Uporabniški avatar
StricSLO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe nov 11, 2011 6:13 pm
Kraj: Maribor

Ugodne gume + montaža

Napisal/-a StricSLO To okt 21, 2014 9:26 pm

Takole je. Kje priporočate nakup gum in montažo v Mariboru ali okolici? Pa, da so ugodne cene gum in montaže?
Poznam edino Širnika, ki je sicer v Radljah, in ima načeloma ugodne cene + tega se mi zdi, da ima tudi montažo brezplačno, če pri njem vzameš gume.
Gre pa se za gume 195/65 R15 91T.
Najraje bi izbral kakšne, ki so med top 5 na testih oz, da imajo dober oprijem v snegu in, da niso porazne v mokrem.

Gledal sem tele: Goodyear UG9,
Sava eskimo S3 (običajno najcenejše z dobrim oprijemom na snegu, vendar slabe v mokrih razmerah),
Dunlop SP wintersport 4D, (sicer naj ne bi imele neke ful oprijema na snegu?)
Continental TS 850
Semperit speed-grip 2
Goodyear UG9 (do sedaj sem imel ug 7+ in sem razmeroma zadovoljen z njimi. Sploh prvi 2 sezoni so bile vožene samo pozimi in so bile odlične tako na snegu kot na mokrem, v tretji zimi pa se je že zelo poznala obraba, predvsem oprijem na snegu je bil slab)
Pa recimo še Bridgestone LM 001

Priporočate morebiti kaj druga?
Gre pa se za precej težek avto (Zafira A).
Hvala
Opel Zafira 2.0 DTI, 2002 :)
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Ugodne gume + montaža

Napisal/-a mavrica To okt 21, 2014 9:45 pm

GY9 za 56 EUR je odlična cena, sploh če je res premontaža zastonj! Po mojem mnenju spadajo ob bok recimo najboljši Conti TS850, ki pa jo ta možakar nima.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ugodne gume + montaža

Napisal/-a DePalmo Sr okt 22, 2014 8:11 pm

Imel sem Continental TS 850 v isti dimenziji na 406 Coupeju (avto ima 1.4 tone) že dve sezone in sem z gumami zelo zadovoljen edino kar bi pokritiziral je to, da imajo zelo mehke bočnice in avto plava. Ni pa bil še noben sneg ovira da nebi prišel na cilj, tako da jih priporočam.

Mami ima na 206ki UG8 in je šele z njimi zgubila strah pred snegom na cesti, prej je vedno imela "ljudske" S3, katere pa vemo kakšne so.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 23 gostov