Stran 1 od 1

Nissan kombi

Objavljeno: Po avg 25, 2008 7:01 am
Napisal/-a Evan
Večkrat slišim da ima "dvojec" Renault Trafic in Opel Vivaro tudi tretjega brata pri Nissanu. Ker ravno nekako ogledujem prva dva za nakup, iščem tega Nissana, pa ga nikakor ne najdem. Sicer se mi pocasi svita, da sploh ne obstaja. :lol: Pa preden bleknem kje, da ta Niisan kombi obstaja bolj v smal talk debatah vprašam tukaj: ga je ze kdo videl? :oops:

Hvala.

Objavljeno: Po avg 25, 2008 7:18 am
Napisal/-a touran
Primastar

Objavljeno: Po avg 25, 2008 7:26 am
Napisal/-a blazp
kolikor je meni znano so dvojniki masterju interstar, trafficu primastar in kenguruju kubistar

Objavljeno: Po avg 25, 2008 7:29 am
Napisal/-a Drocky
obstaja že, obstaja. Ampak pri nas očitno novih nimajo v ponudbi, al pa jih sam po naročilu pripeljejo :?
tukaj je en oglas, da vidiš kak zgleda ;)

Objavljeno: Po avg 25, 2008 10:43 am
Napisal/-a Evan
Pa res obstaja , Hvala za info. :oops: :lol:

Objavljeno: Po avg 25, 2008 11:45 am
Napisal/-a Somebody_new
V Italiji jih vidiš zelo veliko!!! Pri nas pa ga še nisem opazil!

Objavljeno: Po avg 25, 2008 1:01 pm
Napisal/-a Asprex
Gre za čisto isto zadevo kot pri Traficu, le da so napisi, značke, maska,... drugačni. Imata isti motor in sta izdelana na isti platformi. Zakaj pa ni pogost? Verjetno prav zaradi Trafica. Če ga pa želiš pa najbolje da se obrneš na podjetje Renault Nissan Slovenija d.o.o., Dunajska cesta 22, Ljubljana.

Pri Vivarotu gre za malce večjo razliko, tam je vgrajen oplov motor.

Objavljeno: To avg 26, 2008 7:07 am
Napisal/-a Evan
No ravno to je tisto kar me zanima; motor. Namreč tudi na tej strani so bile ze polemike ali ima Opel Vivaro Renaultov motor ali svojega? No tudi o Opovih dizlih bi se dalo diskutirati, ker so uglavnem vsi Fiatovi. Kakor vidim ima Renault 1.9 in 2.5 D motorje, Opel (Fiat) pa 2.0 CDTI, pa sigurno se kaksnega. Torej razlik očitno ni, razen tistih značk na nosu. Govorim pa samo o Passenger oz. Tour varinati (Nissana potem v SLO očitno ni oz. malo če je), da ne bo pomote.

Objavljeno: So avg 30, 2008 1:50 am
Napisal/-a Actros1880
Če ti jast povem kupsi si Iveco Dailyyy to je najbolš kombii!!

Objavljeno: Po sep 01, 2008 8:41 pm
Napisal/-a Kaktus
Fantje ne odkrivat tople vode.
Traffic in Vivaro imata popolnoma enake motorje -> avtomobila sta popolnoma enaka, za razliko sprednjih smerokazov in značk, pri faceliftanih modelih pa, kolikor sem opazil, je razlika samo v značkah na avtu.

Oba sta imela pred faceliftom (prenovo) 1.9 in 2.5 DCI/CDTI motorje, razlika je bila samo v oznaki. Sedaj, po prenovi pa imata oba 2.0 in 2.5 DCI/CDTI motorje.

Aja, razlika je še v tem, da pri Trafficu na boku na vratih piše DCI 100 ali DCI 140 (pred prenovo), pri Vivaru pa piše 2700 ali 2900 - skupna teža.

Za Nissana pa ne morem potrdit ali ima enake motorje kot zgoraj opisana "dvojčka".

V Sloveniji je pa veliko Trafficov po mojem predvsem zaradi nerazgledanosti ljudi, saj jih veliko misli, da je Opel kar nekaj in da ni enak kot Traffic, vendar sta popolnoma identična, razen cene, ki je pri Oplu nižja...

Objavljeno: Po sep 01, 2008 9:08 pm
Napisal/-a shilyeg
Actros1880 je napisal/-a:Če ti jast povem kupsi si Iveco Dailyyy to je najbolš kombii!!

daily je že malo večji proti vivarotu in traficu :!: