a _furby_ Po okt 08, 2012 4:26 pm

preko Ryanair imas trenutno let 30.12. in povratek 4.1. in skupaj z taksami te pride okoli 100 eurou (treviso - pariz)

se splaca malo kontrolirat te strani. jaz sem lani januarja tako dobil povratni let treviso - barcelona za smesnih 30 eurou (z taksami) :mrgreen:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
urska_rad
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Če jun 30, 2011 6:11 pm

Re: Novoletni Pariz

Napisal/-a urska_rad Po okt 08, 2012 5:33 pm

RaVeN je napisal/-a:Se je splačalo it za novo leto v Pariz čeprav z busom, ali bi raje zamenjala za kakšno drugo prestolnico? :D


Mi nismo šli za novo leto ampak za prvomajske praznike, je pa Pariz krasno mesto in se ga splača obiskat, samo bi ti tudi jaz predlagala kakšen drug letni čas ;) Z busom gre pa od tistih petih dni v paketu dva dni za vožnjo, kar se mi zdi pri teh cenah letalskih kart čista izguba. In zame je res muka se toliko časa vozit ...

Tudi jaz ponavadi najdem hotel preko booking.com in se je do zdaj vedno kar lepo izšlo - tam in na tripadvisor malo preverim mnenja, potem se pa za nekaj odločim.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Novoletni Pariz

Napisal/-a ban Po okt 08, 2012 7:34 pm

_furby_ je napisal/-a:preko Ryanair imas trenutno let 30.12. in povratek 4.1. in skupaj z taksami te pride okoli 100 eurou (treviso - pariz)

se splaca malo kontrolirat te strani. jaz sem lani januarja tako dobil povratni let treviso - barcelona za smesnih 30 eurou (z taksami) :mrgreen:

Letela s punco iz celovca v london z ryanairom, za 70€ s povratno karto, hotel v samem centru za 5 nočitev preko bookinga, 600€. :lol: Tako da, če spremljaš mal te zadeve lahko zelo ugodno prideš čez.
 
Uporabniški avatar
406
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: So jan 27, 2007 10:01 am

Re: Novoletni Pariz

Napisal/-a 406 Po okt 08, 2012 10:00 pm

ravno hotu svojo izkusnjo napisat in preberem komentar od vepar-ja in vidim da je tocno to use ze napisal..
res najvecje razocaranje brez ognjemeta in naaaaajvecja guzva..

ce grem se kdaj v pariz grem polet in se to z avionom..noben me ne spravi vec na bus..
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Novoletni Pariz

Napisal/-a gecco To okt 09, 2012 6:03 am

Pariz je čudovit v vseh letnih časih. Meni se je decembra (za razliko od maja) dopadlo to, ker ni bilo toliko ljudi okoli muzejev in drugih znamenitosti. Na Eiffla sva prišla praktično direktno brez čakanja v vrsti. Vse je okrašeno, v lučkah. Polno ljudi, prazničnih stojnic. Lepo se preživi čas, tudi pozimi. Poleti je pa itak lepo, ko je vse zeleno in v barvah :) Pariz je res lep in se bom še kdaj vrnil. Me je pa zmotilo to, da imajo FULL drage metro karte, sploh če kupiš za več con.

Drugače pa, kot so rekli, www.booking.com. Ocene hotela pa preveri še na www.tripadvisor.com. Na booking-u sem letos za prvomajske našel hotel 3* skoraj v centru Londona za 640€ - 14 dni.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Jirzi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne okt 21, 2012 3:33 pm

Re: Novoletni Pariz

Napisal/-a Jirzi Po nov 26, 2012 7:03 pm

Pri gospodu Eifflu je treba imet malo sreče in pa vremena, ker sem enkrat bil v neznosni gužvi 2 uri, da sem lahko prišel gor (punca je bila prvič in je vztrajala da bova cel dan čakala če je treba), medtem ko prvič ko sem bil nisem imel nobenih problemov. Pa svetujem da si vzameš čas za pariške parke, ker so čudoviti- sploh pozimi :)
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov