RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RUNAČ Po okt 31, 2022 7:53 pm

Zodd je napisal/-a:se strinjam do določene mere, prvič sem kupil budget gume nexen v tem primeru in vsaj pri 9C in izjemno zahtevnih pogojih hud dež in listje sem z njimi peljal od Rakitne do Cerknice skoraj tako kot z Pirelli p zero letnimi pri 20C, kako je to mogoče ne vem, še nikoli nisem imel zimske gume, ki bi jo lahko vozil tako agresivno po mokrem, pa sem imel in conti winter 860, 850p in 830p, ter dunlop wintersport5... vse popušijo nexenu vsaj pri 9C, bom videl kaj bo ko bo -10c...


Lahko napišeš za kateri model Nexena gre?
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RUNAČ Po okt 31, 2022 8:05 pm

matejxx je napisal/-a:Na Vranskem si se kaj naučil? Enkrat bi tam in mi je še zdaj škoda tistega denarja. Pa več se naučiš na zasneženem parkirišču. Zato prosim prenehajte s tem siljenjem na te varne vožnje, ki so zanič.


Sam sem kar nekaj prevozil po zasneženih parkiriščih (bolj kot ne za gušt ane ;) ), pa tudi bil sem na vseh treh stage-ih, ki jih imajo na Vranskem in lahko rečem, da sem tako s prve kot tudi drugege zadeve odnesel ogromno. In ja, meni ni bilo škoda tega denarja (bolj mi ga je bilo škoda zadnjič, ko je zavarovalnica nenormalno podražila vse skupaj glede na lani).

Spet gre za zadevo in razmišljanje, ki je stvar preference posameznika. Pa ne bom rekel, da sem top class voznik, ker tudi sam še vedno naredim kako neumnost (ravno v soboto sem jo, ko sem se z mojo ST-jko ob malo zakalkuliral v eni kljuki navzdol) - vedno se lahko še kaj naučimo, ane.

No zdaj pa nazaj k temi zimske gume ;)
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a boštjan_01 Po okt 31, 2022 10:11 pm

matejxx je napisal/-a: In kaj pomaga, če bi imeli datum prestavljen na 1.12? Še sam si napisal, o izkušnji v začetku novembra (se ne spomnim katerega leta je bilo to). In kaj bi po tem takem pomagal datum 1.12. ...

Na ta način si prišparal zimske za vsaj 2 tedna. Saj to je že sedaj določeno, 15.11. ali zimske razmere (kar je prej) in takrat so zagotovo bile zimske razmere. b**** je pač b****.
Nekje je potrebno znanje obnavljat, ne gre se samo za vožnjo, tudi teorija se spreminja. Nekoč sploh ni bilo krožišč in tudi prometni znaki se vsako leto dopolnjujejo. Brez problema se najde novega materiala v 10 letih.
Meni je bilo vredu na Vranskem in priporočam, tebi pač ne. Vsak ima pravico do mnenja.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a matejxx To nov 01, 2022 11:13 am

Saj to tudi pravim. Moralo bi biti izključno zimske razmere, ne pa datum. Novega materiala se pa v sodobnem času vsekakor ne najde. Pa saj za vsako spremembo novinarji pišejo po sto in en članek. Tako, da to res ne moreš zgrešiti. Glede zadnjega stavka se pa vsekakor strinjam. Vsak ima pravico do mnenje. Toda ne pa siliti ljudi v varno vožnjo z zakonom.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Zodd To nov 01, 2022 12:05 pm

RUNAČ je napisal/-a:
Zodd je napisal/-a:se strinjam do določene mere, prvič sem kupil budget gume nexen v tem primeru in vsaj pri 9C in izjemno zahtevnih pogojih hud dež in listje sem z njimi peljal od Rakitne do Cerknice skoraj tako kot z Pirelli p zero letnimi pri 20C, kako je to mogoče ne vem, še nikoli nisem imel zimske gume, ki bi jo lahko vozil tako agresivno po mokrem, pa sem imel in conti winter 860, 850p in 830p, ter dunlop wintersport5... vse popušijo nexenu vsaj pri 9C, bom videl kaj bo ko bo -10c...


Lahko napišeš za kateri model Nexena gre?


Nexen winguardsport 2, južno korejska guma, izdelujejo pa jo Čehi
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a boštjan_01 To nov 01, 2022 7:12 pm

matejxx je napisal/-a:Saj to tudi pravim. Moralo bi biti izključno zimske razmere, ne pa datum. Novega materiala se pa v sodobnem času vsekakor ne najde. Pa saj za vsako spremembo novinarji pišejo po sto in en članek. Tako, da to res ne moreš zgrešiti. Glede zadnjega stavka se pa vsekakor strinjam. Vsak ima pravico do mnenje. Toda ne pa siliti ljudi v varno vožnjo z zakonom.

Zakaj pa sem potem srečal kakšnih 500 kretenov na AC? Če ga prehitevajo tovornjaki vsaj 50km/h hitreje in ne porajta kaj se lahko zgodi, ko te 40 ton nabije v rit na poledeneli cesti. Pa vsega je polno, ne moreš zgrešiti. Takšne bi vsako leto poslal v Vransko.
Ljudje so dandanes tako butasti, da brez pametnega telefona še niti scat ne znajo it.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Katere zimske 18 col

Napisal/-a maarkec Če jul 13, 2023 10:31 pm

Zdravo, katere zimske gume mi priporocate v dimenziji 225 45 18, sem iz primorske oz.kras kjer je par dni v letu sneg, zato ne rabim premium, ampak tud da ni najslabsa oz.najcenejsa, nek kompromis

Hvala, lp
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Katere zimske 18 col

Napisal/-a 215709 Pe jul 14, 2023 6:16 am

zdravo

jaz bi ti priporočal rang Kleber HP3. sem jih imel par let nazaj sicer na eni limuzini (205/55/16) in sem bil zelo zadovoljen glede razmerja cene/perfomans. v snegu so bile zelo dobre in z njimi sem naredil preko 60000km. so pa podznamka mischelina tako da znajo bit to kar iščeš. tudi ocene imajo kar zadovoljive sploh glede vožnje v snegu

npr https://www.gume-pnevmatike.com/product ... R18-95V-(i)/pid/1039186?did=4
Slika
 
Uporabniški avatar
Kukec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 663
Pridružen: Ne feb 06, 2005 6:38 pm
Kraj: ok. MB

Re: Katere zimske 18 col

Napisal/-a Kukec Pe jul 14, 2023 6:20 am

Pirelli sotozero 3 so za suho in mokro top.
Kumho in Nexen tut nista slabi v snegu. Odvisno kolk delaš kilometrov, pirelli bodo zdržale najdlje.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Katere zimske 18 col

Napisal/-a boštjan_01 Pe jul 14, 2023 8:24 am

Za primorsko sploh ne bi priporočal zimskih. celoletne
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Katere zimske 18 col

Napisal/-a berlonso Pe jul 14, 2023 2:57 pm

Tudi jaz sem na Krasu, pa vseeno montiral zimske. Snega nimamo že par let, je pa večkrat pozimi zjutraj cestišče delno pomrznjeno, ker so temperature lokalno precej pod nulo (tudi proti -10 stopinj) in niso redno soljene vse poti. Nazadnje sem na ženin avto montiral Savino Eskimo HP2, prvo zimo je bila vredu. Po snegu je nisem sprobal.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Katere zimske 18 col8

Napisal/-a maarkec Pe jul 14, 2023 9:29 pm

Ma kdo te zimske v tej velikosti
Fulda 225 45 18 Kristal Control
So zdej v akciji za 112 e kar se mi zdi super cena
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Katere zimske 18 col

Napisal/-a Cefizelj So jul 15, 2023 12:14 pm

Sava HP2, že par sezon zadovoljen.

Kolegi zelo pohvalijo Nexen, sam imam letne in nimam kaj rečt. Mehka guma za manj km ampak super.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere zimske 18 col

Napisal/-a DePalmo So jul 15, 2023 9:37 pm

Sava Eskimo HP2. Če bi me poznal, potem bi vedel da sem fanatik proti savi in če je mene prepričala ... Ko je prišla z avtom sem bil prepričan da je to prvo kar bom menjal, a ko sem jo sprobal v različnih pogojih se zna zgoditi da bo celo nadomestila GY UltraGrip 9, katero imam trenutno za zimsko. Pogoji: sneg, dež, poletje (drugi avto, nisem menjal na letne gume), guma se drži ceste.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Katere zimske 18 col

Napisal/-a Kohec Ne jul 16, 2023 9:47 am

Nexen zimske sem imel že na prejšnjem avtu. Prav tako sem jih namestil na sedanji avto ( avto višjega srednjega razreda). Guma čisto OK, tudi cenovno zelo ugodna.
Na CE koncu imamo vulkanizerja, ki ti pri njemu kupljene gume zmontira brezplačno. Tudi cene gum ima zelo ugodne.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

HANKOOK WINTER I*CEPT EVO2 W320 225/45R18 91H Zimske pnevmat

Napisal/-a maarkec Če avg 24, 2023 9:12 pm

Ma kdo??izkusnje
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: HANKOOK WINTER I*CEPT EVO2 W320 225/45R18 91H Zimske pne

Napisal/-a Blinder So avg 26, 2023 10:01 pm

Noben nima. Kaj pa misliš, da boš dobil na slovenskem forumu. Bi imel srečo, če bi našel enga uporabnika, ki ima te pnevmatike v tej redki dimenziji. Od enega samega človeka pa ne želiš slišat mnenja, mora bit dovolj veliko število mnenj, da kaj štejejo.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: HANKOOK WINTER I*CEPT EVO2 W320 225/45R18 91H Zimske pne

Napisal/-a RUNAČ Ne avg 27, 2023 12:31 pm

Tule so na razpolago še najboljše izkušnje ljudi, ki imajo ta model gum na avtomobilih. Seveda v raznoraznih dimenzijah.

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Hankoo ... t-evo2.htm
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: HANKOOK WINTER I*CEPT EVO2 W320 225/45R18 91H Zimske pne

Napisal/-a Zodd To avg 29, 2023 6:12 am

Lani sem prvič v lajfu kupil zimske budget gume (235/40/18) nexen winguard sport 2, na avto megane 4 RS , po ceni 100e komad.
Od takih gum sem pričakoval neko žalostno sranje, ampak se je izkazalo da sploh niso slabe, daleč od tega,
mokra cesta so bile dokaj dobre, po suhem bomba se je dalo peljati kar konkretno hitro, zelo udobne in tihe. Edino kjer bi lahko bile
boljše je bilo v samem snegu, ampak sem namenoma šel na Jezersko ko je bila cesta zasnežena in nisem imel težav.
Tako da če je denar faktor, jih priporočam. Do sedaj sem vedno kupoval zmagovalke testov ponavadi je bil to continental, ampak ne vem če so glede za ceno 2.5x boljše.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: HANKOOK WINTER I*CEPT EVO2 W320 225/45R18 91H Zimske pne

Napisal/-a DePalmo To avg 29, 2023 7:51 am

Bile so, nato so se pa poslabšali. Sedaj imam GY UltraGrip 9+ ampak tudi nad temi nisem nekaj navdušen. Še manj pa ko sem jih moral sedaj montirat na avto ker sem z letnimi povozil žebelj (seveda ravno za praznik) in so me konkretno razočarale po mokri cesti. Tako da resno tuhtam o Sava Eskimo HP2, pa čeprav sem Savo zaničeval ker so že nove S3 bile za v smeti. Ampak sem jih imel priložnost voziti na dveh avtih in so me zelo pozitivno presenetile.

Tako da jaz denarja za premium gume ne dajem več ker je rizika da dobim zelo slabe gume, če pa kupim nizkocenovne pa vem kaj sem kupil in sem lahko samo pozitivno presenečen.

Lahko pa rečem da premium gume, če dobiš prave, so vredne vsakega centa, ampak kot sem že napisal je zadnje čase velika loterija kaj dejansko dobiš in za zanič gume ne mislim dajat veliko denarja.

Je pa to moje osebno mnenje, nobenega ne prepričujem v karkoli.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov