Za voznike in ljubitelje
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Vozniki tovornjakov, kje ste?

Napisal/-a čare So maj 02, 2015 3:58 pm

Šoferji niso alkoholiki ampak hobby pijanci,ker alkoholiki so trdi 24/7,sicer pa kaj mu drugega preostane,če babe najbrž nima se ga pa naliže da mu zadogaja,pa če še kšn €ur ostane najde kakšno pocen cipo da se sprazne pa je to to.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Vozniki tovornjakov, kje ste?

Napisal/-a _furby_ So maj 02, 2015 7:17 pm

Alkoholiki, pijanci ... gor dol. Isto so policaji, doktorji, trgovci itd.

Z tujci delodajalci itak delajo povsod tako. Izkoristi kolkor se da.
Spet fora je za koga delas (nasa firma al kaka v tujini). Ce si za privatnika te bo ganjal in ti tezil na en nacin, ce si za vecjo firmo te imajo itak pod gps-om in ti bojo spet tezili za km, porabo itd. Razlika je samo v placi in to je to.
turbo inside
 
perom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So nov 25, 2006 9:33 am

Re: Vozniki tovornjakov, kje ste?

Napisal/-a perom So maj 02, 2015 9:17 pm

Vozim kombija v špediciji in lahko samo rečem nikoli in nikdar več. Voziš od takrat, ko odpre firma na prvem razkladu, pa do konca. Kar lahko pomeni tudi 24 ur ali več. Sicer pri nas pravijo, če si zaspan, pojdi spat za 3-4 ure. Potem pa cel halo, ko ni roba tam kjer bi morala biti. O pavzah lahko samo sanjaš (na kombijih). Dobrih 2000€ plače sem videl samo enkrat. V tistem mesecu sem pa prevozil slabih 25 kkm. Spanje na počivališčih ali na parkiriščih pred firmo ali trgovinami. K sreči imamo vsaj spalne kabine. Kadar smo doma, v primeru, da ni izvoza, moramo biti vedno dosegljivi. Se pravi, da se nikoli ne ve kdaj bomo poklicani in posledično nimaš časa za nobeno stvar. O tem, s kakšnimi bedaki se je potrebno ubadati po skladiščih in pisarnah, pa rajši nebi. O stanju na cestah pa tudi vemo kakšno je. Še najslabše, za moje pojme, je ravno v Sloveniji. Pa s tem ne mislim infrastrukture, ki pa tudi ni ravno v dobrem stanju.
So pa tudi dobre stvari. Spoznal veliko sem ljudi in z nekaterimi ostal v stikih, videl in doživel marsikaj. Imamo vsaj to srečo, da se vozni park redno obnavlja z novimi kombiji, odlična navigacija, s poplno podporo iz pisarne, na gumah ne šparamo.
Na koncu, ko potegneš črto, vidiš, da ni računice. Ne pravijo zastonj, da je življenska doba šoferja 2 leti :(
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Vozniki tovornjakov, kje ste?

Napisal/-a _furby_ Ne maj 03, 2015 2:32 pm

Ko si v kombiju te itak izkoriscajo na polno ker ni tahografa. Spet pa odvisno kaj delas, kaj vozis.
Jaz sem imel leta nazaj furo ki je zacela ob 3h zjutaj in sem bil ob 8ih al 9ih ze fraj. Pol pa lahko se kaj zraven oddelas ali pa imas enostavno cel dan fraj :mrgreen:
turbo inside
 
sypahh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne jun 14, 2015 3:23 pm

Re: Vozniki tovornjakov, kje ste?

Napisal/-a sypahh To jun 16, 2015 1:47 pm

Iscem delo voznika, po moznosti predvsem relacija Slovenija/Avstrija/Nemcija, mogoce Italija. Imam izpit C in E kategorije.

Ima kdo kaksno informacijo?
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov