Đin
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: Po apr 22, 2013 10:40 am

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a Đin To nov 17, 2015 11:46 pm

a_sist je napisal/-a:Jaz nebi kupil takih gum niti za bolj civilni avto, kaj šele za nekaj močnejšega. V isti dimenziji (215/45 R17) sem pravkar kupil falken hs 449 za 86e po gumi. Raje nove 16' če je dnar problem.

Raje letne kupi rabljene - ti jih vsaj žal ne bo za kak hitrejši ovinek ;)


Mah, ni problem. Vendar zelim se kar nekaj predalv letos narediti na avtu (izpuh, maska, difuzor, itd.) in mi prav pride... Ce mi uspe dobiti dober set gum, kot continentalke na zgornjem linku potem okey. Sicer bom pa pac nove kupil oz. imel zgornje Nokian samo 2 leti...
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a Blinder Sr nov 18, 2015 10:43 am

Z njimi prides poceni skozi in legalno (naredijo tehnicni). V voznji pa je nevarno da so drsalke ter za sneg nic boljse od letnih: zimske gume morajo bit tudi na otip mehke, tiste zareze morajo bit prozne da delajo boljse v snegu.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Đin
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: Po apr 22, 2013 10:40 am

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a Đin Sr nov 18, 2015 12:08 pm

Blinder je napisal/-a:Z njimi prides poceni skozi in legalno (naredijo tehnicni). V voznji pa je nevarno da so drsalke ter za sneg nic boljse od letnih: zimske gume morajo bit tudi na otip mehke, tiste zareze morajo bit prozne da delajo boljse v snegu.


Za DOT 2011 Nokian praviš?
 
MareA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr dec 01, 2010 3:42 pm

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a MareA Če nov 19, 2015 12:01 pm

Oprosti, mogoče se ti bo zdelo malenkost agresivno, ampak kdo hudiča sploh kupuje rabljene gume? :? Gume so edini stik s cesto. 170 ali 400 EUR? Prišparaš dobrih 200 EUR, s katerimi si lahko plačaš 2 dni dopusta na hrvaškem, nakar se 1/2 sezone (in to 4 sezone zapored = 50 EUR prihranka na sezono) voziš z vprašljivimi gumami? Resnično ne razumem. Varnost pri meni nima cene. Vedno kupujem samo in izključno premium znamke. Kot sem že enkrat prej dodal, dobra guma se ne pokaže v vsakdanji vožnji (četudi to ni res - hrup, zavorna pot, ...). Dobra guma se pokaže v kritičnih situacijah in takrat ti ni žal tistih nekaj fičnikov.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a metor Če nov 19, 2015 12:33 pm

X2 Sam gume menjujem na 4- 5 let, tudi če imajo dovolj profila in so pravilno skladiščene.
Don't worry, be happy ;)
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a nejc1 Če nov 19, 2015 12:34 pm

Vse lepo in prav, ampak zdaj bote rekli, da Continentalke (ki so top gume) DOT 13 ne bodo sigurne še 2 ali 3 sezone? O Nokian, pa ne vem zakaj se sploh pogovarjamo če so za vsega 10€ manj 2 leti starejše...

MareA je napisal/-a:Oprosti, mogoče se ti bo zdelo malenkost agresivno, ampak kdo hudiča sploh kupuje rabljene gume? :?


Verjetno jih več kupuje rabljene, kot pa nove ;) Pač časi niso najboljši, marsikdo ima slabe plače in avto z dragimi dimenzijami gum in ogromno jih išče rabljene gume. In še vedno je malo rabljena kvalitetna guma boljša od nove poceni gume. Tudi sam sem že kupil rabljene, recimo zimske kvalitetne znamke, eno sezono zelo malo rabljene in cca 1 leto stare, pa je bila cena za polovico novih. In ni prav nobene razlike, če takšne gume recimo voziš še 4 leta, ali pa če kupiš nove in jih voziš 5 let... Ne bi pa nikoli kupil 4, 5 let starih gum (kar pa žal marsikdo dela, pa tudi 7, 8 let stare še kupujejo :? ).
Zadnjič spremenil nejc1, dne Če nov 19, 2015 1:21 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a metor Če nov 19, 2015 12:58 pm

In potem taki kreteni z 7,8 let starimi gumami vozijo za ritjo, bognedaj zaviranja v sili na mokrem. Zakonodajo bi morali spremenit, tako kot je določena za profil(ki je pri najmanjši dovoljeni vrednosti zakonodaje prenizek za moje pojme) naj bo tudi za starost gum.
Don't worry, be happy ;)
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a Kohec Če nov 19, 2015 1:02 pm

Če ti gredo gor 16" si kupi dobra rabljena platišča in nove gume in se ne igraj z neko čudno matematiko. Tudi s 16" bo avto lepo izgledal, vozne lastnosti pa bodo v zimskih razmerah boljše kot pa s 17". Praviš da narediš pozimi malo kilometrov. Tudi malo je lahko nevarno, če boš naletel na kritično situacijo - šele takrat se boš zavedal kaj pomeni dobra vodljivost avtomobila, ki pa jo imaš lahko samo z dobro gumo. Sicer pa tako starih gum, kot jih omenjaš (Nokian) osebno nebi niti pogledal, kaj šele razmišljal da bi jih kupil za takšen denar. Kaj pa če so bile gume vožene tudi poleti in se je tekalna površina nekoliko zapekla? Verjami da s takšnimi gumami v pravih zimskih razmerah ne boš prišel daleč. Priporočam ti, da opraviš test varne vožnje na Vranskem - tam te bodo naučili ravnanja v raznih nepredvidljivih situacijah - zagotovo boš potem začel razmišljati tudi o varnosti in ne samo o lepoti avtomobila v času neugodnih zimskih razmer.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a honeybee Če nov 19, 2015 3:40 pm

koliko je pa za zimsko pnevmatiko slabo to da je vožena pozimi in glede na naše tople zime zadnje čase?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a esem Če nov 19, 2015 5:50 pm

Problematične so temperature nad 30-40 in ne 10-15. Asfalt se poleti zna zelo segret, zraven dodaj še lastno trenje/zvijanje gume.
 
Đin
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: Po apr 22, 2013 10:40 am

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a Đin Če nov 19, 2015 10:15 pm

MareA je napisal/-a:Oprosti, mogoče se ti bo zdelo malenkost agresivno, ampak kdo hudiča sploh kupuje rabljene gume? :?


Ne zamerim, brez skrbi:)

Tole se je mickeno izverizilo; jaz sem odpru temo zato, da dobim mnenja o nakupu rabljenih gum. Ali se jih splaca kupiti ali ne, ker sam nimam toliko pojma o temu. Glede 4 leta starih Nokian sem se ze na zacetku teme odlocil da jih ne bom kupil. Druga opcija so bile 2 sezoni stari Conti. Ker je vulkanizer, ki jih prodaja bil zelo slabo odziven preko telefona in neresen sem tudi to opcijo skenclal. Danes zjutraj sem zato narocil komplet novih Falken 449 za 360€. Po raziskovanju o teh gumah preko interneta sem videl da so bolj ali manj enaka zadeva kot Nokian wr3. Na ledu in suhi podlagi pa celo boljsa. Slabost je baje poraba in obraba, za kar mi je pa vseeno.

Vprasanje: ce so gume mehkejse, kot so na primer te Falken, ali to pomeni da bodo dlje casa ostale mehke? Na primer ali bodo 3 sezono bolj mehke kot na primer Nokian, ki je bolj trda guma...?

A ja, varno voznjo sem pa imel pri Logatcu. Fajn zadeva. Bil sem najboljsi in edini brez absa:D Nobenega stozca podru!:):):)
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a Kohec Po nov 23, 2015 9:19 am

Prav si se odločil, ko si se odločil za nove gume - pa srečno vožnjo
 
Đin
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: Po apr 22, 2013 10:40 am

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a Đin Po nov 23, 2015 11:23 am

Hvala. Jaz tudi tako mislim... samo kljub temu, tiste Continentalke niso slabo zgledale...
Aja, avto je pa bil na dvigalki ob istem casu v soboto ko se je dez zacel spreminjati v sneg!:p zadnjic cas lol
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kupiti ali ne 4 leta rabljene gume 7mm profila?

Napisal/-a pskoda Po nov 23, 2015 11:32 am

Đin je napisal/-a:Vprasanje: ce so gume mehkejse, kot so na primer te Falken, ali to pomeni da bodo dlje casa ostale mehke? Na primer ali bodo 3 sezono bolj mehke kot na primer Nokian, ki je bolj trda guma...?


Za to boš težko dobil tpčen odgovor, ker je zelo važna kakšna masa je. Po logiki naj bi ostala dlje mehka ni pa nujno
Lp
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov