Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Zimske gume NO GO

Napisal/-a Ivan36 So nov 16, 2019 1:54 pm

:lol: :DDD :roll: Danes bili malo na okol pa sem gledal GUME na vozilih parkirane pred trgovinami Spin pa Mercator cca 150vozil, ugante kake gume imajo še danes v 80% vsi gor??? JA znucane LETNE :lol: 8) ali pa izrabljene prve pogonske Zimske torej pod 3 mm za začetek sezone! Torej nove ali vsaj dobre rablejne gume NO GO! :cry: :evil: :twisted: :huh: :DDD =P
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3276
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Zimske gume NO GO

Napisal/-a McLaren So nov 16, 2019 5:39 pm

Sel si po parkingu in 150 vozilom pregledal gume?...mislim da imaš določene težave
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Zimske gume NO GO

Napisal/-a matejxx So nov 16, 2019 6:18 pm

In kaj je tu takega? Sam še tudi nisem menjal gume, ker vedno počakam, da mine ta norišnica pri vulkanizerjih. Prej ne bom hodil, ker čim manj imam zimske gume na avtu boljše je. Vsekakor pa so zimske gume potrebne za zimske razmere in mi na pamet ne pride, da jih nebi menjal.

Ne razumem pa ljudi, ki zaradi snega ne potrebujejo več avta. Zakaj zaradi snega nebi šel v kino, če sem se pa prej dogovoril, da grem? Zakaj nebi peljal boljše polovice na večerjo, če sva se pa prej dogovorila, da greva? Sam še nikoli nisem prestavil poti zaradi snežnih razmer, čeprav živim v hribih. Pa sem se zaradi zasneženih- poledenil cest tudi že našel v težavah. Tudi sem že imel poškodovan avto. Pač vsako situacijo ne moreš rešiti. Je pa res, da sem prelen, da bi na avto montiral verige. Če ne gre po eni cesti pač poskusim po drugi.

Pa tisti, ki tako pišete, da pustite avto doma. Kaj vam se res ne zgodi nikoli, da bi morali kam nujno skočiti? Kaj pa bi naredili v takem primeru?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Zimske gume NO GO

Napisal/-a Firediver So nov 16, 2019 6:55 pm

Jejhata, si se razpištolil..

Kaj pa, če živi v mestu in gre pozimi s trolo/taksijem/peš po opravkih? V garaži pa ima potem 20 let starega brez pikice rje, ker pozimi ni vožen...

Za ostale, ki živimo v hribih, pa ni te opcije in gremo (oz. moramo iti) povsod z avtomobilom...

Poskusi razumeti, da imajo nekje preprosto več izbire in se lahko bolj preseravajo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Zimske gume NO GO

Napisal/-a Ivan36 Ne nov 17, 2019 8:07 am

McLaren je napisal/-a:Sel si po parkingu in 150 vozilom pregledal gume?...mislim da imaš določene težave

Vzorec je bil narejen na 20 vozil! :lol: :roll: podobno kakor ankete priljubljenih politikov :mrgreen: :twisted: :roll: Gledam pa gume na vozili ravno zato, ker se večina na forumuh kurč* z premium znamakmi gum v resnici pa ima raja na vozilih IZRABLJENE gume na vozilih, kar ti v gostem prometu PREMIUM guma ne koristi NIČ v primeru naletov ali snega na cestah :DDD :huh: Samo sam imaš dober občutek zaneslive vožnje na PREMIUM gumah.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3276
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Zimske gume NO GO

Napisal/-a McLaren Ne nov 17, 2019 9:00 am

Ljudje na avtomobilisticnem forumu so po navadi ljubitelji avtomobilov in zato verjetno drugače gledajo na avtomobilsko gumo kot ena Manja iz Grosupljega (fiktivna oseba) ki je lihkar parkirala pred Mercatorjem in se ji j**e za cel avto, sam da gre
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Zimske gume NO GO

Napisal/-a matejxx Ne nov 17, 2019 9:47 am

Ivan36 je napisal/-a:
McLaren je napisal/-a:Sel si po parkingu in 150 vozilom pregledal gume?...mislim da imaš določene težave

Vzorec je bil narejen na 20 vozil! :lol: :roll: podobno kakor ankete priljubljenih politikov :mrgreen: :twisted: :roll: Gledam pa gume na vozili ravno zato, ker se večina na forumuh kurč* z premium znamakmi gum v resnici pa ima raja na vozilih IZRABLJENE gume na vozilih, kar ti v gostem prometu PREMIUM guma ne koristi NIČ v primeru naletov ali snega na cestah :DDD :huh: Samo sam imaš dober občutek zaneslive vožnje na PREMIUM gumah.


Premium guma ti res ne koristi kaj veliko v gostem prometu na ravnini, ti pa ogromno koristi v zasneženih hribih. Tako, da jaz ne kupujem premium gum zaradi dobrega občutka, ampak ker mi je važno, da avto potegne v hrib. Za ravnino je pa vsaka kitajska guma dobra. Vprašanje pa je kako se bo kitajska guma obnašala, ko bo treba pri 100km/h hitro zavirati.

Drugače pa mene ne briga kaj imajo drugi na avtih, dokler ne me ovirajo zaradi neustrezne opreme.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Zimske gume NO GO

Napisal/-a čara To nov 19, 2019 9:26 am

maniaxxx je napisal/-a:Če si lahko brez avta v primeru snega potem zimskih ne rabis. V vremenu kot je sedaj so letne boljse od zimskih. Če pa si odvisen od avta v vsakem vremenu potem pa nimaš kaj razmisljati, je pa res da je zakon brezvezen, ker bi moral biti zakon da moras imeti zimske gume ko so razmere zimske, na pa da imas pri 20 stopinjah zimske gume, kar je dejansko nevarno.


S tem delom se pa strinjam, ker pomlad je vedno hitrejše, zima vedno bolj mila....In mene hudo mika, da dam zimsko gumo dol glede na vreme že pred slavnim 15.3. ....sej včasih se res zgodi, da 25. aprila zapade sneg, ampak to je hudimana redko.

Pa kaj vem ob jutrih in ponoči je okoli 3-4 stopinje in se zimska guma bolje obnese na teh "mojih" ovinkastih cestah, kot letna. Čez dan prileze do 10-11 stopinj, kjer bi pa letna bila boljša...Bemtiš, da ni več normalnih zim. Bi že zdaj bil sneg in mraz.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Zimske gume NO GO

Napisal/-a J.McLane To nov 19, 2019 9:40 am

Ne preveč dramatizirat, razlike med zimskimi in letnimi niso tako hude kot nekateri tule prikazujete, če ne verjamete si poglejte kakšen test celoletnih gum, kjer je zraven še referenčna zimska in letna, razlike na mokri in suhi cesti so v resnici zelo majhne.

Bolj je pomembno katero gumo točno izbereš, sam sem izbral tako zimsko, ki je med boljšimi v mokrem in se ne bom preveč sekiral, če jo imam na avtu že 5. novembra in ostane na avtu do konca aprila. Če je guma dobra, je dobra, če pa kupujete neke drsalke v mokrem, pa ni krivo dejstvo da je to zimska guma ampak je enostavno zanič guma.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Zimske gume NO GO

Napisal/-a Firediver To nov 19, 2019 9:41 am

Se strinjam glede milejših zim in nepotrebnosti zimskih gum, ampak če uzakonijo "zimske gume samo, če je potrebno", bo stanje v prometu še slabše, ker bodo pozimi občasno dnevi, ko bodo vsi "presenečeni" nad vremenom obtičali v prometu.

So pa vedno obstajale izjeme, da so dobri piloti z letnimi prilezli do cilja (magari z vzvratno vožnjo), slabi vozniki pa z zimskimi obtičali v prvem klancu.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Zimske gume NO GO

Napisal/-a danci1973 To nov 19, 2019 9:56 am

J.McLane je napisal/-a:Ne preveč dramatizirat, razlike med zimskimi in letnimi niso tako hude kot nekateri tule prikazujete, če ne verjamete si poglejte kakšen test celoletnih gum, kjer je zraven še referenčna zimska in letna, razlike na mokri in suhi cesti so v resnici zelo majhne.

Razlike so tako velike, da ne boš verjel, dokler ne boš sam sprobal. Toplo priporočam jesensko / zimski obisk kakšnega poligona za 'varno vožnjo' z obema kompletoma gum in neposredno primerjavo. :lol:
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Zimske gume NO GO

Napisal/-a Ivan36 To nov 19, 2019 12:40 pm

Moj primer letna guma ali zimska?
Slika
Razlika je očitna ?
Slika
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov