dejannnn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr feb 06, 2013 8:13 pm

pomoč pri izbiri zimske pnevmatike

Napisal/-a dejannnn Če okt 22, 2015 3:59 pm

pozdravljeni!

pišem vam ker sem v dilemi glede nakupa zimske pnevmatike in sicer dimenzij 205/55-16. zato se obračam na vas da mi iz lastnih izkušenj pomagate pri izbiri taprave pnevmatike. in sicer se odločam med temi pnevmatikami:
- continental ts850
- yokohama v905
-------------------------------------------------
- goodyear ultragrip 9
- nokian d4
- bridgestone lm001
- dunlop ws5

prosim mi za pomoč in ne vsi zdaj na continental dati vse ker verjamem da je dobra guma me pa laično mnenje zanima za preostale pnevmatike.. do sedaj sem uporabljal michelin alpin 4 in sem bil zadovoljen z gumo sedaj pa vidim, da je 5 daleč zadaj in si potem rajši savo hp vzamem.

aja pa da dodam da z zimskimi pnevmatikami prevozim nekje 15000 km in jo potrebujem za 3 sezone.

hvala in LP
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: pomaoč pri izbiri zimske pnevmatike

Napisal/-a metor Če okt 22, 2015 5:44 pm

Sem jih ravno prejšnji teden naročal v isti dimenziji in sem se odločil za Continetal. Druga izbira bi bila Yokohama v905. Continetal sem vzel bolj iz "firbca", drugače je pomoje Yokohama ekonomično boljša odločitev. Lastnosti ima dejansko iste za nižjo ceno, govorim glede na teste.
Don't worry, be happy ;)
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: pomaoč pri izbiri zimske pnevmatike

Napisal/-a hahehihoh Če okt 22, 2015 7:43 pm

Priporočam karkoli od naštetih. Jaz sem letos vzel Brodgestone Blizzak 001. Pred par leti pa Goodyear Ultragrip in bil zelo zadovoljen. Zdaj bo njihova tretja sezona na drugem avtu.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: pomaoč pri izbiri zimske pnevmatike

Napisal/-a DePalmo Če okt 22, 2015 9:04 pm

Imam Continental TS850 v dimenziji 195/65 R15, na leto delam cca. 15.000 km (celo leto, ne samo zimo) in jih bom sedaj že četrtič montiral na avto, profila je še nekje dobrih 5mm, s tem da spomladi rade cvilijo v kakšnem ovinku. Na zasneženi in mokri cesti je oprijem super, dejansko nad pričakovanji, tako da ko bo čas za zamenjavo, drugih sploh gledal nebom, bom kar iste vzel.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: pomaoč pri izbiri zimske pnevmatike

Napisal/-a Dizzy Če okt 29, 2015 4:08 pm

sam sem hotel vzeti Yokohamo, pa jih praktično noben od vulkanizerjev v Ljubljani nima (vsaj jaz nisem našel), pa tudi svetovati mi ni znal nihče, kako je z obrabo. ker spotoma kupujem še platišča, se mi potem najbolj splača cel komplet vzeti pri vulkanizerju. tako sem se odločil za Continental TS850 - menda odlična v vseh možnih pogojih. razmišljal sem še o Pirelli Winter Snowcontrol3, ki je v AMZS/ADAC testih ni, je pa menda tudi odlična pnevmatika, ampak glede na moje kilometre bi se prehitro obrabila, vsaj vulkanizer mi je tako rekel ...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: pomaoč pri izbiri zimske pnevmatike

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 25, 2016 5:56 pm

Da ne odpiram nove teme.
Nankang .... kaj je to za en čuri muri ? Kitajc ? je za kaj ta guma (zimska) ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: pomoč pri izbiri zimske pnevmatike

Napisal/-a esem Pe nov 25, 2016 8:35 pm

Nankang obstaja skoraj 58 let, je s Tajvana (Taipei)) in ima za svojo ceno solidno kvaliteto (okoli srednjega razreda).
Več pa si poišči in preberi tu
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov