Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a odprti clio Pe jun 28, 2013 7:12 pm

Zjutraj se torej odpravljam na nepričakovano pot. Pot me bo zanesla tudi preko Romunije. Morda kakšen nasvet - česa se izogibati? :D Ali se mi je za bati, da bom ostal brez gat, ali pač lahko prečkam državo mirne duše, glede na to, da so članica EU? Aja, še to - v kakem stanju so ceste?

Kolikor sem prebral na spletu, vidim, da je gasilni aparat obvezen... Bom pa še to dopisal - moja pot vodi preko Madžarske in Romunije do Moldavije. Vsi nasveti so izredno zaželjeni :)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a fare Pe jun 28, 2013 7:30 pm

Imam sodelavca iz Bukarešte. Z avtom ne gre dol. 1. zato ker je z letalom ceneje, 2. pa zaradi tega k so ceste adijo, dosti je kriminala, mah vsega... Bodi zelo previden. Imej 100% zanesljiv avto. Dobro pazi na udarne luknje ki jih je baje malo morje. Ne zaupaj nobenemu pa tudi če so dojenčki in umirajo ob cesti!!! Srečno. lp.
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a LeQuack Pe jun 28, 2013 7:34 pm

Pomoje imajo iste debate na Nemških forumih ko nekdo sprašuje, če je varno it v Slovenijo.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a Ivan36 Pe jun 28, 2013 9:21 pm

Evo našel AC je :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Roads_in_Romania

Še zemljevid
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... rumuri.svg

Če prideš v Oradea je nekak pot E58 AC je to do LASI - MD Moldova 8)
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a gasolinedream So jun 29, 2013 1:21 am

Po pričevanjih romunskega znanca so ceste bolj slabe(beri: veliko slabše kot pri nas), vsak tam kjer je on doma. Avtocesta je OK. O kriminalu nisem od njega še nič slišal:) Mogoče je drugače če si domačin?
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a a_sist So jun 29, 2013 6:45 am

Nekajkrat sem že bil v romuniji (Bukarešta). Z rent-a-car sem šel od bukarešte v bolgarijo. Ceste so bile OK. Rave in široke, nič pretresljivega - tu pa tam kakšna luknja. Kriminala je kolkor hočeš. Niti ne nasilnega - nategujejo pa vedno :roll:.
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a tristan01 So jun 29, 2013 8:28 am

Romunija ni nič posebnega... Pač še ena precej nerazvita država ki je prišla iza železne zavese. Ceste so dokaj slabe, predvsem je polno udradnih lukenj. Avtocest skoraj ni, v glavnem so magistralke in hitre ceste (pasova nista fizično ločena). Pri vožnji je potrebno paziti na razne konjske vprege, ki se znajdejo povsod in potepuške pse ki poležavajo na robu ceste. Bližnje srečanje zna biti precej neprijetno za pločevino. Izven naselij pazi tudi na povožene živali, ki ležijo ob cesti. Predvsem pa pazi ponoči, saj se izven naselij pogosto sprehaja divjad ki jo opaziš zadnji trenutek ali prepozno.

Ljudje so načeloma OK, na vsakem koraku poskušajo zaslužiti še kakšen dodaten EUR - povprečna plača je med 300 in 400 EUR cene pa niso kaj nižje kot pri nas.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
xxseby
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Ne feb 18, 2007 10:29 pm
Kraj: medvode/pirnice

Re: Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a xxseby So jun 29, 2013 11:54 am

tristan01 je napisal/-a:Romunija ni nič posebnega... Pač še ena precej nerazvita država ki je prišla iza železne zavese. Ceste so dokaj slabe, predvsem je polno udradnih lukenj. Avtocest skoraj ni, v glavnem so magistralke in hitre ceste (pasova nista fizično ločena). Pri vožnji je potrebno paziti na razne konjske vprege, ki se znajdejo povsod in potepuške pse ki poležavajo na robu ceste. Bližnje srečanje zna biti precej neprijetno za pločevino. Izven naselij pazi tudi na povožene živali, ki ležijo ob cesti. Predvsem pa pazi ponoči, saj se izven naselij pogosto sprehaja divjad ki jo opaziš zadnji trenutek ali prepozno.

Ljudje so načeloma OK, na vsakem koraku poskušajo zaslužiti še kakšen dodaten EUR - povprečna plača je med 300 in 400 EUR cene pa niso kaj nižje kot pri nas.

LP Tristan01

Moja izkušnja z Romunijo iz pred 2 let je identična temu kar je opisal tristan :DDD Ni nek bau bau
Just checking....... ;)
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Re: Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a T2a So jun 29, 2013 8:27 pm

Sem se kakšen mesec nazaj vračal iz Moldavije čez Romunijo domov. Cesta boljša kot pri nas, avtoceste (vsaj na tej relaciji) ni, paziti je treba na veliko gradbišč ob in na cesti ter na agresivne vzhodnjaške tovornjakarje.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a odprti clio Po jul 01, 2013 9:02 am

Evo me nazaj :D

Meni osebno je bila to ena fina izkušnja. Romunom se je za smejat, kolikor sem imel stika z njimi. Presenetila me je količina (odkrite) prostitucije... PA ženske sploh niso slabe, prav nasprotno :shock:

Avtoceste gradijo, nekaj je že voznih (no, odvisno katera navigacija te vodi :lol: ). Aja, če se že hvalim s tem - ta navigacija, ki je vedela za avtocesto, me je peljala čez en prelaz, kjer so posamezni odseki ceste že praktično potok... Ceste so overall približno take kot pri nas - en del fenomenalen, drugi pa katastrofalen; kot bi z lopatami nametali kepe asvalta in jih malo poteptali...

Kultura vaožnje - ni je :lol: Ampak tudi ni samooklicanih šerifov. Tam prehitevanje očitno velja za nek hud standard - polna črta ali ne, nima veze. Vsake toliko smo bili trije vzporedno :shock: Ampak se nihče ne buni, vsak poskrbi toliko da je njegov avto cel in gasa dalje. Aja, držijo se nemških standardov - omejitve so pogojene s fizičnimi sposobnostmi vozila... Zato sem res presenečen, da sem videl samo 1 prometno nesrečo.

U glavnem, meni osebno je bila to "nora" izkušnja; tako zelo zanimiva, da bi potreboval najmanj 1 uro, da vse ubesedim :lol: Ni noben bav bav, tudi se ustavit kje ponoči. Mi je bilo bolj nelagodno ob dveh zjutraj med Bos. Petrovcem in Drvarjem. Hvala vsem za pomoč! 8)

Aja, končni znesek - gorivo in vinjeti (H ter RO) je nekaj malega čez 300 €. Narejenih malo več kot 3.000 km z Renault Mégane 1.5 dCi.

PP: opravičujem se, ker sem temo porstavil v napačni podforum.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a hippo Če jul 11, 2013 10:15 am

Več ali manj je bilo že vse povedano, proti Moldaviji sigurno ni AC.
Pa pazit moraš na tole: če se recimo pelješ po desnem pasu (včasih se cesta razširi na dvopasovnico), moraš biti pozoren, ker pred zožanjem ni nobene table, nobene oznake, enostavno zmanjka ceste. Kar naenkrat je ni, lahko letiš ven, ker se ne oža iz levega pasu na desni, ampak levi teče naprej, desnega pa zmanjka. :roll: :bonk
Tako da na to pazi. Drugače pa na meji praviloma ne težijo.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a odprti clio Po jul 15, 2013 10:12 am

hippo je napisal/-a:Več ali manj je bilo že vse povedano, proti Moldaviji sigurno ni AC.


Mogoče sem pa zaspal in v snu vozil po AC :lol:

Ne, resno - avtoceste so v izgradnji. Naenkrat gradijo ogromno avtocestno omrežje in očitno finančno ne sfolgajo. Na moji poti je bilo za cca pol ure AC (v dveh obrokih).

Pri razširitvah je meni osebno večji problem, da na določenih odsekih po sredinskem pasu lahko prehitevaš iz obeh smeri... Glede oznak se pa ne morem pritoževat, saj nisem naletel na tak primer.

Pa bom še enkrat napisal - Romunija ni noben bav bav. Sem se že s težjim srcem peljal po Bosni. Skozi naselja sem imel občutek, da se peljem skozi Čakovec, nekje vmes je bila cesta kot od Matene proti Igu... Verjetno na severu isto pišejo za nas :roll:
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
tomipassion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: So jul 13, 2013 5:49 pm

Re: Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a tomipassion Ne jul 21, 2013 7:12 am

Kolega mi je pred časom govoril, ko je bil v Romuniji, da so ceste v večini katastrofa. Me ne čudi, glede na stanje mnogih njihovih vozil. Torej, previdnost ne bo odveč.
 
tomipassion
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: So jul 13, 2013 5:49 pm

Re: Vožnja skozi Romunijo

Napisal/-a tomipassion Ne jul 21, 2013 7:27 am

Še to, pazi se raznih počivališč in odročnih lokacij
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov