Za voznike in ljubitelje
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Kombi - predelava?

Napisal/-a ule To nov 03, 2015 10:16 am

Zanima me kako je z vgrajevanjem dodatne opreme v kombi. V kombi bi se vgradilo raznorazne omarice, predalčke,.... za shranjevanje orodja. Vem da za to obstajajo firme, katere naredijo vse od A-Ž, vendar je problem cena. Zanima kako je s homologacijo v primeru, da se zadeve lotiš sam in si narediš svoje "pohištvo" (je potrebna ali ni).
Nekateri pravijo da je, če imaš omarice fiksno pritrjene, drugače ne, ker se jih obravnava kot tovor. :roll:
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kombi - predelava?

Napisal/-a mucek To nov 03, 2015 7:44 pm

Tako nekako. Če je zadeva res "fiksna", potem "naj bi bilo" homologirano, če pa je zadeva v smislu "se da noter ali ven prestavit" pa ni treba.
Meni zaenkrat pri kombiju, ki sem ga predelal v avtodom, niso kaj posebej težili (večje zadeve so 2 fotopanela na strehi in strešno okno, notri pa imam zadeve narejene tako, da je povečini zadeva "pospravljiva")

LP, g
 
silak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr nov 08, 2006 12:00 pm

Re: Kombi - predelava?

Napisal/-a silak Ne dec 06, 2015 8:26 pm

Torej, imam dostavno tovorno vozilo. Če so police/regali pritrjeni v avto, mora biti stvar obvezno homologirana. Če pa so police narejene tako, da so odstranljive, homologacija ni potrebna. Baje.
Na tehničnih pregledih so mi rekli, naj ne bodo privijačene, ampak naj naredim tako, da jih "nasadim v tla".
Mizar mi bo naredil tako, da bodo zgoraj imele dva "kavlja", ki se bosta zataknila za kovinsko pregrado med sedeži in tovornim delom. Spodaj-noge, pa bodo nasejene v dva nosilca kamor bom "nasadil" noge od polic.
Fora je, da so "odstranljive police" dovoljene, ker niso del avta. Če so pa privijačene, so pa del avta in je potrebna homoligacija.
Zanima me, ali so lahko police v avto pritrjene z vezicami ki omogočajo takojšno sprostitev/odstranitev. Ali pa tisti trak "maček"?
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov