Za voznike in ljubitelje
 
smusan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To jul 10, 2012 9:50 am

nakup rabljenega furgona

Napisal/-a smusan Pe jul 20, 2012 5:16 pm

Pozdravljeni,

več let spremljam forum avtomobilizem.com in moram rečt, da sem se od takrat veliko naučil glede sveta avtomobilizma. Hvala vsem, ki redno pišete in širite znanje :)
No kakorkoli, prišel je čas, da tudi jst kaj napišem... Zanimam se za nakup rabljenega furgona. Opažam, da so podobne teme že zastarele tako, da me zanimajo sveže informacije kateri kombi se splača kupiti, oz. kateri se najmanj kvari oz. so najmanjši stroški obratovanja. Vsak predlog/izkušnja je dobrodošla.
Lahko tudi preložite link do avtoneta, če mislite, da se splača ta furgon pogledati.

Zahteve:
- cena max 9.000 eur brez DDV-ja, ampak res MAX, ker že tako al tako sem prokoračil budget (mora mi še nekaj ostati za servis, itd...)
- dolžina tovornega prostora vsaj cca 3m (oz dost velika za prevoz 4 euro palet), višina ni pomembna
- max nosilnost vsaj 1300kg
- moč motorja 85Kw+, ker se bo vozilo vsaj 80% časa po avtocesti, občasno tudi polno obtežen z prikolico
- kljuka za prikolico je priporočljiva

Gledam naprimer tega in tega. Kaj mislite?

Pa tudi zanimajo me predlogi, če obstaja kakšen ročni viličar ali kakšna rešitev, ki bi mi omogočalo dokaj enostavno razkladanje do 300kg težke proizvode, ki bodo bile na euro paleti, iz kombija.

Hvala vsem za predloge.

Lp
 
Uporabniški avatar
filip**
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Če jan 17, 2008 5:06 pm

Re: nakup rabljenega furgona

Napisal/-a filip** Pe jul 20, 2012 6:39 pm

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=5750959

S temi masterji so tut kr zadovoljni...
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: nakup rabljenega furgona

Napisal/-a virtuoso89 Pe jul 20, 2012 8:41 pm

Tale master je kar živahen do 100, potem ga pa zmanjka na polni črti. Praznega po ravnini težko spraviš čez 140. Polen pa v klance kar konkretno opeša.
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: nakup rabljenega furgona

Napisal/-a kljukec Pe jul 20, 2012 9:17 pm

virtuoso89 je napisal/-a:Tale master je kar živahen do 100, potem ga pa zmanjka na polni črti. Praznega po ravnini težko spraviš čez 140. Polen pa v klance kar konkretno opeša.

sicer ne povišan pa vendar avto ima povsem dovolj konjev za normalno vožnjo - končna pa dobrih 160
ti motorji so popolnoma bp - nam je pa pri 195.000 šla prva sklopka
uglavnem zadovoljen - je pa res, da je že star model

kar se tiče razkladanja - če bo delal en človek - potem je itak nujna rampa in kratek paletar http://www.mascus.si/industrijska-oprem ... -paletnik/[other]-rucni-paletar/j9ulmkxg.html

lp
 
smusan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To jul 10, 2012 9:50 am

Re: nakup rabljenega furgona

Napisal/-a smusan So jul 21, 2012 1:46 pm

Hvala za odgovore. Danes sem šel pogledat Renault salon in ugotovil, da bi v Trafica L2H1 (torej podaljšani model) lahko spravil 4 europalete, tako da bi tudi ta lahko prišel v poštev. Zasledil sem, da imajo servisni interval 40.000km oz. 2 leti kar me zelo moti, saj sem mnenja da ni to zdravo za motor. Torej kako se kaj obnesejo mašine?
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: nakup rabljenega furgona

Napisal/-a mr.ramo So jul 21, 2012 3:11 pm

delam na Sž kot avtomehanik,kjer je takih trafikov malo morje in servise delamo na cca.20kkm,čeprav je tovarnisko servisni interval na 40kkm( :ue zakaj),lahko ti recm da so tud kr zdrzljivi,glede na to kako jih "t.i." šoferji vozijo ;) do zdaj ni bilo nekih extra okvar,razen nekaj menjalnikov na starih modelih ;)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: nakup rabljenega furgona

Napisal/-a _furby_ So jul 21, 2012 10:54 pm

kljukec je napisal/-a:
virtuoso89 je napisal/-a:Tale master je kar živahen do 100, potem ga pa zmanjka na polni črti. Praznega po ravnini težko spraviš čez 140. Polen pa v klance kar konkretno opeša.

sicer ne povišan pa vendar avto ima povsem dovolj konjev za normalno vožnjo - končna pa dobrih 160
ti motorji so popolnoma bp - nam je pa pri 195.000 šla prva sklopka
uglavnem zadovoljen - je pa res, da je že star model


meni prau lepo vlece Master 120. proti Boxerju 120, gresta v klanec oba isto. pri meni je do sedaj (260.000km) crknila ena grelna svecka, zavorna celjust in to je bilo v glavnem to... sklopka se laufa prva. sodelavcu je zacel zafrkavat EGR in senzor pretoka zraka pri 350.000 km. pa niso ravno redno servisirani, ampak delajo BP
turbo inside
 
Uporabniški avatar
matey18
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr jan 23, 2008 3:29 pm
Kraj: kranj

Re: nakup rabljenega furgona

Napisal/-a matey18 Ne jul 22, 2012 9:22 am

Vozil masterja okoli 3 leta motor je odličen edino kar grajam pri tem kombiju je sama izdelava in pa nepraktična notranjost ter sama vožnja z njim. Položaj za volanom je mučen, trdi sedeži, volan je ogromen in v smešni poziji kot pri 30 let starem šleperju. Z njim sem vsak dan prevažal po 4 polno naložene euro palete pa še kaj se je noter nabasalo stranska vrata imajo starinski način odpiranja in smo jih najmanj 10x popravljali ker se je kvaril mehanizem in se niso zapirala tako kot bi se morala.
Sam bi ti bolj priporočil mercedes Sprinterja ali pa VW Crafterja prvega imam sedaj in ga nebi zamenjal za nobenga druzga. Peljes se kot v limuzini motor je odličen da ne govorim o zvoku ko pohodiš gas =P. Imam pa model z pogonom na zadnja kolesa :twisted:
 
smusan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To jul 10, 2012 9:50 am

Re: nakup rabljenega furgona

Napisal/-a smusan Če nov 15, 2012 7:22 am

Oživljam staro temo. Hvala vsem za odgovore. Tudi sam razmišljam še med Mercedesom Vitom in Renault Traficom. Budget je omejen, tako da bi oba bila stara približno cca. 5let. Torej sedaj samo čakam, da neletim na enega solidno ohranjenega z znano servisno zgodovino pa ga kupim :)
Sedaj imam drugačno vprašanje. Na zavodu za zaposlovanje se bom potegoval za subvencijo za samozaposlitev, tako da moram počakati še dobra dva meseca, preden začnem ustanavljat firmo... avto pa prodam drugi teden, a treba se še vedno vozit naokoli. Tako da me zanima, kako je potem z nakupom kombija? A ga kupim kot fizična oseba, kjer takoj plačam DDV in ga potem prodam svoji firmi, enkrat ko je odprta, in potem dobim nazaj DDV? Oz. kakšne so še možnosti?
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: nakup rabljenega furgona

Napisal/-a tristan01 Pe nov 16, 2012 8:31 am

smusan je napisal/-a:Oživljam staro temo. Hvala vsem za odgovore. Tudi sam razmišljam še med Mercedesom Vitom in Renault Traficom. Budget je omejen, tako da bi oba bila stara približno cca. 5let. Torej sedaj samo čakam, da neletim na enega solidno ohranjenega z znano servisno zgodovino pa ga kupim :)
Sedaj imam drugačno vprašanje. Na zavodu za zaposlovanje se bom potegoval za subvencijo za samozaposlitev, tako da moram počakati še dobra dva meseca, preden začnem ustanavljat firmo... avto pa prodam drugi teden, a treba se še vedno vozit naokoli. Tako da me zanima, kako je potem z nakupom kombija? A ga kupim kot fizična oseba, kjer takoj plačam DDV in ga potem prodam svoji firmi, enkrat ko je odprta, in potem dobim nazaj DDV? Oz. kakšne so še možnosti?


Hmmm, tale zgodba mi ne gre v račun. Čakaš na subvencijo z zavoda, danes kupuješ kombi, zanima te kako z DDV. A posel že imaš napeljan? Te bo čakal še nekaj mesecev da dobiš subvencijo ali odpiraš firmo kar na pamet? Res se zdi kot da sprašujem offtopic stvari, vendar te zna tole pokopati še preden začneš. Subvencija na zavodu pa prinaša poleg dednarja še kup obveznosti v naslednjih letih.

Da ne bo čisto offtopic. Če kupuješ tovorno vozilo ga kupi od podjetja zaradi DDV. Pri nakupu od fizične osebe ga ne boš mogel obračunat.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov