pados
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: So okt 21, 2006 6:48 pm

celoletne gume

Napisal/-a pados Ne nov 26, 2017 11:08 am

Zdravo,
ali ima mogoče kdo kaj izkušenj z FALKEN gumami? Izbiram med SAVA Adapto, FALKEN AS200 in FIRESTONE Multiseason. Katere so boljše,
Hvala za pomoč.
Bojan
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne nov 26, 2017 11:17 am

Stric je imel FALKEN lansko leto, pa je rekel da na snegu so zelo slabe. Večina je na segu zelo slabih (celoletne).
Odvisno kje živiš, če imaš samo ravnino, malo klancev in malo snega v tvojem koncu potem se ti splača celoletne in če ne delaš dosti kilometrov.
Priporočam pa Goodyear ali Michelin.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: celoletne gume

Napisal/-a nejc1 Ne nov 26, 2017 11:44 am

Glede celoletnih bi tudi jaz absolutno priporočal Goodyear, Michelin, ali pa Continental ima zdaj tudi celoletne Allseasoncontact in so zgleda zelo dobre.. Ostalo je pa bolj tako tako, od teh treh bi vzel Sava Adapto, so pomoje še najboljše in vsaj po snegu se boš lahko približno normalno peljal. Za katero dimenzijo se sploh gre? Od teh cenejših bi pogledal še kak Nexen in Fuldo...
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a pavel Ne nov 26, 2017 11:50 am

Ravno včeraj sem zamenjal Savo Adapta, ki je bila gor dve leti .Pred njimi sem imel Good Year Four season, včeraj pa sem dal gor Toyo celsius. Vse so celoletne .Obe so do sedaj izpolnile pričakovanja, naredile po 30 000km. Nobene pa v snegu niso bile primerljive s Savo eskimo S3. Tako da pri drugemu avtu ostajam na celoletnih, pri prvem pa seveda letne in zimske.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a limas Ne nov 26, 2017 3:57 pm

Po primerjalih testih je sava adapto najboljša od treh zgoraj navedenih gum. Tudi cenovno je ugodna v primerjavi z najdražjimi.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: celoletne gume

Napisal/-a DePalmo Ne nov 26, 2017 9:15 pm

Tretji prispevek na tej strani: viewtopic.php?f=55&t=103900&start=80

Osebno celoletnih nebi dajal na avto, je pa to stvar posameznika.
 
Hilux
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So jul 27, 2019 6:23 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a Hilux To avg 06, 2019 10:09 am

Kot je bilo že povedano, celoletne pnevmatike niso "taprave" za vožnjo v snegu in ledu, ker predstavljajo kompromis med letnimi in zimskimi, pa še to so načeloma bolj na strani letnih. Po mojih izkušnjah celoletne pnevmatike dobro delujejo prvo zimo, vsako naslednjo so pa obupne. Sam imam celoletne na Freelanderju, s katerim na leto prevozim samo 12.000 km, na ostalih vozilih pa menjavam letne/zimske.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1266
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: celoletne gume

Napisal/-a jack86 Sr okt 23, 2019 8:20 am

Pozdravljeni,

Zanima me kako se odnesejo novejše celoletne gume? Izkušnje?
Kupil bi jih za 2. avto, kateri dela tam do 15.000km letno.
V primeru snega na cesti grem z avtom, kateri ima prave zimske gume.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a limas Sr okt 23, 2019 11:07 am

Jaz imam dobre izkušnje. Zaradi blagih zim, sem jih uporabljal le v zimskih razmerah, zdaj pa niti teh ne rabim. Vozim se s poletnimi skozi celo leto, v snežnih razmerah pa uporabim javni prevoz,
najbolj ti bo v pomoč test celoletnih gum.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... ootout.htm

Osebno bi izbiral med GY in Michelin.
Za 15k letno, bi morala guma zdržati 4-6 sezon. Tukaj je zelo pomembna postavka obraba in ohranjanje kakovosti gume z njenim staranjem.
 
Rok33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr jun 20, 2018 9:38 am

Re: celoletne gume

Napisal/-a Rok33 Sr okt 23, 2019 4:16 pm

Hilux je napisal/-a:Kot je bilo že povedano, celoletne pnevmatike niso "taprave" za vožnjo v snegu in ledu, ker predstavljajo kompromis med letnimi in zimskimi, pa še to so načeloma bolj na strani letnih. Po mojih izkušnjah celoletne pnevmatike dobro delujejo prvo zimo, vsako naslednjo so pa obupne. Sam imam celoletne na Freelanderju, s katerim na leto prevozim samo 12.000 km, na ostalih vozilih pa menjavam letne/zimske.


Michelin CrossClimate+ do sedaj vožena 2 zimi in 3 poletja. V mokrem odlična, tudi pri temp. okrog ledišča. Vožena tudi po snegu, kjer je oprijem zadovoljiv. Ni na nivoju najboljših zimskih gum, je pa dovolj dobra, da ni nevarna in se da vozit.
Za boljše zmogljivosti v snegu je primerna Goodyear gen2, ki pa je slabša na suhi cesti.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a limas Sr okt 23, 2019 6:17 pm

Pri dražjih gumah je najbolj pomembno, da so izdelane v F ali D, drugače so po eni sezoni na nivoju tistih iz spodnje polovice. GY izdelane v SLO so v redu. Drugače je dobra rešitev tudi sava adapto Dobra kvaliteta za zmerno ceno.

https://www.sava-tires.com/sava/si_sl/t ... er/adapto/
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: celoletne gume

Napisal/-a bishop Sr okt 30, 2019 1:31 pm

A celoletne gume zadovoljujejo zakonski zimski opremi? Kaj če ob uporabi takih gum obstaneš na cesti? Sledi kazen?
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a TihaVoda Sr okt 30, 2019 1:53 pm

Če imajo gor simbol gore in snežinke, so z vidika zakonodaje ok. Če z njimi obstaneš, ne moreš biti kaznovan, če bi bilo tako, bi lahko pisali kazni tudi tistim, ki obstanejo zaradi cheap čang-šlang gum.
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: celoletne gume

Napisal/-a bishop Sr okt 30, 2019 11:06 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Moram pogledat, ampak mislim da nimajo znaka. Gre za GY Vector. Za kazen sem pa mislil, če obstaneš in narediš gužvo zaradi tega. Verige pa po navodilih vozila na 225 45 R17 ne smem dati gor.
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: celoletne gume

Napisal/-a esem Če okt 31, 2019 1:34 am

Ne obstajajo celoletne brez znaka snežinke - ker to ne bi bile celoletne. Kar pogumno....
Slika
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: celoletne gume

Napisal/-a esem Če okt 31, 2019 11:02 pm

A lahko pišete o zimskih v ustrezni temi :roll: :twisted: ? Ta tema je namenjena celoletnim...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a titanius Če okt 31, 2019 11:47 pm

Jaz sem pisal o m+s gumah kar so seveda celoletne. Kje je ta ustrezna tema? Ne vidim svojega posta nikjer.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: celoletne gume

Napisal/-a esem Če okt 31, 2019 11:53 pm

m+s je oznaka za zimsko (ki jo seveda ima tudi celoletna). Ultragrip ni nikoli bila celoletna, taka je Vector
:roll: :roll:
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a matejxx Pe nov 01, 2019 8:19 am

esem je napisal/-a:Ne obstajajo celoletne brez znaka snežinke - ker to ne bi bile celoletne. Kar pogumno....
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goody ... easons.jpg


To ni popolna resnica. Lahko imaš npr. zimske gume brez snežinke, ki so zakonsko dovoljene. To pomeni, da imaš lahko tudi celoletno gumo brez snežinke. Za zimske gume je dovolj, da ima oznako M+S ali M&S
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a limas Pe nov 01, 2019 12:48 pm

bishop je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Moram pogledat, ampak mislim da nimajo znaka. Gre za GY Vector. Za kazen sem pa mislil, če obstaneš in narediš gužvo zaradi tega. Verige pa po navodilih vozila na 225 45 R17 ne smem dati gor.


Jaz sem imel nekaj zim celoletno GY Vector. Nikoli nisem obstal v snegu, pogoste vožnje pa sem imel na Notranjskem in Gorenjskem, kjer so klanci in slabo plužene ceste.

Guma je vsekakor OK, nekaj pa je tudi v voznikovi pismenosti/nepismenosti in osebnostnih karakteristikah.

Letos ostajam na poletnih. Med sneženjem uporabim javni transport. Škoda denarja za vulkanizerje.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov