Za voznike in ljubitelje
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Vozniki tovornjakov, kje ste?

Napisal/-a For Pe avg 31, 2007 10:29 pm

Na splošno me zanima, kje se družite (na internetu), debatirate...ipd
Rad bi prebral kaj na to temo, ker bom kmalu iskal službo kot voznik.

Če je kdo od starih mačkov tukaj, naj napiše kaj...tkole na splošno... kakšne so izkušnje (dobre, slabe), koliko se zasluži in za koliko ur (kilometrov), kako sploh plačujejo, kateri delodajalci so dobri, kateri slabi, na kaj je treba biti pozoren pri iskanju službe, kakšne pasti me čakajo....z delodajalci, na poti ....koliko časa ste od doma, ste zadovoljni, kaj vas najbolj moti pri tej službi, kaj je najboljše v tej službi ...ipd.

Dajte prosim kaj napisat, ker me zelo zanima .... ;)
 
Uporabniški avatar
martk
Uporabnik
 
Prispevkov: 837
Pridružen: Ne jun 27, 2004 9:26 pm

Napisal/-a martk So sep 01, 2007 12:41 am

Kamijonarji se zbirajo na "hofih", za internet ma pa večina njih bore malo ali skoraj nič časa.
Cel teden na furi (furah), čez vikend (če so že doma) pa pijača ali družina. To je močno sivo povprečje.
Najboljši je denar, najslabše prometne omejitve, časa zase praktično nimaš, občasno težko fizično delo, stanje pred mejnimi prehodi...
Stari mački v večini niti računalnika ne znajo prižgat, ker poklic voznika ne dopušča veliko časa za interesne dejavnosti (beri:internet)tako, da je bolje, da jih vprašaš na 4 oči.
Če imaš punco (ali ženo), jo moraš pripraviti na nič tebe čez teden.
V bistvu je to poklic za obupane samcein mladeniče ki bi radi zaslužili.
Zaposlitev:
Brus transport
Reja
Katern....
Tako ali drugače je pa kot pri vsaki službi vse stvar pogajanj.
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker So sep 01, 2007 8:31 am

www.tovornjak.net ;)

Martk: se ti ne zdi da mal pretiravaš? Pa ti res mislš da šoferji obstajajo samo za fure preko meje v tujino in da tko tam zabijejo cel teden?

Maš možnosti vozit samo po Sloveniji, kar je velik bolj prijazno za šoferja, obenem pa je lahko tud plača kar solidna. Kolega vozi več ali manj samo relacije po Sloveniji, vsake toliko skoči še v Italijo, drgač ostalo pa vse doma. Plača? 2k € na mesec. Pa vsak dan doma prespi.

Tko da vse je stvar dogovora, predvsem pa že prve izbire h kateremu delodajalcu se odpravljaš.
Če je ravno, ni zabavno.
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad So sep 01, 2007 8:47 am

Spyker je napisal/-a:www.tovornjak.net ;)

Martk: se ti ne zdi da mal pretiravaš? Pa ti res mislš da šoferji obstajajo samo za fure preko meje v tujino in da tko tam zabijejo cel teden?

Maš možnosti vozit samo po Sloveniji, kar je velik bolj prijazno za šoferja, obenem pa je lahko tud plača kar solidna. Kolega vozi več ali manj samo relacije po Sloveniji, vsake toliko skoči še v Italijo, drgač ostalo pa vse doma. Plača? 2k € na mesec. Pa vsak dan doma prespi.

Tko da vse je stvar dogovora, predvsem pa že prve izbire h kateremu delodajalcu se odpravljaš.



... Zanimivo jaz sem to opustil prav zaradi plače ... kar jih je vozilo z menoj je šlo v Italijo tam dobijo tisti, ki vozijo po državi tam okrog 1700 eur nekje 2000 pa dobijo kvečjemu tisti ki furajo Španijo Portugal za Rejo in so non stop zunaj ... naši, ki vozijo kontejnerje po državi imajo manj kot 1000 eur pa da ne boš mikslil da je 2000 eur dober zaslužek za vozit zunaj ker : moraš it jest, moraš poklicat domov vsako toliko in to pomeni na koncu dosti manj v žep ... najbolje plačan kar jih poznam je kolega ki vozi kiper za privatnika tu okrog, ki dobi nekje 6 eur na uro in dela 12 ur dnevno ... nabere okrog 1500 - 1700 eur pa vsak dan je doma ... - po 18 uri :-) L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
martk
Uporabnik
 
Prispevkov: 837
Pridružen: Ne jun 27, 2004 9:26 pm

Napisal/-a martk So sep 01, 2007 9:40 am

V mislih sem imel predvsem špedicijo. Razni TNT-ji pa gebrueder weiss-i so mizerija.
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay So sep 01, 2007 9:58 am

bubnič transport, cisterna za prevoz goriva (omv), si tudi vsak dan doma. Včasih ob 18h včasih 19h, tudi prej. Odvisno kje iztočiš gorivo.
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Uporabniški avatar
Gotty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Po avg 21, 2006 12:39 pm
Kraj: Tezno

Napisal/-a Gotty So sep 01, 2007 10:06 am

jaz bi samo reko pazi kero špedicijo boš izbral... jaz vozim večinoma furo avstrija - slovenija, mogoče 3x na mesec špedicijsko furo, tak da če 3x v mescu prespim za eno noč zunaj je dosti. Zaslužim pa kar lepo, lahko bi rekel lepše kot pa v špediciji.
Iz špedicije sem šel ker se tam neda zaslužit oz. so povečini za tako delo plače preslabe.
Sploh pa osnova je katastrofalna...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Napisal/-a For So sep 01, 2007 2:26 pm

@Spyker, tale tovornjak.net sem že prej videl, ampak je kot kot trdnjava :roll: Sem že poskusil registrirati se, ampak ne pridem noter....
Prišlo je do napake!
Registracija na forum tovornjak je možna le s predložitvijo veljavnega osebnega dokumenta, osebne fotografije ter Email naslova. Več informacij dobite tukaj!

Že nekaj časa nazaj sem pisal (mislim da) adminu glede registracije....pa nisem dobil odgovora??? :?

@jay, mislim da za prevoz nevarnih snovi treba še neke izpite narediti....nisem prepričan... :?

@Gotty, ja, fajn to ja...daj malo več napiši prosim kje delaš, koliko zaslužiš (če ni skrivnost), katero firmo si že probal, kaj si mislil "slaba osnova"....najbrž to, da ti minimalni osebni dohodek nakažejo na banko?
Katere špedicije so dobre?

Če ne moreš tako javno govorit, mi lahko prosim napišeš ZS...če si pri volji in če imaš kaj časa ... ;)
Tole zgoraj bi prosil vsakega ki ima kakršnekoli izkušnje z firmam ki se ne držijo dogovora.

Tega me je najbolj strah....da mi eno pove, a kasneje pa kar po svoje naredi. Če en delodajalec že na začetku pove da je slaba plača in (zame) slabi pogoji, se mi zdi to v redu. Lahko se odločim in ne grem.
Najhujši so tisti prevaranti ki ti vse obljubijo, ko pa pride datum za plačo pa vse po svoje prikrojijo.

Zato bi prosil tiste ki že malo poznajo situacijo z delodajalci da mi takšne goljufe napišejo na ZS ...prosim. ;) :)

Hvala vsem za komentarje ;)
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay So sep 01, 2007 4:14 pm

ja za nevarne snovi rabiš še dodatni izpit. Mislim, da se imenuje ADR, če se ne motim ;)
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Uporabniški avatar
smile4me
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe maj 28, 2004 9:05 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a smile4me So sep 01, 2007 5:53 pm

en kolega zasluši 2,5k€ na mesec pa vozi za špedicijo
drugi pa 3k€ pa vozi pri avvtoprevozniku, tko da niso slabe plače pa še zmeri je med vikendi doma in med tednom ga kje srečaš.
Slika
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker So sep 01, 2007 6:16 pm

jay je napisal/-a:ja za nevarne snovi rabiš še dodatni izpit. Mislim, da se imenuje ADR, če se ne motim ;)


Tako je, ADR je nacionalna poklicna kvalifikacija za prevoz nevarnega blaga. Mislim da je potrebno tak tečaj opravljat vsakih 5 let. Obvezno moraš bit prisoten na teoretičnem delu, praktičnem delu in na koncu ko pišeš izpit moraš imet vsaj 70% pravilno rešen test.
Če je ravno, ni zabavno.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Napisal/-a For So sep 01, 2007 6:54 pm

Hmmm ... :? NPK = ADR ? :?

Za nacionalno poklicno kvalifikacijo (NPK) sem že prijavljen in to bom vsekakor 21 septembra naredil. ADR = ?

A je to mar isto???

Spyker, a si ti tudi v tem poslu?

smile4me je napisal/-a:en kolega zasluši 2,5k€ na mesec pa vozi za špedicijo
drugi pa 3k€ pa vozi pri avvtoprevozniku, tko da niso slabe plače pa še zmeri je med vikendi doma in med tednom ga kje srečaš.


Bravo! :D Tako se govori! :D :D :D Končno, en pozitiven komentar.... :D
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Napisal/-a bizgec So sep 01, 2007 7:18 pm

For,sem ti napisal zs.ADR in NPK nimata nobene povezave.Smile4me-povej še meni,kje se toliko zasluži.Grem takoj še jaz k omenjenemu avtoprevozniku. Bizgec.
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker So sep 01, 2007 7:25 pm

Aja glej pa res...moja zmota. oprost za napačno informacijo :oops:

Sem bolj delno v tem poslu...na kiper kamionu.
Če je ravno, ni zabavno.
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Napisal/-a bizgec So sep 01, 2007 7:28 pm

Sva skor v istem poslu-donedavna sem bil kiperaš,zdaj pa imam mixer. Bizgec.
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad So sep 01, 2007 9:27 pm

smile4me je napisal/-a:en kolega zasluši 2,5k€ na mesec pa vozi za špedicijo
drugi pa 3k€ pa vozi pri avvtoprevozniku, tko da niso slabe plače pa še zmeri je med vikendi doma in med tednom ga kje srečaš.
.. ne rekla kazala naj onadva povesta saj pri marsikateremu avtoprevozniku ti obljubljajo nevemkake zaslužke samo resnica je čisto drugačna kolikor vem je na Interevropi že 1500 eur čudež... k nekomu ki ima kamione je prišel en bosanski voznik iskat delo - on je prej delal v Avstriji in dobival max 1700 eur ... Sedaj povej pa 20000 km na mesec za 2500 eur ko ti ena sama kazen odnese dve plače ni biznis ! Včasih se je dalo Koper - Trst dobit za furo 100 eur danes gre kamion za ta denar iz Kopra do Ljubljane - povej kako ima lahko pol kamionist 2500 eur plače - kaj vozi - heroin diamante ali TNT ? delam v Luki kjer se srečam z kamionisti vsak dan - zadnje čase sem dobil 30 sodelavcev iz Ilirske Bistrice večalimanj vsi bivši vozniki kamionov Bubnič transport itd ... tu dobijo 800 - 1100 eur mesečno in noben preveč ne pizdi torej kje je ta tvoj eldorado ? Ja, priznam - so izjeme kolega vozi v Belgiji ... na liniji Belgija Nizozemska - samo pride domov enkrat mesečno - a si to mogoče mislil ? L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Napisal/-a bizgec So sep 01, 2007 9:34 pm

Mad,kaj teli sodelavci so prišli delat(vozit)v luko? Kaj pa ti delaš v luki-če ni skrivnost?Včasih sem bil dosti po luki(Avtoprevoz Tolmin). Bizgec
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad So sep 01, 2007 9:43 pm

bizgec je napisal/-a:Mad,kaj teli sodelavci so prišli delat(vozit)v luko? Kaj pa ti delaš v luki-če ni skrivnost?Včasih sem bil dosti po luki(Avtoprevoz Tolmin). Bizgec
... Zajebavam take kot si bil ti ... :EE ... Tam kjer se razklada in naklada kontejnerje me najdeš povsod po malem - lahko v kamionu , viličarju manipulatorju na transtejnerju in ko so ladje tudi na dvigalu ... Luka svoje kadre usposablja, da so : universal soldier vsak obvlada vse in jih rotira dnevno ... razen če ima kdo kako zdravstveno omejitev ... L.p. Mad
Priponke
IMG_0933.jpg
... Lahko si na kamionu...
PC180010.JPG
... viličarju za prazne kontejnerje - nosilnost 8 ton ... teža 25 t.
PC180009.JPG
... manipulatorju nosilnost 40 ton teža 68 t...
IMG_0845.jpg
... transtejnerju nosilnost 40 t teža 112 t.
IMG_0926.jpg
... obalnem dvigalu nosilnost 45 t izjemoma 50 na kljuki ... teža 500 t.
IMG_0895.jpg
...še enkrat dvigalo ...
Zadnjič spremenil Mad, dne So sep 01, 2007 10:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Napisal/-a bizgec So sep 01, 2007 9:54 pm

Sem pa mislil,da imajo pri bubniču kaj boljše plače.Kaj pa TIB? Ali je isti ku..c?Ja,neki cajta sem prevažal kontejnerje-če ni bilo fure za frigo.Sicer smo razkladali gelati SAMONTANA :tomidelej: v luki-za Procaffe.
Kaj neki Lakošeljac Robert še vozi kište? Bizgec
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad So sep 01, 2007 10:14 pm

bizgec je napisal/-a:Sem pa mislil,da imajo pri bubniču kaj boljše plače.Kaj pa TIB? Ali je isti ku..c?Ja,neki cajta sem prevažal kontejnerje-če ni bilo fure za frigo.Sicer smo razkladali gelati SAMONTANA :tomidelej: v luki-za Procaffe.
Kaj neki Lakošeljac Robert še vozi kište? Bizgec
... ne poznam človeka ... če koga zanima delo v Luki Koper zadnje čase pri zaposlovanju kadrov ni bilo dovolj odziva - pogoji : ... srednjo šolo elektro ali strojne smeri(kovinarska) izpit C in E ni ovira še boljše če si opravil tečaj za težko mehanizacijo ... Luka vabi razpisi se ponavljajo vsake par mesecev mislim da bo letos izredno dosti naših delavcev šlo v penzijo ... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov