Kam nove gume?

spredaj
76
68%
zadaj
35
32%
 
Skupaj glasov : 111
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Po okt 02, 2006 1:32 pm

TUNING_BOY je napisal/-a:
M3 je napisal/-a:boljše gume grejo vedno zadaj, ker zadnje gume držijo smer.


Aja? To pa nism vedu! :roll:


sprednje jo pa spreminjajo. kaj je torej boljše, ko te skoraj (tik prej) odnaša - da ti poruši konstanto, ali da ti spremeni variablo? Ko tako pogledam, se začenjam z Neskončnim končno strinjati.
 
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Sr feb 23, 2005 2:09 pm

Napisal/-a GEISTERFAHRER Po okt 02, 2006 2:51 pm

Zapomni si; Bojše gume - zadaj! :!:
Alfa-146 BOXER, za dušo in telo!
Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI Po okt 02, 2006 3:17 pm

Mah brezveze; očitno so tukaj ljudje, ki obvaladjo več kot sami proizvajalci gum in trgovine, ki jih prodajajo - svaka čast folk - čez vikend boste pa odkrili zdravilo za raka, ker zdravniki tudi nimajo pojma :roll:
-Bom rekel takole; le kaj so vam inštruktorji vožnje, ko ste delali izpite govorili? -Da je kar 3/2 ljudi prepričanih napačno glede takšnih osnov je zaskrbljujoče; še posebej ker vas potem srečujemo na cesti. Se niste sesuli do sedaj, ker se držite vse hpredpisov? -Super; naslednjič ko bo treba narest manever na poledeneli cesti zaradi xy razloga, boste še kako pogrešali tista 2 mm zadaj.

Sam sem natrosil več linkov da si preberete, če je že brezveze pisat o lastnih izkušnjah.
-Isto vam bo povedal vsak zdrav vulkanizer. Od kje ta skepsa v glavi torej? -Ste se v šoli tudi kregali da je 1+1 = 11 in ne 2, ker vam tako to deluje?
-Ajt mejte se; pa zamislite se nad zapisanim ker je brezveze fantje da se vas prepričuje v nekaj kar nočete verjeti. Pa srečno vožnjo vsem ;)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Walker_P Po okt 02, 2006 3:38 pm

INFINITI je napisal/-a:
AM je napisal/-a:Pomoje je tole vse skup ena marketinška poteza dajat slabše gume na pogonska kolesa, da se bi ja čimprej obrable, da bi ja čimprej obtičal nekje v kalncu in da bi čimvečkrat nove kupoval.. Nič čudnega potem, da se da človeka žejnega čez vodo pripeljat.
Vsi neki govorite, kak zanaša zadek pa kr neki, ko avto začne zanašat, ga spodnese celega v smeri gibanja. Nisem še videl, da bi na ovinku v snegu avto šel s ceste zato, ker mu je zadek zaneslo. Ko avto zgubi grip z cestiščem gre cel s ceste cel v smeri gibanja.
Pejd na zasneženo ali ledeno parkirišče, se pelji naravnost z večjo hitrostjo, začni zavijat in lahko še ročno zategneš, ko se ne boš zasukal tak, ko boš ti hotel. Ampak bo avto šel cel v smeri gibanja in ne boš ti nič pripomogu če boš mel bolše gume na nepogonskih kolesih.
Če se boš pa peljal 10 km/h, pol boš pa lahko manevre izvajal, kdo se pa vozi 10 km/h.
Bol važno je da maš ti grip na pogonskih kolesih, kjer je tudi narejen avto zato da ima bolši grip, kjer je ponavadi tudi teža mašine. S tem imaš definitivno bolši nadzor nad vozilom, kar se tiče ustavljanja kot tudi speljevanja, kar se pa tiče ovinkanja je pa važno, da prilagodiš vožnjo razmeram, drugače pa letiš s ceste pa tudi če maš na glavo zmontirane bolše pnevmatike, ko nič ne pripomoreš temu.


Ja seveda- marketinška poteza je to :lol: Dej đekson prpizdi po zaledeneli cesti iz levega v desni ovinek; boš videl kak slingshot ti bo guzica naredila - kaj si šele začel avto peljat?
-Jao kake stresate; bože me sačuvaj - poglej ma michelinov link filme :roll:

Te pa tak ni čudno da te z ovinka fukne če pa prpičiš po zaledeneli cesti. Ti dam en primer, 2 leti nazaj se spravlamo v francijo smučat, doma smo na enem hribu. Čez noč je padal dež pa zmrzval na cesti. Zutri je blo cca 1,5cm na debelo leda, tak da kar so posipal niti mal ni pomagal. Gume so ble nove, oz montirane cca 2-3 tedne pred tem dogodkom GY 6. In ne boš verjel, počas se nisi mogu pelat ker je sama sila avta naredla svoje, če bi se pa hotu vsaj 40 pelat, da neb avto sam nesl navzdol, bi pa na prvem ovinku zdrsel, v tem primeru ti sam ježevke pomagajo. Tak da če se boš ti pozimi po zasneženi cesti vozu tko kot poleti pri 25 stopinjah, te pridem pomagat reševat iz prvega jarka. Tak, da ko si reku da je bolš daz zadaj gume, ti rečem sam tole, če se boš vozu glede na razmere na cestah, je za moje pojme odločitev posameznika kam bo dal gume. Sam sm jih premontiral skor 100% ene 6-7× na sezono. S tem da so ble bolše gume skos na pogonski osi, spredaj se pravi. In zakaj to? Ko ni blo snega so ble slabše gume spredaj, ko je padu sneg sm jih šou premontirat, da so ble slabše zadaj. Zakaj tako? Iz preprostega razloga. Doma sm mal v rovtah, in je dost bolš met bolše gume na pogonski osi, pri meni spredaj, in pa še zaradi užitka v ovinkih in raznih krožiščih. Vrjameš al pa ne, po nesplužemen terenu, 32cm snega na cest, avto je od tal ene 14-16cm, pršu brez večjih problemov, razn ta, da mi je spred tolk snega naplužl da luči niso niti mal svetle ( beri: blo je ob 2 zutri). Pa še marsikaj ti lahka povem, zakaj je bolš dat bolše gume spredaj oz na pogonsko os. Lahka ti pa tut demonstriram to zimo če hočeš.
 
Uporabniški avatar
M3
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1931
Pridružen: Pe sep 05, 2003 9:11 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a M3 Po okt 02, 2006 9:19 pm

nima smisla fantje neki zgubljat živce, sej anketa je tudi pokazala kolko "poznavalcev"
imamo tle.
Slika
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Po okt 02, 2006 9:50 pm

M3 je napisal/-a:nima smisla fantje neki zgubljat živce, sej anketa je tudi pokazala kolko "poznavalcev"
imamo tle.

Zakaj že "poznavalcev"? Jst sm tud glasoval, da naj da spredaj. To pa zato ker med temi novimi gumami in tistimi starimi NI take razlike, kot se navajajo v vseh linkih v tej temi in za ta primer ne velja da ga bo začel zanašat v ovinku, ker ta guma NI slaba. Eno leto stara guma pa še 6mm profila, no! To je še super guma, vse 4 gume so še skoraj enake, zato sem glasoval da naj da na pogonska kolesa tisto z malo več profila, držijo se pa vse 4 na cesti enako.. Mogoče bi tisto 1 leto starosti občutili res profesionalci na kšni progi, tukaj pač dvomim da bo/je razlika...
lp
 
milankregar
Uporabnik
 
Prispevkov: 945
Pridružen: Sr mar 30, 2005 6:24 pm

Napisal/-a milankregar Po okt 02, 2006 10:04 pm

TUNING_BOY je napisal/-a:
M3 je napisal/-a:boljše gume grejo vedno zadaj, ker zadnje gume držijo smer.


Aja? To pa nism vedu! :roll:

Ja, pa jadee. Jaz vedno z zadnjo osjo zavijam. :rofl :rofl :rofl
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Po okt 02, 2006 10:10 pm

milankregar je napisal/-a:
TUNING_BOY je napisal/-a:
M3 je napisal/-a:boljše gume grejo vedno zadaj, ker zadnje gume držijo smer.


Aja? To pa nism vedu! :roll:

Ja, pa jadee. Jaz vedno z zadnjo osjo zavijam. :rofl :rofl :rofl

sprednje določajo smer, zadnje pa držijo. Hahahaha...not :roll:
 
Uporabniški avatar
M3
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1931
Pridružen: Pe sep 05, 2003 9:11 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a M3 Po okt 02, 2006 10:17 pm

W|zz je napisal/-a:
milankregar je napisal/-a:
TUNING_BOY je napisal/-a:
M3 je napisal/-a:boljše gume grejo vedno zadaj, ker zadnje gume držijo smer.


Aja? To pa nism vedu! :roll:

Ja, pa jadee. Jaz vedno z zadnjo osjo zavijam. :rofl :rofl :rofl

sprednje določajo smer, zadnje pa držijo. Hahahaha...not :roll:


nima smisla no, se vidi da eni ne morejo razlikovat niti dveh besed. :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Napisal/-a ThugBoy Po okt 02, 2006 10:37 pm

zakaj pa je pol 2/3 ljudi narobe prepricanih?
kdo jih je tolko preprico in kak to? :?:
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Če okt 12, 2006 4:57 pm

absolutno zadaj..mam primer...sem mel spredaj zimske gume ozje kot zadaj letne ( ne vprasajte zakaj :D ) , in ni bilo neke bistvene razlike v legi vozile napram prej, ko sem dal se zadaj zimske, se je lega na cesti obcutno ( da ne recem drasticno ) poslabsala, sploh v ovinkih, torej zadnja kolesa res drzijo smer v ovinku.

Seveda pa je najboljse met vse 4 gume dobre.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če okt 12, 2006 5:25 pm

speedfreak je napisal/-a:absolutno zadaj..mam primer...sem mel spredaj zimske gume ozje kot zadaj letne ( ne vprasajte zakaj :D ) , in ni bilo neke bistvene razlike v legi vozile napram prej, ko sem dal se zadaj zimske, se je lega na cesti obcutno ( da ne recem drasticno ) poslabsala, sploh v ovinkih, torej zadnja kolesa res drzijo smer v ovinku.

Seveda pa je najboljse met vse 4 gume dobre.

poslabšala ali poboljšala?
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Napisal/-a kalbo Sr nov 08, 2006 1:05 pm

AM je napisal/-a:Pomoje je tole vse skup ena marketinška poteza dajat slabše gume na pogonska kolesa, da se bi ja čimprej obrable, da bi ja čimprej obtičal nekje v kalncu in da bi čimvečkrat nove kupoval.. Nič čudnega potem, da se da človeka žejnega čez vodo pripeljat.
Vsi neki govorite, kak zanaša zadek pa kr neki, ko avto začne zanašat, ga spodnese celega v smeri gibanja. Nisem še videl, da bi na ovinku v snegu avto šel s ceste zato, ker mu je zadek zaneslo. Ko avto zgubi grip z cestiščem gre cel s ceste cel v smeri gibanja.
Pejd na zasneženo ali ledeno parkirišče, se pelji naravnost z večjo hitrostjo, začni zavijat in lahko še ročno zategneš, ko se ne boš zasukal tak, ko boš ti hotel. Ampak bo avto šel cel v smeri gibanja in ne boš ti nič pripomogu če boš mel bolše gume na nepogonskih kolesih.
Če se boš pa peljal 10 km/h, pol boš pa lahko manevre izvajal, kdo se pa vozi 10 km/h.
Bol važno je da maš ti grip na pogonskih kolesih, kjer je tudi narejen avto zato da ima bolši grip, kjer je ponavadi tudi teža mašine. S tem imaš definitivno bolši nadzor nad vozilom, kar se tiče ustavljanja kot tudi speljevanja, kar se pa tiče ovinkanja je pa važno, da prilagodiš vožnjo razmeram, drugače pa letiš s ceste pa tudi če maš na glavo zmontirane bolše pnevmatike, ko nič ne pripomoreš temu.

V eni temi malo višje je en napisal, da je marketinška poteza podatek, da so za pozimi zimske gume, ti pa praviš, da je dejstvo, da se da boljšo gumo na zadnja kolesa marketinška poteza. Sami đeki ste kle gor, res, noben pa pojma nima.
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Sr nov 08, 2006 1:09 pm

Sej po snegu voziš počasi in ti ne bo kar tako odneslo zadka, medtem, ko spredaj pa rabiš dobre gume, da sploh lahko pelješ po snegu in da ti ne vrti v prazno.
Evo, pa še nekaj iz mojega primera. Sm meu spredaj slabe gume in zadaj dobre. V ovinkih kriza, je šlo kr naravost, pa nisem pretiraval, vrtelo na snegu že na majhnem klančku, nikamor pršu, no in sm zamenju, tako, da sem dal zadaj slabe in spredaj dobre. Rezultat, odlično, pršu kamor hotu in zadka mi sploh ni odnašalo, kljub slabim zadnjim gumam, tako, da daj spredaj dobre, zadaj slabše.
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Napisal/-a kalbo Sr nov 08, 2006 1:18 pm

Mater, ampak ste pa đeki, treba povedat. Pol mi pa še povejte, zakaj se zategne ročna, če se hoče avto obrnit za 180 stopinj, če ne držijo smeri zadnje gume. veliko ljudi sploh nima pojma, ampak mislijo, da so pa najmanj Alonsoti, če že ne Šumaherji.

Tko je! Če maš vse 4 gume nove, pa jih uporabljaš tako kot je treba, se pravi, da menjaš vsaj enkrat na sezono naprejnazaj, se ti itak ne more zgodit, da bi mel na katerikoli osi pretirano slabšo gumo. menjaš vse 4 pa je najbolš. To pameten voznik počne!
Če pa tega ne počneš, si pa na tem, da kupiš samo en par gum, boljši par gum od starih pa obdržiš. Nova guma vedno paše zadaj, iz že napisanih razlogov, pa si razlagajte razni pametnjakoviči te stvari kokr hočte. Tist k napiše, da je treba pohodit gas, če ti odnese zadek itak sploh ne ve, kaj je vožnja.

Tudi v zgoraj opisanem primeru ima človek leto dni staro gumo in novo gumo. Ker vemo, da guma s časom zgublja na kvaliteti, si človek želi, da bi jo prej znucal kot novo. Ker pa vemo, da mora biti boljša guma zadej, pa o tem sploh ni več dileme.
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Napisal/-a kalbo Sr nov 08, 2006 1:20 pm

S tako slabimi gumami na katerikoli osi se pa pameten človek sploh nebi vozil.
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Sr nov 08, 2006 1:33 pm

Kalbo, če ti odnese zadek, mooorraš dat po gasu, da te vleče avto v ovinek, ne pa iz njega! To si zapomni, je isto, kot ata na mamo!
Če pa mi ne verjameš, pa vprašaj kakšnega reylista, boš presenečen ;)
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Napisal/-a kalbo Sr nov 08, 2006 1:47 pm

Cash je napisal/-a:Kalbo, če ti odnese zadek, mooorraš dat po gasu, da te vleče avto v ovinek, ne pa iz njega! To si zapomni, je isto, kot ata na mamo!
Če pa mi ne verjameš, pa vprašaj kakšnega reylista, boš presenečen ;)


Namontiraj si zadaj una koleščka, pa probaj dat gas ko ti nosi zadek. Boš presenečen ;) Pa ravno rejlist mi je pokazal to.

Rejli tehnika je pa čisto nekaj drugega kot normalna vožnja. Tam z odnašanjem avtomobila zavira, postavi avto v željeno smer in gassa. Avto mu naravnost vleče iz ovinka.
 
Uporabniški avatar
smile4me
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe maj 28, 2004 9:05 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a smile4me Sr nov 08, 2006 2:41 pm

me zanima če bote tko po gasu prtiskal ko vam bo zadek odnašal :?: :?: :?: :!:
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr nov 08, 2006 3:00 pm

Eni mamo pogon na vsa 4 kolesa, pa nimamo problemov pozimi, vedno dajemo pa vse 4 gume dobre na avtomobile. Jst nikoli ne menjam samo dveh, se ne splača.



P.S. upam, da bo letos vsaj kak meter in pol snega po cestah, pa da ga bodo začel plužit kot na švedskem - samo tok, da ga 5cm zbitega ostane na cestišču pa nič solit.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov