Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo Po okt 23, 2006 9:01 pm

MacTron je napisal/-a:
xyxyxy je napisal/-a:NE, ker nisi sam kriv, da si obstal v snegu.


v primeru da imas premalo profila si spet lahko na istem...


kolko mm pa more imet zimska guma profila minimalno?
LP
Slika
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply To okt 24, 2006 6:27 am

3mm ( to velja za zimsko kot za letno ).
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Dariooo To okt 24, 2006 4:26 pm

simply je napisal/-a:3mm ( to velja za zimsko kot za letno ).


kako za zimsko in za letno? kaksna je pol razlika med zimsko in letno gumo...le v napisu da je zimska, globina profila je pa enaka poletni :?: :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply To okt 24, 2006 4:43 pm

Vprašaj vladajočo koalicijo ali pa opozicijo.

Vsi bodo rekli 3mm. Zakaj pa ne povedo.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Napisal/-a RedBaron To okt 24, 2006 4:49 pm

Dariooo je napisal/-a:
simply je napisal/-a:3mm ( to velja za zimsko kot za letno ).


kako za zimsko in za letno? kaksna je pol razlika med zimsko in letno gumo...le v napisu da je zimska, globina profila je pa enaka poletni :?: :roll:


Za zimsko opremo se šteje guma ki ima najmanj 3mm profila.

Saj poleti lahko voziš z letnimi (in tudi z zimskimi) gumami z manj profila (min je 1.6mm)
 
Uporabniški avatar
CLIO3
Novinec
 
Prispevkov: 259
Pridružen: To okt 10, 2006 6:34 pm
Kraj: Kranjsterdam

Napisal/-a CLIO3 To okt 24, 2006 5:51 pm

Najvecja razlika med letno in zimsko je predvsem v materialu! Zimska gume je od 7 stopinj in manj mehkejsa, docim je letna pri isti temperaturi trša!

Pri temperaturah ki so pa pod 0 je pa razlika občutna! Letna guma je pri recimo -5 zelo trda in tudi za suho cesto problematicna, docim zimska je pri tej temperaturi mehkejsa!
Tko da ni zimska guma samo za sneg dobra, tudi za nizke temperature!

Kar se pa vprasanja o CELOLETNI pnevmatiki tice je moj nasvet tak ( tudi mnenja uporabnikov teh gum ):
Je bol tko no, za sneg bol svoh, za poleti pa tudi!

Je pa tut cena celoletnih gum dokaj visoka!

Jest ti priporocam kupi zimske za pozimi in letne za poleti! :D
Clio III Dynamic Sport 1.6 16V
 
Vuso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 677
Pridružen: Po maj 10, 2004 10:55 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a Vuso Pe okt 27, 2006 8:56 am

Tole o slabši letni gumi pri nizkih temperaturah je en velik reklamni nateg.Tudi, če je temperatura okrog 0 je letna guma še zmeraj boljša.Seveda, če na cesti ni snega.Kako nekdo tukaj sledi koloni, ki se pelje po zasneženi cesti z letnimi gumami mi ni jasno.sneg ti "zabaše" profil na letni gumi in je konec veselja.Jaz se tudi pozimi vozim z letnimi gumami in dokler ni snega ni nobenih problemov.Ker mi ni treba delat nekih relacij si to lahko privoščim.Če greš nekam malo dlje so pa zimske obvezne, ker nikoli ne veš kdaj bo začelo snežit.
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply Pe okt 27, 2006 5:40 pm

Tole o slabši letni gumi pri nizkih temperaturah je en velik reklamni nateg.


:tomidelej:

To načeloma drži če so gume ogrete.

Kako nekdo tukaj sledi koloni, ki se pelje po zasneženi cesti z letnimi gumami mi ni jasno.sneg ti "zabaše" profil na letni gumi in je konec veselja


Jaz sem komot vozim v koloni ( iz Ng po spodnji soški dolini ) z letnimi gumami, kljub temu da je sneg po cesti. Problem pa nastane na klancih. Sicer pa kako so vozili v preteklosti, ko so redki imeli zimske gume. Ali so ostali doma? Ne z letnimi so se vozili.

P.s. Nisem pa zagovornik letnih gum pozimi.
 
Uporabniški avatar
slobender
Novinec
 
Prispevkov: 151
Pridružen: Ne sep 04, 2005 5:52 pm

Napisal/-a slobender Sr nov 08, 2006 9:26 am

Ok, čas je da kupim nove gume in spet ciljam na "celoletne". Zdaj me pa zanima katere gume mi priporočate za nek normalni denar za Tipota 1.4. Zdaj mam gor Ultra Grip 5 165/65/R14. Malo me vleče na Savo, ampak raje povprašam ostale. :oops:
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Napisal/-a kalbo Sr nov 08, 2006 12:39 pm

Vuso, tipičen odgovor človeka, ki špara na gumah.

Brez romanov in dodatnih bedarij: Za poleti so letne gume, za pozimi pa zimske, pa gotovo. Ravno tako, kot je pozimi letna guma slabša od zimske je poleti zimska slabša od letne in to je dejstvo in ne reklamni nateg, kot se nekateri šparajoči slepijo. Pa ni važno, al pada sneg al ne.

Važno da se avto sija, pa ni važno kakšne gume so gor. Za gume vedno zmanjka keša, v resnic bi mogl pa ravno v gume investirat največ. Sam ne, folk da raj za tahude feltne celo premoženje, gor so pa najcenejše možne gume.
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Napisal/-a kalbo Sr nov 08, 2006 12:41 pm

slobender je napisal/-a:Ok, čas je da kupim nove gume in spet ciljam na "celoletne". Zdaj me pa zanima katere gume mi priporočate za nek normalni denar za Tipota 1.4. Zdaj mam gor Ultra Grip 5 165/65/R14. Malo me vleče na Savo, ampak raje povprašam ostale. :oops:


M+S guma ni celoletna, ampak zimska.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Sr nov 08, 2006 12:52 pm

pomojem je mislu goodyear vector 5...
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Vuso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 677
Pridružen: Po maj 10, 2004 10:55 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a Vuso Sr nov 08, 2006 2:08 pm

kalbo je napisal/-a:Vuso, tipičen odgovor človeka, ki špara na gumah.

Brez romanov in dodatnih bedarij: Za poleti so letne gume, za pozimi pa zimske, pa gotovo. Ravno tako, kot je pozimi letna guma slabša od zimske je poleti zimska slabša od letne in to je dejstvo in ne reklamni nateg, kot se nekateri šparajoči slepijo. Pa ni važno, al pada sneg al ne.

Važno da se avto sija, pa ni važno kakšne gume so gor. Za gume vedno zmanjka keša, v resnic bi mogl pa ravno v gume investirat največ. Sam ne, folk da raj za tahude feltne celo premoženje, gor so pa najcenejše možne gume.

Tole si zelo falil.Mislim, da je lani Avto Magazin celo delal ene teste ravno na to temo in so bili razlike minimalne.Večkrat celo v korist letnih gum.Seveda, če je sneg nimaš z letno gumo kej iskat po cestah.
Glede na to, da sem človek, ki špara na gumah so verjento GY eagle f1, ki so trenutno na mojem avtu zelo slabe in poceni gume ;)
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Napisal/-a kalbo Sr nov 08, 2006 2:24 pm

Razlika se pojavi na mokrem, ko je letna fejst pretrda. Sej nova letna še gre, tri leta stara je pa katastrofa.
GY F1 me pa nikoli niso prepričale. Je pa dobra in kvalitetna guma.
 
Uporabniški avatar
slobender
Novinec
 
Prispevkov: 151
Pridružen: Ne sep 04, 2005 5:52 pm

Napisal/-a slobender Sr nov 08, 2006 4:38 pm

kalbo je napisal/-a:
slobender je napisal/-a:Ok, čas je da kupim nove gume in spet ciljam na "celoletne". Zdaj me pa zanima katere gume mi priporočate za nek normalni denar za Tipota 1.4. Zdaj mam gor Ultra Grip 5 165/65/R14. Malo me vleče na Savo, ampak raje povprašam ostale. :oops:


M+S guma ni celoletna, ampak zimska.


My bad. :?

@ ostali : Em, ok. Zdaj jebanja v glavo med sabo je blo dovolj. Bi lahko še kdo odgovoril na moje vprašanje. :evil:
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Sr nov 08, 2006 4:58 pm

kalbo je napisal/-a:
slobender je napisal/-a:Ok, čas je da kupim nove gume in spet ciljam na "celoletne". Zdaj me pa zanima katere gume mi priporočate za nek normalni denar za Tipota 1.4. Zdaj mam gor Ultra Grip 5 165/65/R14. Malo me vleče na Savo, ampak raje povprašam ostale. :oops:


M+S guma ni celoletna, ampak zimska.

Kje bi se dal pa to uradno prebrat? Če gledam na mimovrste celoletne gume, majo ravno te oznako m+s :? Sej verjamem drgač, sam rad bi nekje črno na belem prebral..
(gugl nc ne najde :D)
 
Uporabniški avatar
kalbo
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Če nov 18, 2004 11:48 am

Napisal/-a kalbo Sr nov 08, 2006 6:10 pm

M+S pomeni Mud + Snow, oznaka za celoletne gume je all season.

Kar se tiče pa primerjave med Eskimo in Good Year. če maš denar, vzemi UG 7, če ga pa nimaš, vzemi pa Eskimo, sam nikar nalitih. Je pa GY UG7 zares odlična guma. odlična je pa tud UG 6.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Sr nov 08, 2006 6:16 pm

slobender je napisal/-a:Ok, čas je da kupim nove gume in spet ciljam na "celoletne". Zdaj me pa zanima katere gume mi priporočate za nek normalni denar za Tipota 1.4. Zdaj mam gor Ultra Grip 5 165/65/R14. Malo me vleče na Savo, ampak raje povprašam ostale. :oops:


no da bos vedel da te noben ne j... v glavo napisal si da SPET ciljas na celoletne
torej celoletne goodyear so vector 5 in ne ultra grip 5 torej? najprej to
razcistimo... potem pa k tvojem vprasanju

kaj je zate normaln denar... poglej si mal avtomoto oddelek
Zadnjič spremenil MacTron, dne Sr nov 08, 2006 6:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Sr nov 08, 2006 6:19 pm

kalbo je napisal/-a:M+S pomeni Mud + Snow, oznaka za celoletne gume je all season.

To vem, ampak na mimovrste imajo še vedno nekatere celoletne oznako m+s. zakaj?
 
Uporabniški avatar
slobender
Novinec
 
Prispevkov: 151
Pridružen: Ne sep 04, 2005 5:52 pm

Napisal/-a slobender Sr nov 08, 2006 6:26 pm

MacTron: nisem mislo, da mene jebete, ampak da se med sabo analno zlorabljate. :P

Normalni denar? Nekje 12k za gumo. :lol:
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov