Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Praga, Brno, Bratislava, Budimpešta

Napisal/-a rok46 To apr 09, 2013 5:47 pm

S frendi se konec junija odpravljamo na ogled po omenjenih prestolnicah. Gremo s kombijem, spimo v hostlih... Sedaj pa me zanima ce je ze kdo bil v omenjenih mestih in kaksne so vase izkusnje. Vem da je Bratislava najcenejsa, kmalu za njo pa Brno, Praga verjetno najdrazja? Misljeno je bilo da smo 2 dni v pragi, 1 dan v brnu, 2 dni v bratislavi in zadnji dan v budimpesti. Ogledati si mislimo glavne znamenitosti (kolikor se nam bo pac dalo :D) , drugace pa je glavni namen druzenje, mozgani na off in zabava se vam plan zdi ok, glede na to kaj nudijo mesta, oz bi kaj spremenili? Kaj je must see in kaj lahko mirne duse izpustimo? Mesta so kar stevilcna in me zanima, ce se lahko pricakuje zabavo tudi sredi tedna ali je za ta cas mesto mrtvilo? Gremo pa v ponedeljek zjutraj iz slovenije (zgodaj zjutraj).

vesel bom kakrsnih koli nasvetov oz usmeritev.

Hvala!
Slika
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Praga, Brno, Bratislava, Budimpešta

Napisal/-a mevden To apr 09, 2013 6:06 pm

Brno kar preskocite,bolje da greste za 1 dan na dunaj
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Praga, Brno, Bratislava, Budimpešta

Napisal/-a rok46 To apr 09, 2013 10:21 pm

mevden je napisal/-a:Brno kar preskocite,bolje da greste za 1 dan na dunaj


Brno ni OK? kaj je pa blo "narobe"?
Slika
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Praga, Brno, Bratislava, Budimpešta

Napisal/-a tristan01 Sr apr 10, 2013 8:36 pm

rok46 je napisal/-a:
mevden je napisal/-a:Brno kar preskocite,bolje da greste za 1 dan na dunaj


Brno ni OK? kaj je pa blo "narobe"?


Želi ti povedati, da v Brnu ni kaj dosti za videti, če si imaš namen ogledati kakšne znamenitosti in podobno... Če mene vprašaš je bolje da tisti dan porabite za Prago. Mesto je veliko, znamenitosti je cel kup... Raje porabite tisti dan časa tam. Ti pa lahko iz lastnih izkušenj povem, da se med Brnom in Bratislavo pot precej vleče, čeprav je vmes avtocesta. Sam bi iz tele poti izključil še Budimpešto saj bo drugače preveč vožnje (iz Bratislave je najboljša pot domov preko Dunaja). Računaj, da do Budimpešte se vozi skoraj cel dan upoštevajoč tudi postanke na pot. Potem imaš pol dneva poti do Bratislave in še pol dneva poti domov, če skočite vmes še v Budimpešto, se boste ves čas samo vozili. Google maps pravi, da je krog iz Ljubljane dolg zajetnih 1700km, ali 16h in 16 minut brez postankov. K temu dodaj še 15 min postanka na vsake 2 uri vožnje, kakšen zastoj in boste vsega skupaj preživeli v avtomobilu praktično en dan od 5 dnevne poti. K temu dodaj še dejstvo, da iz centra Budimpešte do avtoceste z lahkoto zapraviš tudi več kot uro časa (podobno je v vseh velikih mestih)... Osebno bi si na vašem mestu (teden dni časa) vzel raje več časa za oglede in manj za vožnjo.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Re: Praga, Brno, Bratislava, Budimpešta

Napisal/-a W3s7_S1D3 Sr apr 10, 2013 9:16 pm

Imel sem podoben izlet pred nekaj leti, s tem da je bil krog takole: Češke Budjevice - Praga - Mlada Boleslav - Brno - Bratislava. Šli smo brez vsakršnih rezervacij tako, da je bilo tudi malo zabave z iskanjem prenočišča.
Češke Budjevice - tam skoraj ni kaj videt, je pa zato toliko boljše ponoči. Barček zraven barčka, veselice, bendi v živo, žura staro in mlado :) Meni se je dopadlo :)
Praga - prespali v Hostlu Strahov - je bolj še iz časov socializma, brez luksuza, skupni WCji in tuši, ampak nam se je šlo, da pridemo čim ceneje skozi. Pa itak smo celi dan lutali po Pragi, spali par ur in zopet akcija. V bližini (greš kar hodit) imaš vzpenjačo, ki pelje na nivo Prage, ali pa greš preprosto hodit do Hračani (mislim, da je cca. 20 minut hoda). Od tam pa imaš vse tramvaje. Pazi, da kupiš karto! Namreč po tramvajih se skrivajo sprevodniki v civilu (nam se je predstavu z značko oz. izkaznico), ki kontrolirajo karte. Karta pa je par € za cel dan, tako da brezveze karkoli reskirat. Spanje smo imeli po €13 na noč, jedli smo v neki luksuzni restavraciji (ja, naj se vidu razkoš :P ), ki sploh ni bla draga. Vino in tipične češke jedi je prišlo cca. €15 po osebi :D Meni se je smejalo :)
Mlada Boleslav - Škodin muzej smo šli samo pogledat, nismo pa nič prespali, ker tudi ni kaj videt v mestu razen muzeja (pa še zastonj smo imeli, ker je bil dan odprtih vrat ali nek praznik so imeli. Se ne spomnim več) :)
Brno - 1x prespali v hostlu (12 ljudi v sobi), pa si ogledali mesto. Če bi še še enkrat bi ga izpustil. Dejansko ni kaj videt. Bolj industrijsko mesto mi vse skupaj deluje. Edino še steza za motorje je dokaj blizu mesta, če vam bodo pustili it po boksih. Nas niso, so pa naslednje leto moje starše.
Bratislava - hostli so v centru, kjer ni parkingov. Avta pa nisem hotel pustiti nekje na samem. Prespali smo v hotelu Avion, ki je malo izven centra, ampak je par minut hoda od hotela avtobus, ki pelje do mesta od tramvajev. Cena nočitve je bila €17. Hrana oz. restavracija je čez cesto s smešnimi cenami (vsaj takrat) - 2x velika pica, 2x velika piva, 2x manjha piva - dobrih €10 :DDD Zaradi vljudnosti, smo kelnarja pobarali, da je verjetno kaj premalo zaračunal. Je bilo pa vse gor :D

Aja, piva je cenejša na Češkem. V Bratislavi so cene piva kot pri nas tako, da nakup svetujem (če je možno) še na češkem.

AC Praga-Brno pa je za živce zgubit - betonirani odseki z veliki diletacijskimi prostori.

Če te zanima še kaj pa piši ;)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Praga, Brno, Bratislava, Budimpešta

Napisal/-a maniaxxx Sr apr 10, 2013 9:23 pm

Sem biu v vseh teh mestih in kot so ti povedali Brno izpusti in raje bodi malo dlje v Budimpešti. Za Prago so ti že napisali, v Budimpešti pa je tudi ogromno za videti in doživeti.


Če te kaj bolj podrobno zanima vprašaj.

P.s, če je možno vljučite še Dunaj v ta trip
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Praga, Brno, Bratislava, Budimpešta

Napisal/-a rok46 Če apr 11, 2013 9:50 pm

hvala za vse info, mi bodo prišle precej prav. Torej, po vseh nasvetih bomo po vsej verjetnosti spustili Brno in podaljšali bivanje v budimpešti, sedaj pa sem v dilemi zaradi bratislave, za katero dobivam precej informacij, eni pohvalijo, drugi grajajo, torej je za jit al ni vredno ? ogledi mesta so samo bonus, bistvo je to, da se lahko dobro in poceni zabavamo ;)

ker drugače je spet možnost 2 dni Praga, 2 dni Krakow, 2 dni Budimpešta ... nevem več kaj in kako :huh: :)
Slika
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Re: Praga, Brno, Bratislava, Budimpešta

Napisal/-a renault_dti Pe apr 12, 2013 12:35 am

Jaz nad Bratislavo nisem bil navdušen. Res deluje tako temačno in sivo kot v filmu Eurotrip :) Cene tudi niso (več) tako ugodne kot so bile včasih, v septembru pa se tudi ni kaj dosti dogajalo. Nevem, mogoče bodo tvoje izkušnje kaj boljše kot moje. Je pa Praga pravo nasprotje, veliko folka, zabav, bili smo v eni največjih diskoteh Karlovy Lazne, 5 floorov, zelo vščečno. Cene malenkost nižje kot Slovenija oz. primerljivo
Ostalih ne poznam dobro.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Praga, Brno, Bratislava, Budimpešta

Napisal/-a maniaxxx Pe apr 12, 2013 5:07 pm

rok46 je napisal/-a:hvala za vse info, mi bodo prišle precej prav. Torej, po vseh nasvetih bomo po vsej verjetnosti spustili Brno in podaljšali bivanje v budimpešti, sedaj pa sem v dilemi zaradi bratislave, za katero dobivam precej informacij, eni pohvalijo, drugi grajajo, torej je za jit al ni vredno ? ogledi mesta so samo bonus, bistvo je to, da se lahko dobro in poceni zabavamo ;)

ker drugače je spet možnost 2 dni Praga, 2 dni Krakow, 2 dni Budimpešta ... nevem več kaj in kako :huh: :)


to zadnje in si zmagal... :mrgreen: Bratislava je ok, samo kaj posebnega ni tako da ne boš nič posebnega zamudil če jo ne vidiš ;)
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov