maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

205 55 16

Napisal/-a maniaxxx Če sep 10, 2009 8:35 pm

Počasi gledam za zimskimi gumami v dimenziji 205 55 16. V tej dimenziji je zbire res ogromno, sam sem privrženec Vredesteina, zaradi izredno dobrih izkušenj z njihovimi najnovejšimi modeli pnevmatik, me pa vseeno zanima, če ma kdo še kak boljši predlog. Pomembno mi je predvsem držanje po mokrem in suhem, ne pa toliko po snegu. Pomembna mi je oprijemljivost, kratka zavorna pot in da konstantno popušča, ne pa da naenkrat zdrsne.

No, na dan s predlogi, hvala.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
KiNOS
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Po mar 23, 2009 1:13 pm

Napisal/-a KiNOS Če sep 10, 2009 10:28 pm

Zimsko gumo ki jo boš teral po suhem "vročem" asfaltu..boš uniču..upam da to veš.

Če bi rad se pelu po mokrem inu suhem pozim,brez snega..vzam letno Bridgestone Turanzo recimo..pa ketne v prtlažnik zarad plavih.

Dobra zimska guma je Sava Eskimo,če je skos mokra podlaga,ko si z njo enkrat na suhi cesti..že ni več to to..
When bravery turns into insanity!
- MKV GTI DSG-F1 2005 sold
- MKV 1.9tdi 2005 sold
- MKV 1.4fsi 2005 sold
- MKV 1.6fsi 2008 sold
- MKV 1.9tdi GT-sport 2008 sold
- BMW M3 2003 SMG
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Pe sep 11, 2009 9:14 am

Dunlop Wintersport 3D
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI Pe sep 11, 2009 2:38 pm

Imaš teste v tovarni znanja
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
need 4 speed
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne sep 06, 2009 9:17 am

Napisal/-a need 4 speed Pe sep 11, 2009 2:48 pm

Pa se splača zimska guma??Če nisi ravno vsak dan na cesti al pa iz kje višje.Kokr vem je na suhem al pa mokrem do 5-7°C bolša letna guma.Pr nas so pa povečini temperature nad lediščem tko da nekih hudih poledic ni.Je pa letna na snegu dost slabša od zimske.Zdjle oktobra ,novembra pa marca so pa tem velikokrat nad 10°C,tko da se zimska zlo hitr obrabi.
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a FLINK Pe sep 11, 2009 2:57 pm

need 4 speed je napisal/-a:Pa se splača zimska guma??Če nisi ravno vsak dan na cesti al pa iz kje višje.Kokr vem je na suhem al pa mokrem do 5-7°C bolša letna guma.Pr nas so pa povečini temperature nad lediščem tko da nekih hudih poledic ni.Je pa letna na snegu dost slabša od zimske.Zdjle oktobra ,novembra pa marca so pa tem velikokrat nad 10°C,tko da se zimska zlo hitr obrabi.


Od kje teb taki podatki pa nwm.
Vsako leto mas tedne, ki so pod niclo in tudi, ko je sneg. In ce nimas doma enega avta, ki ima zimske gume si mrzel. Razen ce si pameten in misljenja, da bo za dva tedna po snegu in minusu letna guma ze dobra.... :roll: :roll:
:)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Pe sep 11, 2009 4:25 pm

FLINK je napisal/-a:
need 4 speed je napisal/-a:Pa se splača zimska guma??Če nisi ravno vsak dan na cesti al pa iz kje višje.Kokr vem je na suhem al pa mokrem do 5-7°C bolša letna guma.Pr nas so pa povečini temperature nad lediščem tko da nekih hudih poledic ni.Je pa letna na snegu dost slabša od zimske.Zdjle oktobra ,novembra pa marca so pa tem velikokrat nad 10°C,tko da se zimska zlo hitr obrabi.


Od kje teb taki podatki pa nwm.
Vsako leto mas tedne, ki so pod niclo in tudi, ko je sneg. In ce nimas doma enega avta, ki ima zimske gume si mrzel. Razen ce si pameten in misljenja, da bo za dva tedna po snegu in minusu letna guma ze dobra.... :roll: :roll:


Da se ne bi kregali, delam 3000 in več kilometrov na mesec tako da se m vsak dan na cesti

da je letna guma boljša tudi pri temperaturah pod 0 stopinj tudi vem, zato pa mi je škoda dajati zimske gume če sem iskren, ampak avto rabim vsak dan, v vsakem vremenu tako da nažalost je to bolj no-go.

Zimska je boljša samo ko je sneg na cesti, torej kake 3 dni na leto.

Letne gume ne bom dal bridgestone, ker mislim, da sem en redkih tu, ki nima dobrih izkušenj z njihovimi letnimi gumami.

Teste vem na pamet, samo je velik dilema pred mano..

pa save mi prosim ne omenjajte, ker se pogovarjamo o gumah, ne pa o ne vem čem :roll:

pa zimske gume ne kupujem za suh vroč asfalt, za to mam druge radirke ;) ( sem 2 sezoni nazaj neprestano menjal letne in zimske gume, ker ne prenesem zimskih gum če ni snega )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply Pe sep 11, 2009 6:06 pm

Poglej za Pirelli Sottozero.

Lahko da boš presenečen. :D
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Pe sep 11, 2009 7:03 pm

goodyeal utragrip...
 
Uporabniški avatar
KiNOS
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Po mar 23, 2009 1:13 pm

Napisal/-a KiNOS Pe sep 11, 2009 7:38 pm

kolesar je napisal/-a:goodyeal utragrip...


Zimska ja,ko jo pa po suhem drgneš..si jo pa uniču..
When bravery turns into insanity!
- MKV GTI DSG-F1 2005 sold
- MKV 1.9tdi 2005 sold
- MKV 1.4fsi 2005 sold
- MKV 1.6fsi 2008 sold
- MKV 1.9tdi GT-sport 2008 sold
- BMW M3 2003 SMG
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a FLINK Pe sep 11, 2009 7:43 pm

speedfreak je napisal/-a:
FLINK je napisal/-a:
need 4 speed je napisal/-a:Pa se splača zimska guma??Če nisi ravno vsak dan na cesti al pa iz kje višje.Kokr vem je na suhem al pa mokrem do 5-7°C bolša letna guma.Pr nas so pa povečini temperature nad lediščem tko da nekih hudih poledic ni.Je pa letna na snegu dost slabša od zimske.Zdjle oktobra ,novembra pa marca so pa tem velikokrat nad 10°C,tko da se zimska zlo hitr obrabi.


Od kje teb taki podatki pa nwm.
Vsako leto mas tedne, ki so pod niclo in tudi, ko je sneg. In ce nimas doma enega avta, ki ima zimske gume si mrzel. Razen ce si pameten in misljenja, da bo za dva tedna po snegu in minusu letna guma ze dobra.... :roll: :roll:


Da se ne bi kregali, delam 3000 in več kilometrov na mesec tako da se m vsak dan na cesti

da je letna guma boljša tudi pri temperaturah pod 0 stopinj tudi vem, zato pa mi je škoda dajati zimske gume če sem iskren, ampak avto rabim vsak dan, v vsakem vremenu tako da nažalost je to bolj no-go.

Zimska je boljša samo ko je sneg na cesti, torej kake 3 dni na leto.

Letne gume ne bom dal bridgestone, ker mislim, da sem en redkih tu, ki nima dobrih izkušenj z njihovimi letnimi gumami.

Teste vem na pamet, samo je velik dilema pred mano..

pa save mi prosim ne omenjajte, ker se pogovarjamo o gumah, ne pa o ne vem čem :roll:

pa zimske gume ne kupujem za suh vroč asfalt, za to mam druge radirke ;) ( sem 2 sezoni nazaj neprestano menjal letne in zimske gume, ker ne prenesem zimskih gum če ni snega )



Itaq. letna guma je boljsa tudi, ce je temperatura pod 0 stopinj celzija...sei baje so tovarne kar nehale zimske gume delat....to leto se jih zelo tezko dobi :roll: :roll:
:)
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Pe sep 11, 2009 8:28 pm

KiNOS je napisal/-a:
kolesar je napisal/-a:goodyeal utragrip...


Zimska ja,ko jo pa po suhem drgneš..si jo pa uniču..

kak zdej to misliš?
da se hitr obrabi ali kaj? pozimi je na suhem tud ful dobra...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Pe sep 11, 2009 8:41 pm

FLINK je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:
FLINK je napisal/-a:
need 4 speed je napisal/-a:Pa se splača zimska guma??Če nisi ravno vsak dan na cesti al pa iz kje višje.Kokr vem je na suhem al pa mokrem do 5-7°C bolša letna guma.Pr nas so pa povečini temperature nad lediščem tko da nekih hudih poledic ni.Je pa letna na snegu dost slabša od zimske.Zdjle oktobra ,novembra pa marca so pa tem velikokrat nad 10°C,tko da se zimska zlo hitr obrabi.


Od kje teb taki podatki pa nwm.
Vsako leto mas tedne, ki so pod niclo in tudi, ko je sneg. In ce nimas doma enega avta, ki ima zimske gume si mrzel. Razen ce si pameten in misljenja, da bo za dva tedna po snegu in minusu letna guma ze dobra.... :roll: :roll:


Da se ne bi kregali, delam 3000 in več kilometrov na mesec tako da se m vsak dan na cesti

da je letna guma boljša tudi pri temperaturah pod 0 stopinj tudi vem, zato pa mi je škoda dajati zimske gume če sem iskren, ampak avto rabim vsak dan, v vsakem vremenu tako da nažalost je to bolj no-go.

Zimska je boljša samo ko je sneg na cesti, torej kake 3 dni na leto.

Letne gume ne bom dal bridgestone, ker mislim, da sem en redkih tu, ki nima dobrih izkušenj z njihovimi letnimi gumami.

Teste vem na pamet, samo je velik dilema pred mano..

pa save mi prosim ne omenjajte, ker se pogovarjamo o gumah, ne pa o ne vem čem :roll:

pa zimske gume ne kupujem za suh vroč asfalt, za to mam druge radirke ;) ( sem 2 sezoni nazaj neprestano menjal letne in zimske gume, ker ne prenesem zimskih gum če ni snega )



Itaq. letna guma je boljsa tudi, ce je temperatura pod 0 stopinj celzija...sei baje so tovarne kar nehale zimske gume delat....to leto se jih zelo tezko dobi :roll: :roll:

drgac to kr drzi kar je napisal.ker v boljse letne gume se tud silica daje(al kaj je ze una zadeva).to da je zavorna pot zarad lamel daljsa je jasno.tko da ja letna guma je bolsa od zimske tudi pozimi in tudi ko so temperature po0.pogoj je samo da je suha cesta.
pa to niso neke buce so delal teste...in mislm da je na forumu nekje objavljen
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: 205 55 16

Napisal/-a fare Pe sep 11, 2009 8:51 pm

speedfreak je napisal/-a:Počasi gledam za zimskimi gumami v dimenziji 205 55 16. V tej dimenziji je zbire res ogromno, sam sem privrženec Vredesteina, zaradi izredno dobrih izkušenj z njihovimi najnovejšimi modeli pnevmatik, me pa vseeno zanima, če ma kdo še kak boljši predlog. Pomembno mi je predvsem držanje po mokrem in suhem, ne pa toliko po snegu. Pomembna mi je oprijemljivost, kratka zavorna pot in da konstantno popušča, ne pa da naenkrat zdrsne.

No, na dan s predlogi, hvala.
Potem se pa drzi Vredesteina in je. Po testih je pa sama zmeda gledati k imas 3 gume ki so zelo dobre in drrrage ostalo pa so kompromisi med posameznimi lastnostmi. Poglej jaz sem konec januarja 09 kupil(rabljen) avto ki je kot nov imel ceno npr. 24.000e zimske gume pa je imel Matador Nordica MP59 ce se ne motim. Absurd se mi je takoj zdel v tem da nekdo odsteje tak dnar za nov avto nima pa potem dnara za ene postene zimske gume. Po pravici povedano sem bil skoraj da vec kot mesec dni(delam cca 3500km na mesec) posran na teh gumah ni pa se mi zgodilo nič hudega. Šle se po mokrem, suhem, snegu, pa se poraba je bila ugodna. Poanta te zgodbe je ta da lahko imaš gori Linglong gume in normalno voziš se ti ne bo zgodil hudega razen če si res pod nesrečno zvezdo rojen. Če imaš gume ki so v nekem srednjem razredu ocenjene kot "priporočljive" se nimaš kaj bati, ostalo je samo tvoja osebna stvar koliko si pripravljen dati za gumo. Moj kolega zdaj kupuje v isti dimenziji Falken HS 439(75€ kos na gume-direkt) ki jih je imel že prj in je zelo zadovoljen z njimi!lp.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx So sep 12, 2009 1:59 am

Ravno te falkenke se tudi sam gledal, ker letne falken niso slabe, ne vem pa kakšne so zimske.. Raje pa dam denar za dobre gume, ker vem kako in koliko se vozim in na varnosti ne varčujem.

Pirelli sottozero so tudi v izboru...samo me zanima kakšne lastnosti imajo na suhi in mokri cesti, ker pirelli zimske so vedno blestele v snegu, na suhem in mokrem so bile bolj povprečne.

Problem je pri mnenjih drugih oseb tudi subjektivni občutek, če celo življenje voziš npr Savo, potem itak misliš, da je to najboljša guma. Pa ogromno ljudi gume nikoli ne izkoristi do konca, za take je skor da vsaka guma dobra, da je le vsaj povprečna, js pa praktično vsak dan prihajam do meje zdrsa gum in mam rad gume, ki jim lahko zaupam...ravno zaradi teh zdrsov v drugi temi sprašujem kako izključiti ESP, ki se mi vklaplja za vsak figo in me moti.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
romanll
Novinec
 
Prispevkov: 182
Pridružen: Ne dec 07, 2008 8:41 am

Napisal/-a romanll So sep 12, 2009 6:40 am

@abbe:kakšne ti pišeš :roll:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx So sep 12, 2009 1:21 pm

romanll je napisal/-a:@abbe:kakšne ti pišeš :roll:


Abbe je čist prav napisal...če ne verjameš, sprobaj sam.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a FLINK So sep 12, 2009 3:42 pm

speedfreak je napisal/-a:
romanll je napisal/-a:@abbe:kakšne ti pišeš :roll:


Abbe je čist prav napisal...če ne verjameš, sprobaj sam.


Itaq, proizvajalci brezveze d delajo zimske gume sploh se, letne ti itaq boljse tudi k je minus, pametni ljudje se obstajajo vidim. Treba jih dat v razvoj :lol: :lol:
:)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx So sep 12, 2009 5:50 pm

FLINK je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:
romanll je napisal/-a:@abbe:kakšne ti pišeš :roll:


Abbe je čist prav napisal...če ne verjameš, sprobaj sam.


Itaq, proizvajalci brezveze d delajo zimske gume sploh se, letne ti itaq boljse tudi k je minus, pametni ljudje se obstajajo vidim. Treba jih dat v razvoj :lol: :lol:


Ja so boljše letne ko je minus pa če je suho ali dež, ko je sneg so pa zanič. Ostalo je samo marketing.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 So sep 12, 2009 6:04 pm

speedfreak je napisal/-a:da je letna guma boljša tudi pri temperaturah pod 0 stopinj tudi vem, zato pa mi je škoda dajati zimske gume če sem iskren, ampak avto rabim vsak dan, v vsakem

hm....tudi meni se ne diskutira_bom rekel "pogojno" maš prav, vendar trditev drži le nekje do mere 195/65/15 - KAR JE ŠIRŠE IN VEČJE rec. 215/225 :arrow: se pri -5 in nadol NEBOŠ PELJAL(vsaj normalno ne) ....kdo hoče naj verjame, kdo ne-ne.....

P.S absolutno zagovarjam zimsko gumo; saj v sandalih brez "štunfov" tud ne hodimo ko je 0 stopinj, pa je lahko suho in sončno....
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov