Za voznike in ljubitelje
 
actros44
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe sep 07, 2012 1:49 am

polna teža - speljevanje v klanec

Napisal/-a actros44 Pe sep 07, 2012 2:14 am

a je to normalno?
danes sem šel v poljansko dolino čez škofjo loko in je tam v centru nek klanec in seveda se promet na sredi ustavi, jst pa lepo počakam čist polno naložen, cca 45ton, in nism mogel speljat s 1. nizko :?: :?: 4x mi je crknil, na koncu sem nabil gas do konca pa počasi spuščal sklopko da sem se premaknil, sem šipo odprl pa ni nič smrdl ampak vseno vem da sm jo čisto zribal.
zdej me zanima a ste vi tud že kdaj imeli takšne probleme? ali ne znam speljevat a sem dosegel maximum kamiona? zanima me ali imajo gozdarski tovornajki ali pa kiperji kakšno posebno opremo za razliko od špedicijskih, ker kot pravim se se komaj izvlekel na vrh, takoj ko sem spustil ročno je motor zadušilo in je crknil.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: polna teža - speljevanje v klanec

Napisal/-a sašo5 Pe sep 07, 2012 5:28 am

4 tone preveč......
a je menjalnik 4x4 ali 2x8 :?:
 
actros44
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe sep 07, 2012 1:49 am

Re: polna teža - speljevanje v klanec

Napisal/-a actros44 Pe sep 07, 2012 2:53 pm

2x8 če misliva isto stvar
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: polna teža - speljevanje v klanec

Napisal/-a gasolinedream Pe sep 07, 2012 11:55 pm

Sicer nisem voznik tovornjaka, se pa nekajkrat dnevno vozim z avtomobilom po tem klancu. Lahko samo rečem da nisi edini tovornjak ki je obstal oz. se čudno obnašal na tem klancu. Nekaterim se uspe na vrhu, za ovinkom levo (tista ožina) celo zabasat in ne morejo ne naprej ne nazaj. No ja, pa kiperji so že stresali vse živo po tistem klancu pri speljevanju.
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Re: polna teža - speljevanje v klanec

Napisal/-a bizgec Ne sep 09, 2012 12:36 am

Tam je kar konkreten klanec-če cesto poznaš in takoj po desnm zavoju stoji promet je najbolje ustavit in počakat , da se sprosti. Je pa res , da lahko prideš na vrh in te nekdo tam iz nasprotne smeri zaustavi, ker je grlo ozko. Glede tonaže pa si presegu 5 ton in mislim. da je tu vzrok. Meni z 40 tonami in dokaj neugodnim tovorom tam začne podrsavat-in to na suhi cesti. Gozdarji in kiperaši majo reduktor...
 
actros44
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe sep 07, 2012 1:49 am

Re: polna teža - speljevanje v klanec

Napisal/-a actros44 Ne sep 09, 2012 3:43 am

bizgec je napisal/-a:Tam je kar konkreten klanec-če cesto poznaš in takoj po desnm zavoju stoji promet je najbolje ustavit in počakat , da se sprosti.


:D :D
a ne veš da bi se našel najmanj eden, ki bi se usedel na hupo


bizgec je napisal/-a:Tam je kar konkreten klanec-če cesto poznaš in takoj po desnm zavoju stoji promet je najbolje ustavit in počakat , da se sprosti. Je pa res , da lahko prideš na vrh in te nekdo tam iz nasprotne smeri zaustavi, ker je grlo ozko. Glede tonaže pa si presegu 5 ton in mislim. da je tu vzrok. Meni z 40 tonami in dokaj neugodnim tovorom tam začne podrsavat-in to na suhi cesti. Gozdarji in kiperaši majo reduktor...


podrsavat misliš verjetno sklopko?
ja teh 5 ton mislm da ne bi smelo igrati vloge, čudno mi je namreč to, da se ndm dodelujejo glede na razred vozila in se moči sploh ne upošteva, ker močno dvomim da bi z 100KM manj uspel speljat.
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Re: polna teža - speljevanje v klanec

Napisal/-a bizgec Ne sep 09, 2012 8:42 am

Ma naj trobi kolkr če. Podrsavajo gume ne sklopka.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: polna teža - speljevanje v klanec

Napisal/-a DePalmo Sr sep 12, 2012 9:38 pm

Pa je tista cesta čez center edina povezava s poljansko dolino? Kaj pa je sedaj z obvoznico katero se vidi da so gradili, se je čist ustavilo?
 
actros44
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe sep 07, 2012 1:49 am

Re: polna teža - speljevanje v klanec

Napisal/-a actros44 Če sep 13, 2012 1:55 am

bizgec je napisal/-a:Ma naj trobi kolkr če. Podrsavajo gume ne sklopka.



aja, ma jaz sem bil s tandemom in ni šans da zdrsne guma, sej verjetno mi je zato crknil
 
actros44
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe sep 07, 2012 1:49 am

Re: polna teža - speljevanje v klanec

Napisal/-a actros44 Če sep 13, 2012 1:56 am

DePalmo je napisal/-a:Pa je tista cesta čez center edina povezava s poljansko dolino? Kaj pa je sedaj z obvoznico katero se vidi da so gradili, se je čist ustavilo?


zgleda :D kolikor vem je primorje gradilo to pa vemo kaj je sedaj z njim
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Re: polna teža - speljevanje v klanec

Napisal/-a bizgec Če sep 13, 2012 7:28 am

actros44 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:Pa je tista cesta čez center edina povezava s poljansko dolino? Kaj pa je sedaj z obvoznico katero se vidi da so gradili, se je čist ustavilo?


zgleda :D kolikor vem je primorje gradilo to pa vemo kaj je sedaj z njim


Zaenkrat iz tiste smeri edina.
 
bizgec
Novinec
 
Prispevkov: 331
Pridružen: Ne jan 21, 2007 2:01 pm

Re: polna teža - speljevanje v klanec

Napisal/-a bizgec Če sep 13, 2012 7:31 am

actros44 je napisal/-a:
bizgec je napisal/-a:Ma naj trobi kolkr če. Podrsavajo gume ne sklopka.



aja, ma jaz sem bil s tandemom in ni šans da zdrsne guma, sej verjetno mi je zato crknil


Ja tandem je čisto nekaj drugega kot šlepar.
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov