Za voznike in ljubitelje
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a SašoP Po dec 13, 2010 3:26 pm

Mi smo zdj kupl tega Traffica 2.0 DCI in proti prejšnemu 1.9 DCI je res zadeva top, navor lepše razporejen, manjša turbo luknja, bolje preračunane prestave in boljša notranjost in izolacija. Smo pa s prejšnim mel skos ene probleme, biu je zihr 10-15x na servisu in to smo nardil u 5ih letih 100k km. Upam da bo z novim bolše, do zdj smo zadovoljni :)
 
Čojko
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Ne dec 28, 2003 7:58 pm
Kraj: Koper

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a Čojko To jan 04, 2011 11:53 am

Mi smo pred pol leta kupili z druge roke Vivaro Tour Cosmo 1,9 CDTI z dvojno klimo (spredaj + zadaj) letnik 2006 od prvega lastnika s 80.000 km. Avto je res odličen in super uporaben - 6 članska družina. Žena ga vozi z lahkoto, saj ima 4,8 metra kot normalni večji avtomobili, le malo širši je od njih.
Razlika med starim 1,9 CDTI 100 KM in novim 115 KM motorjem je velika, saj je star do 2000 vrtljajev popolnoma mrtev (stara turbina brez variabilnih lopatic) in tudi teh 100 KM je bore malo sploh za v kakšne AC klance. Odločil sem se za čip tuning in imam sedaj skoraj 270 nm navora (prej 215) in 126 KM, ter prestavljeno blokado iz 3.800 vrtljajev na 4.500. Razlika je kot dan in noč in vsi tisti primanklaji predvsem na AC so popolnoma izginili. Žal ostane pod 2000 vrtljajev še vedno mrtvilo, ki se ga ne da spremeniti. Tudi poraba goriva se je znižala za cca. 1 liter. Sicer pa je bila prej poraba nekje med 8 in 10 litri, kar za tak avto sploh ni veliko. Kolega pa ima 150 KM Trafica in gre res super in zanimivo da ima tudi nižjo porabo kot sem jo imel jaz prej z originalnim 1,9 motorjem.

Drugače pa razlike med Traficom in Vivarotom ni. Trenutno ima Renault že prenovljen avto, ki je za 3000 EUR dražji od starega, medtem ko je pri Oplu še vedno prejšnji model. Razlike po prenovi so res minimalne - opcija je recimo avtomatska klima, ki je prej ni bilo.
Je pa tudi res, da je motor 2.0 s 115 KM zelo dober in zelo prožen - bistveno boljši od starega 1,9 CDTI in za normalnega nezahtevnega uporabnika optimalna izbira.

Sedaj pa še jaz prosim za dva nasveta.

Kateri servis mi priporočate, kjer si bodo res vzeli čas za avto in naredili vse tako kot je po spisku za naredit - Ljubljana z okolico proti primorski (sem iz KP).

Katere letne ali celoletne gume priporočate za ta avto oz. ali obstajajo kje kakšni testi gum za kombije?
Citroen Xsara HDi
 
dare999
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po dec 25, 2006 12:51 pm

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a dare999 To jan 04, 2011 2:19 pm

Pozdravljen!


Teste gum inaš nekaj malega na internetu, vendar (pre)malo. Po mojih izkušnjah glede gum pri kombijih je treba pazit, da je bočnica dovolj trda. To imajo le znana imena: continental (zimske vanco so zakon), goodyera (cargo) in michelin. Pazi seveda glede nosilnosti in predvsem hitrostnega razreda, ki je lahko hitro premajhen. Jaz osebno uporabljam letne gume ene od teh, zimske pa so mi ok tudi matador in barum, pozimi se tako ne vozim hitro. Niso pa primerljive z zgoraj naštetimi. Vseeno pa bi bilo dobro, če bi dal točne dimenzije in oznake gum tu gor, bodmo precej lažje svetovali.

LP!
 
Čojko
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Ne dec 28, 2003 7:58 pm
Kraj: Koper

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a Čojko Sr jan 05, 2011 3:44 pm

Dimenzija je 205/65/16 in vem, da morajo biti ojačane 106/104. Trenutno imam gor letne Dunlop SP 060, ki so za po suhem in mokrem odlične. Na snegu pa za se ubit. Ker vozim malo in sem iz obale me zanima kaj naredit. Tisto premontiranje in dvojne gume mi ni všeč, bi pa imel neke letne gume, ki bi imele za letno gumo dovolj dobro karkaso tudi za v sneg, ali pa neko celoletno gumo. Zimske za čez celo leto pa mi še najmanj dišijo. Zato tudi iščem a žal ne najdem kakšnega testa gum kot ga dela AMZS z ADAC-om za avtomobilske gume.

Kaj pa za dober servis oz. serviserja ve kdo?
Citroen Xsara HDi
 
Burekdober
 

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a Burekdober Ne jan 16, 2011 12:56 am

dare999 je napisal/-a:Pozdravljen!


Teste gum inaš nekaj malega na internetu, vendar (pre)malo. Po mojih izkušnjah glede gum pri kombijih je treba pazit, da je bočnica dovolj trda. To imajo le znana imena: continental (zimske vanco so zakon), goodyera (cargo) in michelin. Pazi seveda glede nosilnosti in predvsem hitrostnega razreda, ki je lahko hitro premajhen. Jaz osebno uporabljam letne gume ene od teh, zimske pa so mi ok tudi matador in barum, pozimi se tako ne vozim hitro. Niso pa primerljive z zgoraj naštetimi. Vseeno pa bi bilo dobro, če bi dal točne dimenzije in oznake gum tu gor, bodmo precej lažje svetovali.

LP!


Če bi napisal, bi napisal isto ;)
 
Burekdober
 

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a Burekdober Ne jan 16, 2011 1:01 am

CarLazar je napisal/-a:Kako pa je kaj s temi motorji od Vivarota?
2464 ccm (diesel motor)
Moč motorja: 107 kW / 146 KM
Kolikšna je kaj poraba?

Hvala!


daj še men na tole odgovor :D
 
orlytm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Po mar 17, 2003 6:13 pm

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a orlytm Sr feb 01, 2012 12:44 pm

Burekdober je napisal/-a:
CarLazar je napisal/-a:Kako pa je kaj s temi motorji od Vivarota?
2464 ccm (diesel motor)
Moč motorja: 107 kW / 146 KM
Kolikšna je kaj poraba?

Hvala!


daj še men na tole odgovor :D


še en k bi tole vedu :)
 
BojcU
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr dec 19, 2007 10:11 am

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a BojcU Če feb 02, 2012 5:54 pm

Kdaj pride novi model, saj je ta že kar nekaj časa na trgu
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a W3s7_S1D3 Če feb 02, 2012 6:15 pm

Čojko je napisal/-a:Dimenzija je 205/65/16 in vem, da morajo biti ojačane 106/104. Trenutno imam gor letne Dunlop SP 060, ki so za po suhem in mokrem odlične. Na snegu pa za se ubit. Ker vozim malo in sem iz obale me zanima kaj naredit. Tisto premontiranje in dvojne gume mi ni všeč, bi pa imel neke letne gume, ki bi imele za letno gumo dovolj dobro karkaso tudi za v sneg, ali pa neko celoletno gumo. Zimske za čez celo leto pa mi še najmanj dišijo. Zato tudi iščem a žal ne najdem kakšnega testa gum kot ga dela AMZS z ADAC-om za avtomobilske gume.

Kaj pa za dober servis oz. serviserja ve kdo?


Mi na transportetju smo meli Michelinove Agilis 51 (če me spomin ne vara je tretirana kot M+S), vendar v globokem snegu se ni dalo z njimi (kombi ima več kot 2,2t) in zato se je šlo na "kramparce" GY Cargo UG (glasna za znoret vendar odlična za po globokem in nespluženem snegu). Letos so gor prišle za letne Continental VancoContact2 (izredno zadovoljni) ter za zimske Kleber Transalp2 (ni blo še priložnosti za sneg).

Vivaro bo letos prišel prenovljen (je bila novica na strani), tako da dvomim, da bo hitro nov model zunaj....
 
inspiron
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe avg 18, 2006 8:36 am

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a inspiron Po feb 20, 2012 5:12 pm

Malo glede porabe: Nov Traffic Passenger l.2012 2.0 dCI (115KM), 3500km, 7.9l povprecje - vozen zmerno, brez priganjanja.

Glede voznje po snegu: Michelin Agilis (zimske) - gre zelo zelo dobro, suverno, brez pripomb. Pa sem glede tega zelo razvajen zaradi A6 3.0 Quattro, ki je bil moj prejsnji avto.
 
dani_75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po dec 03, 2012 4:49 pm

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a dani_75 Če mar 07, 2013 6:37 am

Tudi mi se ravno odločamo med Traficom in Vivarotom kot družinskim avtom.... Ima še kdo kakšen podatek o porabi? In pa sedaj tisto bolj težko vprašanje. Kupiti novega ali 2-3 leta starega? Vaše izkušnje? Starih avtov se nekak bojim kot hudič križa zaradi nategatorjev zato me zanima če bi mi lahko kdo svetoval na kaj je treb abiti še posebej pozore pri nakupu teh dveh rabljenih kombijev?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a Cefizelj Če mar 07, 2013 12:12 pm

Hmm moje mnenje, vzemi novega. Kombiji se ponavadi kupujejo za veliko kilometrov letno in boš težko dobil kakšnega z malo kilometri. Poraba pa tam od 7.5 do 10 litrov dizla, odvisno od motorja in načina vožnje. Pri 110 na avtocesti se ga da tudi pod 7 spravt če je malo naložen.
 
Čojko
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Ne dec 28, 2003 7:58 pm
Kraj: Koper

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a Čojko Ne mar 10, 2013 10:43 pm

Naš Vivaro, še star 1.9 101 KM motor, letnik maj 2006 ima 119.000 prevoženih km in je v odlični formi. Kombiji so delovni stroji in tudi temu primerno bolj vzdržljivo narejeni.
Lani na 105.000 km smo naredili velik servis in menjali še potisni ležaj sklopke (klasična napaka starih Reno motorjev), ker se mi je dvakrat zgodilo, da mi je pedal sklopke padel dol in na srečo ob ponovnem vžigu motorja zopet dvignil, sklopke bo še za najmanj en toliko kilometrov, prvič smo menjali ploščice,...
V glavnem zelo zadovoljni, motorju smo privoščilo čip na 127 KM, ker 100 KM je res nočna mora za tak avto, poraba se je znižala za skoraj dva litra. Mesto sedaj pod 10 litrov, AC 140 km/h tudi pod 10, prej nad 12,... Tale 115 KM je veliko bolj prožen motor v vseh vrtljajih, nima turbo luknje spodaj kot ta naš star, vednar je tudi poraba tam tam. S 150 KM motorjem bo poraba načeloma še nekoliko nižja (sem vozil vse motorje), moč in navor pa za tak kombi ravno pravšnja, da si normalno agilan v prometu, tudi prehitevaš lahko enako suvereno kot z malo boljšim osebnim.

Jih pa teh avtov ni veliko v prodaji, vsaj ne novejših letnikov, ker so zelo vzdržljivi, neproblematični, imajo zelo nizke stroške vzdrževanja in jih ljudje vozijo dalj časa in ponavadi nato ko je precej zmatran po mnogih letih prodajo in zopet kupijo enakega, le prenovljenega.

Do sedaj je šlo za vse servise 1650 EUR - vsi razen zadnjega na pooblaščenem, zadnji ta velik (11 ur dela) pa pri najboljšem mehaniku iz servisa v njegovi domači delavnici. Poleg rednega vzdrževanja je bil menjan le potisni ležaj sklopke, ena grelna svečka in alternator (navitje), vse ostalo zgolj iz rednega vzdrževanja. Trenutno pa vozimo 3 komplet gum (dva smo kupili) in pridejo med 120-150 EUR/kos.

Kdor misli ta kombi imeti dolgo časa 7+ let svetujem absolutno novega, z več opreme (cosmo tour, passenger), obvezno dvojno klimo, in 150 konjskega. Tudi vsaka normalna ženska ga bo z lahkoto vozila oz. celo vzljubila njagovo kvadratnost, preglednost in visoko sedenje.
Citroen Xsara HDi
 
dani_75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po dec 03, 2012 4:49 pm

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a dani_75 Po mar 11, 2013 7:25 am

Imam ponudbo za novega Vivarota Tour Cosmo (se pravi z vso opremo) za cca 22k. Trafic z manj oprem nekje 21k. Treba še samo preko psihične ovire da tok za pleh plačamo...
 
mihec87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To jul 23, 2013 5:59 pm

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a mihec87 To jul 23, 2013 6:03 pm

Glede na to da ste tu na kupu lastniki bom kar tu vprašal...

Na renault traffic če se na mestu zategne volan do kraja(vmes tudi samo ne toliko kot na koncu) nekaj škiripa podobno kot ena stara vrata je že to komu poznano?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1162
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a meganer So feb 02, 2019 1:08 pm

Baje pride 2019 nov motor. Mogoče kdo kaj ve? Nekaj se sušlja o 2.0dci 177km iz koleosa. Če bi bil še EDC bi pa mogoče menjal ......
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a void So feb 02, 2019 1:32 pm

Mislim da bojo kr novi 1.7 dci. verjetno 120 hp in 140 hp. Idealno bi bilo 2.3 dci, to bi delalo kilometre in kilometreeee :D
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a Gricko So feb 02, 2019 3:12 pm

trenutni 1.6 je za voziti poden od podna.....stari 2.0 je bil simfonija....pa čeprav so odpovedovale šobe :huh:
kombi potrebuje večjo kubaturo, pa naj rečejo kar hočejo.....
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a void So feb 02, 2019 4:11 pm

Kako to misliš šobe odpovedavale? Šobe na 2.0 dci zdržijo do kakih 250-300k km brez probema (kar je za piezzo električne šobe veliko).
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: renault trafic vs. opel vivaro

Napisal/-a Gricko So feb 02, 2019 8:06 pm

kot sem rekel, na prejšnem traficu smo v 5ih letih zamenjali 3 šobe (prva že malo preko 120kkm), potem pa prodali.....pa vsaka šoba je bila misija za dobiti jo ven ( tudi po 1 teden na servisu)!!
ko je avto šel od firme jih je imel med 250 in 280kkm
je bil pa za vozit veliko boljši kot sedanji 1.6 twin turbo čeprav jie imel "manj" konjev, bolj trpežen, trše podvozje ( boljši občutek )

je bil pa za pogledati ( notranjost) bolj "delovski", čeprav tudi sedanji je napredoval le glede izgleda, ostalo pa po mojem nazadovalo.
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov