Za voznike in ljubitelje
 
dtriller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: So okt 20, 2007 2:40 pm

zariban motor Peugeot Boxer 2.2 Hdi

Napisal/-a dtriller Ne jan 19, 2014 10:58 pm

Peugeot Boxer 2.2HDI, letnik 2008, prevoženih 106 000 km, redno servisiran

Prosim za predloge oz. vaše izkušnje kako se lotiti velikega problema :? ,
namreč, prejšnji teden sem se peljal iz službe in glej ga zlomka, kar naenkrat začne cukati, ostane brez moči, za nagrado pa še pokadi črn dim :evil: , pokličem vleko in ga odpeljemo domov, v upanju, da ni kaj večjega.
Naslednji dan pa se začne akcija, naokrog pride mehanik,si zadevo ogleda in pravi, da je verjetno šel bat :? in da bo potrebno odpreti motor.
Sedaj, ko je motor zunaj in razstavljen, pa smo prišli do rezultata, ki pa na žalost ni nič kaj prida, en bat ima luknjo in tudi na bloku je raza, drugi bat pa je rahlo počen. :?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: zariban motor Peugeot Boxer 2.2 Hdi

Napisal/-a abbe Po jan 20, 2014 8:21 am

luknjo ma zarad nafte oz zarad šob.
vsaj ena šoba ne dela dobro.
treba bo šobe obnovit, pa drug motor poiskat
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: zariban motor Peugeot Boxer 2.2 Hdi

Napisal/-a ~toMmy~ Po jan 20, 2014 2:35 pm

Sem pomagal reševat podobno situacijo pri Sprinterju istega letnika z le nekoliko več kilometri in so se stroški končali pri dobrih 6 tisočakih, tako da kakšnih (slabih) 5.000 € skupnih stroškov lahko kar pričakuješ. Z drugimi besedami, če je slučajno furgon (zaradi vrednosti), ga prodaj po delih.

Motor bi verjetno bil najcenejši iz kakšnega razbitega, ampak ga boš težko našel. Druga relativno ugodna možnost ga je poiskat kje v tujini, jaz sem ga recimo našel v Avstriji zraven Gradca pri tem trgovcu:

http://www.ebay.at/itm/Peugeot-Boxer-2- ... 20de0a8f6c

Kontaktiral sem ga direktno po telefonu/mailu, napišeš mu, za kateri letnik/motor gre in lahko dobiš obnovljen motor z letom garancije, je pa to "gol" motor, brez šob, turbine ipd. (razen če jih dokupiš). Cena velja, če daš starega v račun, drugače je v tvojem primeru še 200€ višja. Odnos je bil super in motor zaenkrat (pol leta) laufa brez problema.

Na Sprinterju se je spotoma naredil še veliki servis (zelo priporočljivo), obnovili sta se turbini (zaradi suma na oljno pumpo,), menjala se je (vidno obrabljena) kuplunga + še kakšna dihtunga oz. potrošni material, vleka, delo, motor (cca. 3.500€) in tako je prišlo do tistih 6 jurjev, pa so bile vse cene zmerne.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: zariban motor Peugeot Boxer 2.2 Hdi

Napisal/-a _furby_ So feb 22, 2014 1:32 pm

Slika

pa je sel se en 2.2hdi :huh:
turbo inside
 
PEUGEOTT 207
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: So jan 07, 2012 1:30 pm

Re: zariban motor Peugeot Boxer 2.2 Hdi

Napisal/-a PEUGEOTT 207 So feb 22, 2014 1:43 pm

Ena čisto mimo zadnjič sem slišal mehanika, da je rekel da je priporočljivo pri vseh 2.2 motorjih pri 100000km pregledat šobe.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: zariban motor Peugeot Boxer 2.2 Hdi

Napisal/-a čare So feb 22, 2014 2:35 pm

Pa niti ni mimo,glede na vse že napisano o teh motorjih je dobro da sploh še kak kombi z njim prodajo.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: zariban motor Peugeot Boxer 2.2 Hdi

Napisal/-a _furby_ So feb 22, 2014 3:40 pm

PEUGEOTT 207 je napisal/-a:Ena čisto mimo zadnjič sem slišal mehanika, da je rekel da je priporočljivo pri vseh 2.2 motorjih pri 100000km pregledat šobe.


Pametno jih je pregledat ja. Eni mehaniki tudi govorijo, da je dobro pri vsakem servisu "nastavit" sobe preko racunalnika. Ne vem kaj tocno so mislili z tem, ker se ne spoznam nic na to :mrgreen:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: zariban motor Peugeot Boxer 2.2 Hdi

Napisal/-a abbe Ne feb 23, 2014 3:01 pm

_furby_ je napisal/-a:
PEUGEOTT 207 je napisal/-a:Ena čisto mimo zadnjič sem slišal mehanika, da je rekel da je priporočljivo pri vseh 2.2 motorjih pri 100000km pregledat šobe.


Pametno jih je pregledat ja. Eni mehaniki tudi govorijo, da je dobro pri vsakem servisu "nastavit" sobe preko racunalnika. Ne vem kaj tocno so mislili z tem, ker se ne spoznam nic na to :mrgreen:


to ni možno.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: zariban motor Peugeot Boxer 2.2 Hdi

Napisal/-a _furby_ Ne feb 23, 2014 5:28 pm

abbe je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:
PEUGEOTT 207 je napisal/-a:Ena čisto mimo zadnjič sem slišal mehanika, da je rekel da je priporočljivo pri vseh 2.2 motorjih pri 100000km pregledat šobe.


Pametno jih je pregledat ja. Eni mehaniki tudi govorijo, da je dobro pri vsakem servisu "nastavit" sobe preko racunalnika. Ne vem kaj tocno so mislili z tem, ker se ne spoznam nic na to :mrgreen:


to ni možno.


Sej pravim se ne spoznam. Tako da hvala za info ;)
turbo inside
 
MTROJA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne maj 18, 2014 4:43 pm
Kraj: MB

Re: zariban motor Peugeot Boxer 2.2 Hdi

Napisal/-a MTROJA Ne maj 18, 2014 5:01 pm

kakšna je pa točna oznaka tega motorja 2.2 HDi?
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: zariban motor Peugeot Boxer 2.2 Hdi

Napisal/-a jaqckoo Ne maj 18, 2014 7:46 pm

Redno servisiran je to na 15 ali 30 000km :| sam da pri teh km zariba motor je pa k.... :evil:
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: zariban motor Peugeot Boxer 2.2 Hdi

Napisal/-a ~toMmy~ Ne maj 18, 2014 9:48 pm

Ti motorji oz. njihove pritikline itak crkujejo na polno, od teh starejših se mi zdijo edino Masterji dokaj solidni, pri vseh drugih sem slišal ali doživel marsikaj "nemogočega". Novega pa ne bi več znal izbrat...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Gospodarska vozila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov