Za voznike in ljubitelje
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a ~toMmy~ Ne feb 01, 2015 11:35 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:@ ~toMmy~ : A si ti mogoče vozil v petek okoli 13.30 čez višnjegorski klanec iz smeri LJ proti NM?


Ja seveda, direkt mene si videl... :lol: Ta teden sem samo v ponedeljek delal, tako da te moram žal razočarat. FYI pa po AC skoraj nikoli ne vozim več kot 120 km/h, razen če recimo prehitevam ipd., včasih pospešim, da nisem po nepotrebnem ovira, vedno uporabljam žmigavce, zelo pozorno spremljam promet okrog sebe in vozim kar se da tekoče na varnostni razdalji, čeprav je to zaradi množice nesposobnih voznikov osebnih avtomobilov pogosto skoraj nemogoče, v Nemčiji pa recimo tudi v gužvi zelo enostavno. Kombi je odlično vzdrževan, servisi se delajo na polovico tovarniško predpisanega intervala, gume so Michelin, ploščice ATE, ...

@tr00per: Gor se res lepo vozi, z lahkoto menja pasove v gužvi, vsak se drži desno, ko je prosto, ni nerazumljivih nihanj hitrosti itd., dobesedno uživam v takšni vožnji, povratek je pa vedno "šok".
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a esem Ne feb 01, 2015 11:50 pm

Pri nas malokdo "opravi svoje". Začne s 127 in konča, če sploh, čez 15 km s 131, če sploh. Verjemi, da tudi Nemci niso strpni do takih idiotov.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a TrijoAdijo Po feb 02, 2015 7:21 am

~toMmy~ je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:@ ~toMmy~ : A si ti mogoče vozil v petek okoli 13.30 čez višnjegorski klanec iz smeri LJ proti NM?


Ja seveda, direkt mene si videl... :lol: Ta teden sem samo v ponedeljek delal, tako da te moram žal razočarat. FYI pa po AC skoraj nikoli ne vozim več kot 120 km/h, razen če recimo prehitevam ipd., včasih pospešim, da nisem po nepotrebnem ovira, vedno uporabljam žmigavce, zelo pozorno spremljam promet okrog sebe in vozim kar se da tekoče na varnostni razdalji, čeprav je to zaradi množice nesposobnih voznikov osebnih avtomobilov pogosto skoraj nemogoče, v Nemčiji pa recimo tudi v gužvi zelo enostavno. Kombi je odlično vzdrževan, servisi se delajo na polovico tovarniško predpisanega intervala, gume so Michelin, ploščice ATE, ...

@tr00per: Gor se res lepo vozi, z lahkoto menja pasove v gužvi, vsak se drži desno, ko je prosto, ni nerazumljivih nihanj hitrosti itd., dobesedno uživam v takšni vožnji, povratek je pa vedno "šok".


In zakaj si se zdej nadrkal na moje vprašanje? A ti resno čisto vsako stvar vidiš in čutiš kot napad?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a ~toMmy~ Po feb 02, 2015 9:24 am

Sploh ni mišljeno nadrkano, sklepam pa, da nisi videl najbolj vzornega voznika v petek in vprašal, če sem bil jaz (kar bi bilo zelo veliko naključje), da bi me pohvalil. ;) Čisto informativno povem, da mi ni tako enostavno poiskat napake, kot dajejo vaši stereotipi slutit. :)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a TrijoAdijo Po feb 02, 2015 10:09 am

V bistvu sem videl enga vzornega kombijaša. Je lepo držal varnostno razdaljo za mano, ko smo mogli bremzat, tako da ni bilo straha, da mi v rit prletu. Takemu bi pa z veseljem pir plaču. Bil je MB Sprinter NM tablc, pa sem po tvojem izpadu v tej temi pomislil, da si bil ti.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a ~toMmy~ Po feb 02, 2015 10:26 am

Sprintere sem na drugi firmi vozil in to bolj lokalno, zdaj mam Mastera 2013, včasih tudi 2008, kmalu bom pa najbrž največ vozil novega Boxera, noben nima nalepk, tako da niso najbolj prepoznavni. Varnostne razdalje se kolikor le da držim, ker se nimam časa zaletavat! :D Drugače so pa (sploh novejši) kombiji zelo pregledni zaradi višjega sedenja, špeglji so načeloma tudi odlični, razen "široki kot" v tem novem Masteru je obupen za moj položaj sedenja, ogromen mrtvi kot... :roll:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a TrijoAdijo Po feb 02, 2015 1:37 pm

aha. Sem mislu, da si še vedno na MB-ju, ker si v eni temi nekaj govoril o motorju, ki je ribnil.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a darkside Po feb 02, 2015 2:47 pm

tr00per je napisal/-a:Bravo tommy! Ko omenjaš Nemčijo, so vozniki tam vseeno bolj strpni. Tam, če boš s kombijem prehiteval po levem pasu, tud s 150 na uro bo katerkol iz nemške trojice, ki se bo znašel za teboj, počakal, da opraviš ta svoje... pri nas na kaj takega lahko kr pozabiš.

tako strpni pa spet niso :) Doživel z osebnim avtom, 150 na avtocesti in je že na daleč blindal, ko je dohitel pa še bolj. Čeprav pa ja, so bolj strpni kot naši pa ne iščejo problemov v smislu da če nekdo z italjanskim ali francoskim (ali drugo poreklo) avtom prehiti nemško trojico ali pa kar nemško četvorico če dodam še VW ne bo šel stiskal po gasu sam da te nazaj prehiti kot se to dogaja pri nas.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a tr00per Po feb 02, 2015 3:38 pm

[quote="esem"]Pri nas malokdo "opravi svoje". Začne s 127 in konča, če sploh, čez 15 km s 131, če sploh. Verjemi, da tudi Nemci niso strpni do takih idiotov.[/quote]

To vsekakor, takega ne toleriraš nikakor. Bojo pa počakal, da prehitiš in da imaš cajt se normalno umakneš :)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a ~toMmy~ Po feb 02, 2015 11:27 pm

darkside je napisal/-a:
tr00per je napisal/-a:Bravo tommy! Ko omenjaš Nemčijo, so vozniki tam vseeno bolj strpni. Tam, če boš s kombijem prehiteval po levem pasu, tud s 150 na uro bo katerkol iz nemške trojice, ki se bo znašel za teboj, počakal, da opraviš ta svoje... pri nas na kaj takega lahko kr pozabiš.

tako strpni pa spet niso :) Doživel z osebnim avtom, 150 na avtocesti in je že na daleč blindal, ko je dohitel pa še bolj. Čeprav pa ja, so bolj strpni kot naši pa ne iščejo problemov v smislu da če nekdo z italjanskim ali francoskim (ali drugo poreklo) avtom prehiti nemško trojico ali pa kar nemško četvorico če dodam še VW ne bo šel stiskal po gasu sam da te nazaj prehiti kot se to dogaja pri nas.


Probaj kdaj pa kdaj vozit naštete nemške avte, pa boš videl, da velja v obe smeri. ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Boxer tahograf

Napisal/-a darkside To feb 03, 2015 5:10 pm

Mogoče pa kdaj da vidim, kako drugi gledajo na to ko prehitijo nemški avto :)
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov