Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a Firediver Če nov 01, 2018 1:48 pm

tomzzi je napisal/-a:
Zakaj pa bi nov avto izgledal balkansko z jeklenkami???
......
Še enkrat pa vprašam zakaj alu čez zimo? Zaradi izgleda? :roll: :mrgreen:


Ne vem zakaj, ampak na Balkanu imajo tako modo, da je najnovejši model znamke (ponavadi nemškega izvora) na jeklenkah, pa še brez pokrovov....

Alu platišča za čez zimo:
ne rjavijo
lažje se čistijo
avto izgleda bolje kot na jeklenkah, četudi so s pokrovi

Si sedaj razumel?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a Kohec Pe nov 02, 2018 1:47 pm

Ko sem kupil nov avto, sem za zimo kupil alu platišča - namenska za zimo. O jeklenih nisem niti razmišljal. Sedaj je avto star že 14 let, platišča so še vedno v odličnem stanju, nič okrušena od kamenja ali načeta od soli. Tisti, ki trdite da zima uniči alu platišča, jih pravgotovo niste še nikoli imeli ali pa ste imeli neprimerna za zimo. Nekateri pravite, da vam je vseeno, če so pozimi na avtu grda in zarostana jeklena platišča, ker pač ne gledate avta. Zakaj pa imate potem poleti na avtu bleščeče in sijoče alu feltne?? Saj jih prav tako ne vidite, ko se vozite!!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a ban So nov 03, 2018 1:40 pm

Imam praktično nov avti in pozimi črna jeklena platišča in srebrne šraufe, brez ratkap. Boli me neki za izgled al pa kaj si drugi mislijo :lol:
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a tomzzi So nov 03, 2018 5:25 pm

Točno tako. Pa ko se jaz "kalkuliral" sem na koncu prišel na zaključek, da se ne splača...
Eno platišče prav za zimo je vsaj 1X dražje od jeklenih. Ko sešteješ 4 plus gume si kar na lepi ceni. Da ne omenim še zraven komplet TPMS senzorjev/ventilčkov...
Sem raje kot za alu feltne namenil ta denar za tpms. Itak pa se jeklena ne uničijo takoj (če jih merkaš) in jih ni potrebno štrihat vsako drugo sezono.
Tako, da tudi mene boli k... za izgled ali kaj si drugi mislijo.
Itak pa kot pravim so v zimskem času itak 90% cajta platišča/avto usrana. Tako, da me za izgled še manj briga. Poleti je drugače. Avto ni približno toliko usran. Ni snega, blata. Itak pa ni poanta v izgledu ampak ceni.
Itak sem za poleti že dobil na avtu alu...

Zakaj bi za zimo kupoval komplet alu platišč za ene 350€ če lahko dobim za cca 160-180€ komplet 4 jeklena platišča ki so prav tako dobra?
V službo se bom pripeljal z alu ali jeklenimi.
Pa za to razliko kupim komplet tpms senzorjev pa še kakšna guma zraven. ;)
Ali pa kaj drugega za to razliko. Recimo zaščitna folija čez luči... Samo primer. ;)
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a danci1973 So nov 03, 2018 5:49 pm

Jeklena platišča imajo eno specifično prednost za zimo - pozimi se platišča pogosteje udarijo v kak robnik, pri čemer se jeklena zvijejo. Kar po eni strani pomeni, da absorbirajo kar precej energije in se udarec ne prenaša toliko na druge dele podvozja, na drugi strani pa tako zvito platišče še vedno lahko drži zrak in imaš boljše možnosti, da se boš lahko peljal še naprej.

Aluminijasta platišča so drugačna - pri manjših udarcih se ne zvijejo, zato se vsa energija udarca prenese na ostalo podvozje, če pa je udarec bil le malce premočen, pa počijo.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a motom So nov 03, 2018 10:48 pm

Namig: Nova jeklena platisca sem takoj prebarval in polakiral in so po treh zimah kot nova.
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a P2008 Ne nov 04, 2018 8:59 am

@ danci1973
Končno nekdo, ki je napisal bistvo jeklenih platišč!

Dodal bi še to, da v primeru poškodbe jeklenega platišča lahko takoj dobiš v vsaki trgovini/servisu novo jeklene platišče, medtem ko za alu platišče to ne morem trditi (seveda, če želiš imeti identično alu platišče).
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a matejxx Ne nov 04, 2018 9:54 am

danci1973 je napisal/-a:Jeklena platišča imajo eno specifično prednost za zimo - pozimi se platišča pogosteje udarijo v kak robnik, pri čemer se jeklena zvijejo.


Mogoče butasto vprašanje, toda zakaj je pozimi pogostejše udarjanje platišča z robniki?
 
scott
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Pe avg 08, 2008 1:25 pm

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a scott Ne nov 04, 2018 10:31 am

res je butasto vprašanje :D

verjetno zato ker so robniki skriti pod snegom in se ne vidi točno kje so :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a sašo5 Ne nov 04, 2018 10:56 am

ban je napisal/-a:Imam praktično nov avti in pozimi črna jeklena platišča in srebrne šraufe, brez ratkap. Boli me neki za izgled al pa kaj si drugi mislijo :lol:

točno tako......pa 4x pleharce+ 4xS3 195x65x15= 280€ ..zgleda pa tako pač kot zgleda_meni kr spodobno(sicer sinov avto)
Slika

na Audiju imam tako zimski kot letni set alu(original) in po devetih leti se na zimskih kr vidijo sledovi kamenčkov (na AC je pa problem emulzija, ki pa tudi pušča sledi, pa je avto deležen skoraj vsakodnevnega pranja.....)
Zadnjič spremenil sašo5, dne Ne nov 04, 2018 11:54 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a tomzzi Ne nov 04, 2018 4:42 pm

Evo slike od lani. Meni tudi samo z jeklenimi za čez zimo ne izgleda spet grdo. Ajde itak je razlika z letnimi alu 17 samo ni pa spet grdo, da bi me motilo.
Slika

Sem dal ene radkape gor katere sem itak že enkrat štrihal vendar bi bilo dovolj dobro tudi brez njih.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a ban Po nov 05, 2018 10:06 am

Naj še to dodam. Na prejšnem avtu sem imel 10 sezon jeklena platišča za čez zimo, malo so porjavela samo v notrajnosti, na zunanji strani so bila še čisto OK. Nobene potrebe po kakšnem barvanju. Sedaj imam nova, 15 colska, dal sem pa manj kot 130€ za vsa štiri.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a DePalmo Po nov 05, 2018 10:48 am

Rabljene ali nove? Ker nove gledam 16, jih dobim za slabih 200.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a ban Po nov 05, 2018 11:54 am

Moja so čisto nova. Kupljena pri Lašiču, Brežice.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Alu platišča ali jeklena platišča

Napisal/-a DePalmo Po nov 05, 2018 4:48 pm

Hvala za info, tam imam tudi jaz ogledane in so še najcenejše.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov