Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

ukrajina-kijev

Napisal/-a moj-avto So dec 07, 2013 11:21 am

Po Češki razmišljam, da bi šel pogledati Ukrajino-Kijev.
Ima kdo kake izkušnje???? Kake so cene goriva, cestnine, hrane, hotelov????????
Na kaj moramo paziti????????
Avto, moj partner!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: ukrajina-kijev

Napisal/-a maniaxxx So dec 07, 2013 2:00 pm

Paziti moraš predvsem na število vprašajev v stavku
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Himc57
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če jun 05, 2008 7:41 pm
Kraj: Črnomelj

Re: ukrajina-kijev

Napisal/-a Himc57 So dec 07, 2013 9:02 pm

maniaxxx je napisal/-a:Paziti moraš predvsem na število vprašajev v stavku


:D
/Oo ___H___ oO\
||=_/_______\_=||
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: ukrajina-kijev

Napisal/-a hp6715s So dec 07, 2013 11:17 pm

A si pogledu zemljevid?????? a veš kje je Češka, kje pa Kijev????

Naj ti povem da je samo od Mukačevega (Mukacheve) do Lviva več kot 4 ure vožnje (200 km), pa je to ena najboljših cest v celi Ukrajini.
Gorivo je poceni (<1 ojro), prenčišča prav tako, pivo in hrana je zelo poceni. Ceste so obupne. Kar tako sredi popolnoma lepega asfalta luknje globine 10+ cm, zato morš bit zbran in previden. O stranskih cestah pa sploh ne bom zgubljal besed.
 
jurijprodnik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To avg 14, 2012 10:09 pm

Re: ukrajina-kijev

Napisal/-a jurijprodnik Ne dec 08, 2013 9:16 am

ukrajina zna biti precej drugačna od osrednjeevropskih držav, velika, surova - tko kot rusija, predvsem ljudje so bolj zadržani, vse je v cirilici, ne govorijo tujih jezikov, državni režim pa precej bolj strog. Cene goriva so pod 1€, cestnin in AC ni, nasploh slabe ceste, veliko cestnih radarjev, v trgovinah pa niti ne tako poceni, prenočišča - moteli ob cestah kakih 20€. Policaji in cariniki katerim boste morali plačati podkupnine da vas pustijo naprej. So pa v teh dneh bili tam nemiri v kijevu, tudi snega je tam pozimi več.
Jaz sem se tam skozi vozil sicer pred leti poleti, je pa drugače fajn pustolovsko, je pa treba sprejeti njihov sistem, blizu kijeva je černobil - baje organizirajo oglede elektrarne? Fajn bi moralo biti poleti tudi na jugu ob morju.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: ukrajina-kijev

Napisal/-a moj-avto So dec 14, 2013 2:41 pm

Nekje dva dni bi rabil do Kijeva. Pa bi rad občutil duh Ukrajine. Poleti sem opazil kar nekaj turistov iz Ukrajine na naših cestah.
Po srcu sem avanturist pa si želim malo spremembe.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: ukrajina-kijev

Napisal/-a ironmaiden So dec 14, 2013 4:13 pm

off topic
hribovec ki je videl ukrajinske turiste(pomoje so bl sezonske prostitutke) je v trenutku postav avanturist in si dejal: hja gremo mal v ukrajino pogledat kwa dugaja :DDD

on topic
Malce se umiri,globoko vdihni.Ne moreš kr na vrat na nos(To ni Lenti k greš po cunje)
Pojdi za par dni,prek bookinga si rezerviraj sobo,imej vedno drobiž pri sebi(če ti hoče kaki mulec spucat šipo,vzdati pa čaka drugi z ceglom v roki da ti vrže v šipo če neboš plačal)na netu si pooglej kje in kakšne so znamenitosti,da boš čim več izkoristil časa.....Lohka pa tud kupiš litr vina pred štacuno v kijevu,pa kkšno rečeš z lokalnim posebnežem aka pijanček ,umes pa skočiš na demonstracije........uglavnem poročaj...... :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: ukrajina-kijev

Napisal/-a moj-avto So dec 21, 2013 10:14 am

Nimam slabega mnenja o Ukrajini, sploh kar se tiče kriminala ga je dovolj že pri nas. Sedaj, da bi se bal, da mi kdo kaj ukrade je totalna bedarija. Če me niso v Napoliju oropali, me ne bodo niti v Ukrajini. =P
Avto, moj partner!
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: ukrajina-kijev

Napisal/-a čare So dec 21, 2013 10:38 am

No no no.Ne bodi tako siguren.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov