Za voznike in ljubitelje
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

2006 Mercedes Sprinter

Napisal/-a Joie de vivre! Če jan 05, 2006 9:24 pm

Prihaja novi Sprinter, na voljo naj bi bil v nekaj mesecih. Genetsko je v močno v sorodu s VW Crafterjem, tudi prejšnji Sprinter in VW LT sta bila bratranca. Oba modela bodo proizvajali v tovarnah Ludwigsfelde in Düsseldorfu, za ameriški trg pa v Charlestonu (Južna Karolina) pod imenov Freightliner oz. Dodge Sprinter. Motorno paleto sestavljajo 4-valjni ter V6 CDI motorji z močjo od 88 do 184 konjskih sil, ter 3.5-litrski V6 bencinar z 258 konji (namenjen reševalnim službam, predvsem pa ZDA)

Slika
Slika
Slika

LP,
Joie

P.S.: Zakaj za božjo voljo tukaj nikogar ne zanimajo dostavna in tovorna vozila? So ducatkrat bolj zanimiva od raznih audijev S4 in ABT golfov.
Zadnjič spremenil Joie de vivre!, dne Sr jan 16, 2008 4:27 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
RKay
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: To jun 14, 2005 12:12 pm

Napisal/-a RKay Če jan 05, 2006 9:39 pm

huda zadeva ja, men je notranjost ful všeč pr temu. Če pogledaš vitota je tole bomba. A bo tale tud recimo una varjanta za prevoz ljudi(kao un šolski bus?)
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Napisal/-a splash Če jan 05, 2006 9:45 pm

men je ful dober, sam ko bo tole drago ko pes. na slikcah je pa seveda osnovna oprema prikazana. :lol:
 
Uporabniški avatar
Tomcatter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1236
Pridružen: Sr jun 15, 2005 10:47 pm

Napisal/-a Tomcatter Če jan 05, 2006 10:18 pm

Drago že sam velik jih pa jena cestah. Lep pa velik :tomidelej: , dobr da ga niso pokvarl
 
darwin
Uporabnik
 
Prispevkov: 1488
Pridružen: Ne avg 10, 2003 2:05 pm

Napisal/-a darwin Če jan 05, 2006 11:23 pm

Tomcatter je napisal/-a:Drago že sam velik jih pa jena cestah. Lep pa velik :tomidelej: , dobr da ga niso pokvarl

Kot mi je foter zanč razlagov, sprinter sploh ni tako drag, če ga primerjamo s konkurenco.
Licet volare si in tergo aquilae volat.
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! Če jan 05, 2006 11:34 pm

Če bi ceno delili s kilograma, bi plačali približno isto tolarjev za kilogram kot pri kakem konkurentu.

LP,
Joie
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Če jan 05, 2006 11:52 pm

darwin je napisal/-a:
Tomcatter je napisal/-a:Drago že sam velik jih pa jena cestah. Lep pa velik :tomidelej: , dobr da ga niso pokvarl

Kot mi je foter zanč razlagov, sprinter sploh ni tako drag, če ga primerjamo s konkurenco.

je kr dražji
cca 1 mio
lp
 
Uporabniški avatar
Mick Jerry
Uporabnik
 
Prispevkov: 1259
Pridružen: So jan 08, 2005 8:41 pm
Kraj: okolica Lj.

Napisal/-a Mick Jerry Pe jan 06, 2006 2:45 pm

@Joie: od kdaj pa pa se avte kupuje na kilograme?Ajoj... :?

Aja glede zanimanja za dostavnike in njihove zanimivosti napram S4 in Golfom.Sosed ima MB Viana(tovorni Vito) in ti povem da ni nič kaj zanimiv.Noter je lepo obdelan, lahko upravljiv, gepek velik ko stanvanje in uporaben avto(kombi).Ampak zanimiv pa preprosto ni.Je gospodarski avto in kot tak dolgočasn.Se pa da z njem odpelat do Munchna in nazaj brez težav v hrbtenici in podobne zadeve.
Slika
 
seicento
Novinec
 
Prispevkov: 419
Pridružen: Če apr 15, 2004 6:25 pm
Kraj: mb

Napisal/-a seicento Pe jan 06, 2006 3:26 pm

proti našemu staremu je ta zelo grd edino da upam da enako leti

ajd
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Pe okt 20, 2006 12:14 pm

Joie de vivre! je napisal/-a:Če bi ceno delili s kilograma, bi plačali približno isto tolarjev za kilogram kot pri kakem konkurentu.

LP,
Joie

sicer stara tema pa vendar
kaj hočeš reči, da je težji od konkurentov?
možno, čeprov to je prej negativno kot pozitivno, predvsem v razredu do 3.5 t, ker se z vsakim dodatnim kilogramom manjša nosilnost
lp
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Pe okt 20, 2006 12:23 pm

 
Uporabniški avatar
Bel-Tirid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1547
Pridružen: Po feb 09, 2004 7:52 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a Bel-Tirid Pe nov 03, 2006 7:10 pm

Sam servisi so pa dražji.

mene tut zlo zanimajo kombiji, 3 mesce ga uporabljam vsak dan in sicer tega:

Slika

Pa je kr za pohvalit, še posebej vodljivost in preglednost ter velikost zadnjega dela.

Kolk pride osnoven Sprinter? se komu da pogledat, ker men se ne :? :D
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Pe nov 03, 2006 7:15 pm

master ma mal ozko med koloteki- cca 8 cm ožji je od starega jumperja- ma pa nizek nakladalni rob
men je pri sprinterjih všeč predvsem zadnja štenga, ki je praktično ni- in se tako ne zvija kot pri renoju
lp
 
Uporabniški avatar
Bel-Tirid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1547
Pridružen: Po feb 09, 2004 7:52 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a Bel-Tirid Pe nov 03, 2006 7:24 pm

Sej to je pravo da je ožji, ampak skoraj enako prostoren. Rezervna guma je uspredi pod zdici, tako da je še več prostora. Pa dvojna vrata tut prov prideta. Pa lepo se turbina sliš, neverjetno naglas pri renojevih kombijih
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Pe nov 03, 2006 7:27 pm

Bel-Tirid je napisal/-a:Sej to je pravo da je ožji, ampak skoraj enako prostoren. Rezervna guma je uspredi pod zdici, tako da je še več prostora. Pa dvojna vrata tut prov prideta. Pa lepo se turbina sliš, neverjetno naglas pri renojevih kombijih

zakaj je bolš da je oži- gips plata 125 gre komi komi notr- recimo
a dvojna stranska vrata?
pri masterju ni original, kot tudi ne guma pod voznikovim zicem ;)
lp
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Pe nov 03, 2006 7:28 pm

Bel-Tirid je napisal/-a:Sej to je pravo da je ožji, ampak skoraj enako prostoren. Rezervna guma je uspredi pod zdici, tako da je še več prostora. Pa dvojna vrata tut prov prideta. Pa lepo se turbina sliš, neverjetno naglas pri renojevih kombijih

zakaj je bolš da je oži- gips plata 125 gre komi komi notr- recimo
a dvojna stranska vrata?
pri masterju ni original, kot tudi ne guma pod voznikovim zicem ;)
lp
 
ted
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Če apr 14, 2005 7:02 pm

Napisal/-a ted Po nov 06, 2006 3:57 pm

Bel-Tirid je napisal/-a:Sam servisi so pa dražji.

mene tut zlo zanimajo kombiji, 3 mesce ga uporabljam vsak dan in sicer tega:

Slika

Pa je kr za pohvalit, še posebej vodljivost in preglednost ter velikost zadnjega dela.

Kolk pride osnoven Sprinter? se komu da pogledat, ker men se ne :? :D


no lepo dsa s emal na kombije še nekje vrgli in da se kaj pove. sam dosti furam tole zadevo : Slika kot službeno dostavno vozilo, ki pa ni nevemkaj. 2.8 in 125km ne dela čudežov..in u bistvu iz tovornjaka oz njegove šasije narejen kombi, ..na legi proti masterju in ducatu se ful pozna. na ovinkih dosti nagibanja in pa neudobje...sam motor nič kaj prida in brce turbota v hrbet (kar pri renojih je kar občutno)

dosti pa prefuram tudi ostale kombije-dostavnike katere sem opisal in za1x se mi najbolj dopade sprinter-ne še tanov-lepo poskočni motorji, kultiviran, udoben...je pravi mercedes v tem razredu hehe
 
Uporabniški avatar
super98
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Če sep 18, 2003 7:03 pm

Napisal/-a super98 Po nov 06, 2006 5:44 pm

Joie de vivre! je napisal/-a:P.S.: Zakaj za božjo voljo tukaj nikogar ne zanimajo dostavna in tovorna vozila? So ducatkrat bolj zanimiva od raznih audijev S4 in ABT golfov.



Ti si pa že mal naporen s tem svojim anti-vag pisanjem, ki prihaja do izraza v vsaki od tvojih tem


P.S.: si v redu dec, očitno imaš veliko znanja o avtomobilizmu, več kot marsikdo tukaj gor in prosim da vzemeš to kot konstruktivno kritiko in ne napad (se mi zdi da si tudi nek moderator tukaj-mogoče se motim). Meni tudi kakšna znamka "ne leži" najbolje pa ne razglašam tega na veliki zvon.
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! To nov 07, 2006 6:53 am

super98 je napisal/-a:
Joie de vivre! je napisal/-a:P.S.: Zakaj za božjo voljo tukaj nikogar ne zanimajo dostavna in tovorna vozila? So ducatkrat bolj zanimiva od raznih audijev S4 in ABT golfov.



Ti si pa že mal naporen s tem svojim anti-vag pisanjem, ki prihaja do izraza v vsaki od tvojih tem


P.S.: si v redu dec, očitno imaš veliko znanja o avtomobilizmu, več kot marsikdo tukaj gor in prosim da vzemeš to kot konstruktivno kritiko in ne napad (se mi zdi da si tudi nek moderator tukaj-mogoče se motim). Meni tudi kakšna znamka "ne leži" najbolje pa ne razglašam tega na veliki zvon.


Nisem mislil na VAG, temveč na tendenco tega foruma, da se večinoma debatira o nedostopnih ali predelanih avtomobilih... Dolgcajt. Obstajamo tukaj gor ljudje, ki jih to prav nič ne zanima 8) Sploh pa nima veze, to sem pisal, ko sem bil še mlad, sedaj se pač brigam zase in poskušam narediti čimveč za kvaliteto tega foruma.

LP,
Martin
 
Uporabniški avatar
povh
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: To jan 31, 2006 12:34 am
Kraj: med ovinki

Napisal/-a povh To nov 07, 2006 9:37 am

Sam kolk pa dostavniki zdržijo. Sem vozil kombije na pošti- nobenga rednga vzdrževanja, vožnja pa ku pr norcih, pa kr grejo 300-400kkm... Ducatoti, masterji, ovecoti...Pr 400.000km se že mav mordo kadi, ampk gre pa še kr. Nemoraš verjet.

Z sprinterji pa nimam izkušen, mi je pa všeč oblika.
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov