maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a maarkec Po sep 17, 2018 7:22 am

pozdravljeni, mene pa zanima mnenje oz. mel ze kdo omenjene zimske pnevmatike k jih zdej na veliko prodajajo po zelo ugodnih cenah, hvala lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a mrtwelvetrees Po sep 17, 2018 8:04 am

Raje vzemi Savo S3 je razlike samo par eur.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a mevden Po sep 17, 2018 9:09 am

Sailun se prodaja v 125 državah po svetu. Sava pa mogoče v 20 tih?
Tako slabe verjetno niso,saj je sailun kar priznan na kitajskem.
Sava s3 je itak razvita pred 20 leti in dvomim, da je še v prodaji. Upam, da je sava kaj boljšega dala na trg.

P.s. sem že videl nekaj zadnjih a6, katere imajo gor hifly gume. Že začenjam razmišljati ali je to prvovgradnja na Audijih.
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a Robi-77 Po sep 17, 2018 9:54 am

maarkec je napisal/-a:pozdravljeni, mene pa zanima mnenje oz. mel ze kdo omenjene zimske pnevmatike k jih zdej na veliko prodajajo po zelo ugodnih cenah, hvala lp


Za leto 2013 je bil test zimskih gum pri ADAC-u v dimenziji 225/45-17. Sailun je dobila oceno nezadovoljivo, predvsem glede vožnje po mokri cesti.

Je pa res, da tud SAVA S3 (ki jo še vedno delajo) ne blesti.

https://www.amzs.si/uploads/Motorevija/mr_oktober_17/tabela_195_65_r15.gif

Sava HP2 je veliko bolje ocenjena

https://www.amzs.si/uploads/Motorevija/ ... 65_r16.jpg
Priponke
Brez naslova.png
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a srcnik Po sep 17, 2018 10:23 am

Sava izboljsuje svoje gume tako da trenutna s3 ni enaka staremu modelu , sailun tudi ni cisto slab, nek spodnji srednji rang. Sam bi ti priporocal nexen gume, ker so trenutno boljse od obeh. Vozim jih sam in sem bil vec kot pozitivno presenecen nad njimi, ceprav sem bil sprva skepticen in jih dal na avto, ker je imel vulkanizer tedaj edine na zalogi v moji dimenziji, so gume top shit. Dejansko so tako dobre, da sem potem se letne tudi nexen vzel, ki so tudi top. (Gre se za winguard sport in nfera su 1, oboje v dimenzijah 235/45/17)

Ce si slucajno iz okolice celja, ti lahko priporocim dobrega vulkanizerja, z dobrimi cenami za nexen in brezplacno premontazo s centriranjem, ce kupis gume pri njih.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a ban Po sep 17, 2018 11:16 am

Nikol ne bom razumel folka, ki na avte tlači neke kitajske poceni gume.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a mrtwelvetrees Po sep 17, 2018 11:30 am

Jaz bi tudi dal kitajske gume gor, če bi delal dosti kilometrov z njimi (recimo da bi bile samo za 1 sezono) Ker kitajske so ok prvo sezono.... pol pa veliko slabše. (seveda če normalno voziš in nisi za športno vožnjo, pol seveda druge znamke)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a srcnik Po sep 17, 2018 2:05 pm

Sicer ne vem ce je letelo to na mene, samo na hitro, nexen niso kitajske gume, so korejske s proizvodnjo tudi v evropi, delajo pa tudi dosti za prvovgradnjo za nova vozila, med premium tudi za porsche (cayenne)
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a MORDOR To sep 18, 2018 6:17 pm

Jaz sem imel nadomestno vozilo z nameščenimi sailun pnevmatikami.Nikoli jih ne bi dal na svoj avto.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a maniaxxx To sep 18, 2018 7:11 pm

srcnik je napisal/-a:Sicer ne vem ce je letelo to na mene, samo na hitro, nexen niso kitajske gume, so korejske s proizvodnjo tudi v evropi, delajo pa tudi dosti za prvovgradnjo za nova vozila, med premium tudi za porsche (cayenne)


A je ta vulkanizer v okolici Vojnika?

Drugače pa ja, nexen dobiš tud na novmu passatu v salonu med drugim...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a RedBaron To sep 18, 2018 7:37 pm

Res je, včasih si pri uglednih znamkah kot prvo vgradnjo dobil izključno gume premium proizvajalcev... zdaj pa to ni več nujno res... Nexen, Hankook... ipd se najde kot prva vgradnja.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a mevden To sep 18, 2018 8:17 pm

Nexen je res postal prvovgradnja v nekaterih vw,skoda modelih. Ampak kolikor vidim je to bolj odvisno od opreme. Hligline verjetno nima nexen gor. Imam passata 2018 letnik, comfortline, pa so bile gor michelin. Mogoče ima trendline nexen. Verjamem da nexen niso slabe, ampak tudi ful cenejše pa spet niso od bolj premium znamk. Sailun, minerva, hifly so še dosti pocen ampak to ne spada na premium vozilo.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a DePalmo To sep 18, 2018 8:29 pm

Isto pri Kiah, kupil Ceeda 201 in, z njim se prišle Hankook. Pa sem rekel da vidim če bojo zakej ... no po suhem so še kar, po mokri je pa treba biti kar previden, sploh pa ker sem na prejšnjem avtu imel RainExpert.

Sailun je pa kolega imel za zimske in je rekel da so kar solidne. Osebno si jih pač nebi dal na avto, mogoče drugo leto celo menjam letne za RainSport, imam pač rad zanesljive gume v vseh pogojih.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a mrtwelvetrees To sep 18, 2018 8:53 pm

Morate upoštevat, da novi avti stojijo tudi do pol leta ali več preden so prodani, pnevmatike pa so shranjene v skladišču, je pa spet odvisno koliko so stare.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a DePalmo Sr sep 19, 2018 8:10 am

Vidim da nisem vsega napisal. Avto je letnik 2017, gume letnik 2016. Torej so sedaj dve leti stare in kakor se obnašajo, jih nebi kupil še enkrat.

Za zimske se priporoča (s temi imam izkušnje):
- Continental WinterContact TS850 / TS860 (ampak samo če so narejene v Nemčiji, drugače bo slabše od Sailuna)
- Goodyear UltraGrip
- Fulda Kristal Montero 3

S temi ne moreš falit. Tistih par 10 evrov razlike v ceni pa odtehta zanesljiv oprijem v vseh pogojih ter dobo kolikor zdržijo.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: sailun zimske pnevmatike

Napisal/-a vuli To nov 20, 2018 1:44 pm

Če me spomin ne vara, Nexen dela gume tudi za drifterje in so zelo cenjene, vsaj v drift kategoriji....
Ampak opažam, da se jih kar veliko voznikov posložuje.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov