Motorino
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne jul 29, 2007 7:50 pm

Napisal/-a Motorino Ne jul 29, 2007 11:41 pm

... obstaja pa še ena izmed manj znanih znmk, ki pa se uspešno izkazuje v ekstremnih zimskih razmerah:

http://www.conti-online.com/generator/w ... pc_en.html

... očitno skandinavci vedo, kaj potrebujejo v mrzlem delu leta ...

P.s.: ... modeli pod oznako NORD- so pri nas zakonsko prepovedani, ampak ostali so pa kljub temu še zmeraj zelo uspešni ...
 
starkral
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To mar 20, 2007 12:45 pm

Napisal/-a starkral Po jul 30, 2007 2:39 pm

a bo kdo rabu nove zimske gume v dimenziji 205-55-16, mam nekaj dobrega k ne bom rabil. Pišite lahko tudi na PM
CARPE DIEM!
 
schaky
Novinec
 
Prispevkov: 147
Pridružen: To mar 20, 2007 4:33 pm

Napisal/-a schaky Po jul 30, 2007 9:32 pm

kakšne gume maš to za prodat jaz bi mogoče kaj rabo za svoj avto. pa kolk maš cene.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Napisal/-a fare Po jul 30, 2007 11:03 pm

O Savah in podobnih jajcah ne slišim več.
Pač sem imel februarja slabo izkušnjo(nove S3) kjer se ni zgodilo nič kaj takega razen materialne škode. Ko sem kasneje dobro preštudiral dogodek in kraj "zdrsa" sem ugotovil da bi mogoče z boljšo gumo boljše skozi prišel!
Od zdaj naprej kupim samo naj, naj boljšo robo za mojo dimenzijo in vsem ostalim vsaj pri zimski gumi svetujem enako!
lp
 
Uporabniški avatar
matajka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če avg 16, 2007 4:28 pm

Napisal/-a matajka Če avg 16, 2007 4:34 pm

hm.. :roll: S3 dost sm se prevozila s S3 ...pozimi sm se super vozila z njimi...sam poleti pa ajaj če jih ne daš dol pa daš gor letne imaš lahko avto skoz pri kleparju...ne res poleti na mokrem cestišču nimajo oprijema in sam letiš :(
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Če avg 16, 2007 5:08 pm

fare je napisal/-a:O Savah in podobnih jajcah ne slišim več.
Pač sem imel februarja slabo izkušnjo(nove S3) kjer se ni zgodilo nič kaj takega razen materialne škode. Ko sem kasneje dobro preštudiral dogodek in kraj "zdrsa" sem ugotovil da bi mogoče z boljšo gumo boljše skozi prišel!
Od zdaj naprej kupim samo naj, naj boljšo robo za mojo dimenzijo in vsem ostalim vsaj pri zimski gumi svetujem enako!
lp

potem pa odštej 3x več pa se vozi z firmo in dobro gumo, sava s3 imam že 3 leta pa nikjer ni blo problemov. Za ta denar je dobra guma. Ne moreš pa po snegu zdaj vozit isto kot poleti.
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Studentek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po mar 16, 2009 8:52 am
Kraj: Cerknica

Napisal/-a Studentek Sr mar 18, 2009 6:35 pm

Glede Save S3 je tko da pozimi gre v sneg ko sneta skera v 10 centi južnega snega brez problemov (dimenzije 195-65-R15). Zdej k je pa bl toplo je pa precej glasna nad 60km/h kar morš dat bl muzko naglas, drugač pa jest vem da zimsko zmer Savo gor :D .
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Napisal/-a kamal So jul 04, 2009 1:52 pm

Sava S3 so za po snegu ene izmed boljših. Včasih, ko je bilo še kaj snega sem zjutraj šel na šiht, ko je bilo na cesti do 10 cm snega. In potem na avtocesti gledam ene, ki vozijo po voznem pasu kjer je manj snega ene 40-50 jaz pa po prehitevalnem delal nov gaz v sneg od 80-100 km/h. Za po dežju so pa slabše (precej), ker ne odvajajo vode dovolj hitro.

Pol sem pa eno sezono dal Barum gor. In sem se vozu lepo 40-50 pa še to s težavo.

Če zaključim so sava S3 za pozim dober nakup in naj povem, da jih v Sloveniji še delajo in to od 195 naprej. Jih mam, čist nove.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
w4lter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Če mar 22, 2007 9:11 am

Napisal/-a w4lter Sr avg 26, 2009 1:00 pm

Jaz sem jih vzel tukaj in se mi zdijo odlične !!!
 
Uporabniški avatar
Sika
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne jul 20, 2008 11:12 am
Kraj: Rogaska Slatina

Napisal/-a Sika Sr avg 26, 2009 2:04 pm

tudi jaz imam sava s3, guma kot se šika, oprijem je odlicen ! poleti pa bog ne daj jih meti gor, deda jih je imel, jih je cele pozrlo do zime...tako da so res samo za zimo
Fiat di amore per'l auto
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak Sr avg 26, 2009 4:05 pm

Sava je v dežju slaba. Kdor trdi nasprotno, nima pojma kaj je dobra guma in naj se vzdrži nadaljnih komentarjev. V snegu je S3 OK.
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Napisal/-a denko4 To okt 06, 2009 3:07 pm

Sava S3 je super guma za po snegu. Tudi po mokrem in suhem je vredu za normalno vožnjo. Jaz jih zelo priporočam.
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Napisal/-a MuRiCi To okt 06, 2009 4:23 pm

kamal je napisal/-a:Sava S3 so za po snegu ene izmed boljših. Včasih, ko je bilo še kaj snega sem zjutraj šel na šiht, ko je bilo na cesti do 10 cm snega. In potem na avtocesti gledam ene, ki vozijo po voznem pasu kjer je manj snega ene 40-50 jaz pa po prehitevalnem delal nov gaz v sneg od 80-100 km/h. Za po dežju so pa slabše (precej), ker ne odvajajo vode dovolj hitro.

Pol sem pa eno sezono dal Barum gor. In sem se vozu lepo 40-50 pa še to s težavo.

Če zaključim so sava S3 za pozim dober nakup in naj povem, da jih v Sloveniji še delajo in to od 195 naprej. Jih mam, čist nove.

Delajo tudi 185 dimenzijo,preverjeno ;) ;) Lahko pa tudi js potrdim,da v dežju so tk tk,sam za sneg pa žlabudro so pa zelo dobre.. :? Zato letos roma na avto nov komplet S3 :P :P
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA To okt 06, 2009 5:40 pm

denko4 je napisal/-a:Sava S3 je super guma za po snegu. Tudi po mokrem in suhem je vredu za normalno vožnjo. Jaz jih zelo priporočam.


odvisno tudi od avta....jaz jih za močnejša vozila ne priporočam, sploh v dežju so katastrofa , tudi v suhem in toplem vremenu se preveč rabijo, itak imate pa teste pnevmatik - so na 14 od 15 mest...to pove vse!
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MatejW To okt 06, 2009 6:02 pm

V moto reviji je s3 dobla slabo oceno. Na snegu je oprijem dober, medtem ko je na suhem im mokrem porazen!
Slika
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Napisal/-a denko4 To okt 06, 2009 6:09 pm

Verjamem, da vam v dežju ne odgovarjajo tako kot nekatere druge. Sam se pač raje vozim malo počasneje ko je cesta mokra (ni spet tako obupna, kot nekateri pravite), kot pa da kje obtičim v snegu.

Tako kot je kamal napisal, se tudi meni fajn zdi, ko vse prehitevam po avtocesti v hudih zametih ;)
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MatejW To okt 06, 2009 6:12 pm

Jaz mam dunlop winter sport 3D. Pa so zlo dobre! Tak da se splaca dat tistih par € zraven na gumo...
Za penzionisticno voznjo, pa je vsaka zimska guma dovolj dobra za nase ceste...
Slika
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 To okt 06, 2009 6:16 pm

fare je napisal/-a:O Savah in podobnih jajcah ne slišim več.
Pač sem imel februarja slabo izkušnjo(nove S3) kjer se ni zgodilo nič kaj takega razen materialne škode. Ko sem kasneje dobro preštudiral dogodek in kraj "zdrsa" sem ugotovil da bi mogoče z boljšo gumo boljše skozi prišel!
Od zdaj naprej kupim samo naj, naj boljšo robo za mojo dimenzijo in vsem ostalim vsaj pri zimski gumi svetujem enako!
lp


jah manj noret pa bo. ker ko nekatere gledam z kakimi poceni gumami se vozijo pa in so konec zime še vedno živi pa zdravi,kakor tudi avto,mi neboš reko da so gume vsega krive.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA To okt 06, 2009 7:02 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:
fare je napisal/-a:O Savah in podobnih jajcah ne slišim več.
Pač sem imel februarja slabo izkušnjo(nove S3) kjer se ni zgodilo nič kaj takega razen materialne škode. Ko sem kasneje dobro preštudiral dogodek in kraj "zdrsa" sem ugotovil da bi mogoče z boljšo gumo boljše skozi prišel!
Od zdaj naprej kupim samo naj, naj boljšo robo za mojo dimenzijo in vsem ostalim vsaj pri zimski gumi svetujem enako!
lp


jah manj noret pa bo. ker ko nekatere gledam z kakimi poceni gumami se vozijo pa in so konec zime še vedno živi pa zdravi,kakor tudi avto,mi neboš reko da so gume vsega krive.


ja...ko bodo pa enkrat v resni situaciji se bo pa poznala kvaliteta gum in njihova zavorna pot bo dalšja za nevem koliko m..pa bo bum...pol bo pa dobr :!:
gume so edina stvar ki se steka s cestiščem in zato toliko bolj pomembne, vsaj zame, in zato ne kupujem šita...kakor komu :!: :?: :!:
je pa res da če pretiravaš ti tudi dobre gume ne pomagajo.
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 To okt 06, 2009 8:24 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:jah manj noret pa bo. ker ko nekatere gledam z kakimi poceni gumami se vozijo pa in so konec zime še vedno živi pa zdravi,kakor tudi avto,mi neboš reko da so gume vsega krive.


ja poglej, včasih pa napišeš tudi kaj pametnega. :P se strinjam s tabo.
Freude am Fahren
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov