Sabur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: So nov 22, 2008 9:23 am

Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Sabur To nov 10, 2015 3:21 pm

Pozdravljeni

morda zveni neumno vprašanje oz. izbira a tisti, ki živimo na obali in gremo 4x na zimo na sneg (dan-dva ali morda 1 teden) se sprašujemo ali je res potrebno da imam GY UG 9 ali je dovolj Sava HP zimska (205/60/R16)?

Razlika v ceni je 75€/kos za Savo proti 105€/kos za GY UG9 (po ponudbi, ki jo imam) precej velika a vseeno računam tudi na varnost sebe in družine.

Vprašanje je: ali Sava lahko izpolni obalne potrebe ob djestvo da bomo par krat se zbudili v zasneženi okolici?

Denar ni problem!
Denarj ni. :D
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a nejc1 To nov 10, 2015 3:45 pm

Če denar ni problem sploh ni razmišljanja. Gume so edini stik vozila s cestiščem in če je le možno se pri gumah ne špara! Sicer pa največja razlika med tema gumama je na mokrem, na snegu in suhem tudi sava ni slaba guma... Sem pa v minuti našel na spletu savo za 65, GY pa za 87€...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a DePalmo To nov 10, 2015 3:58 pm

Če denar ni problem, se ne razmišlja o Savi. Lahko se pa pogleda še za Continental TS850, preverjeno dobre gume v vseh pogojih. Ok, razen ledu, sam tam so pa vse gume zanič :)
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Locher To nov 10, 2015 5:05 pm

Sem imel Savo Eskimo HP. Meni se je zdela odlična izbira za ta denar in jo bom verjetno še kupil. Seveda ima vsak svoje zahteve.
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Picolo To nov 10, 2015 6:12 pm

DePalmo je napisal/-a:Če denar ni problem, se ne razmišlja o Savi. Lahko se pa pogleda še za Continental TS850, preverjeno dobre gume v vseh pogojih. Ok, razen ledu, sam tam so pa vse gume zanič :)

nejc1 je napisal/-a:Če denar ni problem sploh ni razmišljanja. Gume so edini stik vozila s cestiščem in če je le možno se pri gumah ne špara! Sicer pa največja razlika med tema gumama je na mokrem, na snegu in suhem tudi sava ni slaba guma... Sem pa v minuti našel na spletu savo za 65, GY pa za 87€...


Glede na lastne izkušnje se podpišem pod tole :)
Nisem še imel Continental in GY, imam pa namesto Save zdaj Dunlop zimske in je občutna razlika v vsem razen v snegu, kjer je Sava odlična.
Glede na to, da je tekom cele sezone dosti več mokre ceste, kot pa zasnežene, se jaz ne bi ubadal toliko s snegom. Mogoče za tiste v resnih hribih in smučarske navdušence, nikakor pa ne za primorsko od koder je avtor teme :)
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Locher To nov 10, 2015 6:36 pm

Picolo, kaj si imel S3 ali HP?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a DePalmo To nov 10, 2015 6:56 pm

Picolo je napisal/-a:Glede na to, da je tekom cele sezone dosti več mokre ceste, kot pa zasnežene, se jaz ne bi ubadal toliko s snegom. Mogoče za tiste v resnih hribih in smučarske navdušence, nikakor pa ne za primorsko od koder je avtor teme :)

Se vozim tudi po "resnih hribih" ker imam iz tam punco in TS850 so presenetljivo dobro opravile svojo nalogo. Sem pričakoval da bom moral montiral verige, pa mi jih ni bilo nikoli treba, sedaj bojo na avtu že četrto sezono. Po mokrem so pa tudi odlične, boljše kot letne Goodyear EfficientGrip Performance (sem jih imel, menjal za Uniroyal).
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a RedBaron To nov 10, 2015 7:27 pm

DePalmo je napisal/-a:
Picolo je napisal/-a:Glede na to, da je tekom cele sezone dosti več mokre ceste, kot pa zasnežene, se jaz ne bi ubadal toliko s snegom. Mogoče za tiste v resnih hribih in smučarske navdušence, nikakor pa ne za primorsko od koder je avtor teme :)

Se vozim tudi po "resnih hribih" ker imam iz tam punco in TS850 so presenetljivo dobro opravile svojo nalogo. Sem pričakoval da bom moral montiral verige, pa mi jih ni bilo nikoli treba, sedaj bojo na avtu že četrto sezono. Po mokrem so pa tudi odlične, boljše kot letne Goodyear EfficientGrip Performance (sem jih imel, menjal za Uniroyal).



sava S3 je res zelo dobra v snegu (še posebej prvo sezono),ampak samo pri manjših dimenzijah!! Pri malo širših, pa niti ni več tako superiorna.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a emozul To nov 10, 2015 8:25 pm

Sam imam Sava HP (205/60-16) in sem zadovoljen.
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Picolo To nov 10, 2015 8:57 pm

Locher je napisal/-a:Picolo, kaj si imel S3 ali HP?


S3 sem imel, ker imam manjšo dimenzijo. Sem jih pa vozil 5 sezon in sem prišel v snegu v vsak hrib brez verig (prednji pogon in težek "nos").
V dežju je bila pa druga zgodba..od samega začetka največ solidne, 4 in 5 sezono pa zelo nepredvidljive.

Glede Eskimo HP pa glede na 2015 teste ni slaba v snegu, res pa da ni superiorna. Kakšna je pa v praksi
tekom nekaj sezon pa ne vem.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Locher To nov 10, 2015 9:32 pm

Picolo je napisal/-a:
Locher je napisal/-a:Picolo, kaj si imel S3 ali HP?


S3 sem imel, ker imam manjšo dimenzijo. Sem jih pa vozil 5 sezon in sem prišel v snegu v vsak hrib brez verig (prednji pogon in težek "nos").
V dežju je bila pa druga zgodba..od samega začetka največ solidne, 4 in 5 sezono pa zelo nepredvidljive.

Glede Eskimo HP pa glede na 2015 teste ni slaba v snegu, res pa da ni superiorna. Kakšna je pa v praksi
tekom nekaj sezon pa ne vem.


S3 in HP je druga zgodba. Imel HP 225 45 17, na drugem avtu pa S3 175 65 14. HP je drugačna pnevmatika, kljub še vedno ugodni ceni. IMHO super nakup.
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Picolo To nov 10, 2015 11:01 pm

Glede na precej nižjo ceno od premium znamk ne dvomim, da je vredna nakupa, bi pa vseeno dodal tole.
Če je kaj verjeti ADAC testom je razprava za v drugo temo, vendar tudi strani kjer pišejo svoje izkušnje uporabniki kaže na to,
da je trend vseh Savinih gum doslej (osebno lahko potrdim samo za S3) slabši oprijem na mokrem in suhem v primerjavi s premium znamkami.
Če denar ni problem, jaz osebno menim, da nakup Save ni logična odločitev. Še manj pa za avtorja teme, ki bo vozil
pretežno po suhem in mokrem. Najbolje pa bo vedel nekdo, ki je sprobal tako Savo HP kot TS850, UG9 itd.

Kot si pa že sam prej omenil, ima vsak drugačne zahteve.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Kohec Če nov 12, 2015 1:36 pm

Jaz bi se odločil za TS 850
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a dask Če nov 12, 2015 3:00 pm

DePalmo je napisal/-a:Če denar ni problem, se ne razmišlja o Savi. Lahko se pa pogleda še za Continental TS850, preverjeno dobre gume v vseh pogojih. Ok, razen ledu, sam tam so pa vse gume zanič :)

nejc1 je napisal/-a:Če denar ni problem sploh ni razmišljanja. Gume so edini stik vozila s cestiščem in če je le možno se pri gumah ne špara! Sicer pa največja razlika med tema gumama je na mokrem, na snegu in suhem tudi sava ni slaba guma... Sem pa v minuti našel na spletu savo za 65, GY pa za 87€...


Dajta prebrat no - citiram avtorja :
"Denar ni problem!
Denarj ni. :D "
 
Sabur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: So nov 22, 2008 9:23 am

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Sabur Če nov 12, 2015 3:53 pm

nejc1 je napisal/-a:Če denar ni problem sploh ni razmišljanja. Gume so edini stik vozila s cestiščem in če je le možno se pri gumah ne špara! Sicer pa največja razlika med tema gumama je na mokrem, na snegu in suhem tudi sava ni slaba guma... Sem pa v minuti našel na spletu savo za 65, GY pa za 87€...

Gledam podatek na Avtocenter Špan in če drži piše da sta oba model v razredu "C" ko gre za mokro cestišče.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a nejc1 Če nov 12, 2015 4:58 pm

To oznako določa vsak proizvajalec sam in imaš tudi kakšno kitajsko sranje s C ali celo B označbo za oprijem na mokrem, tako da na to se ne zanašat. Je pa sigurno GoodYear-ka povsem v vrhu (skupaj s Continental TS 850, Michelin Alpin 5 (ki pa je malo slabša na suhi cesti), pa še kakšno) kar se tiče oprijema na mokrem... Pa ne pravim zdaj, da je ta Sava slaba v mokrem, ampak z najboljšimi pnevmatikami se pač ne more primerjati, je pa sigurno vredna svojega denarja...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Locher Če nov 12, 2015 5:25 pm

Včasih je treba uporabiti malo "common sense" in malo manj značkarstva. Ponavljate kot papige iz 90ih let, da je Sava slabša v mokrem. Raje kupim vsako leto nove Savine gume za x EUR, kot imam dve leti kao cutting edge gume za 2x EUR.

Čudim se, kako so nekoč preživeli ljudje z veliko slabšimi gumami. Danes pa vihate nosove nad solidnimi gumami.

Se ne bi čudil, da se nekateri hvalite v gostilni s slikami svojih ultra super pnevmatik. Ja, ja Janez, veš pnevmatika je edini stik s cestiščem in tukaj ne gre šparat.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a nejc1 Če nov 12, 2015 5:50 pm

Pa kupuj ti kar želiš. Sava se v mokrem ne more enakovredno primerjat s top gumami in pika. Pa ne gre se za to, da boš z eno, kot z drugo gumo preživel, razlika je, če pride do kake kritične situacije (bog ne daj), kjer je treba na polno zavirat recimo in se nimaš kam umaknit... In med solidno in vrhunsko gumo je pri malo višji hitrosti takoj več metrov razlike v zavorni poti na mokrem. Že meter razlike pa ti lahko včasih spremeni marsikaj. Za normalno vožnjo z glavo je itak 90% gum dovolj dobrih, ampak če pride do neke takšne situacije, je pa tista razlika npr. 20€ na gumo lahko še kako pomembna... Pa upam, da nobenem ne bo treba nikoli biti udeležen v kakšni taki situaciji, ampak če se pogovarjamo o tem katero gumo izbrat, če denar ni problem se pač priporoča najboljše kar je možno...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Locher Če nov 12, 2015 6:08 pm

nejc1 je napisal/-a:Pa kupuj ti kar želiš. Sava se v mokrem ne more enakovredno primerjat s top gumami in pika. Pa ne gre se za to, da boš z eno, kot z drugo gumo preživel, razlika je, če pride do kake kritične situacije (bog ne daj), kjer je treba na polno zavirat recimo in se nimaš kam umaknit... In med solidno in vrhunsko gumo je pri malo višji hitrosti takoj več metrov razlike v zavorni poti na mokrem. Že meter razlike pa ti lahko včasih spremeni marsikaj. Za normalno vožnjo z glavo je itak 90% gum dovolj dobrih, ampak če pride do neke takšne situacije, je pa tista razlika npr. 20€ na gumo lahko še kako pomembna... Pa upam, da nobenem ne bo treba nikoli biti udeležen v kakšni taki situaciji, ampak če se pogovarjamo o tem katero gumo izbrat, če denar ni problem se pač priporoča najboljše kar je možno...


IMHO, pretiravanje in populizem. Če že gledaš tako na varnost, moraš kupiti: najboljši avto (Mercedes itaq) ;), najboljše gume, namestiti najboljše možne zavore, redno menjevati amortizerje, avto ne sme biti starejši od dveh let, ipd. Pa še takrat se ti lahko zgodi, da boš kdaj par metrov "predolg". Lahko se vate zaleti tovornjak, lahko ti otrok skoči tik pred avto za žogo, srna... Sklep: najboljše, da se ostane doma.

Ne zagovarjam nakupa plastike ampak pretiravati pa vseeno ni treba. Če denar ni problem, se itaq kupi najboljše, a ne? ;)
 
Spectre
 

Re: Sava HP ali Good year UG9

Napisal/-a Spectre Če nov 12, 2015 6:43 pm

Jaz sem imel do lani na enem avtu 5 let pozimi savine zimske pa nimam kej za pripomnit. Za ceno ki jo ponujajo so se mi zdele vredu in nikjer niso razočarale. Malo bolj trda guma ampak me je presenetla.

Na enem avtu sem lani imel celo zimsko sezono ug9, na drugem sem pa pol zime imel continental zimske, pol sezone pa micheline apline 5.
Z nobeno od teh treh kupec ne zgreši, edino pri ug9, ki so sicer kar tihe in mehke, se mi je zdelo da ko je bilo sončno in toplo da so kar hitro začele obrabljat, sploh na avtocesti(to se tako nasploh tako vse zimske gume pri toplem vremenu). Pozimi ko napadlo 10cm snega sem pričakoval od nje malo boljši oprijem in mislim da je prav zaradi malenkost večje obrabe bil slabši, ampak to govorim o finesah daleč od tega da je slaba pnevmatika.
Michelin so me presenetile v ne preveč večji porabi, dobrem oprijemu na snegu in majhni obrabi, za Continentalove pa tudi nimam kaj za pripomnit.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov