shamar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr nov 25, 2015 7:47 pm

Avtostop dilema

Napisal/-a shamar Sr nov 25, 2015 7:58 pm

Pozdravljeni,

Šel sem menjati gume v Avtostop, kjer sem bil ob menjavi prisoten. Ko mi je spredaj desno namontiral gumo po tem ko je že bila scentrirana sem opazil, da je pozabil na feltni odstraniti staro utež za centriranje. Ko sem ga opozoril je samo vzel tisti kladivo in jo izbil dol in rekel da je to to.
Med vožnjo ne trese, sem ga tudi stisnil tam 200 km/h, in tudi ni bilo kakih pretiranih tresljajev. Zanima me ali naj grem nazaj in se zlažem da trese, da jo bo spet natančno scentriral, ker za moje pojme guma ni scentrirana?

Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Dilema

Napisal/-a RedBull™ Sr nov 25, 2015 8:14 pm

Če je bilo tako kot si napisal, potem bi rekel to dvoje:

- omenjenega vulkanizerja ne obiščem več, zaradi nestrokovnosti
- če je bila utež 5g ali celo 10g , potem ti verjetno res ne bo treslo, je pa res, da vsekakor ni scentrirano tako kot bi moralo biti.

Kaj boš naredil, se pa odloči sam.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Dilema

Napisal/-a DePalmo Sr nov 25, 2015 8:38 pm

Tudi če ne čutiš tresljajev še ne pomeni da jih ni, delajo pa škodo. Lahko greš nazaj naredit reklamacijo, ampak dvomim da bo uspešna če so že v prvo bili šalabajzarji.
 
shamar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr nov 25, 2015 7:47 pm

Re: Dilema

Napisal/-a shamar Sr nov 25, 2015 8:51 pm

Torej naj rečem da trese, ali je dovoljšen razlog da nisem zadovoljen z njihovim načinom, ker saj veste kako je z temi šalabajzerskimi majstri, samo oni vejo kaj je dobro, ker jaz sem iz njegovega vidik laik in mu ne morem pametovat da ni scentrirano.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Dilema

Napisal/-a DePalmo Sr nov 25, 2015 8:54 pm

Lahko rečeš da trese nad 110 km/h in se nato stopnjuje in zato zahtevaš ponovno centriranje (ja, reklamacija). Pa naj bo to šola za naprej, če bi nekdo tako meni naredil, avta nebi zapeljal ven dokler nebi gume ponovno centriral.
 
shamar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr nov 25, 2015 7:47 pm

Re: Dilema

Napisal/-a shamar Sr nov 25, 2015 9:04 pm

Bom naredil tako kot mi je bilo predlagano. Jutri pokličem in rečem da trese, naj vrže spet na test pa tudi če bo vse ok. Se mi zdi lažje lagat v trenutni situaciji, če bodo pa problemi z reklamacijo se bom pa pač pogovoril z šefom.

Hvala za odgovore.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Dilema

Napisal/-a Kohec Če nov 26, 2015 1:43 pm

Zakaj mu pa nisi takoj rekel naj ti ponovno scentrira tako kot je treba? Jaz mu nebi plačal niti centa dokler ne bi naredil tako kot mora.
 
shamar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr nov 25, 2015 7:47 pm

Re: Dilema

Napisal/-a shamar Če nov 26, 2015 10:27 pm

Nisem hotel pametovat.
 
shamar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr nov 25, 2015 7:47 pm

Re: Dilema

Napisal/-a shamar Če nov 26, 2015 10:31 pm

Sem šel danes nazaj in so brez problema ponovno nacentrirali. Pregledali so tudi same pnevmatike če so ok.
Imajo veliko delavcev tam, in tisti ki mi je sprva delal je bil očitno res šalabajzer, ker ta ki mi je v drugo rihtal je bil zelo ok in korekten. Sem jim povedal kaj je prejšnji naredil in so rekli naj se ne sekiram, da sedaj je zrihtano. Škoda posploševati celo delavnico zaradi posameznika.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Dilema

Napisal/-a DePalmo Če nov 26, 2015 11:49 pm

Sicer govorim na pamet ker se mi neda preverjat, ampak mislim da je Avtostop bil že omenjan na forumu in so bile tudi slabe izkušnje.

O pametovanju pa, če nekaj plačaš pričakuješ tudi korektno opravljeno storitev. To je isto kot če bi oni tebi zaračunali 35€, plačaš pa samo 30€.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Dilema

Napisal/-a Fnatic Pe nov 27, 2015 8:17 am

Je bil že omenjen ja. Takrat ste/so se name spravili vsi, ker sem dejal, da sem imel dobre izkušnje z njimi do sedaj. Vsi rekli, da delam reklamo za njih?? No ja, jaz sem bil prejšnji teden tam in so se zopet zelo potrudili in sem gledal zraven cel čas. Avto poleg mene so pa rihtali samo nekaj napol. Pa tisti gospodič tudi ni nič rekel pa sem videl, da mu niso centrirali, kot je treba. Očitno je res, da na kogar pač naletiš (pa ne samo pri omenjenem vulkanizerju). Me pa veseli, da so brez problema potem ponovno porihtali.
Ba-dum tssssssss =P
 
Aborigin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če nov 24, 2016 1:42 pm

Re: Dilema

Napisal/-a Aborigin Če nov 24, 2016 1:54 pm

Imam izredno slabe izkušnje z Avtostop na Devovi 18. Vsakemu odsvetujem obisk pri njih, razen če si želiti nestrokovnost in arogantnosti. Gume so mi premontirali in jih začeli vijačiti, ne da bi jih centrirali, ko sem jih opozoril, da jih niso centrirali so se naredili francoze in mi rekli, da naj stopim ven, ker se ne smem gibati po delavnici. Potem so gume spet sneli dol in jih centrirali. Ali so tako nesposobni ali pa tako utrujeni ne vem. Vem pa da me ne vidijo več pri njih.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Avtostop dilema

Napisal/-a sašo5 Pe nov 25, 2016 9:04 am

shamar je napisal/-a:Zanima me ali naj grem nazaj

ni ti treba nič lagat, enostavno pojdi nazaj in reci, naj samo ta kotač vrže na centrirko, boš videl kaj bo pokazalo....če je odstopanje, naj popravi_in potem povej zakaj si prišel in tudi zakaj je odstopanje....
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Avtostop dilema

Napisal/-a Fnatic Po nov 28, 2016 11:40 am

@sašo5, to je pa že stara tema točno 1 leto. Pomoje, da je v tem času že porihtal zadevo :)
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov