Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh To okt 24, 2006 9:28 pm

Samotar je napisal/-a:Na gotovino je konkretno dimenzija 185/60 R14 okroglih 8 jurjev.


Jaz pa imam malo širše in za colo večje ;)

Obnesejo se pa dobro. Med vožnjo nisem opazil kake razlike med temi in letnimi GY NCT-5, 205/50-16. Ni hrupa za slišat in nič. Nisem še zaplaval z njimi, seveda se pa vozim zimskim razmeram primerno in jih ne tiščim v meje. :)
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply To okt 24, 2006 9:30 pm

Sodelavka ima malo km z njimi.

Povedala je samo, da so po mokrem boljše od Save Eskimo S3.
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR To okt 24, 2006 9:32 pm

sebaveh je napisal/-a:
Samotar je napisal/-a:Na gotovino je konkretno dimenzija 185/60 R14 okroglih 8 jurjev.


Jaz pa imam malo širše in za colo večje ;)


To že, samo niso pa toliko večje, da bi ble pol dražje.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice Sr okt 25, 2006 10:26 am

No, da ne zaidemo iz teme, prilagam uradni izjavo podjetja na članek v Financah.

--------
Pozdravljeni,

Veseli nas, da prostor v slovenskih medijih najdejo tudi članki s področja spleta oziroma spletnega nakupovanja. V včerajšnjih Financah smo opazili vaš članek E-nakupi so komaj kaj cenejši. To, da ste se pri pisanju osredotočili na spletne trgovine, ki so opisane v raziskavi RIS 2004 je sicer pravilno, saj je to relevanten vir, a glede na dinamičnost spleta so podatki v raziskavi precej zastareli. Tako ste spregledali spletni nakupovalni center mimovrste=), ki s 50.000 kupci, 15.000 artikli in več kot dvema milijonoma evrov prometa (to je številka za leto 2005, ki smo jo letos dohiteli že poleti) zagotovo predstavlja omembe vrednega trgovca. Trgovci,
ki ste jih omenili v članku niti niso primarno spletni trgovci. Spletni nakupi so ugodnejši od tistih v 'navadni' trgovini že zaradi tega, ker ni stroška prostora in ljudi.

Že za zimske pnevmatike, ki ste jih analizirali, je razvidno, da je prihranek pri nakupu celotnega seta (4) pnevmatik skoraj 8.000 SIT. Opomba: spletni trgovec, ki ste ga analizirali, ni najcenejši, namreč ista pnevmatika je v spletnem nakupovalnem centru mimovrste=) več kot 500 sit cenejša. Prihranek 8.000 sit pri nakupu pnevmatik pa ni zanemarljiv. Če tu upoštevamo še stroške poti do prodajalca pnevmatik, je razlika še toliko večja. Če se bo nekdo iz Murske sobote zapeljal do Špana po pnevmatike, bo samo za gorivo in cestnine moral odšteti več kot 5.000 tolarjev, da ne omenjamo časa, porabljenega za to. Pri nakupu prek spleta pa je dostava na dom v večini primerov (za višje zneske) brezplačna, ali pa je treba plačati
znesek, ki praviloma ne presega enega prešerna. In še nakup je opravljen udobno, od doma.

Artikli so glede na redne cene (prodaja v 'fizičnih' trgovinah) cenejši tudi za prek 50 odsotkov, v primeru pnevmatik, na katere ste se osredotočili, pa je praviloma popust 30-odsotetn (največ pa 37 odstotkov za Goodyear Eagle UG GW3 205/55 R16 94V, kjer je prihranek že pri eni sami pnevmatiki 20.557 SIT, pri celotnem setu bi torej z e-nakupom prihranili več kot 80 tolarskih tisočakov.

Če potrebujete še več podatkov o spletnem nakupovalnem centru mimovrste=) ali o prednostih kupovanja prek spleta, vam bom z veseljem odgovoril.

Z lepimi pozdravi,

Miha Rejc
Odnosi z javnostmi

Domenca d.o.o.
Tel.: +386 4 5837 708
Fax.: +386 4 5831 999
www.domenca.si
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Sr okt 25, 2006 10:44 am

Ice, kaj pa glede tega kar so napisali ze nekateri pred menoj? Namreč, da se v "fizičnih" trgovinah še vedno da dobit ceneje gume+da je brezplačna premontaza. Tako je lahko prihranek tudi 10k.. Torej ni cist res da je nakupovanje prek spleta vedno cenejše.. Se pa strinjam da se seveda ne splača nekomu iz Kp v Mb hodit, sam takih primerov ne vem ce je kej, ponavad so blizje ksni drugi prodajalci.. Brez zamere :)

Še to me zanima: Redna cena, spletna cena. Od kje oz. kako se ta redna cena določi?

lp
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice Sr okt 25, 2006 11:11 am

Redno ceno določijo proizvajalci, oz. taki so uradni ceniki. Glede montaže: centriranje, montaža in novi ventili te pridejo ca. 4-8k, oz. več v večjih krajih oz. tam kjer ni "konkurence". Če dobiš ceneje pri kakšnem takem vulkanizerju, zakaj pa ne - danes je tko da preveriš ceno/kvaliteto povsod, magari v Singapurju, ker ti net to omogoča :) ampak... po drugi strani vidiš še vedno folk kupovat obleke v BTC ali gume v Tušu/Mercatorju :) pa vrjem, ni najceneje :)


p.s. v kratkem bo na A.com akcija.... za vse tiste, ki ste čakal na promo-kode.
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
ghostrider
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po jan 23, 2006 10:37 am
Kraj: kva te boli ku...

Napisal/-a ghostrider Sr okt 25, 2006 12:35 pm

ice je napisal/-a:Redno ceno določijo proizvajalci, oz. taki so uradni ceniki. Glede montaže: centriranje, montaža in novi ventili te pridejo ca. 4-8k, oz. več v večjih krajih oz. tam kjer ni "konkurence". Če dobiš ceneje pri kakšnem takem vulkanizerju, zakaj pa ne - danes je tko da preveriš ceno/kvaliteto povsod, magari v Singapurju, ker ti net to omogoča :) ampak... po drugi strani vidiš še vedno folk kupovat obleke v BTC ali gume v Tušu/Mercatorju :) pa vrjem, ni najceneje :)


p.s. v kratkem bo na A.com akcija.... za vse tiste, ki ste čakal na promo-kode.

Uradni cenik določijo v tovarni, ceno, za katero vulkanizer dobi gume, si določi sam, s tem, ko kupi večje količine in jo glede na to niža. Mislim, da je omembe vredno vulkanizerstvo furlan, ki ima zelo ugodne cene, sploh letnih pnevmatik. Za zimske nisem zihr
Svaki čedo svoga konja hvali!
 
Uporabniški avatar
ghostrider
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po jan 23, 2006 10:37 am
Kraj: kva te boli ku...

Napisal/-a ghostrider Sr okt 25, 2006 12:48 pm

Samotar je napisal/-a:
sebaveh je napisal/-a:
Samotar je napisal/-a:Na gotovino je konkretno dimenzija 185/60 R14 okroglih 8 jurjev.


Jaz pa imam malo širše in za colo večje ;)


To že, samo niso pa toliko večje, da bi ble pol dražje.


Sploh ni važno kolk je guma velika. Primerjava: GY F1 GSD3 205/55 ZR16 91 W in GY F1 GSD2185/60 R 14 82V. Cena prve je 27.159 in je novejša in veliko boljša verzija GY F1, druga pa stane 18 000. in bi morala biti glede na velikost in pogostost dimenzije veliko manjša cena. poleg tega pa je še starejši model.Fora je samo v tem, koliko se določene šifre proda količinsko, saj se glede nato določi cena.
Svaki čedo svoga konja hvali!
 
Uporabniški avatar
CLIO3
Novinec
 
Prispevkov: 259
Pridružen: To okt 10, 2006 6:34 pm
Kraj: Kranjsterdam

Napisal/-a CLIO3 Sr okt 25, 2006 1:20 pm

To Ghostrider, pokaz jim ke ma bk pi*** :D
Clio III Dynamic Sport 1.6 16V
 
maccek_21
Uporabnik
 
Prispevkov: 884
Pridružen: Ne jan 02, 2005 5:42 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a maccek_21 Sr okt 25, 2006 1:28 pm

jaz osebno kupim gume samo še pri lokalnem vulkanizerju ki ima gume cenejše tudi do 2k proti tistim iz mimovrste , prav tako vsaj za jurčka proti tistim iz gume-direkt tako da.....

so še taki ki dajo nekaj na ponudbo :D

je pa veliko vulkanizerjev z zelo navitimi cenami in so kdaj razlike med vulkanizerji v istem mestu naravnost smešne
Fantje so avtomobili: če ne paziš si pod njimi!
 
Uporabniški avatar
AR_146
Novinec
 
Prispevkov: 249
Pridružen: Po apr 12, 2004 3:43 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a AR_146 Sr okt 25, 2006 2:30 pm

Ali lahko kdo zrihta gume Dunlop M3 185/60 R14 zaenkrat jih dobim za 11.820 sit jih kdo lahko zrihta še ceneje ?
Slika
 
Uporabniški avatar
CLIO3
Novinec
 
Prispevkov: 259
Pridružen: To okt 10, 2006 6:34 pm
Kraj: Kranjsterdam

Napisal/-a CLIO3 Sr okt 25, 2006 2:35 pm

Za tako ceno jih samo vzemi!!! :D

Edino ce poznas koga k dela v Savi, potem pride 10.500 :P
Clio III Dynamic Sport 1.6 16V
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Sr okt 25, 2006 5:12 pm

ice je napisal/-a:p.s. v kratkem bo na A.com akcija.... za vse tiste, ki ste čakal na promo-kode.

2% al kej več? :mrgreen: Če bi se splačalo bi namreč z veseljem kupil pri vas :D
 
Uporabniški avatar
DrSaso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne jan 16, 2005 12:43 am
Kraj: Domžale

Napisal/-a DrSaso Sr okt 25, 2006 6:28 pm

A mi kdo lahko pove kje bi dobil goodyear ug7 v dimenziji 185 65 14 za manj kot 15K sitnih? To je do zdaj najnižja ponudba, pa iščem še cenejšo, če obstaja.

LP,
Sašo
It's nice to be important, but it's more important to be nice!
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Napisal/-a Doc_ Sr okt 25, 2006 6:36 pm

dunker je napisal/-a:Jst sem pa gume naročil preko spleta (gume-direkt.com) in sem za praktično najboljše razpoložljive gume (Bridgestone Potenza RE720, izdelane 2006) odštel smešno vsoto, jih prejel 4 dni po prejetju nakazila in mi služijo več kot odlično ...

Kar se mene tiče je spletni nakup gum najboljša stvar po narezanem kruhu. ;)


Zame tudi ;)

1) ker pri vulkanizerju ni take izbire ;)
2)zravn maš še teste
3)so bol poceni ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Sr okt 25, 2006 6:52 pm

DrSaso je napisal/-a:A mi kdo lahko pove kje bi dobil goodyear ug7 v dimenziji 185 65 14 za manj kot 15K sitnih? To je do zdaj najnižja ponudba, pa iščem še cenejšo, če obstaja.

LP,
Sašo

Za manj kot 14k jih dobiš pri lašiču, naprimer... ;)
 
Uporabniški avatar
DrSaso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne jan 16, 2005 12:43 am
Kraj: Domžale

Napisal/-a DrSaso Sr okt 25, 2006 7:27 pm

W|zz je napisal/-a:
DrSaso je napisal/-a:A mi kdo lahko pove kje bi dobil goodyear ug7 v dimenziji 185 65 14 za manj kot 15K sitnih? To je do zdaj najnižja ponudba, pa iščem še cenejšo, če obstaja.

LP,
Sašo

Za manj kot 14k jih dobiš pri lašiču, naprimer... ;)


Hvala za tole. Se bom jutri pozanimal kako je z dostavo.
Če ima še kdo kakšno ugodno varijanto se priporočam.

LP,
Sašo
It's nice to be important, but it's more important to be nice!
 
maccek_21
Uporabnik
 
Prispevkov: 884
Pridružen: Ne jan 02, 2005 5:42 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a maccek_21 Sr okt 25, 2006 9:45 pm

DrSaso je napisal/-a:
W|zz je napisal/-a:
DrSaso je napisal/-a:A mi kdo lahko pove kje bi dobil goodyear ug7 v dimenziji 185 65 14 za manj kot 15K sitnih? To je do zdaj najnižja ponudba, pa iščem še cenejšo, če obstaja.

LP,
Sašo

Za manj kot 14k jih dobiš pri lašiču, naprimer... ;)


Hvala za tole. Se bom jutri pozanimal kako je z dostavo.
Če ima še kdo kakšno ugodno varijanto se priporočam.

LP,
Sašo


vprašej tukej:
http://www.informacija.net/vulkanizerst ... -kristanc/
Fantje so avtomobili: če ne paziš si pod njimi!
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice Sr okt 25, 2006 9:46 pm

AR_146: ti jih kr vzem pa še men kontakt zrihtaj na PM :)
DrSaso: PM, ko dobiš info, da vidm če se da kej zrihtat.

Debato pa zaklepam ker ste čist skrenil s teme :)
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI Sr okt 25, 2006 10:08 pm

Bom samo še jaz nekaj dodal.
Predlani sem kupoval za svoj avto Pirelli Pzero -Nero 215/40-16.
Kličem prvo Špana in se tip krega z mano da teh gum pač ni in da jih nikoli ne bo naprodaj, kljub temu da sem mu težil da na uradni strani proizvajalca SO na voljo.
Ok sem ga odpikal in poklical še enkrat drug dan in mi nek drugi tip pri Španu reče; "Ja gospod lahko jih dobite po naročilu cena ene je 43.000 SIT"
-Rečem jaz OK, če plačam takoj v kešu je kaj popusta in tip se napihnjeno zasmeje pa reče ja mogoče nekje 3%.
Na koncu sem preko kolega kupil te gume za 30.000 po kosu preko njegove firme.
Na gume direkt pa se ta guma danes prodaja za ščepec preko 20.000

Zgleda da novinarka financ nima pojma kaj piše in naj se raje drži kakšne primerjave depilatorjev; kajti o avtomobilizmu in povezanimi temami ve en K.....!
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov