Za voznike in ljubitelje
 
Uporabniški avatar
_T_O_M_O_
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 13, 2012 12:15 am

Re: Iveco

Napisal/-a _T_O_M_O_ Ne okt 14, 2012 11:59 pm

Ja in vlak ti lahko 30 ton materiala pripelje direkt pred bajto ane ;) Sej jaz se tudi strinjam da je vlak boljša opcija sploh za samo tranzicijo skozi Slovenijo, ampak na koncu je kamion še vedno potreben, saj nimamo tako razvite železnice. Niti je nima katerakoli država na svetu(lahko da se motim)
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Iveco

Napisal/-a MRV Po okt 15, 2012 9:09 am

uuuuu, to za železnice se pa zelo motiš. vlaki so po tujini hitrejši kot letala v določenih primerih. to da dajejo kamjone na vlak je v avstriji precej razvito.
Kot si rekel sam, za tranzit je najboljši vlak. Slovenija pa je popolnoma tranzitna država in namesto da nam kamjoni uničujejo zrak in ceste, bi lahko šlo vse na železnico. Naša železnica ni najboljša, a vlužek bi se nam hitro povrnil. Problem je mafija in dars, ki tega noče.
brez kamjona res ne gre, a fure ki so bolj dolge kot 300km so že nesmiselne. kamjonđije bodo valjda proti, a kaj ko gledajo zmeraj samo na svojo rit.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Iveco

Napisal/-a gasolinedream Po okt 15, 2012 1:15 pm

Marsikaj je bolj ekološko, ni pa tako praktično. Saj smo vozniki osebnih avtomobilov enako krivi, večino časa smo v avtu sami, namesto da bi še koga peljali:)

Najprej počistit pred svojim pragom.
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Iveco

Napisal/-a MRV Po okt 15, 2012 4:02 pm

nekje je potrebno začet. kamjoni in tovarne so prve.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Iveco

Napisal/-a lancia hf Po okt 15, 2012 4:02 pm

MRV je napisal/-a:uuuuu, to za železnice se pa zelo motiš. vlaki so po tujini hitrejši kot letala v določenih primerih. to da dajejo kamjone na vlak je v avstriji precej razvito.
Kot si rekel sam, za tranzit je najboljši vlak. Slovenija pa je popolnoma tranzitna država in namesto da nam kamjoni uničujejo zrak in ceste, bi lahko šlo vse na železnico. Naša železnica ni najboljša, a vlužek bi se nam hitro povrnil. Problem je mafija in dars, ki tega noče.
brez kamjona res ne gre, a fure ki so bolj dolge kot 300km so že nesmiselne. kamjonđije bodo valjda proti, a kaj ko gledajo zmeraj samo na svojo rit.


Najbolje je, da smo precej "ekološki" in naredimo če cca 2 jedrski elektrarni, da bojo lahko več elektrike dobili za vlake in bomo smrdljive kamione umaknili s cest
Tudi elektrika ne pride iz svežega zraka. :mrgreen: ;)
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Iveco

Napisal/-a MRV Po okt 15, 2012 4:07 pm

zagovorniki kamjonov... najlažje je bit za leseno žlico. vse gre naprej, a lesena žlica je zakon!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Iveco

Napisal/-a sašo5 Po okt 15, 2012 8:53 pm

MRV je napisal/-a:uuuuu, to za železnice se pa zelo motiš. vlaki so po tujini hitrejši kot letala v določenih primerih. to da dajejo kamjone na vlak je v avstriji precej razvito.
Kot si rekel sam, za tranzit je najboljši vlak. Slovenija pa je popolnoma tranzitna država in namesto da nam kamjoni uničujejo zrak in ceste, bi lahko šlo vse na železnico. Naša železnica ni najboljša, a vlužek bi se nam hitro povrnil. Problem je mafija in dars, ki tega noče.
brez kamjona res ne gre, a fure ki so bolj dolge kot 300km so že nesmiselne. kamjonđije bodo valjda proti, a kaj ko gledajo zmeraj samo na svojo rit.

ma "človek" ti nimaš blage veze o ničemer :!: :arrow: zamisli si kako bi sploh izvedel da bi tranzit, ki ga gre 55% če z Obrežje in Gruškovlje(ostalo odpade na Dolgo vas oz. t.i. "peti koridor") Če hočeš nalagat te iz Obrežja, morajo v Dobovo, ki je sicer itak največje postajališče v Evropi, pa vendar logistično praktično neizvedljivo, ti z Gruškovja se morajo pripeljat na Pragersko - zopet neizvedljivo, le ti z Dolge vasi pa bi po današnjiem povprečju hitrosti železnice (29,4km/h) rabili do luke Koper (če bi sploh prišli čez Divačo v enem dnevu) točno 11 ur................ti pa klatiš neumnosti_sicer smo pa gradili ceste za kamione, kamor tudi spadajo, če te pa glih zanima Avstrija, pa je smo stvar v dovolilnicah, katerih vsak konec leta zmankuje, zato so kamionisti primorani na železnico....

Lej, v špedicijskem poslu sem 21 let(ne kot šofer, to delam ob prostem času za hobi) zato točno vem kaj in kako oz. kako se "stvari streže" oz kaj eno z drugim "potegne" za sabo....
MRV je napisal/-a:Kot si rekel sam, za tranzit je najboljši vlak. Slovenija pa je popolnoma tranzitna država in namesto da nam kamjoni uničujejo zrak in ceste,


zrak ti bodo uničil raznorazni "teši" - na avtomobilsko industrijo odpade baje samo 12%....
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Iveco

Napisal/-a MRV Po okt 15, 2012 10:04 pm

no, jaz sem pa diplomiral iz te stroke in kar podrobno spoznal železnice in ceste v slo. če bi imel zares kaj znanja, bi vedel da ima slo avtocestni križ oz 2 koridorja. zadeva bi brezhibno delovala če železnic ne bi okradli in da bi bilo tako kot mora biti. jaz ne pravi da bi moralo vse it na vlak. na vlake bi moralo iti tisto kar tranzitira čez slovenijo. v kočni fazi pa bi lahko sodelovali tudi z našimi sosedi in bi zadeva še bolj špilala. pogovarjal sem se tudi z ministri glede tega, tako da ne valim nekih bučk.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Iveco

Napisal/-a peroRS To okt 16, 2012 4:45 pm

MRV je napisal/-a:no, jaz sem pa diplomiral iz te stroke in kar podrobno spoznal železnice in ceste v slo. če bi imel zares kaj znanja, bi vedel da ima slo avtocestni križ oz 2 koridorja. zadeva bi brezhibno delovala če železnic ne bi okradli in da bi bilo tako kot mora biti. jaz ne pravi da bi moralo vse it na vlak. na vlake bi moralo iti tisto kar tranzitira čez slovenijo. v kočni fazi pa bi lahko sodelovali tudi z našimi sosedi in bi zadeva še bolj špilala. pogovarjal sem se tudi z ministri glede tega, tako da ne valim nekih bučk.


Saj si prav povedal, samo kaj ko je teorija eno, praksa pa drugo.
Misliš, da je kaj po pravilih v naši državi....NIČ, ker se gleda le na denar in ne na korist ;)
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Iveco

Napisal/-a MRV To okt 16, 2012 7:08 pm

problem je res ta, da gledajo samo izključno na denar. ajde, če bi naredili kakšen zares koristen projekt kateri bi DELAL in bi se kaj malega tudi tako zmenili. ma problem je ki tipi naredijo sranje od projekta, pokradejo vsaj 1/3 in vse skupaj ni podobno ničemer. že gledano iz zgodovinskega vidika, tam kjer so bile razvite ceste se je ravijalo tudi prebivalstvo. mi pa imamo železnico še iz marije terezije in ceste ki so vsaj dokončane (trenutno). če bi imeli razvito infrastrukturo, bi se slo kot država nenormalno razvijala.
čisto tako, da bi bil drugi tir iz luke koper (ne po taki terasi kot so jo predlagali) bi lahko dobili več blaga v luko ker bi bilo cenejše in hitrejše odposlat blago naprej. če bi imeli hitre vlake bi se folk z vlaki pripeljal v službo pa čeprav bi bili iz daleč. že spet, poceni pa hitro in BREZ STRESA! Dobre povezave, kot so predlagali italjani da bi sodelovali za teraso hitrega vlaka, bi nam prineslo več turistov in tudi mi bi lahko hodili v tujino delat (vsak dan). Ceste bi bile popolnoma razbremenjene, bencin bi se pocenil, onesnaževanja bi bilo veliko manj,...
Težava slovenije je ta, da je zelo razkropljena, a dejstvo je, da vsi hodijo delat več ali manj v večja mesta. Zjutraj se rabi 45min do službe za 10km? šus v glavo! v tem času bi lahko delali marsikaj bolj koristnega in produktivnega.
živela lesena žlica ...
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Iveco

Napisal/-a lancia hf To okt 16, 2012 7:58 pm

peroRS je napisal/-a:
Saj si prav povedal, samo kaj ko je teorija eno, praksa pa drugo.


In tukaj nastane težava, ker je vse samo na podlagi teorije. Poznam kar nekaj podobnih primerov, ki so bili risani na podlagi satelitske slike a u realnosti je nemogoče to izvesti.
Tako da je pero kar prav napisal.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Iveco

Napisal/-a MRV To okt 16, 2012 8:04 pm

on je mislil glede denarja ne glede same izvedbe :) če lahko japonci delajo super htre vlake, zakaj jih ne bi mogli tudi mi.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Iveco

Napisal/-a peroRS Sr okt 17, 2012 4:20 pm

MRV je napisal/-a:on je mislil glede denarja ne glede same izvedbe :) če lahko japonci delajo super htre vlake, zakaj jih ne bi mogli tudi mi.


Ciljal sem predvsem na miselnost politike, potem šele denar. Denar običajno je, ampak se ga porabi za nepotrebne stvari, pokrade ali pa še najbolj žalostno sploh ne porabi --> neizkoriščena nepovratna (evropska) sredstva, na katera se zamudi, ker se pravočasno ne izdela projekte (tega je bilo v prejšnjih letih več, zdaj ne toliko)

lancia hf je napisal/-a:Poznam kar nekaj podobnih primerov, ki so bili risani na podlagi satelitske slike a u realnosti je nemogoče to izvesti.


Veš kaj je največji problem? Niti ne sama izvedba, ampak to, da se moraš 20 let pregovarjat z lastniki zemljišč, preko katerih bi šla trasa, z okoljevarstveniki, ljubitelji rožic, žuželk in nenazadnje z vsakim b*****m, ki se pritoži, da ga bo motil pogled na objekt :roll:

Se opravičujem za off. Iveco pa res ni nič kriv za tole :mrgreen:
 
actros44
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe sep 07, 2012 1:49 am

Re: Iveco

Napisal/-a actros44 So okt 20, 2012 11:39 pm

MRV je napisal/-a:no, jaz sem pa diplomiral iz te stroke in kar podrobno spoznal železnice in ceste v slo. če bi imel zares kaj znanja, bi vedel da ima slo avtocestni križ oz 2 koridorja. zadeva bi brezhibno delovala če železnic ne bi okradli in da bi bilo tako kot mora biti. jaz ne pravi da bi moralo vse it na vlak. na vlake bi moralo iti tisto kar tranzitira čez slovenijo. v kočni fazi pa bi lahko sodelovali tudi z našimi sosedi in bi zadeva še bolj špilala. pogovarjal sem se tudi z ministri glede tega, tako da ne valim nekih bučk.



preden si se spravil diplomirat bi lahko preveril dva podatka za začetek: koliko tovornjakov dnevno prečka dolgo vas in koliko tovornjakov spraviš na en vlak, hitro bi ugotovil da je zadeva nemogoča in sploh ne bi rabil komplicirat in se pogovarjat z ministri :lol: torej za tranzit sta samo dve rešitvi ali ga sprejet ali pa blokirat, ampak kdo bo pa potem odplačal naše avtoceste :mrgreen: vse ostale eko debilne vlak varijante so pač debilne
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Iveco

Napisal/-a MRV Ne okt 21, 2012 6:36 pm

ti si sploh naredil osnovno šolo?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Iveco

Napisal/-a čare Ne okt 21, 2012 10:10 pm

Tema pa ima naslov IVECO če se ne motim.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Iveco

Napisal/-a esem Ne okt 21, 2012 10:15 pm

MRV je napisal/-a:ti si sploh naredil osnovno šolo?

So res potrebni taki odzivi na argumentirano in upravičeno kritiko? Kot da želiš bit banan. Lepo ti je povedal, česa diplomant (??) nikakor ne bi smel spregledat, ti pa tako odgovarjaš. Namesto da bi rekel hvala, ker ti nekdo pomaga pri lastnem neznanju/površnosti. Očitno se sploh ne zavedaš, koliko in kaj poveš o sebi s takimi odzivi.

Čare
Žal je tema že zdavnaj zašla. Morda nima smisla brisat, ker je vseeno nekaj povedanega. Jo bom kasneje razdelil.
Če imaš kaj novega, pa le povej.
 
actros44
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe sep 07, 2012 1:49 am

Re: Iveco

Napisal/-a actros44 To okt 23, 2012 4:52 am

MRV je napisal/-a:ti si sploh naredil osnovno šolo?



sem, pa še kaj veliko bolj zahtevnega kot pa nek kvazi prometni faks katerega težavnost je na ravni plesnega tečaja
 
Uporabniški avatar
maxipin
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:36 pm

Re: Iveco

Napisal/-a maxipin So nov 03, 2012 3:49 pm

No bom pa še sam pristavil piskrček, namreč če bodo vsi tako obnašali kot MRV, nebomo daleč prišli.

Za zečtek, kljub temu da si diplomiral ne veš kako je v svetu transporta. Jaz ti lahko povem kako je na področju avtomobilske industrije: VW, OPEL, BMW, AUDI, tudi MERCEDES. Primer: firma oz. proizvajalec v ponedeljek recimo naroči da hoče imeti točno 22 palet avtomobilskih luči za golfa VI do srede do 11 ure. Danes ima redko katera firma še svoje skladišče in vse se naroča hkrati. Kar recimo VW naročil v petek, hoče imeti v ponedeljek pred nosom firme. Če se zamudi se plačuje "penale", če je teh penalov preveč enostavno prevoznik izgubi posel. In sedaj mi ti povej kako boš točno 22 palet z vlakom pripeljal v 2 dneh recimo v Audi Ingolstadt. Včasih se peljejo urgentno tudi samo 2 paleti! In če še tako sanjaš da bi bil tranzit po sloveniji po tirnicah, enostavno bodo firme videle da to prinaša preveč stroškov in preveč komplikacij in bodo enostavno prekinile pogodbo s slovenskimi podjetji ter dale delat v drugo državo. Tako kot sedaj če se nemotim je Hella izgubila posel in ne dela več luči za VW Golf VII, temveč delajo nekje na Poljskem, Češkem...

MRV, preden se greš pogovarjat s ministri si malo bolj razširi svoj pogled, namreč da te opozorim, da se velik del avtomobilske industrije dela v Sloveniji.
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Iveco

Napisal/-a MRV So nov 03, 2012 4:29 pm

očitno je malo kdo razumel bistvo mojega posta z železnico. ww lesena žlica.
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov