Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

E-nakupi gum komaj kaj cenejši? LOL!

Napisal/-a ice To okt 24, 2006 8:07 am

Danes sem prebral članek gdč. Petre Šubič v Financah v katerem potarna, da so pnevmatike le malce cenejše, kot če jih "greste iskat k Španu" - aha, torej Ljubljančanka :) anyway... potem pa seveda v članku omenijo najbolj bizarne linke (avtobhs? wtf... mv ali egume oz. gumedirekt nikjer omenjeni) in seveda nobene primerjalne analize ali kaj kar bi se spodobilo za tak članek.

Najbolj bizarno pa je to, da je šla novinarka potarnat, da pri pnevmatikah plačate le 8 odstotkov manj kot pri lokalnem vulkanizerju :) za primerjavo je vzela pnevmatiko Michelin Alpin A3 v 185/60 R15 88T XL.

Špan: 20400 sit
AvtoBHS: 18948 sit

Mimovrste (najcenejša varianta trenutno na slovenskem trgu) ima ceno 18407 sit in če bi ta ženšča preverila koliko prihrani pri nabavi kompleta bi prišla do številke 7972 sit, kar pa je zame in verjetno za še koga kar ogromen prihranek...

Seveda to naj bi veljalo za "ljubljančane", kajti dostava preko spleta je ca. 700 sit ali celo brezplačna. Koliko bo dal Ptujčan za bencin "do Špana" se novinarka tudi ni vprašala... ah ja. Nadaljni komentarji niso potrebni.
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
JonyBravo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: So nov 06, 2004 4:36 pm

Napisal/-a JonyBravo To okt 24, 2006 8:11 am

Hehe.....mah to je pa tko k gre laik delat nekakšno analizo, kjer nima dosti strokovne podlage. Pač klasično novinarsko s.r.a.n.j.e.! Pa res je vzela Špan-a za primerjavo, ki je eden izmed najdražjih sploh.

LP
No pain no gain!!!!
Slika
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor To okt 24, 2006 8:29 am

Mimogrede, sam sem pri lokalnem vuklanizerju dobil gumo Goodyear UG 7 ceneje, kot jo ponujajo vsi ti ponudniki na internetu, pa še montaža je bila brezplačna.
Slika
 
milankregar
Uporabnik
 
Prispevkov: 945
Pridružen: Sr mar 30, 2005 6:24 pm

Napisal/-a milankregar To okt 24, 2006 8:42 am

Da te popravim, tistemu sploh ne moremo rečt članek, ampak reklama. ;) Bi bilo treba narediti malo strožji red na tem področju medijev, ker zadnje čase vse bolj implicirajo plačane oglase med ostale članke in novice.

En tak primer je recimo tudi 24ur.com (ni nič o gumah :) ), kjer med resne novicami objavlja tudi oglaševalske članke, ki zgledajo kot resna novica.
 
Uporabniški avatar
ANJCI
TÜV ekspertinja
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: So jun 18, 2005 5:45 pm

Napisal/-a ANJCI To okt 24, 2006 9:16 am

milankregar je napisal/-a:Da te popravim, tistemu sploh ne moremo rečt članek, ampak reklama. ;) Bi bilo treba narediti malo strožji red na tem področju medijev, ker zadnje čase vse bolj implicirajo plačane oglase med ostale članke in novice.

En tak primer je recimo tudi 24ur.com (ni nič o gumah :) ), kjer med resne novicami objavlja tudi oglaševalske članke, ki zgledajo kot resna novica.


Točno tako je kot si napisal :clapclap
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee To okt 24, 2006 9:19 am

milankregar je napisal/-a:En tak primer je recimo tudi 24ur.com (ni nič o gumah :) ), kjer med resne novicami objavlja tudi oglaševalske članke, ki zgledajo kot resna novica.


Lahko pokažeš na določen primer. Sicer je pa Pro Plus d.o.o. komercialna televizija in živijo le od reklam in nič drugega. Tako, da morajo oglaševat tam kjer imajo možnost. Seveda proti plačilu.
Slika
 
milankregar
Uporabnik
 
Prispevkov: 945
Pridružen: Sr mar 30, 2005 6:24 pm

Napisal/-a milankregar To okt 24, 2006 10:07 am

killah bee je napisal/-a:
milankregar je napisal/-a:En tak primer je recimo tudi 24ur.com (ni nič o gumah :) ), kjer med resne novicami objavlja tudi oglaševalske članke, ki zgledajo kot resna novica.


Lahko pokažeš na določen primer. Sicer je pa Pro Plus d.o.o. komercialna televizija in živijo le od reklam in nič drugega. Tako, da morajo oglaševat tam kjer imajo možnost. Seveda proti plačilu.

Nima veze, ali je komercialna televizija, ali pa javna. Plačane reklamne članke se ne objavlja kot resno novico!

Ko sem prvič to opazil, sem si na srečo shranil link, kasneje je bilo še žnj takših zavajujočih člankov, ki so v resnici plačana reklamna sporočila. Po parih mailih v redakcijo so se odločili, da na vrhu članka napišejo "Oglasno sporočilo", prej tega niso delali.
Evo link, v rubriki Novice, Slovenija: http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3078740 :bonk
 
mrož
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: To sep 05, 2006 10:23 am

Napisal/-a mrož To okt 24, 2006 10:19 am

JonyBravo je napisal/-a:Pa res je vzela Špan-a za primerjavo, ki je eden izmed najdražjih sploh.LP

Kar bi pomenilo, da je v primerjavi z drugimi vulkanizerji razlika še manjša kot tistih 8%.
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice To okt 24, 2006 10:33 am

K Španu se z oddaljenih krajev ne vozimo, ker je hitr 3-10k stroškov s tem. Plus nekaj odstotkov popusta je že kr lep znesek pri nakupu 4-ih gum.
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
Bosko001
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: So mar 27, 2004 11:03 am
Kraj: Krško

Napisal/-a Bosko001 To okt 24, 2006 11:16 am

Jaz na portalu mimovrste kar redno kupujem, ampak gum pa zaenkrat še nisem in jih vrjetno tudi ne bom. Vrjamem, da je za mnoge ugodno, ampak posavci imamo nekaj resnično poceni vulkanizerjev, kjer dobiš na gotovino ceno takšno kot na mimovrste, ali pa še za odtenek ceneje, če računaš montažo. Trenutne gume sem pa nabavu na hrvaškem. Največji minus nakupa gum preko spleta vidim v tem, da dobiš gume na dom in se moraš potem še čakat z dostavljalca.
Da se razumemo, moj post ni mišljen kot kakšna protipropaganda, je le moje mnenje!

Lep pozdrav!
Slika
 
dunker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: To apr 27, 2004 12:54 pm

Napisal/-a dunker To okt 24, 2006 12:17 pm

Jst sem pa gume naročil preko spleta (gume-direkt.com) in sem za praktično najboljše razpoložljive gume (Bridgestone Potenza RE720, izdelane 2006) odštel smešno vsoto, jih prejel 4 dni po prejetju nakazila in mi služijo več kot odlično ...

Kar se mene tiče je spletni nakup gum najboljša stvar po narezanem kruhu. ;)
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice To okt 24, 2006 12:53 pm

Drugače sem malce ob kosilu listal finance in nekaj strani nazaj je pač Španov oglas za bridgestone al nekaj.... tko da človk lohk par vzporednic potegne :D
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
Black Jack
Uporabnik
 
Prispevkov: 997
Pridružen: Po jun 19, 2006 3:00 pm
Kraj: Mozirje/Velenje

Napisal/-a Black Jack To okt 24, 2006 1:42 pm

Na mimovrste.com sem zase gledal pnevmatike Good Year Ultra Grip 7 185/60-14 82T, kjer je redna cena 21840 sit, spletna cena pa 15.288 sit....torej naj bi biu prhranek 6.552 sit/1 gumo....ampak še zmeri so te gume drage, ker sm jih pri lokalnem vulkanizerju dobiu za 12.500 sit/1 gumo....pa še montaža zastonj...sicer je pa tisti članek, ki je ga je napisala ona novinarka ena navadna bedarija....če že dala "raziskavo" o tem pol naj vsaj vzame več vulkanizerjev po celi Sloveniji... :D
From Polo 9N 2003 1.2 12V 47kW/64KM Comfortline ->->-> to Polo 9N2 2005 1.9TDI 74kW(85kW)/101KM(116KM) Comfortline
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay To okt 24, 2006 2:17 pm

dunker je napisal/-a:Jst sem pa gume naročil preko spleta (gume-direkt.com) in sem za praktično najboljše razpoložljive gume (Bridgestone Potenza RE720, izdelane 2006) odštel smešno vsoto, jih prejel 4 dni po prejetju nakazila in mi služijo več kot odlično ...

Kar se mene tiče je spletni nakup gum najboljša stvar po narezanem kruhu. ;)


točno tak pri gume direkt imajo za 1x je to najbolj solidne cene. Nakažeš dobiš v enem tednu to je to.
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Napisal/-a SAVINJCAN To okt 24, 2006 2:22 pm

jay je napisal/-a:
dunker je napisal/-a:Jst sem pa gume naročil preko spleta (gume-direkt.com) in sem za praktično najboljše razpoložljive gume (Bridgestone Potenza RE720, izdelane 2006) odštel smešno vsoto, jih prejel 4 dni po prejetju nakazila in mi služijo več kot odlično ...

Kar se mene tiče je spletni nakup gum najboljša stvar po narezanem kruhu. ;)


točno tak pri gume direkt imajo za 1x je to najbolj solidne cene. Nakažeš dobiš v enem tednu to je to.


jaz sem kupil enake gume tudi preko te firme, res zelo zadovljen, 195/50/15, cena 12 tisoč.
 
Uporabniški avatar
martk
Uporabnik
 
Prispevkov: 837
Pridružen: Ne jun 27, 2004 9:26 pm

Napisal/-a martk To okt 24, 2006 3:25 pm

Ma, s temi E-gumami je tako, da se moraš za vsak model gume posebej pozanimat. Nekatere so res občutno cenejše, sem pa tudi naletel na situacijo, ko so bile gume )z montažo) pri vulkanizerju ceneše kot E-gume :? V glavnem, pozanimat se je treba.
LP
Martin
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad To okt 24, 2006 4:25 pm

... Tri kompleti preko Gume direkt ... Ne samo da so gume padle z najmanjše cene 24000 pri kolegu vulkanizerju na 18600 sit ... tudi niso Japonska znamka narejena v Španiji, Poljski ali Turčiji temveč Made in Japan kar mi zeelo veliko pomeni :D ... Mislim da se absolutno splača pa še dobiš pravo kvaliteto ;) dostikrat plačaš pri nas ceno prve kvalitete pol pa opaziš da nekaj ni kot bi moralo biti ... zato tudi nekatere gume izgubljajo nepravično kupce ... ni guma kriva temveč uvoznik pobasal je razliko v ceni in ti prodal nekaj kar bi moralo stati manj ... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh To okt 24, 2006 7:57 pm

SAVINJCAN je napisal/-a:jaz sem kupil enake gume tudi preko te firme, res zelo zadovljen, 195/50/15, cena 12 tisoč.


Take gume, zimske, proizvajalca Kormoran, sem jaz lansko leto kupil pri vulkanizerju, ki je člen BHS-ove verige, pa sem dal 11.800 za vsako ;)
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR To okt 24, 2006 8:37 pm

Dost si dal za Kormoranke (Snowpro predvidevam).
Na gotovino je konkretno dimenzija 185/60 R14 okroglih 8 jurjev.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
smile4me
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe maj 28, 2004 9:05 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a smile4me To okt 24, 2006 8:41 pm

Kako se kaj te kormoranke snowpro obnesejo?
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov