Za voznike in ljubitelje
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

:: Rovokopač ::

Napisal/-a border_ Po okt 22, 2012 9:21 am

Sam razmišlam o nakupu rovokopača, sam imam pri bajti kar nekaj za skopati (urediti okolico) in poravnati travnike. Pa, ce bi kateri sosed se kaj imel, bi mu za posteno ceno kaj skopal. 8)

Slika

Cene za rabljene 1985 do 1989 so okoli 5.500 eur. Za kaj novejšega pa od 10.000 eur do 15.000 eur. Bolj novi pa so nad 20.000 eur. Cene teh strojev so dokaj padle, saj je tega klumpa dosti na trgu.

Malo sem prebiral forume in dečki opozarjajo na dotrajanost strojev (vse je razmajano) in odpiralno sprednjo zlico, ki je baje obvezna. Ravnotako priporocajo 4x4.

Ima kdo kaksne izkusnje s tem? Kaj priporoca. Kje kupiti storj?
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm
 
Bambi158
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Po jun 14, 2010 11:45 am

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a Bambi158 Po okt 22, 2012 10:55 am

Če misliš kupovati tak star stroj upam, da poznaš nekoga ki ima doma stružnico in varilni aparat, da ti bo pomagal. Ker, na začetku je skoraj 100% potrebno kaj popraviti. Je moj oče velikokrat delav in pomagal popravljati take in podobne stroje ;)
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a border_ Po okt 22, 2012 11:11 am

Bambi158 je napisal/-a:Če misliš kupovati tak star stroj upam, da poznaš nekoga ki ima doma stružnico in varilni aparat, da ti bo pomagal. Ker, na začetku je skoraj 100% potrebno kaj popraviti. Je moj oče velikokrat delav in pomagal popravljati take in podobne stroje ;)


Mam tasta bivsega storjnika in avtomehanika. Sam popravljat pa spet ne mislim tega hudica nonstop. 8)

Racunal sem, da imam za kopat priblizno 25 ur * 30 eur = 750 eur. Torej teoreticno, ce ta stroj kupim za 5500 eur - 750 eur = 4750 eur. Pa za tak gnar ga se vedno prodam na prej.

Zdejle sm se se spomnu, lahko bi si pluzil cesto in hof s tem storjem ter odmetaval sneg. :-) Ce bi neb zmrznala nafta. :huh:
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a nebivedu Po okt 22, 2012 11:13 am

Jaz bi na tvojem mestu razmišljal o strojih kot so bobcat in podobni. Vzameš takega z roko in potem eno široko in eno ozko "lopato", pa lahko skoraj vse narediš, pa še cene so nižje. Pa če imaš potem še žilico in si odpreš popoldansko obrt, lahko še zelo dobro služiš z njim, ker je tok majhen, da povsod prilezeš z njim in lahko planiraš vrtove in podobno.

Je pa res, kar je bambi158 napisal. Švasaparat moraš kr sam obvladat, pa kakega kolega s stružnico moraš imet, ker je kr dost popravil na teh zadevah. Kolega je imel letnik 1989 rovokopača, pa ga je zelo hitro naprej prodal. Problemi s hidravliko, pa nobenega pametnega serviserja v bližini, so pomenili samo eno - velike stroške in se je zadeve znebil.

Tvoj izračun je pa pomoje malo napačen.
5500 za nakup, 1000 za servis, da boš sploh lahko delal, potem pa ga prodaš za 3500, ker ga drugače noben ne bo vzel.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Bambi158
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Po jun 14, 2010 11:45 am

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a Bambi158 Po okt 22, 2012 11:57 am

Pa še to če, ob ogledu dobro poglej motor, hidravlične pumpe, hidravlične celindre, vso napeljavo za olje. Vglavnem vse dobro preglej, ker stroški za popravilo hidralvike se hitro povečajo ko je omenil @nebiveu.
Saj če znaš sam popravljat in si mal strojnika ni take panike. Samo če moreš pa za vsako stvar nekomu plačat je pa :huh:
 
kretenček
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So nov 27, 2010 6:39 pm

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a kretenček Po okt 22, 2012 12:21 pm

Kdo ti bo pa nafto Plačal? Poraba tega je cca 8l/uro.
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a border_ Po okt 22, 2012 12:29 pm

kretenček je napisal/-a:Kdo ti bo pa nafto Plačal? Poraba tega je cca 8l/uro.


8 litrov???? To je 11.50 eur/h, brez da delaš. Izkope z minibagri pa ti pridejo delat že za 20 eur/h.

Tuhtal sem že o minibagru, sam kaj ko ga ne morm prevazat. Ena opcija je traktor, ki ga nimam. Druga opcija pa je avtoprikolica, sam kaj ko mors met potem kakega terenca. Ali pa, da bi kupil staro avtovleko (6000eur) in z njim prevazal tega minibagra.

Slika
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a border_ Po okt 22, 2012 12:30 pm

 
gdi
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Ne maj 13, 2012 4:04 pm

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a gdi Po okt 22, 2012 12:39 pm

pa to ti pije ko faracajh

Še 10 tonc ti nepije 8l, to ma motor tistih 60KM ki več al manj dela skoz pod niskimi obrati. to ti popije kakšna 2l na uro, če ni kakšen zmahan predpotopen bager , ki mu več zraven steče kot v motor. :D
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a Vikking Po okt 22, 2012 12:47 pm

border_ je napisal/-a:
Tuhtal sem že o minibagru, sam kaj ko ga ne morm prevazat. Ena opcija je traktor, ki ga nimam. Druga opcija pa je avtoprikolica, sam kaj ko mors met potem kakega terenca. Ali pa, da bi kupil staro avtovleko (6000eur) in z njim prevazal tega minibagra.


Najprej se odloči kaj bi rad.
1. Ker imaš za opravit doma veliko zemeljskega dela, pa še sosed rabi da mu eno jamo skoplješ. Kupi minibager, skoplji kar misliš skopat, zravnaj kar misliš zravnat in ga potem prodaš. Ne rabiš ne avtovleke ne prikolice, ne bagra prevažat.

2. Rabiš za sebe in potem boš odprl s.p. in kopal za druge. Propadajo ti minibagaristi ko gobe po dežju. Ni dela! nafta in servisi ne znese. Kupi si skopaj, sosedu skoplji za bazen in prodaj. Večina poceni opreme je zdelana do kraja. Tako da upaj da boš lahko še delo opravil za sebe.

Kdor ima traktor doma si je že zdavnaj kupil žlico. Večina ki jih dela hišo so kupili minibager in ga potem naprej prodali. Zakaj! ker so v času debelih krav cene bile tako navite, da se je splačalo kupiti minibager ali pa kupiti žlico za traktor.
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a border_ Po okt 22, 2012 1:04 pm

Vikking je napisal/-a:
border_ je napisal/-a:
Tuhtal sem že o minibagru, sam kaj ko ga ne morm prevazat. Ena opcija je traktor, ki ga nimam. Druga opcija pa je avtoprikolica, sam kaj ko mors met potem kakega terenca. Ali pa, da bi kupil staro avtovleko (6000eur) in z njim prevazal tega minibagra.


Najprej se odloči kaj bi rad.
1. Ker imaš za opravit....
2. Rabiš z.....



Tole si dobro napisal.

Zdej sm cito zmeden...

---------------------------------------------------------------------------

Kaj pa najem?

http://www.fis.si/sl/najem-strojev

100eur/dan. Prevoza je do mene nekje 40km v eno smer. Pa tole ne more priti vec kot 50 eur. Pa ce si sposodim za tri dni. 3 dni = 300 eur + 50 eur prevoz. 350 eur, nafte bom pa skuru 50 eur. Torej 400 eur ve skupaj.

Hmmmmmm.... :?

Zdej sm si doma naredu predpripravo za alsfalt. Valar veliki in mali teptac sm za par dni placal 100 eur (svoja nafta). Pa sm si v nulo naredu vse skupi, sj veste kak je ko zase delas. Tak, da res mogoce dobra varianta je izposoja.
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a border_ Po okt 22, 2012 1:37 pm

gdi je napisal/-a:pa to ti pije ko faracajh

Še 10 tonc ti nepije 8l, to ma motor tistih 60KM ki več al manj dela skoz pod niskimi obrati. to ti popije kakšna 2l na uro, če ni kakšen zmahan predpotopen bager , ki mu več zraven steče kot v motor. :D


Tole si govoril za minibager?

Kaj poraba pa kej novejšega za okoli 15.000 eur? http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=6477597 Tole tudi pije 8l na uro? Pa sj to je tko k traktor, A ni?
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a R 26 Po okt 22, 2012 4:42 pm

 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a border_ To okt 23, 2012 9:47 am

R 26 je napisal/-a:Kaj pa kaj takega?
http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=6575842


Prekratka roka za kopanje, ce koples kaj v hrib. Tole lahko primerjas z 1.5T minibagrom. Jaz bi rabu 4.5T ali rovokopača.

Vceri sm se menu z onim k izposoja okoli Celja. 100 eur na dan za 4.5T. Prevoz mors pa sam placat (1,75eur/km).
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: :: Rovokopač ::

Napisal/-a tristan01 Pe okt 26, 2012 11:08 am

border_ je napisal/-a:
R 26 je napisal/-a:Kaj pa kaj takega?
http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=6575842


Prekratka roka za kopanje, ce koples kaj v hrib. Tole lahko primerjas z 1.5T minibagrom. Jaz bi rabu 4.5T ali rovokopača.

Vceri sm se menu z onim k izposoja okoli Celja. 100 eur na dan za 4.5T. Prevoz mors pa sam placat (1,75eur/km).


In kje si dobil ponudbo za 1,75EUR/km prevoz? To zaračuna tisti ki stroje posoja ali kak neodvisen prevoznik? Se mi zdi cena precej visoka, saj za prevoz bagra ne rabiš specialnega vozila.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov