Sabur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: So nov 22, 2008 9:23 am

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Sabur Če nov 12, 2015 9:41 pm

emozul & Locher

Glede na to da ste imela Sava HP bi samo dodatno vprašanje oz. vaše mnenje za vožnjo v dežju. Kako se obašajo pnevmatike?
So kakšna posebna odstopanja v +- kar je vredno omembe?
 
Sabur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: So nov 22, 2008 9:23 am

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Sabur Če nov 12, 2015 9:46 pm

EKIPA

iskrena hvala vsem, ki ste vložili čas v pisanju svojih izkušenj. Vsak ima prav po svoje.
Dokler je na cesti vse OK je vsaka guma dobra, če pa gre po zlu potem analiziramo kaj bi lahko spremenili a vseeno vsega ne moremo preprečiti.
Morda bolj mirna vožnja je dober faktor, ker vsako gumo lahko iztirimo. Če imaš "slabšo" znamko včasih bolj previdno vozimo kot če imamo Mišelinko in mislimo da smo pribiti na cesto, potem pa se zgodi kar nismo vkalkulirali.

Še enkrat hvala za mnenja.
Čez leto-dve bom lahko tudi sam pisal o svojih izkušnjah. Čez teden-dva bo opravljen nakup... ;)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a maniaxxx Če nov 12, 2015 10:45 pm

V točno tej dimenziji je kolega kupil savo HP za 55 e, tvoja prvotna cena je veliko previsoka, za oba modela.

Sam imam sicer z savo HP v 205 55 16 tako slabe izkušnje da je na avto ne dam niti če mi jo zastojn dajo. Sem pa naprimer s s3 imel boljše izkušnje.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Sabur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: So nov 22, 2008 9:23 am

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Sabur Pe nov 13, 2015 11:47 am

maniaxxx je napisal/-a:V točno tej dimenziji je kolega kupil savo HP za 55 e, tvoja prvotna cena je veliko previsoka, za oba modela.

Kje joj je kupil? (Lahko tudi PP s linkom, če se ne sme javno zaradi oglaševanja).
In kako je on zadovoljne z izbiro?

maniaxxx je napisal/-a:Sam imam sicer z savo HP v 205 55 16 tako slabe izkušnje da je na avto ne dam niti če mi jo zastojn dajo. Sem pa naprimer s s3 imel boljše izkušnje.

hm. :)
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe nov 13, 2015 12:09 pm

Sabur je napisal/-a:In kako je on zadovoljne z izbiro?


V primerjavi z letnimi so Savice mehke k puter pa poraba je 0,5 l višja...ne vem kako bo sicer na mokri cesti in pozimi ampak za čez zimo bojo že!

Ne bom jih hvalu :!:
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a hippo Pe nov 13, 2015 12:36 pm

Sabur je napisal/-a:Razlika v ceni je 75€/kos za Savo proti 105€/kos za GY UG9 (po ponudbi, ki jo imam) precej velika a vseeno računam tudi na varnost sebe in družine.

Vzemi Nexen za 65 eur komad pa bo čisto ok.
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Doc_ So nov 05, 2016 8:16 am

Pozdravljeni. Ima kdo kakšne izkušnje z Savo HP2?
Slika
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a RedBaron So nov 05, 2016 8:58 am

Jaz jih imam pripravljene, vozil jih pa še nisem.

Na otip je guma precej mehka (profil) in tudi lamel je precej (ki pa so ravne in ne cik-cak). Tako da pricakujem odlicno vlecno moc v snegu. Verjetno ostale lastnosti niso na nivoju GY, conti... ampak saj tudi cena ni... sava se je sicer precej popravila, kar se tice lastnosti v mokrem.

Moje so made in germany 215/60/16, bomo videli kako se bodo obnasale na precej tezkem s-maxu.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a hippo So nov 05, 2016 12:10 pm

Na prejšnjem S-maxu sem imel Nexen N'priz 225 50 R17 celoletne gume, pa so bile precej mehke, kar hitro jih je radiralo, občutek je bil bolj plavajoč. PA precej glasne so bile. Jaz osebno jih ne bi priporočal.
Sedaj na drugem S-maxu imam pa Nexen WINGUARD Snow'G WH2 v isti dimenziji in lahko rečem da je občutek mnogo boljši, guma dosti bolj predvidljiva in tišja, cena pa smešno nizka (v tej dimenziji je guma cca 70 eur napram 130-140 eur za top znamke).
Na A6 sem dal poleti gor letne Nexen N8000 v dimenziji 225 45 R17 in sem bil prav tako zelo zadovoljen.
Mislim, da je Nexen mnogo boljši kompromis v ceni in kvaliteti kot Sava.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a RedBaron So nov 05, 2016 12:39 pm

Sicer je malo offtopic, ampak vseeno, ali imaš slučajno izkušnje z NEXEN n´blue HD plus, ali N`fera SU1?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a hippo So nov 05, 2016 1:55 pm

Kolikor sem bral po forumih je n´blue HD plus bolj budget guma in ni ravno nek presežek. Mislim da je bolje vzeti kakšno iz N x000 serije (N6000, N8000).
Kar se N`fera SU1 in SU4 tiče se pa veliko ljudi na forumu za pnevmatike pritižuje, da jih zelo hitro pobira (premehka zmes), @sašo preko vez pravi (lokalni SLO-HR vulkanizer) da se jih precej vrača nazaj zaradi tresenja. Problem je v mehkobi gume, posledično jih na feltni obrača in jih meče ven iz centrirane pozicije. Ravno zato sem vzel raje starejšo N8000 verzijo, ki je mnogo boljša (sedaj je naprodaj skupaj s feltnami).
Pri zimskih gumah imajo boljše verzije gum. Vse zimske različice so dobre. Celoletna N'priz jim pa nekako ni ratala. Je pa uspešno preživela poletno nabijanje na dobesedno razpadajočih cestah na +36°C. Savski letni UHP le to ni uspelo (tekalna plast je začela razpadati oz. se trgati).
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a RedBaron So nov 05, 2016 4:09 pm

Aha, torej pač ceni primerno... SU1 je na enaa (ali mimovrstem nisem 100% kje) cca 50€, nblue HD pa cca 60€.... 215/60/16.
Tako da bom verjetno vzel za okoli 80 - 90€ VREDESTEIN ali UNIROYAL, ali pa Pirelli.


Sorry za offtopic.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a hippo So nov 05, 2016 5:02 pm

Se bom popravil, n´blue naj bi bile bolj tako tako, n´blue HD plus so kolikor gledam specificaije precej boljše.

Recenzije so pa tule: http://www.testipnevmatik.com/cgi-bin/rtp_review.pl?rt_rubrik=pkw_sommerreifen&rt_profil=111108152
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a nejc1 So nov 05, 2016 5:21 pm

Kako je pa kaj z glasnostjo pri 8000ki, je tiha? Sem rekel ne bom vzel več kaj drugega kot top gume, ampak za to Nexenko res ni slišat kaj slabega in bi probal 2 komada naslednje leto (dve še imam ok)...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a hippo So nov 05, 2016 6:46 pm

hippo je napisal/-a:specificaije

specifikacije :roll:

N8000 meni ni bila glasna. Pravijo da naj bi dobro držala čez celo življensko dobo.
Če je razlika v ceni gume 10 ali 15€ na kos mi ni problem, če je pa 50 ali več € potem pa 2x premislim kaj bom dal gor. S tem, da je veliko testov en sam marketing podmazan s kuvertami. Seveda so razlike, ampak neko stvar lahko napišeš realno, ali pa jo zapakiraš v bombastične opise. ;)
Recimo: na a6 sem dobil pri nakupu (rabljen avto) gor praktično nove Dayton zimske gume v dimenziji 205 55 R16. Dayton je Bridgestone koncern, guma je čisto solidna. Edina napaka je enormna glasnost, ker je res preveč glasna in imaš občutek da so gor na avtu gosenice namesto gum. Ostalo je pa čisto ok. Tako da sedaj malo eksperimentiram z Nexen in lahko rečem da niso slabi. Itak je Nexen joint venture z Michelinom.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov