maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx So sep 12, 2009 6:13 pm

sašo5 je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:da je letna guma boljša tudi pri temperaturah pod 0 stopinj tudi vem, zato pa mi je škoda dajati zimske gume če sem iskren, ampak avto rabim vsak dan, v vsakem

hm....tudi meni se ne diskutira_bom rekel "pogojno" maš prav, vendar trditev drži le nekje do mere 195/65/15 - KAR JE ŠIRŠE IN VEČJE rec. 215/225 :arrow: se pri -5 in nadol NEBOŠ PELJAL(vsaj normalno ne) ....kdo hoče naj verjame, kdo ne-ne.....

P.S absolutno zagovarjam zimsko gumo; saj v sandalih brez "štunfov" tud ne hodimo ko je 0 stopinj, pa je lahko suho in sončno....


Js je tudi zagovarjam..v zimskih razmerah....pri nasih zimah, ko je mal da ne poletje zunaj, pa je lahko celo nevarna...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
vesna2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr apr 18, 2007 9:51 am

Napisal/-a vesna2 Sr sep 23, 2009 8:16 am

Jaz bi ti priporočila kaj takega
 
romanll
Novinec
 
Prispevkov: 182
Pridružen: Ne dec 07, 2008 8:41 am

Napisal/-a romanll Sr sep 23, 2009 8:02 pm

speedfreak je napisal/-a:
romanll je napisal/-a:@abbe:kakšne ti pišeš :roll:


Abbe je čist prav napisal...če ne verjameš, sprobaj sam.


daj ko kaj napišeš preveri še enkrat kaj si napisal pa si zamisl, lahko ponoviš postopek še 10×
monteram gume že 12 let tako da marsikaj vem,ti pa se raje posveti svoji dejavnosti v kateri mislim da ti tudi ne gre
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Sr sep 23, 2009 8:17 pm

Jaz bom pa takole rekel, z GY GSD3 se zelo pozna ko je enkrat temp okrog 0, pa so lahko tudi ožje dimenzije je pa zelo važno ali je zrak 0 stopinj ali je asvalt 0 stopinj, ker če je zemlja topla in je zrak mrzel, bo sigurno letna bolj držala kot pa zimska
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Napisal/-a DragonForce Sr sep 23, 2009 8:40 pm

Kakšne neumnosti nekateri pišete. Letna boljša pozimi kot zimska....
Že po zakonu je treba imeti zimske gor. In jaz nebi nikakor mogel voziti pozimi z letnimi, saj je tudi cesta drugačna pozimi kot poleti.
Ni čudno, da je toliko nesreč na cesti, ravno zaradi tekšnega razmišljanja.

Potem lahko nehajo delat zimske gume???
 
Uporabniški avatar
urooos
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: So jul 24, 2004 4:24 pm
Kraj: kamnik(okolca)

Napisal/-a urooos Če okt 01, 2009 4:08 pm

mene pa zanima kje se da dobite gume ESA TECAR SUPERGRIP 7
LP
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B Če okt 01, 2009 11:41 pm

romanll je napisal/-a:daj ko kaj napišeš preveri še enkrat kaj si napisal pa si zamisl, lahko ponoviš postopek še 10×
monteram gume že 12 let tako da marsikaj vem,ti pa se raje posveti svoji dejavnosti v kateri mislim da ti tudi ne gre


OK, mogoce montiras gume ze 12 let, ampak VEC testov je zadevo ze potrdilo. Dobre letne gume s Silico in zadosti profila, suha cesta do -10C in mokra okoli 0C, imajo STESTIRANO (prov ne spomnem se, al je avtomagazin delal tudi enega od testov, ali kdo ze od slovenskih medijev..) krajso zavorno pot in se veliko bolje drzijo po ovinkih od zimskih gum, ki se zaradi lamel bolj upogibajo. Nihce pa ne trdi, da zdej tovarne lahko kar nehajo delat zimske gume, saj so seveda boljse na mokri cesti pod 0C in pa v snegu, kjer z letnimi tako ali tako nimas kaj delat!

Da ne bo kakega nesporazuma, jaz sem sicer cisti zagovornik zimskih gum pozimi, ker nikoli ne ves kaj te caka za ovinkom in kaksne bodo razmere na cesti.. Ampak cez dejstva pac ne mores kar nekaj na pamet govorit.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply Pe okt 02, 2009 5:58 pm

saj so seveda boljse na mokri cesti pod 0C


Verjetno misliš poledeneli?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po okt 05, 2009 7:47 pm

ni tega na svetu, pa naj montira gume že 30 let, ki me bo prepričal, da je zimska guma na SUHEM asfaltu in v dežju boljša od letne, pri katerikoli temperaturi že. Sploh "stari" vulkanizerji znajo bit 100 let za leseno žlico, ker itak sam savo poznajo pa še vedn mislijo da je m+s celoletna guma :roll: .

Sam sm z LETNO gumo, pri temperaturi okoli ničle "dinamično" prevozil eno hribovito zavito cesto cesto in je držala, kot drži pri toplejših temperaturah, tako da zame so zimske izključno zaradi zakona in ker rad rinem v vse mogoče rovte ko sneži :lol:

Vglavnem, jaz še vedno ne vem kaj kupit :lol: ..zdaj so v ožjem izboru bridgestone lm30, yokohama, al pa še kaj podobnega...pri Lašiču imajo zelo ugodno nove fulda ali dunlop gume, samo so v T hitrostnem razredu, kar mi nekak ne odgovarja. Michelinke tud niso tok drage pa baje dolgo zdržijo, samo kokr mam izkušnj zdržijo že, primejo pa že drugo sezono skoraj nič...goodyear odpade, ker jih ima vsak kekec ( sm čudak vem :P ), sava itak nikol niti približno ni bila obravnavana, nekak mi tele bridgestone dišijo...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
romanll
Novinec
 
Prispevkov: 182
Pridružen: Ne dec 07, 2008 8:41 am

Napisal/-a romanll Sr okt 07, 2009 8:41 pm

speedfreak je napisal/-a:ni tega na svetu, pa naj montira gume že 30 let, ki me bo prepričal, da je zimska guma na SUHEM asfaltu in v dežju boljša od letne, pri katerikoli temperaturi že. Sploh "stari" vulkanizerji znajo bit 100 let za leseno žlico, ker itak sam savo poznajo pa še vedn mislijo da je m+s celoletna guma :roll: .

Sam sm z LETNO gumo, pri temperaturi okoli ničle "dinamično" prevozil eno hribovito zavito cesto cesto in je držala, kot drži pri toplejših temperaturah, tako da zame so zimske izključno zaradi zakona in ker rad rinem v vse mogoče rovte ko sneži :lol:

Vglavnem, jaz še vedno ne vem kaj kupit :lol: ..zdaj so v ožjem izboru bridgestone lm30, yokohama, al pa še kaj podobnega...pri Lašiču imajo zelo ugodno nove fulda ali dunlop gume, samo so v T hitrostnem razredu, kar mi nekak ne odgovarja. Michelinke tud niso tok drage pa baje dolgo zdržijo, samo kokr mam izkušnj zdržijo že, primejo pa že drugo sezono skoraj nič...goodyear odpade, ker jih ima vsak kekec ( sm čudak vem :P ), sava itak nikol niti približno ni bila obravnavana, nekak mi tele bridgestone dišijo...


kot sem ti že prej napisal par postov višje,kar si napisal si preberi še enkrat ;)
pa ponavljaj pa boš videl kakšne neumnosti pišeš
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Napisal/-a fare Sr okt 07, 2009 8:47 pm

Falken HS439!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Ne okt 18, 2009 2:38 pm

nabavu sm fuldo montero 3...poročam o obnašanju ko jih bom dal gor.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov