Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a darkside Pe nov 14, 2014 5:12 pm

-
Zadnjič spremenil darkside, dne Ne jan 11, 2015 4:26 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a ~toMmy~ So nov 15, 2014 4:38 am

Če imaš nek "resen" avto in si pogosto na cesti z njim, ti toplo priporočam dva kompleta, spet na "kosilnici", ki jo imam (razen prvih par mescev) za lokalno "drkarijo" sploh ne pomišljam, da bi imel drugo kot zimske, ampak to je avto, ki bo za nasljednji tehnični šel ali pod prešo ali pa v "remont" :)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a sonic So nov 15, 2014 9:45 am

darkside je napisal/-a:Samo malo za firbec - bi vi na avtu s katerim se letno naredi do 15k km vozili skozi vse leto zimske gume ali ne? Je pa res da bi ga vročina in vroč asfalt lahko kar uničla. Brez avtocest trenutno, če pa že pa izredno redko (1x na ne vem koliko časa). Razmišljam ali se mi sploh splača kupovati če letne za tako nizko kilometrino. Nisem nedeljski voznik ampak službo imam blizu.


Absolutno ne bi vozil zimskih gum poleti. Že sedajle (ker imamo relativno toplo vreme za november) mi ni najbolj všeč ideja voziti na zimskih.

Kvečjemu bi v opisani situaciji bila nemara boljša varianta, da imaš tudi pozimi letne, pa zaradi zakonov verige v prtljažniku (ampak bi potem moral tako planirat da če zapade dejansko sneg, pustiš avto na miru dokler ceste ne skopnijo, vmes pa bus/taxi/noge).

Ali pa da vzameš celoletne gume, ampak moraš dobiti kake res kvalitetne (slišim dobre stvari o Goodyear Vector 4Seasons, ampak nimam nobenih lastnih izkušenj)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
no-body
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: Sr jan 11, 2012 6:50 am

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a no-body So nov 15, 2014 1:25 pm

vector imamo mi na reševalnem vozilu pa ti povem da ni to to...smo vseeno namontirali nove zimske continental;)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a emozul So nov 15, 2014 2:38 pm

Potem se mi poraja vprašanje, če ni potem bolje imet zimske dve leti, pa jih daš stran, kot pa, da imaš celoletne, ki jih dejansko noben ne pohvali.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a Nikola_Tesla So nov 15, 2014 7:35 pm

A ni zimska po enem vročem poletju (če jo prepeče) že trda plastična za naslednjo zimo ?

Ker že zimske GY po 2 letih (vožene samo v zimskem času) mi delujejo trde plastične.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a Energetik81 Po nov 17, 2014 1:05 pm

darkside je napisal/-a:Samo malo za firbec - bi vi na avtu s katerim se letno naredi do 15k km vozili skozi vse leto zimske gume ali ne? Je pa res da bi ga vročina in vroč asfalt lahko kar uničla. Brez avtocest trenutno, če pa že pa izredno redko (1x na ne vem koliko časa). Razmišljam ali se mi sploh splača kupovati če letne za tako nizko kilometrino. Nisem nedeljski voznik ampak službo imam blizu.

Na leto naredim cca. 7000km, pa imam oba kompleta gum, in to dobrih. Pa vozim povsem umirjeno, ampak ko pride situacija, hočem imeti na feltnah najboljše, kar se dobi.
Iz tega razloga imam avto takega razreda, da ga lahko vzdržujem.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a Jerch_ Po nov 17, 2014 8:33 pm

tisti ki delate malo kilometrov in nimate avta za v "remont" kot ima toMmy enega si kupite najmanjše železne feltne za zimo (rabljene se za bilo kateri avto dobijo za max 100eu, če niso večje kot 16") in dvigalko ( 20eu) in lepo na žgance menjajte sami doma ;) v 4ih letih se investicija garantirano povrne. kot drugo pa nevem zakaj ob nakupu novih zimskih gum nekateri tako zelo "šparajo". saj razumem, da če guma stane 150eu in so manj zveneče znamke po 110eu, da je razlika. ampak večina jih vozi pozimi 195-65/15 ali še manjše, katere najdražje stanejo 60eu.. se potem res splača cenakt in kupit neko tretjo klaso za 53,87eu?? tisto energijo v cenkanje rajše usmerite na spletne strani in najdite najbolj ugodno varianto in žicajte še za popust.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a DePalmo Po nov 17, 2014 9:14 pm

x2

Sicer pa, tisti ki še ni imel dobrih gum na avtu, neve kaj je dobra guma in misli da je S3 vrhunska. Zato pa se vozimo 60 km/h po AC ko je malo dežja in 30 km/h po lokalnih cestah, ko padejo dve snežinke.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a hahehihoh Po nov 17, 2014 9:59 pm

Tako bom rekel... za zmernega voznika je tudi Sava S3 dovolj. Če prevoziš več kot kakih 20 tisoč km letno, po možnosti po zahtevnejšem terenu, je pametno vzeti malo boljše pnevmatike. Vsaj kakšen Goodyear ali Vredestein, če ne kar Continental ali Michelin, Bridgestone...
Jaz naredim letno okrog 15 tisoč evrov in nazadnje sem vzel Goodyear, prej sem imel Fuldo. Imam standardno dimenzijo in razlika v ceni med Savo in Goodyearom je bila manj kot 10 evrov. Pa ne vozim nikoli po snegu oz. mogoče 2-3x na sezono.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a Energetik81 Po nov 17, 2014 10:14 pm

DePalmo je napisal/-a:x2

Sicer pa, tisti ki še ni imel dobrih gum na avtu, neve kaj je dobra guma in misli da je S3 vrhunska. Zato pa se vozimo 60 km/h po AC ko je malo dežja in 30 km/h po lokalnih cestah, ko padejo dve snežinke.
Tudi tisti, ki ima S3 samo za pozimi in jo menja redno na 4 leta, ima še vedno boljši material kot pol ostalih voznikov na cestah.

Ne vem no, jaz sem tudi gledal S3 ali Fuldo CM3, pa sem rekel klinc in dal še dodatnih 40 za ves zimski komplet. Sedaj se vozim po mokrem kot po tirih na Conti TS800. Koneckoncev me pridejo vse gume (odlične zimske in letne) samo 10€/mesec. Brezveze nekaj šparat za tisti 1€/mesec.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a hippo Po nov 17, 2014 10:29 pm

DePalmo je napisal/-a:Sicer pa, tisti ki še ni imel dobrih gum na avtu, neve kaj je dobra guma in misli da je S3 vrhunska. Zato pa se vozimo 60 km/h po AC ko je malo dežja in 30 km/h po lokalnih cestah, ko padejo dve snežinke.

x2
Imel nove zimske gume barum. Dal dol (nove) pa namontiral Conti TS850. Razlika kot noč in dan. Guma se čisto drugače vrti... :shock:
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a Jerch_ Po nov 17, 2014 10:33 pm

Energetik81 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:x2

Sicer pa, tisti ki še ni imel dobrih gum na avtu, neve kaj je dobra guma in misli da je S3 vrhunska. Zato pa se vozimo 60 km/h po AC ko je malo dežja in 30 km/h po lokalnih cestah, ko padejo dve snežinke.
Tudi tisti, ki ima S3 samo za pozimi in jo menja redno na 4 leta, ima še vedno boljši material kot pol ostalih voznikov na cestah.

Ne vem no, jaz sem tudi gledal S3 ali Fuldo CM3, pa sem rekel klinc in dal še dodatnih 40 za ves zimski komplet. Sedaj se vozim po mokrem kot po tirih na Conti TS800. Koneckoncev me pridejo vse gume (odlične zimske in letne) samo 10€/mesec. Brezveze nekaj šparat za tisti 1€/mesec.


točno tako..
zadnjič sem se skoraj sesedel, ko sem moral sestro prepričevat naj si kupi poštene gume.. in to v 195-65/15. za 230eu je dobila michelin alpin 5 in še bon za 20eu za bencin. ušivih 210eu je bila potem realna cena gum. ps:cenkal sem se pri ceni 59,8eu za gumo, da sem dobil še 2eu popusta ;)
goodyear, dunlop in bridgestone so 55eu komad, še za preživet- nokian, uniroyal 52, medtem ko falken, sava in kleber 45eu. enkrat se ne gre v oštarijo papat in si not.

ps: mene pa zgrozi pogled na a.net in bolho.. gume večina 6-9 let stare in cene kot, da so unikati. in se dejansko prodajo.. da ne govorim, da imajo lokalni vaški dilerji za internetno nepismene tak cenik, da te prime srat. Lasso se prodaja za ceno Michelina že kakšnih 15km iz glavnega mesta.. :evil:
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a mavrica Po nov 17, 2014 10:43 pm

Gume, ki so po 4 letih že trde, se prodajajo še vedno kot suho zlato. Malo voženo, staro dve pnevmatiki od 07, dve od 09. Ponavadi ti želijo še utiriti zarjavela platišča. Ljudje so nori, le kdo to kupuje.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a ~toMmy~ Po nov 17, 2014 10:45 pm

Energetik81 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:x2

Sicer pa, tisti ki še ni imel dobrih gum na avtu, neve kaj je dobra guma in misli da je S3 vrhunska. Zato pa se vozimo 60 km/h po AC ko je malo dežja in 30 km/h po lokalnih cestah, ko padejo dve snežinke.
Tudi tisti, ki ima S3 samo za pozimi in jo menja redno na 4 leta, ima še vedno boljši material kot pol ostalih voznikov na cestah.


Kruto je to, da so se zadnja leta zelo razpasle "kitajske" gume in da jih narod kupuje kot kure brez glav, pa to takšne gume (npr. Infinity), da je še S3 v primerjavi z njimi vrhunska...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a DePalmo To nov 18, 2014 9:21 am

hahehihoh je napisal/-a:Tako bom rekel... za zmernega voznika je tudi Sava S3 dovolj. Če prevoziš več kot kakih 20 tisoč km letno, po možnosti po zahtevnejšem terenu, je pametno vzeti malo boljše pnevmatike. Vsaj kakšen Goodyear ali Vredestein, če ne kar Continental ali Michelin, Bridgestone...
Jaz naredim letno okrog 15 tisoč evrov in nazadnje sem vzel Goodyear, prej sem imel Fuldo. Imam standardno dimenzijo in razlika v ceni med Savo in Goodyearom je bila manj kot 10 evrov. Pa ne vozim nikoli po snegu oz. mogoče 2-3x na sezono.


Taka je moja mat, naredi okoli 20.000 na leto, je umirjena voznica in je skos prisegala na S3. Zato sem jo pa moral jaz vozit v službo ko je bil sneg, vse dokler je nisem prepričal v nakup UG8, sedaj je zgodba čisto drugačna. Razlika v ceni je bila takrat mislim da manj kot 40e za celoten komplet (med UG8 in S3, novimi), imela ga bo pa vsaj 4 leta oz. dokler se bojo gume držale snega.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a darkside To nov 18, 2014 9:43 am

Energetik81 je napisal/-a:
darkside je napisal/-a:Samo malo za firbec - bi vi na avtu s katerim se letno naredi do 15k km vozili skozi vse leto zimske gume ali ne? Je pa res da bi ga vročina in vroč asfalt lahko kar uničla. Brez avtocest trenutno, če pa že pa izredno redko (1x na ne vem koliko časa). Razmišljam ali se mi sploh splača kupovati če letne za tako nizko kilometrino. Nisem nedeljski voznik ampak službo imam blizu.

Na leto naredim cca. 7000km, pa imam oba kompleta gum, in to dobrih. Pa vozim povsem umirjeno, ampak ko pride situacija, hočem imeti na feltnah najboljše, kar se dobi.
Iz tega razloga imam avto takega razreda, da ga lahko vzdržujem.

no to me je zanimalo ;) sicer imam tudi jaz avto ki ga lahko vzdržujem ampak nisem bil ziher če se mi splača ali ne imeti dvojne gume. imam pa tako ali tako dobre gume ki so bile prekleto dobro pri meni tudi stestirane in jih za savine res ne bi menjal (imel 3x - prvič, zadnjič in nikoli več). v primerjavi s temi je tako kot da bi bile brez profila :D
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a Firediver Ne dec 07, 2014 4:02 pm

Kaj pa predlagate v primeru, da vozite celo leto mešano po asfaltu, grobem terenu in makadamu z lužami ob deževjih..glede na podlago, bi ustrezale zimske (mud), glede na temperature pa bi zimske po asfaltu uničilo. Kaj naredit?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a Energetik81 To dec 09, 2014 9:34 am

Firediver je napisal/-a:Kaj pa predlagate v primeru, da vozite celo leto mešano po asfaltu, grobem terenu in makadamu z lužami ob deževjih..glede na podlago, bi ustrezale zimske (mud), glede na temperature pa bi zimske po asfaltu uničilo. Kaj naredit?
Zimske gume in jih pač bolj pogosto menjaš. Recimo Alpin A5, ki ima zelo nizko obrabo.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
CheFF
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Ne nov 08, 2009 10:23 pm

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a CheFF Pe dec 19, 2014 6:19 pm

Bi se ful poznala razlika med 205/55/16 in 195/65/15 (oboje enaka znamka gum) v vožnji po snegu?
Avto je a6 c4 quattro in se mi zdijo za dinamično vožnjo (po asfaltu seveda) 15-ke premajhne, je z 16kami veliko bolj odziven in se tudi lepše da peljat.

Pa še to: Ima kdo dejanske izkušnje kaka je razlika med sava s3 in sava hp v vožnji samo po snegu?
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov