Za voznike in ljubitelje
 
ToniTic
Novinec
 
Prispevkov: 344
Pridružen: So maj 25, 2002 8:28 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a ToniTic Ne jul 20, 2008 7:58 pm

Po navadi kaka prikolica za naložit avto ni problem s kombijem vlečt. Sama taka prikolica ima že ene 700 kil, pa povprečen avto še enih 1300 kil (recimo kaki golf). Fajn je pač imet malo več konjev za take podvige (vsaj 120), drugače te kr zmatra kak klanec. Pa ne pozabit, da je treba imet "E" k "B" kategorijo izpit.
 
ToniTic
Novinec
 
Prispevkov: 344
Pridružen: So maj 25, 2002 8:28 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a ToniTic Sr jul 23, 2008 4:46 pm

Ducato je naročen. Rok dobave je 30.11.2008. :shock: :cry:

Hudiča, še kak mesec bi mi ga kasneje dobavli, pa bi že imel novejši letnik.
 
Uporabniški avatar
Somebody_new
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Pe sep 07, 2007 11:21 am

Napisal/-a Somebody_new Sr jul 23, 2008 5:42 pm

ToniTic je napisal/-a:Ducato je naročen. Rok dobave je 30.11.2008. :shock: :cry:

Hudiča, še kak mesec bi mi ga kasneje dobavli, pa bi že imel novejši letnik.


4 mesece čakaš pri Fiatu???? Jz sm čakal 1 mesec (pa ne na Ducata ampak Dobloja)!
TIGR
 
dare999
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po dec 25, 2006 12:51 pm

Napisal/-a dare999 Pe jul 25, 2008 12:27 pm

@ToniTic Servus!

Jaz sem potem nabavil iveco dailya, 2.3 s 136konji. Sem pa se na koncu odločeval med ducatojem in ivecotom, za slednjega pa sem se odločil zaradi zadnjega pogona, ki je pri meni osebno zakon pri dostavnikih. Prej sem imel sprinterja, kateri je imel ob prodaji slabih 400.000km, brez težav na motorju, le rjavel ko satan...
Z ivecotom do zdaj po 20.000 prevoženih zajebava desna šipa, včasih ne gre do konca gor, ko še pa enkrat pritisneš gumb za dvig šipe pa gre dol in potem do konca gor...in počena je cevka pri levem brisalcu. To mi ravnokar popravljajo, ker sem dal kombi na 1 servis. Drugače je vožnja z njim super, na ac je doma, do 130km/h se pelješ bolj udobno kot v marsikaterem avtu (tempomat in vzmeten sedež...kar zaspal bi) pri 150 je že glasen, sploh pa je to že prevelika hotrost, tako po zakonu kot po varnosti. Poraba pa je od 8.5 pa do 10, povprečje pa je okrog 9. S tem da je izoliran in da imam še hladilnik, kar mu doda še 10% porabe...
Z nakupom docatota nisi zgrešil, poznam ogromno šoferjev ki nimajo večjih težav z njim, približno iste kot jaz, motor 2.3 je pa tako biser, ta v ducatoju je isti kot v mojem ivecotu, le da ima 16 konjev manj (boxer in jumper nimata teh 2.3 motorjev!)

Želim ti veliko srečnih km in čim manj težav!!

LP!
 
ToniTic
Novinec
 
Prispevkov: 344
Pridružen: So maj 25, 2002 8:28 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a ToniTic Pe jul 25, 2008 2:48 pm

Somebody_new je napisal/-a:
ToniTic je napisal/-a:Ducato je naročen. Rok dobave je 30.11.2008. :shock: :cry:

Hudiča, še kak mesec bi mi ga kasneje dobavli, pa bi že imel novejši letnik.


4 mesece čakaš pri Fiatu???? Jz sm čakal 1 mesec (pa ne na Ducata ampak Dobloja)!


Ja, tako dolga čakalna doba je pri Fiatu za Ducato in za fičke (Fiat 500).
Lahko bi sicer vzel katerega iz zaloge, ampak ni imel noben take konfiguracije opreme, ki bi mi ustrezala.
 
skili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne avg 17, 2008 10:17 am
Kraj: ljubljana

Napisal/-a skili Ne avg 17, 2008 10:32 am

evo vm fantje iz prve roke ker se sam tudi ukvarjam s prevozništvom in imam izkusnenj s kombiji kar nekaj

ko berem da vam kombiji zrejo po 8l vec ne vem a je moj kej pokvarjen al jst ne znam vozt al kaj je narobe ker take porabe skoraj ni mogoce doscet razen na avtocesti pri 100km\h

no pa preidimo k kombijem

sam imam mastra letnik 07 kupljen konec septembra.kombi ima 110000km in v tem casu ni bilo nobenih tezav z njim.delajo se samo redni servisi moral sem pa tudi menjati ploščice in gume kar je seveda potrosni material.redni servis pride okol 250€.
poraba je pa v povprecju 11l.ce se vozis normalno tja do 120 in pa po regionalnih cestah vec al manj po omejitvah pride poraba na 9.5l s tem da se v avtu nonstop vozi okoli tone tovora ce ga pa zenes tja cez 120 po avtocestah pa naraste tudi do 12l.
master je zelo uredu avto samo ko ga preobremenis je pa kr poseden pa ni vec varen za vozt

z ivectom 35s13 sm pa naredil 170000km.avto je dober za vozt mi je vsec ker stoji na sasiji in je bol kot majnsi tovornjacek.ampak iveco ima relativno veliko porabo od 12l ob normalni voznji pa do 16 ce se ti mudi.servisi v sloveniji so zanic in ga sploh ne znajo popravljat(o trgotehni raje ne bom izgubljal besed).sem pa imel z njim kar nekaj tezav in stroska.kompresor klime smo menjali 5krat pa se ni bilo kul,alternator,kiler,celjusti sta dve pocli...

in se nesojeni iveco 35s18 agile in sicer je to nova oblika avto je bil kupljen lani okotbra,agile pomeni da ima avtomatski menjalnik kar je katstrofa-tok slabga avtomatika se nism vidu.klima je ze pr novmu crklna-ok so jo zrihtal,pri 4000km se je pa zacela veselica so se lucke za motor zacele przigat in avto crkvt,pa so ga zrihtal za 1000km pa spet isto....avto se je vrnil ker je bilo nemogoce se nanjga zanest-in ga mocno odsvetujem


ce vas se kej zanima pa kar z besedo na dan
 
ToniTic
Novinec
 
Prispevkov: 344
Pridružen: So maj 25, 2002 8:28 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a ToniTic To sep 02, 2008 8:11 pm

Zanimivo, osebno poznam en primer, ki se nanaša na enakega ivecota 35 S18 in sicer z ročnim menjalnikom. Kombi je letnik 2006 in ima nekaj čez 100.000 prevoženih. Vozi ga skoz isti šofer in ima že od novega porabo med 9 in 10 litri, kar pove, da res lepo vozi. Kombi pa je 17 kubičen. No, ta iveco ima sedaj že tretjo turbino, kar naprej se pržigajo neke lučke in kombi ne gre več. Bil je že ogromno krat na servisu in mu ne pridejo do konca. Po moje nimajo ravno pojma na servisu kaj se sploh dogaja. Poleg tega je enkrat zaštekala zavora, pa drsna vrata so dol padla :shock: , pa še bi lahko našteval. Zgleda, da tile 3.0 motorji s 177 konji niso ravno najbolj posrečeni, čeprav, ko gre pa gre dobro.


BTW komaj že čakam da dobim kombi :vrum
 
Luky
 

Napisal/-a Luky To sep 02, 2008 8:31 pm

naj vam povem, katerkoli nov kombi kupiš vsak nekaj zajebava, to je katastrofa s kombiji... al kupiš fiata, citroena, peugeota, ivecota, renoja, mercedeza, forda...
nazadnje mel primer ko je tip kupu novga mercedeza sprinterja na avtokomercu v lj, se je pripeljal do doma (SG) pravi da se je zadnjih 30 km nekaj smodilo, motor čudno ropotal, in pa da so se mu neke lučke prižigale :shock: pa da se men to nardi, pa js jih pokličem, pa nej prnesejo keš nazaj kombi odpelejo pa da nikol več ne slišim za mercedeza
 
ivoga
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če sep 11, 2008 4:05 pm

Napisal/-a ivoga Če sep 11, 2008 5:43 pm

Vidim, da se spoznate na avtomobile bistveno bolje kot jaz. Morda bom dobil uporaben nasvet. Imam avtodom na podvozju FIAT DUCATO 1.9 D, letnik 1998. Sem prvi lastnik in tudi edini voznik (ne rentam ga).
Pred mesecem in pol sem ga odpeljal na servis, ker nisem mogel prestavljati iz tretje v drugo. Menda so ga "zrihtali", saj sem kakih 1500 kilometrov prevozil brez problemov. (na opravljeno delo so mi dali eno leto garancije).
Minuli vikend pa sem se odpravil na Češko in na Poljsko. Malo za Dunajem se mi je pripetilo, da znova nisem mogel dati iz tretje v drugo, vendar sem nekako prišel do Prage. Tam pa je odpovedal tudi rikverc, pa še iz pete v četrto je bilo nemogoče prestaviti. Da bi nadaljeval na Poljsko ni bilo misliti, vesel sem bil, da sem se sploh lahko vrnil v Ljubljano, čeprav sem večino poti prevozil le s tretjo in s peto. Kako je speljevati s tretjo, si lahko mislite. Očitno sem pri tem poškodoval tudi sklopko. Takoj v ponedeljek sem avtodom odpeljal na servis, kjer pa so mi rekli, da na lom zobnika pač ni garancije in da sem sam kriv. S seboj sem pripeljal mehanika, ki je ugotovil, da so se težave pojavile na delih, ki so jih vgradili in da je zaradi tega prišlo tudi do ostalih težav. Malce sem se pozanimal in ugotovil, da so z menjalniki Fiata Ducato 1.9 TD tudi sicer težave in da so mehaniki namesto tega raje vgrajevali dele Peugeota. Ima morda kdo kake izkušnje in ali je imel morda podobne težave z menjalnikom Fiat Ducato?

Kaj menite, imajo na servisu prav, da zdaj od mene zahtevajo ponovno plačilo za popravilo, vključno s stroški za zamenjavo sklopke? Zgovarjajo se na to, da je bil avto, ko sem ga po popravilu prevzel v brezhibnem stanju in da sem stroil napako, ker sem se kljub težavam vozil, namesto da bi poklical prvi servis.
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Če sep 11, 2008 6:58 pm

Menjalnik s fiata ne paše na peugeot/citroen motor niti pri 1.9 niti pri 2.5 niti pri 2.8.

Problemi pri prestavljanju se pojavljajo zaradi poškodbe zajl od ročke do menjalnika, zaradi lufta na menjalniku v ali na mejalniku okoli ročke na katero pridejo zajle. Možno je tudi, da zarad sklopke, ker so šibka točka in rado poškoduje sinhrone.
LP Rok
 
ivoga
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če sep 11, 2008 4:05 pm

Napisal/-a ivoga Pe sep 12, 2008 9:42 am

Drocky je napisal/-a:Menjalnik s fiata ne paše na peugeot/citroen motor niti pri 1.9 niti pri 2.5 niti pri 2.8.

Problemi pri prestavljanju se pojavljajo zaradi poškodbe zajl od ročke do menjalnika, zaradi lufta na menjalniku v ali na mejalniku okoli ročke na katero pridejo zajle. Možno je tudi, da zarad sklopke, ker so šibka točka in rado poškoduje sinhrone.


Ne menjalnik s Fiata, ampak deli (menda zobniki) s Peugeota v Fiatov menjalnik.
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Pe sep 12, 2008 2:46 pm

hmm to pa nevem kdo bi naj delal. Je ceneje menjat cel menjalnik, kot pa razdirat.

Je pa to ducato maxi 1.9d??
Namreč nisem še videl maxija z 1.9 motorjem
LP Rok
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy So sep 27, 2008 2:25 pm

Najprej se opravičujem, ker pišem v to temo ampak nisem hotu odpirat nove.
Mene zanima, ali maš lahko ''zalimano'' takšno belo folijo, nalepka oz. kakor se že temu reče, na zadnjih šipah na dostavniku. Glede tega ''ali maš lahko'' smatram, ali moraš zadevo homologirat, ker jaz bi to naknadno zalepu. Pa zanima me še kje se to kupi?
Slika
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky So sep 27, 2008 10:27 pm

to nima nobeden vpisano v kartonček pa policaji sploh ne gledajo tega, ker je itak furgon, zadaj ma piskača, skozi sredisko vzvratno ogledalo pa tut zelo malo vidiš.
LP Rok
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy Ne sep 28, 2008 12:15 am

Aha zakon :P ...hvala in LP.
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy Pe okt 03, 2008 7:24 pm

Pred dvemi urami sem si ogledal R. Master '99 H2L2...je pa 2.5 58 kW...razen par udrtin in malo rje po haubi - ampak to me ne sikira, je dostavnik kar v redu (motor, gume, notranjost, itd.)...nosilnost 1500 kg...poraba 8-9 l/100 km...ima 260 000km in mož ga prodaja za lep denar pa še kar nekaj oprem ima (use razen klime)...zobati je zamenjan pred 70 000km.
A mi lahko gdo svetuje glede tegale...zanimajo me slabosti in prednosti tega motorja in kombija kot celoto...kako je s ceno rez. delov, servisi, itd. ...kako je s pločevino?
p.s.: za prevoz materiala max. teže 100kg

LP
 
Uporabniški avatar
Roady
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Če jul 22, 2004 4:06 pm
Kraj: Radenci

Napisal/-a Roady Pe okt 03, 2008 10:19 pm

Ti Ivecoti znajo bit kar problematični. Sam vozim Iveco daily 35s18. Star je leto pa pol. Prevožnih sedaj 280.000 km. pri 265.000 mi je preskočla ketna(na srečo ne med vožnjo ampak pri štartanju) Lučke se nonstop prižigajo. Na hipe mam pravi lightshow na armaturki.Klima ne dela vredu-na hipe začne kar vroče pihat. Nonstop na servisu. Mašina je zelo poskočna in pa tudi zelo požrešna. Zna bit s težko nogo na avtocesti pri praznem kombiju tut 15 litrov! Pri naloženih 2.5 tonah tovora je raven in se sploh ne opazi da je močno preobtežen! Sedaj gre iveco v pokoj in pride decembra nov sprinter 318 cdi v6. Upam, da se bo sprinter bolje obnesel kot daily. nakup Daily-a odsvetujem.
Slika
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Pe okt 03, 2008 10:46 pm

Ja ti novejši kombiji, ki so polni elektronike so pogreb. Sploh če še kak slab primerek dobiš.

chevy je napisal/-a:Pred dvemi urami sem si ogledal R. Master '99 H2L2...je pa 2.5 58 kW...razen par udrtin in malo rje po haubi - ampak to me ne sikira, je dostavnik kar v redu (motor, gume, notranjost, itd.)...nosilnost 1500 kg...poraba 8-9 l/100 km...ima 260 000km in mož ga prodaja za lep denar pa še kar nekaj oprem ima (use razen klime)...zobati je zamenjan pred 70 000km.
A mi lahko gdo svetuje glede tegale...zanimajo me slabosti in prednosti tega motorja in kombija kot celoto...kako je s ceno rez. delov, servisi, itd. ...kako je s pločevino?
p.s.: za prevoz materiala max. teže 100kg

LP
Glede na to, da je navaden dizel(glede na kW) in da se bo prevažal lahek tovor se nimaš bat prepočasnosti. je pa res da ga dolgi klanci zmatrajo. Pri motorju pa sam redne servise delat in ne ga terat na visoke obrate dalj časa. Zobati jermen sicer nevem na kolk km se menjava, je pa boljše ga malo prej menjat, je predrago, če preskoči ;)

S pločevino pa majo po večini vsi kombiji tega letnika vsaj malo problemov. Poglej pragove in pa okoli sprednjih in zadnjih kolotekov. Tu so najbolj občutljivi kombiji.
Je pa baje ta kombi boljša izbira kot pa trojčki, motorji pa so tudi skor enaki kot pri fiatu/ivecotu.
LP Rok
 
ToniTic
Novinec
 
Prispevkov: 344
Pridružen: So maj 25, 2002 8:28 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a ToniTic To nov 11, 2008 7:29 pm

Pred dobrimi tremi meseci sem naročil Fiat Ducato. Rok dobave so mi takrat dali 30.11. in me prejšnji teden prijetno presenetili, da je kombi že pripravljen in na poti k trgovcu. Več, ko ga prevzamem.
 
ToniTic
Novinec
 
Prispevkov: 344
Pridružen: So maj 25, 2002 8:28 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a ToniTic Sr nov 19, 2008 7:40 pm

Včeraj sem končno pripeljal kombi domov. Malo se je zavleklo s financiranjem, drugače pa je šlo več ali manj po načrtih. Danes sem ga peljal na vgradnjo hladilne komore. Upam, da bo pravočasno gotov, ker moram zadnjo soboto v novembru že voziti. Šlo bo na tesno ko hudič.
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov