zoranv12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Pe feb 17, 2012 2:14 pm

225/45 r17 VS 205/65 r16

Napisal/-a zoranv12 Po feb 03, 2014 5:53 pm

Zdravo,
zanima me, ali ima kdo dejansko izkušnje, kakšna je razlika v vožnji pozimi med omenjenima dimenzijama na istem avtu, z zadnjim pogonom. Nasveti, da je ožja v snegu boljša mi ne pomagajo kaj dosti, to mi je jasno. Zanima me dejanska izkušnja in ali je vredno zavoljo nekaj dni snega na leto delati kompromise.
Trenutno sem v dilemi, ali kupiti gume za aktualno nameščena 17 colska alu platišča (225 45 17), ali raje kupiti nova manjša platišča, torej 16'' (205 65 16); Ne bi rad delal kompromisov, tudi pozimi v lepem vremenu bi rad izkoristil moč in vozne lastnosti avtomobila, ampak ne za ceno polžje vožnje in zdrsavanja s predimenzioniranimi gumami. Kot sem napisal, dejasnka velikost gum za moj avto je 225 45 17, homologirane pa so tudi 16''. Avto ima 1,6 tone, 2,2 diesel, 125 KW, Automatic, 400Nm navora, če kaj pomaga.
Hvala in lep pozdrav vsem na forumu;
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: 225/45 r17 VS 205/65 r16

Napisal/-a RedBull™ Po feb 03, 2014 6:51 pm

Jaz bi se na tvojem mestu odločil za 17 col. Konec koncev, kolikokrat se pa pozimi voziš po celem snegu? Ceste so tako ali tako hitro splužene, tako da za tistih nekaj dni, ko se voziš po snegu, pa tudi ne bo takšne panike.

Je pa sedaj vprašanje, če si doma mogoče v kakšnih rovtah, potem je to druga zgodba, ali pa recimo, da boš varčeval pri gumah in zaradi tega kupil eno colo manjše.

Sam imam na svojem homologirane tudi obe varianti, pa imam zimske prav tako 17 col in mi ni žal. V mokrem se fajn pelje, v suhem tudi, je bolj stabilen ob hitri vožnji skozi ovinke in tudi v teh dneh, ko je bil sneg, je šlo povsem brez problemov.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
zoranv12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Pe feb 17, 2012 2:14 pm

Re: 225/45 r17 VS 205/65 r16

Napisal/-a zoranv12 Po feb 03, 2014 7:03 pm

RedBull™ je napisal/-a:Jaz bi se na tvojem mestu odločil za 17 col. Konec koncev, kolikokrat se pa pozimi voziš po celem snegu? Ceste so tako ali tako hitro splužene, tako da za tistih nekaj dni, ko se voziš po snegu, pa tudi ne bo takšne panike.

Je pa sedaj vprašanje, če si doma mogoče v kakšnih rovtah, potem je to druga zgodba, ali pa recimo, da boš varčeval pri gumah in zaradi tega kupil eno colo manjše.

Sam imam na svojem homologirane tudi obe varianti, pa imam zimske prav tako 17 col in mi ni žal. V mokrem se fajn pelje, v suhem tudi, je bolj stabilen ob hitri vožnji skozi ovinke in tudi v teh dneh, ko je bil sneg, je šlo povsem brez problemov.

Hvala za nasvet, kakšen avto pa imaš, če ni skrivnost; Najbolj me skrbi zaradi zadnjega pogona. Sicer pa se strinjam z idejo in se nagibam k temu. Ne razumem, zakaj bi 4 mesece na leto vozil drugače, zaradi manjših, ožjih gum, z manjšim indexom hitrosti...
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: 225/45 r17 VS 205/65 r16

Napisal/-a RedBull™ Po feb 03, 2014 7:49 pm

Prav tako imam 125 KW, ampak z razliko od tebe, je prednji pogon
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov