DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Zimske gume sava ali goodyear

Napisal/-a DA86 Po avg 10, 2009 9:00 pm

Pozrdavljeni, vem da še je komaj poletje ampak vseeno gledam že malo za naprej. vedno sem vozil Zimske pnevmatike sava eskimo S3, sedaj pa se vozim malo več in na daljše razdalje pa razmišljam da bi si za to zimo nabavil Goodyear Ultra Grip 7, pa me zanima ali ima kdo kake izkušnje, se splača dati tistih par evrov zraven, oziroma če se pozna kaj kvaliteta Goodyeark proti Savi. Čeprav no z Savo nisem imel nikoli problemov.
je možno da imam na pogonskih kolesih goodyearke na zadnjih pa Savo?
Hvala in lep pozdrav!
 
jan050
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So apr 12, 2008 7:08 pm

Napisal/-a jan050 To avg 11, 2009 10:08 am

Lansko zimo vozil GY Ultra Grip 7+. Guma fenomenalna, drzi na snegu in na mokrem, tudi na suhi ni panike. Z to gumo sem bil tudi v soli varne voznje in na vseh testih sem bil dalec pred ostalimi (predvsem na zaviranju na mokrem in voznji v ovinek). Edino je malo glasnejsa in morda malenkost vecja poraba. Glede na majhno razliko v ceni v primerjavi s Savo se definitvno splaca.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 To avg 11, 2009 10:26 am

Razlika do Save je majhna in se splača. Nabavil sem jih prejšnjo jesen in res primejo super v mokrem, so tihe in udobne.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
luke18
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Sr dec 24, 2008 2:05 pm

Napisal/-a luke18 To avg 11, 2009 5:45 pm

Se ne splača, S3 je čisto vredu guma. Itak so obe gume razvil v isti fabrki.
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Napisal/-a Prokarjon To avg 11, 2009 5:49 pm

Imel že obe; GY UG7+ je v dežju nepremagljiva... dobesedno F1 guma za v dež :P

Je pa dejstvo, vsaj pri meni, da je za v resen sneg Sava S3 boljša... v končni fazi če že laično pogledaš kakšen ima profil ena in druga ti je jasno da je S3 veliko bolj robustna...



Glede na to, da pa ni več veliko snega v teh časih, je UG 7+ boljša izbira za moje pojme. Ko pa je resen sneg pa moraš tako ali tako merkati kaj delaš...
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov