Kali
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr avg 22, 2007 8:37 pm

Zimske gume za novo corso?

Napisal/-a Kali Pe okt 12, 2007 8:44 am

Končno sem se odločila in kupila novo opel corso. Dobim jo predvidoma januarja ali februarja, ko bo treba nanjo že takoj dati zimske gume. V avtohiši so mi ponudili zimske gume Sava s platišči za okoli 400 evrov, ampak glede na ceno avta bi bil to še kar velik dodatni zalogaj. Zato me zanima, ali lahko obdržim tudi čez zimo kar originalna platišča in zamenjam samo gume? Katere za corsico (dizel, 1,3) pripioročate? Če se odločim tudi za nakup platišč (kar se verjetno ne bom) - a kdo ve, koliko šraufov sploh ima ta nova corsa? Na Oplu so mi za gume priporočili velikost 185/65/15, nimam pa pojma, kaj potem pomenijo še oznake npr. 82T ... Hvala za pomoč!
 
halo007
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne apr 23, 2006 11:21 am

re

Napisal/-a halo007 Pe okt 12, 2007 8:54 am

Zimske gume je potrebno imeti do 15. marca. Glede na to, da se ti lahko dobava zavleče (kar ponavadi se) bi bilo morda zate bolje, če kupis verige za to leto. Je pa to odvisno od tega kakšna zima bo ter koliko se vozis. Drugače pa gum ne kupuj na oplu... Raje prek neta ali kakega vulkanizerja.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Pe okt 12, 2007 8:58 am

Glede dovoljenih dimenzij gum ti piše v homologacijskem kartončku. 400 eur za savine gume in (predvidevam) jeklena platišča je absolutno preveč. Sej je znano da je na uradnih servisih cena dodatnih stvari veliko dražja kot pa kje drugje. Priporočam ti da obiščeš kakšnega vulkanizerja kjer so cene (sicer kao neoriginalnih platišč) občutno cenejša. Jst sem dal za svoja 15 colska 36 eur, na uradnem servisu je cena 55 eur, za gumo sem dal 60 eur, na uradnem servisu so hotel met 100 eur (195/65-15 GY ultragrip 7). 82T pa pomen nosilnost in T je hitrostni razred (do 190km/h).
 
Uporabniški avatar
c.o.b.
Uporabnik
 
Prispevkov: 973
Pridružen: Če maj 04, 2006 5:16 pm

Napisal/-a c.o.b. Pe okt 12, 2007 10:50 am

185(65/15 ni lih neka zelo poceni dimenzija - na gume direkt(ki naj bi bil nekje med najcenejšimi ponudniki) je cena Sava Eskimo S3 cca. 77€.

77 € x 4 = 308€

torej samo gume te tok pridejo, pa recimo da kje dobiš kšn popust al pa kej - pomoje da za gume pod 280€ težko pridš.

do 400€ ti ostane 120€ za kar dobiš na servisu 4 jeklena platišča...

moj predlog: če dobiš na servisu za 400€ gume + dodatna jeklena platišča, vzem to opcijo - glede na to, da si omenla, da bi bil to trenutno prevelik strošek in da dobiš avto predvidoma proti koncu uradnega zimskega obdobja in bojo letne gume na avtu s pomočjo verig že zdržale tist mesec, ti priporočam da nakup zimskih gum preložiš na oktober 2008. sej mogoče pa lih avto dobiš marca, ko rabš met letne gor...nikol se ne ve glede dobave :D

p.s. kšne stvari na servisu tut niso tok drage, če pa za 400€ dobiš sam gume, pa reč ne hvala.

Lp
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Pe okt 12, 2007 11:49 am

Jst ne vem od kje ti te cene gum, pr Španu v LJ je taka guma 54 eur oz 48 eur, odvisno od hitrostnega razreda. Očitno gumedirekt niso najcenejša opcija sploh.

http://www.span.si/
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Pe okt 12, 2007 12:41 pm

Da ne boste preveč razpravljal gume direkt ima v tej dimenziji GOODYEAR ULTRA GRIP 7 cena 64,30 pa so med prvimi pri adacu na testih.Kali pusti ti savo pa si vzemi dobre gume jaz jih imam že dve sezoni pa ti lahko povem da so zelo dobre naj ti nebo žal denarja gume so aktivna varnost!!!http://www.gume-direkt.com/ :tomidelej:
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Pe okt 12, 2007 3:12 pm

heh Kali, mal si me prehitu s tole temo, ki sem jo tud nameraval odpreti.

Drgač pa v mojem homologacijskem kartončku piše dimenzija gum za čez zimo 185/60/15 (na letnih 185/65/15), tako da boš mel verjetno isto dimenzijo kot moja. Drgač pa tud mene zlo zanima, kaj nj uzamem, trenutno mam Dunlop (ne vem točn ker model) in so super (kar za gume Goodyear Eagle, ki jih ma fotr na svojem, ne morm rečt). Torej 185/60/15 iščem.
Slika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Pe okt 12, 2007 4:38 pm

po moje mas dunlop sp o1, te mam jaz tud...zimske uzam dunlop winter response...al pa kake pocen češke ( dobesedno ) gume, ki so za zimo marsikdaj boljše od preverjenih znamk...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Kali
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr avg 22, 2007 8:37 pm

Napisal/-a Kali Pe okt 12, 2007 4:39 pm

Zdravo.
Najlepša hvala vsem za nasvete! Upoštevala bom vaš predlog in za nakupom počakala, dokler ne dobim avta.
IcEm4n: praviš, da je v tvojem kartončku zapisano, da so zimske gume 185/60/15? Čudi me, zakaj so potem meni na oplu za zimo svetovali 185/65/15 ...
No, kot rečeno, ker je do dobave avta še daleč, se bom s tem res raje ukvarjala šele takrat. Upam pa, da bo to vendarle prej kot recimo avgusta.:)
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Pe okt 12, 2007 5:34 pm

speedfreak, mislm da maš kr prov glede mojih letnih gum. Čeprov tud za zzimske razmišljam o Dunlopu. itak morm pa še mal prebrskat pa dobit najbolj ugodno varianto.

Kali: ja boljš je, da se kasnej s tem ubadaš, lahko pa še druge, ki imajo to corso (ne vem, a so različne dimenzije gum tud odvisne od samega paketa opreme), vprašaš (Marki, Velo, pa še nekateri)
Slika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Pe okt 12, 2007 6:04 pm

vem da mam prav..js mam vedno prav :oops: :D :D ..kak si drugače zadovoljen z gumami? Jaz sem precej..držijo se k klop sam cvilijo po ovinkih..
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Kali
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr avg 22, 2007 8:37 pm

Napisal/-a Kali Pe okt 12, 2007 9:24 pm

speedfreak: Katere pocen češke?:)
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Po okt 15, 2007 4:12 pm

nej mi en pove, če je kj narobe, če jst vzamem zimsko gumo z oznako 84T, čeprov mam v homologaciji napisan 88Q oz. če bi me kapsi lahko kj je.al zrd tega? za črke vem, kaj pomenjo, edino cifre ne vem, kaj pomenjo.

drgač gledam dunlop sp wintersport m3 za 61,80€ pri gume-direkt.com. Je to dobra cena (in tud gume, če so uredu) glede na to, d je priporočena cena 82€ (kar je 20€ več)? K gledam tuki v MotoReviji test pnevmatik in je Dunlop kot zelo priporočljiv (sicer ne čist isti model, ampak podobn).
Slika
 
Uporabniški avatar
seeman66
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Sr okt 05, 2005 10:16 pm

Napisal/-a seeman66 Po okt 15, 2007 5:37 pm

JEREMIJA79 je napisal/-a:Da ne boste preveč razpravljal gume direkt ima v tej dimenziji GOODYEAR ULTRA GRIP 7 cena 64,30 pa so med prvimi pri adacu na testih.Kali pusti ti savo pa si vzemi dobre gume jaz jih imam že dve sezoni pa ti lahko povem da so zelo dobre naj ti nebo žal denarja gume so aktivna varnost!!!http://www.gume-direkt.com/ :tomidelej:


Ni treba šimfat čez Savo. Za normalno vožnjo ,normalnega voznika v zimskih razmerah je zelo dobra guma glede na uporabo/cena. Lastne izkušnje 3 leta na Audi 90 Eskimo S2 in sedaj na Golfu Eskimo S3, in lahko rečem da nisem nikjer nikoli počakal.

lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po okt 15, 2007 5:44 pm

Kali je napisal/-a:speedfreak: Katere pocen češke?:)


Barum polaris 2, matador mp 56 ali kormoran snowpro..vse sprobane in brez pripomb pri normalni voznji. Nezadovoljen s savo ( predvsem ko ni snega) in dunlop m2 ((predvsem po snegu), lasse po snegu še nisem sprobal, ker ga ni bilo, po nesneženih razmerah solidne.

Samo za primer: kormoran snowpro brez ketn na zasnežen vršič brez problemov, prav tako barum polaris.

Če ne delaš nekih ogromnih kilometrov pa nisi ravno divjak za volanom ( jaz vozim precej hitro, oziroma gume menjam vsako sezono :shock: pa nisem imel nobenih težav s temi t.i. " cenenimi" gumami. 9, so te gume zelo dobre za dosti manj denarja od t.i. "premium" znamk,, od katerih so včasih celo boljše, vsekakor pa ne bistveno slabše.

Npr tole...zelo ugodno ;)

http://www.mimovrste.com/artikel/264004 ... 65-r15-88t
Zadnjič spremenil maniaxxx, dne Po okt 15, 2007 5:54 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po okt 15, 2007 5:47 pm

IcEm4n je napisal/-a:nej mi en pove, če je kj narobe, če jst vzamem zimsko gumo z oznako 84T, čeprov mam v homologaciji napisan 88Q oz. če bi me kapsi lahko kj je.al zrd tega? za črke vem, kaj pomenjo, edino cifre ne vem, kaj pomenjo.

drgač gledam dunlop sp wintersport m3 za 61,80€ pri gume-direkt.com. Je to dobra cena (in tud gume, če so uredu) glede na to, d je priporočena cena 82€ (kar je 20€ več)? K gledam tuki v MotoReviji test pnevmatik in je Dunlop kot zelo priporočljiv (sicer ne čist isti model, ampak podobn).


Cifre pomenijo nosilnost, mislim da ne bi smel imeti nobenih težav čeprav mi ni jasn kak lahk imaš Q oznako v homolomo ( to je do 160 če se ne motim )..pomoje so teb tole mal "zajebal". Vzam brez skrbi gume, čeprav js z dunlop m2 nimam dobrih izkušenj ampak m3 so baje dosti boljše. za dobro ceno poklič Lašiča v Brežice, ceneje ne gre :D
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po okt 15, 2007 5:50 pm

Ko smo že pri temi zimske gume, če koga zanima imam ugodno za prodat lassa zimske gume skoraj nove dimenzije 175 65 14.....sorry za oglas :oops:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Po okt 15, 2007 6:13 pm

tud men ni jasn, zakaj je Q (do 160 km/h) in ne npr T (do 190 km/h). K sm prov to opcijo s Q oznako iskov, pa je na gume-direkt.com (edit: tud na gume.si ne) sploh ni, zato sprašujem.
Slika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po okt 15, 2007 6:23 pm

IcEm4n je napisal/-a:tud men ni jasn, zakaj je Q (do 160 km/h) in ne npr T (do 190 km/h). K sm prov to opcijo s Q oznako iskov, pa je na gume-direkt.com (edit: tud na gume.si ne) sploh ni, zato sprašujem.


Višji hitrostni razred lahko uzameš brez skrbi.Verjetno so napisali minimalni hitrostni razred, ki je dovoljen.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Kali
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr avg 22, 2007 8:37 pm

Napisal/-a Kali Če okt 18, 2007 3:57 pm

O, hvala! Saj kormoran snowpro imam že na sedanji (stari) corsi in se obnesejo res odlično. Z njimi (fantje, vem, da vas ne bo tole ravno razveselilo:) vozim tudi poleti, že drugo sezono, pa ni težav. Res pa je, da nisem vedela, da so češke ... :oops:
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov