Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: zimske gume kormoran 205 55 16 a so ok

Napisal/-a DePalmo Sr nov 05, 2014 2:13 pm

Tudi jaz sem imel S3, nove, v dimenziji 195/55 R15. Gume so slabe in niso za nakup, tudi če voziš pametno. Ker pa se večini ljudi tega ne da dopovedat, se vozimo po cestah 30 km/h ko padejo dve snežinke.
Sicer pa, v najbolj razširjeni dimenizji 175/65 R14 je razlika med S3 in UG8 le približno 40e za komplet. Je res škoda dat 40e več in imaš dobre gume za naslednje dve, tri ali celo štiri sezone?

Če pa kdo ne verjame kakšna je razlika med tema dvema gumama, naj naredi kot sem jaz: UG8 spredaj ter S3 zadaj. Po snegu, je bila v vsakem ovinku veselica, brez da bi sploh pretiraval.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: zimske gume kormoran 205 55 16 a so ok

Napisal/-a MBtouran Sr nov 05, 2014 2:20 pm

Sam sem imel S3 na starem Sceniku in sem se peljal po zaznezenem i poledenelem cestiscu cisto suvereno, tako da....
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: zimske gume kormoran 205 55 16 a so ok

Napisal/-a jaqckoo Sr nov 05, 2014 3:12 pm

MBtouran je napisal/-a:Sam sem imel S3 na starem Sceniku in sem se peljal po zaznezenem i poledenelem cestiscu cisto suvereno, tako da....




Sedaj maš pa katere :?:
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: zimske gume kormoran 205 55 16 a so ok

Napisal/-a Gregamax Sr nov 05, 2014 3:50 pm

Ne vem, kaj imate toliko za povedat čez sava eskimo s3+. Jaz sem z njimi zadovoljen. Trenutno jih imam na jetti v dimenziji 205/55/16. Vozil sem jih 3 zaporedne zime in tudi lani, ko sem jih imel in so bile na meji še za zimske gume, sem se z njimi vozil čisto normalno, tako po suhem, mokrem in po snegu. Se vozim tudi čez gorjance in z njimi nisem imel nikoli nobenih problemov. Po snegu sem pa tudi z njimi prišel še kamor sem hotel, tudi ko so drugi obstali z zimskimi gumami "premium" razreda. Tako, da letos sem spet kupil 4 nove eskimo s3+. Pa da ne bo mislil, da drugih še nisem probal, sem imel od uniroyala, do dunlop, good year itd. Ne rečem, da mogoče te niso boljše, ampak tudi savine spet niso tako slabe, da so za v smeti itd., kot jih tukaj gor kritizirate.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: zimske gume kormoran 205 55 16 a so ok

Napisal/-a Gricko Sr nov 05, 2014 4:22 pm

sem mel S2....groza, S3 boljše ampak če bo le možnost jih ne dam več nikoli gor!! sploh v manjših dimenzijah, kjer je cena med res dobro gumo in savo dokaj zanemarljiva.....

Za sneg nikoli ni bilo problema, problem je bil, ko na suhi ni držala tako kot bi morala, na mokri pa je za moje pojme katastrofa....sicer ne 1 sezono, drugo in naprej pa je :huh:
Ja....tudi po robnikih sem že plezal ...... sicer ni šlo lih počas, ampak tako hitro pa spet ne....ko pa zdrsne, je pa ne vstaviš več ( z drugimi gumami sem se tam že večkrat peljal tudi bolj hitro)

Res pa je tudi kdaj se gume vozijo . kupil sem nove GU7 in so po mokrem super držale 2 sezoni in malo tretje, potem se je avto prodal.
Na drugem avtu sem kupil pa eno leto ( ja eno leto stara letnica je bila na gumi) vožene UG7 ( enaka dimenzija 15") , ki pa so po mokrem držale tako tako, naslednje leto pa popolnoma nič več.....problem pa je bil, ker jih je prejšni lastnik vozil celo leto in so se poleti očitno pregrele ter spremenile strukturo.....profila je sicer še dovolj, gripa pa nebenega
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: zimske gume kormoran 205 55 16 a so ok

Napisal/-a ojnica Sr nov 05, 2014 5:21 pm

Jaz imam trenutno Sava S3,. ker edin s to gumo lahk hribovci vozmo po snegu, ostale so vse slabe za v sneg. Če bi bil kje v dolin potem Save nebi dal gor.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: zimske gume kormoran 205 55 16 a so ok

Napisal/-a .com Sr nov 05, 2014 5:24 pm

adis je napisal/-a:
.com je napisal/-a:že spet neka pametovanja glede S3 in Kormorank... a noben od teh ''herojev'' jih niti od blizu videl ni, kaj šele, da bi jih na avtu imel; kao sebe cenim predobro, da bi ta j.ajca gor obuval ... ipd... Sam veš kje se voziš in sam veš koliko se voziš. Prav tako sam veš, koliko imaš v glavi... In če je to v mejah normale, bodo tudi zgoraj omenjene pnevmatike dobre...

tudi če se nekateri razpočijo od vse-znanja


"jaro" sem jo imel, vozil...in opa me je odnesla naravnost v robnik...rezultat: počena feltna, roka šla po gobe...

in ne nisem divjal... vožnja cca 30 km/h z obema rokama na volanu in op...pa me ni bilo več... od mene si ta pnevmatika zasluži oceno -10 od 10...slaba izkušnja kaj naj...

ps: da ne govorim o tem kako je slaba ta guma na še slabšem asfaltu, ki je nekje v lj... hvala bogu ni bilo avtomobilov v križišču drugače bi totalko naredil isti scenarij kot zgoraj: rahel ovinek desno, hitrost 20-30 km/h in jaz letim naravnost...res guma kot se šika.



"jaro" :lol: mišljeno nasploh... no tudi jaz jo imam na avtu že tretjo sezono, pa veliko hodim smučat, pa cca 10.000km čez zimo naredim na njih... čudežno je avto normalno obvladljiv... meni je čisto ql...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: zimske gume kormoran 205 55 16 a so ok

Napisal/-a adis Če nov 06, 2014 11:45 am

.com je napisal/-a:
adis je napisal/-a:
.com je napisal/-a:že spet neka pametovanja glede S3 in Kormorank... a noben od teh ''herojev'' jih niti od blizu videl ni, kaj šele, da bi jih na avtu imel; kao sebe cenim predobro, da bi ta j.ajca gor obuval ... ipd... Sam veš kje se voziš in sam veš koliko se voziš. Prav tako sam veš, koliko imaš v glavi... In če je to v mejah normale, bodo tudi zgoraj omenjene pnevmatike dobre...

tudi če se nekateri razpočijo od vse-znanja


"jaro" sem jo imel, vozil...in opa me je odnesla naravnost v robnik...rezultat: počena feltna, roka šla po gobe...

in ne nisem divjal... vožnja cca 30 km/h z obema rokama na volanu in op...pa me ni bilo več... od mene si ta pnevmatika zasluži oceno -10 od 10...slaba izkušnja kaj naj...

ps: da ne govorim o tem kako je slaba ta guma na še slabšem asfaltu, ki je nekje v lj... hvala bogu ni bilo avtomobilov v križišču drugače bi totalko naredil isti scenarij kot zgoraj: rahel ovinek desno, hitrost 20-30 km/h in jaz letim naravnost...res guma kot se šika.



"jaro" :lol: mišljeno nasploh... no tudi jaz jo imam na avtu že tretjo sezono, pa veliko hodim smučat, pa cca 10.000km čez zimo naredim na njih... čudežno je avto normalno obvladljiv... meni je čisto ql...


žal se pri meni ni obnesla...vpliva pa na to več faktorjev:
- vozilo
- asfalt-cestišče
- vozna dinamika

skratka meni, pri moji vožnji in pri tistem vozilu ni ustrezala kvečjemu sem imel stroške.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: zimske gume kormoran 205 55 16 a so ok

Napisal/-a MBtouran Če nov 06, 2014 12:19 pm

jaqckoo je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:Sam sem imel S3 na starem Sceniku in sem se peljal po zaznezenem i poledenelem cestiscu cisto suvereno, tako da....




Sedaj maš pa katere :?:


Imam nov avto. Tam sem Savo dobil zraven. Sedaj pa montirane Nokian SUV3
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: zimske gume kormoran 205 55 16 a so ok

Napisal/-a Pipita Če nov 06, 2014 3:16 pm

Sam sem v preteklosti vozil S3, pa ne bom rekel, da je popolnoma zanič. Guma je OK z določenimi omejitvami. Njena najboljša lastnost je prav vožnja v snegu, po mokrem pa ni najbolj blesteča. Ker je pozimi cesta največkrat prav mokra, je sam ne bi več dal na avto.

Sedaj imam na enem avtu Continentalove in na drugem UG8. Oboje so neprimerljivo boljše od Savine S3. Kaj to pomeni za varnost posameznika oz denarnico v posamezni dimenziji, pa ve vsak zase. Zdi se mi, da pri manjših dimenzijah razlika v ceni cca 50 EUR na komplet gum res ni veliko, pa kakorkoli obrneš. Je pa res, da o tem ne razmišljaš dokler te nepričakovana situacija na cesti ne prisili v to, da pnevmatika odigra ključno vlogo ali se zaletiš ali ne.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: zimske gume kormoran 205 55 16 a so ok

Napisal/-a Kohec Če nov 06, 2014 4:13 pm

Gume, ki si jih navedel - Kormoran in Debica dobiš lahko ceneje kot si napisal. Malo poglej po avtonetu in povprašaj lokalne vulkanizerje. Sicer si pa izbral slabe gume, nobena izmed njih ni prestala testov. Savine pa niso tako slabe kot nekateri navajate, veliko boljše so kot Kormoran. Na Autobildovem testu so se dobro izkazale. Poglej še za gume Nexen. So cenovno zelo ugodne. Sama znamka pa je hitrorastoča korejska znamka - združena z Kumho. WV jih daje na polota kot prvovgradnjo.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: zimske gume kormoran 205 55 16 a so ok

Napisal/-a ~toMmy~ So nov 08, 2014 7:22 pm

S3, ki je "pregovorno" dobra v snegu bi zame recimo da bila pogojno sprejemljiva ob pomanjkanju financ, ampak me je razočarala ravno na zbitem snegu (skoraj ledu), kjer z UG7 nisem imel niti najmanjše težave (premikal dva fwd dizla s podobnimi dimenzijami, UG so imele manj profila, S3 praktično nove). Na mokrem pač lahko do neke mere prilagodiš hitrost, v takšni situaciji ti pa nič ne pomaga, ko zmanjka vseh "trikov" za speljevanje.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: zimske gume kormoran 205 55 16 a so ok

Napisal/-a DePalmo Ne nov 09, 2014 4:37 pm

Ker ponavadi S3 samo kritiziram (osebne izkušnje z novimi gumami), bom napisal še eno pozitivno o njih. Sem jih imel lansko zimo "čast" sprobat na sestrini Kii po nesluženem snegu na AC. Snega je bilo cca. 10 cm in avto se je peljal kot po tirnicah pri 110 km/h, me ni nič skrbelo med vožnjo. Relacija je bila Grosuplje - Jesenice.
Izkušnje na moji bivši 206ki sem pa podal že večkrat.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov