OLI
Novinec
 
Prispevkov: 446
Pridružen: So avg 27, 2005 3:41 pm

Katere zimska guma Goodyear ali Dunlop

Napisal/-a OLI Sr nov 14, 2007 10:59 pm

Oj!

Prosim za pomoč, povejte katere gume Goodyear UG7 ali Dunlop Winter sport M3!!

En kolega zrihta obe po isti ceni, tako da me zanima katera je po vašem mnenju boljša???


HVALA

Lep pozdrav
Če misliš, da zmoreš, zmoreš.
Če misliš, da ne zmoreš, imaš prav.
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Sr nov 14, 2007 11:04 pm

Jaz sem imel obe pa ti povem da je UG 7 za dva razreda boljša. :tomidelej:
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Sr nov 14, 2007 11:04 pm

dej dunlop spredi, goodyear odzadi al pa obratno haha - joke

am spet odvinso na kaj gledaš recimo na samo znamko oz. ime bi jaz vzel npr. goodyear, kar se tiče ostalih stvari pa imaš iskalnik je bilo nekaj tem že na temo gum in tudi razni testi so bili dodani tako da....
 
Uporabniški avatar
J`Mavr0
Novinec
 
Prispevkov: 218
Pridružen: To okt 11, 2005 7:25 am
Kraj: Maribor-[okolica]

Napisal/-a J`Mavr0 Če nov 15, 2007 12:23 am

UG performance, ker je zadnji model gume... (sem sam kupil na 147...) super na snegu @ pohorje pa po dežju je lepo zaustavljiva...
M3 imajo - ker tresejo pri zaviranju pa itaq ti je skoraj isto pakovanje, samo pri višjih hitrostih je performance boljša, drugače pa tak ni razlike... (očitne) ...

lp;
Jernej
Slika
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

Napisal/-a Grega_ Če nov 15, 2007 9:36 am

Jest sem vzel UG7+, sem pa mislil vzeti Dunlop Winter sport 3D vendar je za mojo dimenzijo ni, 185/65/14
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Če nov 15, 2007 10:00 am

JEREMIJA79 je napisal/-a:Jaz sem imel obe pa ti povem da je UG 7 za dva razreda boljša. :tomidelej:

hmmm, a res :roll:

Jaz imam na enem avtu M3 na drugem pa UG 7 in ti lahko zagotovim, da so oboje gume isto sranje. M3 se malenkostno bolje obnesejo v snegu v klanec kot UG 7.

M3 znajo bit bolj glasne (odvisno od asfalta) in tudi v malo hitreje voženih ovinkih se sliši hecen zvok, ki ga povzroča rob gume.

Še največja razlika je pa v tem, da recimo M3 v ovinku spušča relativno postopoma in ti daje na znanje, da si prehiter medtem, ko pa UG 7 malenkostno dlje drži a potem precej iznenada spusti, kar je pa lahko precej nevarno, če gum ne poznaš in te tako obnašanje preseneti.

Moje osebno mnenje je, da ko bom izbiral nove zimske gume se bom odločil za Dunlop (model 3D) na letnih pa bom še naprej pristaš Goodyeara.
 
miq
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr okt 06, 2004 12:51 am

kaj pa

Napisal/-a miq Če nov 15, 2007 11:41 am

kaj pa UG7+ ali Michelin A3, ker Dunlop pac nima 3D modela za 14tko...
sploh pa se noben ni omenil Continental TS800, baje so tud super...?
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Če nov 15, 2007 12:25 pm

Designo je napisal/-a:http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=57500

Lahko si pa pogledaš, namreč:
-Nemški ADAC
-Avstrijski OEAMTC
-Autobild (nove gume)
-Autobild (gume po 8.000 prevoženih km)

vsi tile so izbrali Goodyear UG 7+ za absolutnega zmagovalca, Dunlop je že 5 let zunej in ni več konkurenčen...


Točno tako letos ja pa absolutni zmagovalec Bridgestone LM20 glede Dunlopa pa lahko povem da so po treh sezonah ratale tako trde in plastične da je avto nosil po svoje. :jao:
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Če nov 15, 2007 1:18 pm

Hm. Jaz lahko samo povem, da sem z gumo GoodYear ug 7 zelo nezadovoljen. Saj je guma postala zelo glasna, kot bi se v tanku vozil, ni se obrabljala enakomerno, zato je počasi začelo trest in tudi trda je ratala. Zdaj sem si nabavil Dunlop 3D, pa bomo videl kako se bodo odnesle. Zdaj ne vem, mogoče je za nova 7+ kaj bolša od prejšnje samo jaz sem imel pač takšno izkušnjo z temi gumami.
 
Rossi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po jan 31, 2005 11:04 am

Napisal/-a Rossi Če nov 15, 2007 3:13 pm

AM je napisal/-a:Hm. Jaz lahko samo povem, da sem z gumo GoodYear ug 7 zelo nezadovoljen. Saj je guma postala zelo glasna, kot bi se v tanku vozil, ni se obrabljala enakomerno, zato je počasi začelo trest in tudi trda je ratala. Zdaj sem si nabavil Dunlop 3D, pa bomo videl kako se bodo odnesle. Zdaj ne vem, mogoče je za nova 7+ kaj bolša od prejšnje samo jaz sem imel pač takšno izkušnjo z temi gumami.


Tole glede UG7 povsem drži. Namreč sčasoma postane glasna ker se robovi radi 'narežejo'. Za letošnji model UG7+ pa dejansko še ne vemo kako se v praksi obnese. Bila bi pa naj izboljšana verzija z dodatno stransko ojačitvijo profila! :roll: Vsekakor je boljša izbira dunlopova 3D. Sam pa priporočam michelinovo PA3 ali Continentalovo TS810! ;)
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Če nov 15, 2007 9:50 pm

Saj ni noben omenu, da ne verjame o kvaliteti goodyear UG7+. Verjamem da je odlična tudi lahko najbolša od trenutne ponudbe in konkurence. Gre se pač za to, kaj je z gumo po 2 sezonah. Ali se bom še lahko vozil z njo ali ne. Pač z UG7 se bolj težko in so zarad tega tudi nepotrebni stroški večji. Pač res upam, da se bo čim prej to odpravilo, ampak glede na to, da moraš po 2 sezonah kupiti novo gumo je pomoje izdelovalcem in prodajalcem zelo po godu in se takšnem lupljenju kupcev nebi kar tako izognili. Pač hvala bogu da obstaja konkurenca, katera seveda teži proizvajalcem da se gume izboljšujejo. Zato raje kupim gumo s katero bi se vozil dlje časa, kot pa z gumo ki jo moram kupit vsako sezono s tem pa pridobim malenkost "boljšo" gumo po nekih merjenjih.
Pač jaz osebno nisem bil zadovoljen z UG 7 zato sem tudi šel na Dunlop, in če ne bom zadovoljen z njo bom šel na Michelin. Pač sem hotel deliti z vami mojo izkušnjo. Res upam da si UG 7+ res zasluži naziv zmagovalke, ker v tem primeru bom naslednjič kupil prav to gumo, drugače ne.
 
Mate
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2013
Pridružen: To apr 22, 2003 5:42 pm
Kraj: Dolsko

Napisal/-a Mate Če nov 15, 2007 11:00 pm

Ko imate že ravno debato o GY UG7 in Dunlop Wintersport M3, moram pograjati drugo.

Obraba pnevmatike je bila sicer majhna, žal pa so se gume zelo hitro postarale in so bile tretje (morda četrto) leto že nevarne, ker so postale precej trde, njihove lastnosti v mokrem pa so bile zelo slabe. Dobro se spominjam ovinka, ko sem vozil za nekim drugim avtomobilom. On normalno skozi, meni je pa zadnji konec zaplesal. Zato jih nisem več uporabljal, kljub temu, da so imele še 6 mm profila.

Zaenkrat z Goodyearom nimam slabih izkušenj glede staranja.
Slika
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Napisal/-a Kritik Pe nov 16, 2007 8:10 am

No jest imam UG7 letos prvič, foter pa že drugo leto, s tem da se res veliko vozi, tako doma kot v tujino (Italija, Avstrija), pa sem nekaj dni nazaj mal pogledal njegove gume in so videti še čist ok. Nikjer nisem opazil, da bi se robovi narezali.... je pa res, da je umirjen voznik, v smislu da ne nori čez ovinke... z njimi je pa prevozil že cca 15.000 km.
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
spreat
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Po mar 05, 2007 6:39 pm

Napisal/-a spreat Pe nov 16, 2007 8:39 am

jaz imam continetal ts 810, med tema dvema bi se pa odločil goodyear!
 
Uporabniški avatar
Niva13
Uporabnik
 
Prispevkov: 1246
Pridružen: Ne jul 04, 2004 4:52 pm
Kraj: planet Vulcan

Napisal/-a Niva13 So nov 17, 2007 12:24 pm

In kako si zadovoljen s Continentalkami, ker razmisljam o nabavi?

Baje so odlicne v mokrem (kako je z aquaplaningom), pa tudi v snegu.
@w~ b#0n~
 
Uporabniški avatar
spreat
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Po mar 05, 2007 6:39 pm

Napisal/-a spreat So nov 17, 2007 6:58 pm

Niva13 je napisal/-a:In kako si zadovoljen s Continentalkami, ker razmisljam o nabavi?

Baje so odlicne v mokrem (kako je z aquaplaningom), pa tudi v snegu.


zelo zadovoljen :) res se dobro obnaša v vseh pogojih...

aquaplaning? kaj je že to? hi hi zelo dobre so na dežju, pa esp malo pomaga;)

priporočam!
 
Uporabniški avatar
Niva13
Uporabnik
 
Prispevkov: 1246
Pridružen: Ne jul 04, 2004 4:52 pm
Kraj: planet Vulcan

Napisal/-a Niva13 Ne nov 18, 2007 12:05 am

hvala za odgovor :D
@w~ b#0n~
 
ROFLMAO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: So okt 27, 2007 9:46 pm

Napisal/-a ROFLMAO Ne nov 18, 2007 10:17 am

goodyear=sava drugac pa bi se jaz odlocil za continental
Zadnjič spremenil ROFLMAO, dne Ne nov 18, 2007 10:31 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
spreat
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Po mar 05, 2007 6:39 pm

Napisal/-a spreat Ne nov 18, 2007 10:30 am

ROFLMAO je napisal/-a:goodyear=sava


itak
 
schaky
Novinec
 
Prispevkov: 147
Pridružen: To mar 20, 2007 4:33 pm

Napisal/-a schaky Ne nov 18, 2007 11:43 am

ROFLMAO je napisal/-a:goodyear=sava drugac pa bi se jaz odlocil za continental


potem takem je michelin=matador ker je pač firmo kupla.

HALO!!!
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov