Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a limas To okt 26, 2021 5:17 pm

Zdaj je na tržišču že 3. gen:
Goodyear Vector 4Seasons Gen 3

Upad voznih kakovosti po, recimo 3. letih bo opazen pri vseh znamkah. Definitivno.
ali pa dodati nekaj še nekaj eur za MICHELIN CROSSCLIMATE 2.

Kot pravim, bi se osebno vedno odločil za GY.
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: celoletne gume

Napisal/-a bishop To okt 26, 2021 7:13 pm

Slika
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a Aesthetics Sr okt 27, 2021 3:34 pm

Zanimivo. Ko sem jaz kupoval celoletne, so kar pošteno hvalili Bridgestone (na tujih forumih).
Ampak drži kar je napisano, na suhi in mokri cesti je vrhunska, na snegu pa pogrne. Ampak če bodo takšne zime, kot je bila lani, potem tistih 1-2x, ko bo treba na LPP, je ok.
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a 215709 Če okt 28, 2021 12:38 pm

https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm

na tej strani imajo veliko bolj ažurnih testov tudi novejših različič gum - predlagam branje za tiste ki želijo sprobati celoletne gume

lahko pa pobrskate tudi za ostale zimske oz letne gume imajo preko leta dosti več reviewjov kot tile amzs testi oz so zbrani vsi testi od različnih virov
Slika
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a dejanb75 Pe okt 14, 2022 5:44 pm

Glede na to da živim na primorskem in snega skoraj ne vidim (se skoraj ne vozim po snegu) razmišljam da bi pozimi namesto zimskih gum montiral celoletne. Zanima me če se pri zimskih temperaturah na mokri in suhi cesti celoletne gume bolje obnesejo kot zimske - v snegu in ledu so zimske sigurno dosti boljše. Primerjava seveda zimske:celoletne iste znamke ali istega cenovnega razreda. Gledal sem teste celoletnih gum v mokrem in suhem, vendar je bila okolica zelena kar pomeni da so jih testirali poleti.

V primeru da bi imel celoletne gume in bi me ujel sneg bi se verjetno lahko počasi pripeljal domov oz. na cilj. Kakšne so celoletne gume v snegu? Se da speljati z njimi v hrib?
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: celoletne gume

Napisal/-a boštjan_01 Pe okt 14, 2022 7:59 pm

Zimske sigurno boljše primejo kot celoletne, tudi na suhem. Ne gre se samo zaradi snega, pomembne so tudi temperature.
Za svoj avto kupujem samo celoletne gume že vsaj 15 let. Zdržijo mi 5 let, mogoče tudi 6 let in nisem iz primorskega. Brez problema tudi po snegu ali zmrzali. Nanese mi tako, da pri vsakem avtu samo 1x kupim gume, potem se že avto menja. :)
Celoletne moraš paziti poleti, da jih ne pregreješ. V tvojem primeru bi mogoče bilo boljše samo letne in verige v avtu.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a VW T4 So okt 15, 2022 8:08 am

Če si na primorskem, kupi dobre letne gume in verige za policaje. S tem, da zavedaj se, da če je kje napovedano sneženje pač ne rineš z avtom. To bo boljša izbira kot pa zimska celo leto, ker jo boš poleti skruil, pozimi pa na primorskem skoraj ne pade pod 5°C...
Če pa celoletne, z namenom da bodo vidle tudi kaj snega, potem obvezno gledat profil v obliki "smreke".
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a dejanb75 So okt 15, 2022 11:12 am

Ne bi uporabljal celoletnih gum celo leto. Poleti bi še vedno imel letne gume. Pozimi bi pa namesto zimskih imel celoletne. S tem naj bi dosegel boljše vozne lastnosti na suhem in mokrem pri zimskih temperaturah. Vendar nisem prepričan da so celoletne res boljše od zimskih v omenjenih vremenskih pogojih.
 
Uporabniški avatar
aygo
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Če sep 07, 2006 3:05 pm
Kraj: slovenija
 
megane16v
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Če avg 15, 2013 8:43 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a megane16v Ne okt 16, 2022 6:17 am

V suhem ne bo težav ne poleti ne pozimi. V mokrem boljša celoletna guma drži tudi dobro. V snegu pa po pameti. Moje mnenje je, da je zelo pomemben faktor tip avta. Moj enoprostorec z dobrimi zimskimi gumami še vedno zahteva previdno vožnjo po snegu. visoko težišče. Mamin Golf s celoletnimi gumami se pelje zelo dobro
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 584
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a aklan86 Ne okt 16, 2022 8:55 am

Kaj mislite je bolje zimske gume, ki bi jih vozil 3-4 leta ali je vseeno bolje celoletne gume za isto obdobje. Na leto se naredi nekje 7k km. Večinoma krajše razdalije. Dimenzija je 205 55 16. Nanese tako, da v teh 3-4 letih me pride menjavanje gum več kot same gume...

Gledam pa recimo zimsko savo HP2 ali pa savo all weather. Cena je kar tam tam... celoletna je celo malo cenejša.
Slika
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: celoletne gume

Napisal/-a nejc1 Ne okt 16, 2022 9:09 am

Definitivno celoletne. Celoletne gume so precej napredovale v zadnjih letih in niso noben bav bav, lahko so zelo dober kompromis za marsikoga. Zadnjo generacijo Goodyeara smo dali na avto ki se najmanj vozi pri hiši in po eni zimi in enem poletju sem praktično brez pripomb. Guma drži dobro v vseh pogojih. Po snegu kolikor ga je bilo ni bilo zaznat večjih pomankljivosti proti zimski gumi, po dežju drži vedno odlično, po suhem tudi pri višjih temperaturah ni težav.. Guma je tiha in udobna, za normalnega voznika, ki ne dela veliko kilometrov in ne živi visoko v hribih lahko samo priporočam. Kaj bo 3. ali 4. sezono bo pa samo čas pokazal..
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: celoletne gume

Napisal/-a Kristjan123 Ne okt 16, 2022 6:03 pm

Se podpisem + prednost celotne je vsaj pri meni v tem, da je po obrabi "zrela za menjavo" na 3 max 4 let.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a Zodd To okt 18, 2022 4:02 am

Priporočam michelin crossclimate 2, punca ima na aurisu, sem sprobal na suhem pri 25C, mokrem pri 5C in zaenkrat držijo res dobro, kako bo v snegu povem kasneje, cena je normalna in po testih je na snegu nekje v srednjem rangu zimske gume :) kaj bi še raje...
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a Aesthetics To okt 18, 2022 3:25 pm

Če gume ne bodo videle snega, so celoletne super izbira.

Imam Bridgestone celoletne. V suhem odlične, v mokrem odlične, pri minus odlične. Na snegu/ledu pa poraz. Ampak sem vzel v zakup ob nakupu, par dni letno snega v LJ.
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a pavel To okt 18, 2022 7:37 pm

Imam Good year 4season celoletne, pred njimi Savo Adapta, Pred Savo , Good Year Vector 5. Pri drugem avtomobilu pri hiši samo še celoletne, mogoče tudi pri prvem. Sem pa starejši, bolj umirjen voznik in ne preizkušam več, kje so meje oprijema. Lp :)
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a HitriZajcek Sr okt 19, 2022 7:11 pm

Pri nas tudi dilema kaj narediti ... zdaj bi bilo treba kupiti nove za čez zimo, pa potem raje menjati letne/zimske na ~4 leta ali namesto tega raje celoletne na dve leti? Vozakanje predvsem po Ljubljani par km dnevno, občasno kakšna daljša pot ranga 100-800 km v eno smer, 5-10 tisoč km na leto, Dimenzija je 235/60/R18.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: celoletne gume

Napisal/-a DX5050 Sr okt 19, 2022 8:18 pm

pavel je napisal/-a:Sem pa starejši, bolj umirjen voznik in ne preizkušam več, kje so meje oprijema.


Krasen argument... Sploh za takrat, ko ti npr. pred avto skoči kakšna srna. :roll:
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
RaVeN
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne mar 08, 2009 1:16 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a RaVeN Sr okt 19, 2022 8:18 pm

Na drugem avtomobilu pri hiši voziva z ženo sedaj tretje leto Goodyear vector 4 seasons GEN 3 (205/55/R16) in lahko rečem, da me je guma zelo pozitivno presenetila. Narediva pa cca 10.000km/leto.
Na suhem odlična, prav tako po glasnosti ni neke razlike z letno, pozimi pa kar sem testiral (tudi po snegu) drži več kot dobro in je vožnja zanesljiva, tako da, sem jaz sedaj za naše letne snežne razmere samo še za celoletne pnevmatike.

Prvi avto pri hiši pa je zaradi občutka varnosti še vedno na dveh tipih pnevmatik, toda to je bolj za vsak slučaj, kaj pa če...
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: celoletne gume

Napisal/-a gaszajla Sr okt 19, 2022 10:40 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Na suhem je vsaka guma solidna.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov