mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a mavrica To okt 21, 2014 6:14 pm

Izredno drage? 3 eur razlike, brez popusta pri Gumax-u. Slednji ima brezplacno dostavo, ne vem pa kako ima urejeno Lašič v Brežicah. Zagotovo pa je, da ima Gumax svežo robo.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a tomzzi To okt 21, 2014 6:57 pm

Sem se odločil, da nekaj napišem po dolgem času...
Gumax je meni prodal malo čez dve leti stare gume kot nove btw. To je bilo ene dve leti nazaj če se ne motim.
Tako, da ni bila ravno sveža roba.

Edit:
sem pa za letos nabavil UG9. Vse štiri. Nokian je pobralo do indikatorja. Stare Goodyear ki mi jih je prodal Gumax so pa letnika 09 in še ravno toliko profila, da bi bile ok (za nekaj časa, 5mm) pa jih bom raje menjal, ker je to že stara guma...
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a mavrica To okt 21, 2014 7:43 pm

jaz bi jih nazaj poslal
 
vijolcni1975
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe dec 09, 2011 7:15 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a vijolcni1975 Sr okt 22, 2014 7:00 am

digibum je napisal/-a:
vijolcni1975 je napisal/-a:danes sem naročil goodyear ultragrip 9 .hvala vsem za komentarje. :D


Upam, da jih nisi kupil pri gumax-u ker so tam izredno drage. Pri Lašičuso 55 €


zdravo.res je kupil sem jih pri gumaxu.gume niso izredno drage.za UG 9 ,dimenzija 195-65-15 91T sem dal za vse 4.gume 227 evričev z prevozom. :D osebno mislim,da niso drage.vseeno hvala za informacije.
 
vijolcni1975
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe dec 09, 2011 7:15 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a vijolcni1975 Sr okt 22, 2014 7:08 am

tomzzi je napisal/-a:Sem se odločil, da nekaj napišem po dolgem času...
Gumax je meni prodal malo čez dve leti stare gume kot nove btw. To je bilo ene dve leti nazaj če se ne motim.
Tako, da ni bila ravno sveža roba.

Edit:
sem pa za letos nabavil UG9. Vse štiri. Nokian je pobralo do indikatorja. Stare Goodyear ki mi jih je prodal Gumax so pa letnika 09 in še ravno toliko profila, da bi bile ok (za nekaj časa, 5mm) pa jih bom raje menjal, ker je to že stara guma...

zdravo.glej ded,te pa si imel smolo,če so ti dali tolko stare gume.ker,če bi jih jaz dobil,bi jih takoj nazaj poslal.letos sem kupil pri njih letne gume UNIROYAL RAINSPORT 3,.pred kratkim dni sem pri njih vzel še zimske gume GOODYEAR ULTRAGRIP 9,pa je DOT 3414. oboje letošnji letnik.še "dišale " so po novem :)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a ~toMmy~ Sr okt 22, 2014 9:36 am

Poročajte, kako se obnesejo UG9, predvsem če je obraba manjša kot pri UG8.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a EX-B Sr okt 22, 2014 11:17 am

~toMmy~ je napisal/-a:Poročajte, kako se obnesejo UG9, predvsem če je obraba manjša kot pri UG8.

Pa ce imajo kaj trsi "feel".. Z UG8 sem bil izredno razocaran glede tega, sicer dobra guma, ampak feeling pa kot da bi vozil cigumi.. Za letos imam se lanske M Alpinke, popolnoma druga pesem kar se tice feelinga, drzijo pa priblizno isto.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Chris27
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: Pe feb 22, 2008 7:24 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a Chris27 Sr okt 22, 2014 11:52 am

Imam UG9 - nisem posebej zadovoljen, prevelika obraba, v snegu slabse od prejsnjih Dunlopk WS3. Prednji gumi je precej pobralo, verjetno ostalo se za eno sezono profila. Lani so bile nove, je pa res bila bolj topla zima. Delam prb. 75 km na dan. - 340 dni na leto. Tudi občutek je gumijast, ne vlivajo zaupanja pri kakem ovinnku. Avto je astra h karavan, optika in podvozje pregledana in sta ok.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a mavrica Sr okt 22, 2014 1:17 pm

pol bodo kar TS850 pele
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a ~toMmy~ Sr okt 22, 2014 2:42 pm

mavrica je napisal/-a:pol bodo kar TS850 pele


Jaz bom tudi za Passata še dve dokupil, ker sem po prvi sezoni zelo zadovoljen (195/65 R15). Za naslednjo sezono, ko bo še Octavia (trenutno UG8) na vrsti, bom pa še premislil...

Chris27 je napisal/-a:Imam UG9 - nisem posebej zadovoljen, prevelika obraba, v snegu slabse od prejsnjih Dunlopk WS3. Prednji gumi je precej pobralo, verjetno ostalo se za eno sezono profila. Lani so bile nove, je pa res bila bolj topla zima. Delam prb. 75 km na dan. - 340 dni na leto. Tudi občutek je gumijast, ne vlivajo zaupanja pri kakem ovinnku. Avto je astra h karavan, optika in podvozje pregledana in sta ok.


A so že lani bile na voljo??
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe okt 24, 2014 12:39 pm

*
Pozabil sem omeniti da GY gume rabijo malo večje gewichte za uravnoteženje tam do 30g na ravnih feltnah.

Mogoče niso tako dobro v nulo zbalansirane .... kako je z michelinom nebi vedel.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a ~toMmy~ So okt 25, 2014 12:13 am

S centriranjem z zinskini sicer nisem imel težav, so pa letne GY bile nočna mora in naj bi splošno zahtevale malo več uteži.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a darkside So okt 25, 2014 11:47 am

-
Zadnjič spremenil darkside, dne Ne jan 11, 2015 4:09 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
vijolcni1975
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe dec 09, 2011 7:15 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a vijolcni1975 So okt 25, 2014 12:22 pm

darkside je napisal/-a:Pa pogleda kdo od vas če je dobil nove gume ali kako staro zalogo? :D Jaz mu jih v glavo vržem da mi proda staro zalogo po ceni čisto novih.

X2.se podpišem.sem pred dobrim mesecom kupil zimske gume.prvo sem vprašal prodajalca,če se letošnji letnik.pa ,ko smo mi jih dostavili,sem prvo pogledal gume in letnik,šele potem sem plačal.enkrat so me nategnili,pa upam,da je bilo zadnjič =P
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a Gyga So okt 25, 2014 1:32 pm

Jaz sem "2. polovici" nabavil Continentalke. Imela jih je priložnost preizkusiti na letošnjih poledenelih (žled) javnih in vaških cestah. Glede na to, da se zelo boji snega, ni imela pripomb, kar pomeni, da ji ni nikjer drselo.

Priporočil sem jih prijateljem, tako da do zdaj ni imel nihče težav z njimi. Kupujem pa bolj ali manj pri gumax-u in alumoda-i (Slaviša).

K Lašiču smo hodili včasih, ko se je to splačalo.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Chris27
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: Pe feb 22, 2008 7:24 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a Chris27 So okt 25, 2014 2:07 pm

Se opravičuem, gume, ki sem jih opisal, so GY UG8 in ne 9. Vseeno z njimi nisem preveč zadovoljen.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a emozul So okt 25, 2014 5:21 pm

Gyga je napisal/-a:Jaz sem "2. polovici" nabavil Continentalke. Imela jih je priložnost preizkusiti na letošnjih poledenelih (žled) javnih in vaških cestah. Glede na to, da se zelo boji snega, ni imela pripomb, kar pomeni, da ji ni nikjer drselo.

Priporočil sem jih prijateljem, tako da do zdaj ni imel nihče težav z njimi. Kupujem pa bolj ali manj pri gumax-u in alumoda-i (Slaviša).

K Lašiču smo hodili včasih, ko se je to splačalo.

Lp,
G


Ja s conitnetalkam sem bil jaz tudi zadovoljen, kaj pa michelin, ali si jih že sprobal?
Jaz jih imam na golfu in lahko rečem, da so mogoče še za odtenek boljše.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a Gyga So okt 25, 2014 6:47 pm

Imam 4 leta stare Michelin Alpin A4. Čakajo na 5. zimo (če ne bo potrebe za nove). Imam malo močnejši avto in mi ugaja, da so trše. Nikjer me niso pustile na cedilu, tako da sem zelo zadovoljen. Na mokrem so prav tako dobre. Ne morem pa jih primerjati s Continentaklami, ker so na drugem avtu in ker je med njimi starostna razlika 4 leta.

Tudi INFINITI jih nenehno hvali, tako da...
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov