čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a čare Ne apr 26, 2015 6:06 pm

En kup modrovanja za nek mali sekretek. Bejba ma prastare gume in karkoli bo kupila bo bolje kot to kar ima gor. Nikakor ne kupuj celoletnih gum,ker niso bogve kaj pa še drage so. Kupi zimske za nek spodoben denar in zdravo.precej ljudi se vozi celo leto na zimskih in ja tudi na morje grejo z njimi,pa je ravno tako 40 stopinj. In pravte da vas skrbi za ostalo,če že za gume nima...Bejba je ravno kupila avto in se zaveda da ima za qrac gume in zato kupuje nove...
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a Ivan36 Ne apr 26, 2015 6:58 pm

Vsaka NOVA guma je dobra 4 leta al stoji ali pa se nuca. Kupiš kar lahko in, da odgovarja vozilu torej za tvoj verjetno razred T do 190kmh in ne H 210kmh ? Zakaj torej plačati več od performanc vozila ?
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=3666818&show=1
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=9484435&show=1
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=9650415&show=1
Vse 3 so odlične do 130kmh ! Nokian imam pa sedaj na Sharanu in so odlične sploh, ker imajo trše boke glede na težo vozila.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a Gricko Po apr 27, 2015 9:46 am

jaz bom drugač rekel

če ti predstavlja nakup gum problem, ne vem kako boste plačali cestnine ( ki bodo prišle večji denar kot gume), še večji strošek od tega pa je bencin/nafta......nato je treba še v španiji živeti....sicer trgovine so nekje tam tam z našimi, nastanitve pa niso ravno poceni ( na kampi in ne apartmaji....)

PS: ali tudi poleti hodiš okoli z puhovko in visokimi škornji ali se preoblečeš in preobuješ vremenu primerno.......
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a čare Po apr 27, 2015 2:46 pm

No pa pejmo še enkrat!

Bejba je ravno kupila avto
razen tega potovanja najbrž ne bo delala nekih silnih kilometrov
gume ki jih ima gor so stare
kupila bo zimske in jih vozila 3 leta,ker ne bo delala veliko kilometrov in je nesmisleno imet 2 kompleta gum na nekem mlinčku z 1.1 motorjem...
Kje je zdaj problem?
 
vitta555
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Po mar 30, 2015 4:05 pm
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a nejc1 Po apr 27, 2015 3:17 pm

In zakaj potem ne celoletnih?
Če že moramo gledat cenejše gume zakaj ne sava adapto namesto eskimo? Poleti bo precej boljša in se bo manj obrabljala kot zimska, pozimi pa tudi ne bo hudo slaba v primerjavi z zimskimi in na snegu (če sploh bo kdaj šla na sneg) s 165 gumo tudi ne bo problemov. Cena teh dveh gum je pa enaka (€ gor dol)..
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a blaz2013 Po apr 27, 2015 3:30 pm

Js sm mel to zimo nove zimske Goodyear ultragrip 9 in sem si jih dal že konec septembra gor. Ko so vmes bili topli dnevi okoli 18 stopinj in sem se po avtocesti z njimi vozil jih je pobiralo kot po maslu. Že konec marca ko sem jih dal dol se mi je zdelo da jih je lepo olupilo, sploh ker je bila letos zima dokaj topla... Kako ji bo šele zimske pobiralo na 40 stopinjah.
Po moje je potem je boljše nove letne kupit pa verige v prtljažnik za pozimi, če ne gre finančno drugače.
Zadnjič spremenil blaz2013, dne Po apr 27, 2015 3:50 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a nejc1 Po apr 27, 2015 3:37 pm

Sem že na prejšni strani napisal, da Michelin in Pirelli celoletnih v njeni dimenziji ne bo na voljo... Letne pozimi je pa še slabše kot zimske poleti. Obraba pa pri njej ne bo problem, ker se razen te poti ne bo delalo veliko kilometrov...
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a blaz2013 Po apr 27, 2015 3:50 pm

Sem mislil da jih trenutno ne bo na voljo, kasneje pa bodo. Potem pa ne bo nič od tega. Mogoče je še res najbolje potem gledat celoletne od drugih znamko, ki so v tej dimenziji na voljo.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a nejc1 Po apr 27, 2015 4:04 pm

To bomo pa videli, ampak letos dvomim da bodo še dodajali kakšne (manjše) dimenzije. Tudi pri novi GoodYear All-Season je za zdaj najmanjša dimenzija 185/65R14... Za kaj manjšega bodo pa verjetno kar ostali pri Vector 4Seasons še vsaj nekaj časa...
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a matejxx Po apr 27, 2015 4:10 pm

nejc1 je napisal/-a:Letne pozimi je pa še slabše kot zimske poleti. Obraba pa pri njej ne bo problem, ker se razen te poti ne bo delalo veliko kilometrov...


To je čisto zavajanje proizvajalcev gum. Letne gume so se na testih obnesle precej boljše od zimskih, v hladnih razmerah. Kar pomeni, da je letna guma precej boljši izbor tudi pozimi, razen v snežnih razmerah. Tako, da če je možno avto v primeru snega pustiti parkiran je boljša izbira letna guma. Za razliko od zimskih gum poleti, ki imajo precej daljšo zavorno pot od slednjih.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a nejc1 Po apr 27, 2015 4:53 pm

viewtopic.php?f=2&t=101934&start=100

Preberi si 2. in 3. post. Sicer pa ti se kar vozi pri -15 po mokrih cestah z letnimi, saj dokler ni snega se bodo obnesle precej bolje :roll:
In če bo kdaj nujno morala po snegu na pot si bo pa punca šla ketne montirat?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a maniaxxx Po apr 27, 2015 6:38 pm

matejxx je napisal/-a:
nejc1 je napisal/-a:Letne pozimi je pa še slabše kot zimske poleti. Obraba pa pri njej ne bo problem, ker se razen te poti ne bo delalo veliko kilometrov...


To je čisto zavajanje proizvajalcev gum. Letne gume so se na testih obnesle precej boljše od zimskih, v hladnih razmerah. Kar pomeni, da je letna guma precej boljši izbor tudi pozimi, razen v snežnih razmerah. Tako, da če je možno avto v primeru snega pustiti parkiran je boljša izbira letna guma. Za razliko od zimskih gum poleti, ki imajo precej daljšo zavorno pot od slednjih.



Podpis pod tole, samo ljudje pač verjemejo reklamam
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a matejxx Po apr 27, 2015 7:31 pm

nejc1 je napisal/-a:http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=101934&start=100

Preberi si 2. in 3. post. Sicer pa ti se kar vozi pri -15 po mokrih cestah z letnimi, saj dokler ni snega se bodo obnesle precej bolje :roll:
In če bo kdaj nujno morala po snegu na pot si bo pa punca šla ketne montirat?


Ne vem, kaj to govoril gospod Tihomir. Nasploh pa ne verjamem slovenskim "strokovnjakom". Toda ogromno testov, ki so jih izdelovale različne tuje organizacije so pokazali, da je letna guma tudi v mrazu precej boljše od zimskih. Pa to na mokri in suhi cesti. Prednost pred letnimi se pokaže samo v snegu.
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a noj Po apr 27, 2015 7:33 pm

maniaxxx je napisal/-a:
matejxx je napisal/-a:
nejc1 je napisal/-a:Letne pozimi je pa še slabše kot zimske poleti. Obraba pa pri njej ne bo problem, ker se razen te poti ne bo delalo veliko kilometrov...


To je čisto zavajanje proizvajalcev gum. Letne gume so se na testih obnesle precej boljše od zimskih, v hladnih razmerah. Kar pomeni, da je letna guma precej boljši izbor tudi pozimi, razen v snežnih razmerah. Tako, da če je možno avto v primeru snega pustiti parkiran je boljša izbira letna guma. Za razliko od zimskih gum poleti, ki imajo precej daljšo zavorno pot od slednjih.



Podpis pod tole, samo ljudje pač verjemejo reklamam


x2 Tudi sam sem zmotno mislil, dokler nisem probal na avtomobilu od kolega (240KM) celo zimo letne vozu, držal se je pa noro dobr. Edin k je bil sneg je bil avto v garaži. Pa ne, da ne bi imel denarja za zimske, ampak je mel zimske na drugem, na tem pa namerno letne, ker se je boljš držal avto. Treba probat, ne sam pametn bit ;)
Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 SCTi Ecoboost (118KW)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a esem Po apr 27, 2015 7:49 pm

Iz ene druge teme
Milan_48 je napisal/-a:Tole preberite: http://www.avto-magazin.si/nasveti/primerjali-test-zimska-proti-letni-pnevmatiki/
PS: Na kratko: Polovica in več komercialnih obvestil o pnevmatikah je nateg.

Slika

Dejstvo je, da bi v vroči poletni Španiji na pol uničila°čisto nove zimske gume, ki zato tudi pozimi ne bodo već 100 %.
Naj razmisli, koliko bo vozila po snegu in se glede dileme zim/letne odloči glede na to.
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a noj Po apr 27, 2015 7:50 pm

čare je napisal/-a:No pa pejmo še enkrat!

Bejba je ravno kupila avto
razen tega potovanja najbrž ne bo delala nekih silnih kilometrov
gume ki jih ima gor so stare
kupila bo zimske in jih vozila 3 leta,ker ne bo delala veliko kilometrov in je nesmisleno imet 2 kompleta gum na nekem mlinčku z 1.1 motorjem...
Kje je zdaj problem?


Si že bil kdaj v Španiji, pa se vozil tam po obalnih cestah? Po dežju so že z dobrimi gumami drsalnica, kaj šele z zimskimi. Vprašala je za nasvet, pa ga je dobila. Če se ji gre za varnost, naj kupi dobre letne gume (lahko tudi rabljene, če jih zna kupit), če pa ne je pa škoda za zimske, ki jih bo na tej poti uničila (npr. zaradi temperature, bo karkase uničilo in so po zimi za stran), varne pa sploh ne bojo ;) Boljš pol da ostane na tem kar je, pa upa, da se bo srečn končal, če je tak žid ;)
Je pa res, da si je izbrala zelo drago pot oz. prevozno sredstvo za to, sedaj pa nima za gume, ki bojo zanemarljiv strošek, glede na ostale stroške potovanja? Tle se nekdo norca dela z nekoga...
Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 SCTi Ecoboost (118KW)
 
Uporabniški avatar
Bostyan87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: So avg 27, 2011 4:59 pm
Kraj: Ajdovščina

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a Bostyan87 Če apr 30, 2015 11:58 am

Jaz vam samo povem, da Save ne kupim pod nobenim možnim pogojem pa tudi, če mi plačajo NE in še enkrat NE !!!

Na mojem avtu ko sem ga kupil so bile Sava M+S 2 leti stare po mokrem sem moral voziti kot po jajcih katastrofa od gume!! 2 leti stara guma 5mm profila pa že za na odpat WTF kako lahko sploh to prodajajo!! Ker sem imel prej vedno Michelin sem jih kupil tudi takrat in tudi, ko so bile stare 4 leta so še vedno držale po mokrem 3x več kot Sava, ki so bile stare 2 leti :D Save pa ne kupim pod nobenim možnim pogojem nikoli več, ker niso vredne € !!! Na tej strani sem videl članek, da je potrebno obvezno zamenjat gume ko so stare 10 let lol kakšna bo pa Sava pri 10 letih živa plastika, če že po dveh letih ne drži skoraj nič !! Po suhem itak drži vsaka guma, ampak po mokrem je pa zgodba drugačna !!!!
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a čare Če apr 30, 2015 12:15 pm

noj je napisal/-a:
čare je napisal/-a:No pa pejmo še enkrat!

Bejba je ravno kupila avto
razen tega potovanja najbrž ne bo delala nekih silnih kilometrov
gume ki jih ima gor so stare
kupila bo zimske in jih vozila 3 leta,ker ne bo delala veliko kilometrov in je nesmisleno imet 2 kompleta gum na nekem mlinčku z 1.1 motorjem...
Kje je zdaj problem?


Si že bil kdaj v Španiji, pa se vozil tam po obalnih cestah? Po dežju so že z dobrimi gumami drsalnica, kaj šele z zimskimi. Vprašala je za nasvet, pa ga je dobila. Če se ji gre za varnost, naj kupi dobre letne gume (lahko tudi rabljene, če jih zna kupit), če pa ne je pa škoda za zimske, ki jih bo na tej poti uničila (npr. zaradi temperature, bo karkase uničilo in so po zimi za stran), varne pa sploh ne bojo ;) Boljš pol da ostane na tem kar je, pa upa, da se bo srečn končal, če je tak žid ;)
Je pa res, da si je izbrala zelo drago pot oz. prevozno sredstvo za to, sedaj pa nima za gume, ki bojo zanemarljiv strošek, glede na ostale stroške potovanja? Tle se nekdo norca dela z nekoga...

Na Getzu 1.1 ji bo v 7000 km najbrž res zlizalo gume do železa ja.Pomoje španci vsak mesec menjajo gume.
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: 7000km na 40 stopinjah v vročih krajih - zimske/letne?

Napisal/-a marjan novak Če apr 30, 2015 1:06 pm

V študentskih letih sem nekaj zim prevozil z letnimi brez vsakršnih težav.
Glede na to, da imamo v teh ubogih zimah dva ali tri zasnežene dneve, ni noben greh imeti poletnih gum celo leto in verige v prtljažniku, posebej za mestne voznike.
V primeru sneženja naj avto ostane doma.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov