vijolcni1975
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe dec 09, 2011 7:15 pm

goodyear ali michelin

Napisal/-a vijolcni1975 Pe sep 12, 2014 9:06 am

zdravo.bliža se menjava gum.zdaj pa me zanima vaše mnenje katere izbrati:

http://www.gumax.si/index.php/default/g ... 5-91h.html

ALI

http://www.gumax.si/index.php/default/m ... 5-91h.html

lahko tudi katera druga znamka pnevmatik do cca 90 evričev / guma.na prvem mestu je seveda moja varnost ter varnost drugih udeležencev.za odgovore
se vam že vnaprej zahvaljujem.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe sep 12, 2014 9:58 am

*
Moje ugotovitve:

GoodYear ima mehkejšo komponento od Michelina.

Za večje kilometrine po AC je primernejši Michelin... ga ne pobira tako hitro, za bregovite terene kjer je pozimi večkrat neočiščena cesta pa bolje GoodYear.

Lp.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a a4 Pe sep 12, 2014 10:22 am

za varnost boš še najbolj odgovoren ti s tvojimi nogami

na linku spodaj imaš ikonice glede vpliva na porabo, oprijem na mokrem in glasnost gume.

jaz bi se odločal po teh treh kriterijih in seveda ceni

sem pa drugače zagovornik save S3 katero vozim vsako zimo (letos bo deveta) in nimam nobenih težav, ampak na tem forumu obstajajo "pametnejši" ljudje in bodo zagovarjali 2x višjo ceno gume za kao 2x višjo stopnjo varnosti z gumo... ok, sem pa proti zelo poceni gumam in obnovljenim, ker to pa res ne sodi v današnje čase

če se voziš normalno, s primerno varnostno razdaljo, se boš ustavil pravočasno
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a ban Pe sep 12, 2014 10:57 am

Tole http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/pne ... l/15965980

V linkih imaš histrosti razred H, če ni nujno potrebno vzami T, je bistveno cenejša.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a MBtouran Pe sep 12, 2014 11:12 am

Obe firmi imatabvredu gume. Michelin omogoca vec prevozenih km. Letos sem se sam odlocil za Nokian
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a nejc1 Pe sep 12, 2014 11:50 am

Obe sta odlični gumi, tako da katerokoli vzameš bo ok, enako tudi zgoraj predlagani continental. Sam bi verjetno izbral GoodYear zaradi dobrih izkušenj z UG7 in UG8...
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a mavrica Pe sep 12, 2014 12:15 pm

Michelinka Alpin ima manjšo obrabo, a postane tudi zelo hitro trda. GY pa je tudi tretjo sezono mehka, potem pa je itak čas za zamenjavo.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a Nikola_Tesla Pe sep 12, 2014 1:45 pm

*
Lanska zaloga malo osušenih (zaležanih, morda celo reklamiranih) gum po ugodnejših cenah.... :?

ACKIJA VELJA DO 15.09.2014

Izkoristite izjemno priložnost in si zagotovite vaše pnevmatike po še ugodnejši ceni!
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a INFINITI Pe sep 12, 2014 3:15 pm

Jaz sem bil z obojimi zelo zadovoljen - bi pa vzel michelinko zaradi nižje obrabe - zdržala mi je še eno sezono več.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a RedBaron Pe sep 12, 2014 3:26 pm

Če se voziš po gorskih cestah in ti je pomembna vlečna moč v snegu, potem GY ali Conti.
Michelin sicer ni slab, vendar po mojih izkušnjah, je za v sneg (klanci) precej boljši Conti ali GY, res pa je, da se prej obrabijo kot Michelin.
 
vijolcni1975
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe dec 09, 2011 7:15 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a vijolcni1975 So sep 13, 2014 7:59 am

a4 je napisal/-a:za varnost boš še najbolj odgovoren ti s tvojimi nogami

na linku spodaj imaš ikonice glede vpliva na porabo, oprijem na mokrem in glasnost gume.

jaz bi se odločal po teh treh kriterijih in seveda ceni

sem pa drugače zagovornik save S3 katero vozim vsako zimo (letos bo deveta) in nimam nobenih težav, ampak na tem forumu obstajajo "pametnejši" ljudje in bodo zagovarjali 2x višjo ceno gume za kao 2x višjo stopnjo varnosti z gumo... ok, sem pa proti zelo poceni gumam in obnovljenim, ker to pa res ne sodi v današnje čase

če se voziš normalno, s primerno varnostno razdaljo, se boš ustavil pravočasno




glej ded,nimam teške noge,vedno držim varnostno razdaljo.če pazim jaz,ni rečeno,da bojo tudi drugi pazli.imamo precej "norcev" na cesti :( .aja pa hvala za tvoje mnenje
 
vijolcni1975
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe dec 09, 2011 7:15 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a vijolcni1975 So sep 13, 2014 8:07 am

najlepša hvala za vaše predloge.tudi sam se precej bolj nagibam goodyear gumam.samo še eno vprašanje:
kolko sem najdo na forumu,če jaz prav razumem,imaš lahko zimske gume,kar se tiče hitrostnega razreda,tudi do dva razreda nižja.

če to štima,potem bi rajši sam vzel T KOT H,ker je kar nekaj razlike v evričih
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a emozul So sep 13, 2014 9:25 am

a4 je napisal/-a:za varnost boš še najbolj odgovoren ti s tvojimi nogami

na linku spodaj imaš ikonice glede vpliva na porabo, oprijem na mokrem in glasnost gume.

jaz bi se odločal po teh treh kriterijih in seveda ceni

sem pa drugače zagovornik save S3 katero vozim vsako zimo (letos bo deveta) in nimam nobenih težav, ampak na tem forumu obstajajo "pametnejši" ljudje in bodo zagovarjali 2x višjo ceno gume za kao 2x višjo stopnjo varnosti z gumo... ok, sem pa proti zelo poceni gumam in obnovljenim, ker to pa res ne sodi v današnje čase

če se voziš normalno, s primerno varnostno razdaljo, se boš ustavil pravočasno


OFF:Tudi jaz lahko pohvalim Savo S3. Bil sem pa presenečen, da piše gor (made in germany). Sej vem, da nima veze, ampak bil sem presenečen.

ON:Glede goodyear ali michelin, bi dal jaz prednost michelin, sploh, če delaš veliko km.
 
vijolcni1975
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe dec 09, 2011 7:15 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a vijolcni1975 So sep 13, 2014 10:19 am

emozul je napisal/-a:
a4 je napisal/-a:za varnost boš še najbolj odgovoren ti s tvojimi nogami

na linku spodaj imaš ikonice glede vpliva na porabo, oprijem na mokrem in glasnost gume.

jaz bi se odločal po teh treh kriterijih in seveda ceni

sem pa drugače zagovornik save S3 katero vozim vsako zimo (letos bo deveta) in nimam nobenih težav, ampak na tem forumu obstajajo "pametnejši" ljudje in bodo zagovarjali 2x višjo ceno gume za kao 2x višjo stopnjo varnosti z gumo... ok, sem pa proti zelo poceni gumam in obnovljenim, ker to pa res ne sodi v današnje čase

če se voziš normalno, s primerno varnostno razdaljo, se boš ustavil pravočasno


OFF:Tudi jaz lahko pohvalim Savo S3. Bil sem pa presenečen, da piše gor (made in germany). Sej vem, da nima veze, ampak bil sem presenečen.

ON:Glede goodyear ali michelin, bi dal jaz prednost michelin, sploh, če delaš veliko km.

to sem pozabil napisati,da ne delam dosti kilometrov
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a hahehihoh So sep 13, 2014 10:41 am

Jaz sem prejšnje leto vzel goodyearove UG 8 in sem bil zadovoljen. So se pa po eni sezoni in dobrih 10 tisoč km precej obrabile, vsaj prvi dve. Nisem pa meril profila. Mislim, da bosta še za dve sezoni ok. Imam jih pa v dimenziji 175-65-14. Po snegu sem vozil zelo malo, kar sem vozil, so bile ok. Sem pa veliko vozil po AC (KP-LJ celo zimo) in so imele zelo dober oprijem po mokrem. Sem jih pa enkrat precenil in letel iz ceste (na srečo pri nizki hitrosti, počil je samo odbijač).
 
vijolcni1975
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe dec 09, 2011 7:15 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a vijolcni1975 To sep 16, 2014 8:13 am

če ima še kdo kako mnenje,naj napiše.vesel bom vsakega komentarja
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a ~toMmy~ Sr sep 17, 2014 1:55 pm

UG8 ima po mojih izkušnjah preveliko obrabo (že v primerjavi z UG7), jaz sem vzel namesto njih Continentalke in so res odlične, pa še obraba ni problem.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Jerry007
Novinec
 
Prispevkov: 306
Pridružen: Če sep 30, 2010 11:59 am

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a Jerry007 Sr sep 17, 2014 2:36 pm

Glede na rang gum verjetno nimaš kaj zgrešit ne z goodyearkam ali pa s conitjem, sicer sam imam zimske continetalke v dim 205/55/16 in nimam kaj slabega rečt. Po mokrem se super obnesejo, neke pretirane obrabe začuda ni, ker iz letnih continetalk sem bil navajen da jih je pošteno papacal (sicer zimske tudi malo bolj pazim). Glede snega(trakcija) pa je tudi odvisno od avta-težišče, sam imam težave zaradi cca dodatnih 100kg za zadnjo osjo(plinska bomba + cca 6kW ozvčenje)
 
vijolcni1975
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe dec 09, 2011 7:15 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a vijolcni1975 Sr sep 17, 2014 6:29 pm

danes sem naročil goodyear ultragrip 9 .hvala vsem za komentarje. :D
 
Uporabniški avatar
digibum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To maj 27, 2014 6:58 pm

Re: goodyear ali michelin

Napisal/-a digibum To okt 21, 2014 6:04 pm

vijolcni1975 je napisal/-a:danes sem naročil goodyear ultragrip 9 .hvala vsem za komentarje. :D


Upam, da jih nisi kupil pri gumax-u ker so tam izredno drage. Pri Lašičuso 55 €
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov