murkoslavko
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Po maj 13, 2013 9:09 am
Kraj: Maribor

Nakup gum preko spleta?

Napisal/-a murkoslavko Pe sep 13, 2019 2:56 pm

A velja pri gumah tudi možnost vrnitve blaga 14dni.
Nisem še kupil gum preko spleta, vendar če bi mu poskušali prodati 2 leti stare bi imel rad možnost vrnitve.

Ima kdo kakšno izkušnjo, npr. Mimovrste, Petrol itd...?
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Nakup gum preko spleta?

Napisal/-a yeo Pe sep 13, 2019 2:58 pm

Vsako stvar lahka vrneš v original embalaži nepoškodovano.
Če te skrbi letnik, ob naročilu napiši pod komentarje, naj ti dobavijo DOT xx19.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup gum preko spleta?

Napisal/-a mevden Pe sep 13, 2019 8:27 pm

Jaz večinoma naročam preko enaa, ampak vedno grem sam iskat v poslovalnico. Še preden plačaš ti da opcijo, da pogledaš letnik in šele nato plačaš. Do sedaj še nisem dobival gum starejših od dveh mesecev.
 
immbm13
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: So dec 29, 2018 1:57 pm

Re: Nakup gum preko spleta?

Napisal/-a immbm13 Pe sep 13, 2019 8:52 pm

Kupoval dvakrat pri Grošu. Naročilo preko neta, plačilo ob prevzemu, brezplačna dostava. Vedno pogledaš DOT in nato vzameš / plačaš. Brez tveganja. Priporočam.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup gum preko spleta?

Napisal/-a RedBaron So sep 14, 2019 2:21 pm

Ponavadi narocim gume na mimovrste ali enaa. Nikoli problemov.

Na enaa sem pred kratkim vzel gume s starejsim datumom, je pisalo, da so letnik 2015 in temu primerna cena... skoraj polovico ceneje.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup gum preko spleta?

Napisal/-a Kohec Ne sep 15, 2019 8:11 pm

Zakaj pa ne bi kupil pri vulkanizerju? Veliko vulkanizerjev se oglašuje na netu, pa tudi cenovno so zelo ugodni. Poišči enega ugodnega v tvoji bližini in kupi gume pri njemu - na licu mesta preveriš letnico, gume ti zmontira in to je to. Nimaš nobenega nepotrebnega vračanja, če ti zadeva ne odgovarja!!
Jaz sem vedno vse gume kupoval direkt pri vulkanizerjih in tudi ne razmišljam o drugačnem nakupu.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup gum preko spleta?

Napisal/-a Cefizelj Ne sep 15, 2019 8:27 pm

Se strinjam s Kohecom. Sam ponavadi najdem najcenejše željene gume na netu, grem do lokalnega vulkanizerja in ponavadi prideva na koncu na 2-3€ razlike na gumo. Pol pa da še malo popusta pri menjavi/centriranju pa smo na isti ceni kot internet, samo urejeno takoj.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup gum preko spleta?

Napisal/-a DePalmo Ne sep 15, 2019 10:21 pm

Sem probal isto metodo, lokalni vulkanizer je občutno dražji in nisva nikoli prišla na isto ceno. Po še nekaj slabih izkušnjah sem menjal vulkanizerja, gume pa sedaj naročam na netu.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup gum preko spleta?

Napisal/-a VW T4 Po sep 16, 2019 6:43 am

pa upoštevaš, da ti bo drugje kupljene gume montiral po višji ceni? Če je razlika še vedno velika, potem poglej k drugemu vulkanizerju...
Je pa res, da je tudi odvisno kje se ta nahaja. Recimo vulkanizer v tolminu mi je enako gumo z montažo dal 10e ceneje po komadu kot drugi v Novi Gorici...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup gum preko spleta?

Napisal/-a Firediver Po sep 16, 2019 6:53 am

No, saj je lepo, če vedno najdeš absolutno najnižjo ponudbo v danem trenutku...ampak, a je vredno toliko časa porabiti za iskanje vseh možnih kombinacij za prihranek nekaj €?

V vsakem primeru je periferija cenejša od centra (so izjeme za "poslovne" prijatelje, ampak ne za navadnega smrtnika), stalen in zanesljiv vulkanizer/mehanik od najcenejšega-mimogrede-najdenega. Vsak naj si najde najbolje zase!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup gum preko spleta?

Napisal/-a DePalmo Po sep 16, 2019 9:53 am

Če je letelo name, cena montaže je ista če pripeljem svoje gume ali jih kupim pri njemu. O brezplačni montaži, tudi če pri njemu vzamem gume, ni hotel nič slišat. Tako da gume povečini jemljem preko gumax.si ker so dovolj ugodni, če ne celo najcenejši, in če so kdaj težave vedno ukrepajo in rešijo. To pa mi pomeni veliko in mi v takem primeru ni problem dat kak evro več.

Z vulkanizerjem sem trenutno zadovoljen in ga ne menjam, hodim k njemu že par let.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov