Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Dodatna platišča za astro l.2019 - senzorji tlaka?

Napisal/-a Gricko To okt 13, 2020 4:36 pm

tvoje prilagajanje pa je?? pač pogoltni, kar ti ponudijo

dobro se ti prilagajaš! :mrgreen:

sorry za off.....se že odstranjujem
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Dodatna platišča za astro l.2019 - senzorji tlaka?

Napisal/-a mišek To okt 13, 2020 6:37 pm

Se bol nagibam, da bom delal kar premontazo na obstojece alu. Tak ko sem ze napisal, rabljen komplet plus kalibrator bi me prislo 250 eur. Zdaj pa dosti informacij je, ces da ti senzorji delajo nekje 6 let. Se pravi imam dosti moznosti, da mi potem odpovesta dva kompleta senzorjev. Potem je ceneje kupit samo en nov komplet senzorjev za alu felne, kot pa se imeti dva kompleta, pa na obeh potem to menjavat.
Kaksne imate pa kaj izkusnje s temi senzorji in vulkanizerji?
Vceraj smo se na sihtu nekaj pogovarjali okrog tega, pa menda, da ce se zlomi, oni ne odgovarjajo zato.
Kako je zdaj s tem, a se to pogosto lomi, in potem se oni losaji odgovornosti?
Ker pikolina dvakrat na leto se dela premontaza in da ti to kaj polomijo. Ja hudica to ni pocen, da bos to potem vsako leto kupoval. Plus tega, a se sploh dobi posamezno, ali samo komplet stirih? To mi je pa potem cisto mimo, da si zmislijo neko sranje, ki se potem pri premontazah pogosto poskoduje. Pa naj naredijo senzor, ki bo pritrjen bol v sredini felge, ne pa na ventilcku. Ce bi bil v sredini potem ga pa ne more kresnat s pajserjem.
Pa se, a je res, da ne prides cez tehnicnega ce ti gori lucka tega sistema?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Dodatna platišča za astro l.2019 - senzorji tlaka?

Napisal/-a tomzzi To okt 13, 2020 7:24 pm

Saj to sem že marsikje prebral, da poškodujejo ali na vetilčku in potem guma spušča. Ali pa se zlomi.
Če šest let zdrži nisem siguren.

Trenutno velja, da vozilo z nedelujočim sistemom za nadzor tlaka v pnevmatikah (sveti opozorilna lučka TPMS na armaturni plošči) ne opravi tehničnega pregleda.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Dodatna platišča za astro l.2019 - senzorji tlaka?

Napisal/-a Gricko To okt 13, 2020 7:32 pm

jaz imam na fordu 2008 še original ventilčke in še vedno delujejo bp.....torej 12 let

glede lomljenja..... odvisno kako "zabit" je vulkanizer. načeloma če ve, da so notri ventilčki s senzorjem, je bolj pazliv in gumo začne natikati ali pa "slačiti" stran od ventilčka in tudi konča stran od ventilčka. Da ko guma "pade" na feltno ali ob snemanju iz feltne, ne udari po ventilčku ( recimo rob gume ali s "pajserjem").
če pa se mu mudi, ne pričakuje senzorjev in ni pozoren, pa je lahko hitro kaj polomljeno.

glede odgovornosti, pa kolikor sem spoznal je odvisno od vulkanizerja. eni pravijo, da to ni njihov problem ( računajo pa seveda premontažo z posebnimi ventilčki), drugi pa , če se jim kaj polomi tudi zamenjajo na svojo škodo ( seveda je premontaža ustrtezno cenjena :evil: ). seveda probajo z neoriginal deli, če ne gre pa tudi original. ampak takih je verjetno bolj malo.

rekel si, da te prideje zimski komplet cca 250€...... to imaš "vrnjeno" v cca 3 letih ( seveda je vprašanje še v prostoru, v menjavi zimsko /letno - samostojna premontaža, .....)

odločiš se pa sam
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Dodatna platišča za astro l.2019 - senzorji tlaka?

Napisal/-a mišek To okt 13, 2020 11:13 pm

Ne vem, tule pri Laškem, ko sem zadnjic sel po ene gume za cliota, in sem vprasal za felge -za astro je mozakar reko da pride 25 eur premontaza na 16col alu. To je pol 5 let, da si pokrijes. Brez da crknejo senzorji. Ce pa tist odpove, si pa tak na zgubi. Tu v sempetru ko pa jaz hodim menjavat, pri pumpi je blo spomladi 22 eur prwmontaza na 15 col zelezne. Kolk racuna na alu pa se ne vem
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Dodatna platišča za astro l.2019 - senzorji tlaka?

Napisal/-a Gricko Sr okt 14, 2020 6:05 pm

sem iz Lj in tu so cifre malo druge.....15" Fe je hitro 30€, alu sigurno več....
špan ima cca 50€ kolikor sem slišal.
na službeni astri, kjer so notri te jebeni ventilčki in 17", je baje cena okoli 70€.... tako mi je rekel vulkanizer, ki nam menja na službenih avtih.
Je pa tudi omenil, da če se ventilček poškoduje, je menjava na njem

jaz sem vzel neko sredino cca 50€ in iz tega cca 3 leta
če imaš menjave bolj ugodne, pa je za razmisliti ali se splača, pri 70€ na menjavo se sigurno :mrgreen:
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Dodatna platišča za astro l.2019 - senzorji tlaka?

Napisal/-a mišek Če okt 15, 2020 1:35 am

Moram it vprasat tule najblizjega vulkanizerja koliko pride premontaza na alu.
Na internetu najdes cene sam tadragih, ki imajo razdelonano na vsako malenkost, montaza, centriranje, vijacenje, ce so ti senzorji je spet drazje. Ja sem gledal, da po tem takem, ko to vse skup sestejes pridejo nore stevilke ven.
Tule pri nas v spodnji savinjski imajo se bolj ljudske cene.
Gumar pri pumpi v sempetru je imel spomladi 22 eur za zelezne 15. Ta je najcenejsi, in z najvecjo guzvo. Lani jeseni sem pa zimske montiral pri ducmanu je bilo 24 eur. Se eno leto prej sem bil pa pri skiro v latkovi vasi tam je bilo pa 26 eur. Pa vsi ti trije so v krogu enga kilometra, pa so ze take razlike.
Zdej ce grem s tem, ki ima alu pa ko bom reko da ima senzorje not, bojo pa te razlike se vrjetno vecje.
Ce pride to cez 30 eur na eno montazo, pa ze studiram ce neb mogoc res blo pametno it po tiste rabljene felge.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Dodatna platišča za astro l.2019 - senzorji tlaka?

Napisal/-a mišek Pe okt 16, 2020 2:44 pm

Sel zdajle vulkanizerja vprasat, sem reko da se ne morem odlocit ce se mi splaca kupit sw ene felne, je reko ker letnik je, recem 2019, je ko iz topa izstrelil ne splaca se.
Premontaza na alu 16, vse komplet s centriranjem pride pri njih 30,60 eur. Na zelezne pa 24.
Dober to je treba mal z rezervo jemat, da mogoce malo na svoj mlin vlece. Njim se bol splaca da montirajo. Pravim rabljene dobim za 230 eur z radkapam. Pa rece, senzorji delajo 5 do 6 let. To informacijo sem pa ze po dosti forumih zasledil. Pol ze more bit neki na tem. Da pa dam zdej 230 za rabljen komplet, potem pa se zgodi, da moram kupit dva komleta senzorjev. Pa res ni matematike.
Glede lomljenja je reko, da ni problem, pazit je treba pa je vse vredu, kaksnega kalibriranja nic dodatno ne racunajo.
Bom zgleda kar premontazo delal.
S temi senzorji so res zasrali.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Dodatna platišča za astro l.2019 - senzorji tlaka?

Napisal/-a danci1973 Pe okt 16, 2020 3:11 pm

Jaz pa sem si naknadno vgradil TPMS... :vc

Slika

In mi je prav všeč, da lahko vidim pritisk in temperaturo, je prav zanimivo, kako se to spreminja glede na zunanje okoliščine (vreme, temperatura, ...)...
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost