Za voznike in ljubitelje
 
matobeli
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne jan 18, 2009 8:15 pm

Katero pnevmatiko za Renault Trafic

Napisal/-a matobeli To jul 31, 2018 9:11 am

Zdravo!

Za kombi Renault Trafic iščem eno dobro rešitev glede gum. Delam 10kkm letno, večinoma 90% ko so so stopinje nad 15. Ni pa izključena tudi vožnja v snegu. Ponavadi so notri ljudje ali pa nekaj malega robe, nikoli ni na zgornji meji nosilnosti.

dimenzije so 195/65 R16, do sedaj sem imel tisto kar sem dobil zraven kombija, letni in zimski komplet, ampak so trenutno stare že cca 5let in je zamenjava nujna.

Nagibam se k celoletni pnevmatiki Continental VanContact 4Season.

Kakšna boljša ideja?
Bruum Bruum!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Katero pnevmatiko za Renault Trafic

Napisal/-a limas To jul 31, 2018 9:47 am

Celoletna pnevmatika za kombi, ki je boljša od kontinental:
Gudjer:
https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/ ... HT_TRUCK#/

Mišlen:
https://www.michelin.co.uk/all-weather- ... ehicle=van

Pireli:
https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/car ... all-season

Vse tri imajo daljšo življenjsko dobo od kotinentalove.
 
matobeli
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne jan 18, 2009 8:15 pm

Re: Katero pnevmatiko za Renault Trafic

Napisal/-a matobeli To jul 31, 2018 9:55 am

Kaj pa performance na cesti?
Na ene 4/3 leta bi itak menjal gume, 30kkm pa menda zdrži vsaka
Bruum Bruum!
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Re: Katero pnevmatiko za Renault Trafic

Napisal/-a renault_dti To jul 31, 2018 1:01 pm

Limas, Od kje kredibilna informacija, da so naštete boljše od Continental ? Imaš kak test?

Continental je vrhunska guma, pravtako Goodyear,Pirelli, Michelin itd....in ko se “prepiramo“ katera je boljša, je isto kot da se prepiramo al je boljši BMW, Audi ali Mercedes ? ;)

Kar se mi zdi bolj smiselno, je to, da se zavedaš da celoletne gume niso ne tič ne miš, poleti jih bolj pobira in se bolj vlečejo po cesti kot letne in pozimi so slabše kot zimske...saj je to nekako razumljivo ne?
Da imaš te gume gor več kot 2 zimi je skoraj nemogoče, ker v snegu ne boš prišel nikamor....če so nove so solidne, kakor hitro so mal bolj stare in zlizane pa je konec, če pa še imaš kaj naloženo in mali klanec....
Jaz imam iste kombije, pa vozim zimske skoz ker se mi najbolj splača, ampak vsako jesen kupim nove....imam pa mal klancev do doma.

Lp
 
matobeli
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne jan 18, 2009 8:15 pm

Re: Katero pnevmatiko za Renault Trafic

Napisal/-a matobeli To jul 31, 2018 8:05 pm

Vem kakšne so celoletne, na primarni avto jih nikoli ne bi dal. Ampak z kombijem res naredimo tolk malo km in te tovorne pnevmatike so kar drage, da ni neke bolj pametne izbire.

Bom poiskusil tokrat vzet ene, verjetno kar continental ker imam z njimi zelo pozitivne izkušnje iz navadnih avtomobilov. Pol bomo pa videli kako bo šlo, če bodo že prvo zimo bolj švoh lahko še vedno za drugo zimo nabavim nove zimske.

Načeloma klancev ni, vožnja je bolj ali manj avtocestna.

Sem pa gledal enkrat enega kurirja pozimi. Take gume kot je imel on bi mene še poleti skbele :D
Bruum Bruum!
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov